Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: ejko   
Дата:   27-05-12 09:08

Дрехите по намаленията са много-много по-евтини и дост апо-качествени. Тениска произведена в УСА, купувана 2003 и до ден днешен е като нова, дори не се е изтрила под мишниците или около яката! Храната е на същата цена като тук. Разбира се зависи от магазините, имаше някакви бутикови магазини за месо дето една пържола ти е $40-50, но е въпрос на избор от къде ще пазаруваш...
А за ресторантите, във Вегас е по-евтино отколкото на другите места (поне така съм чувал), но аз ресторант със сандвичи не съм ял, може да са някакви специални..., освен ако за ресторанти не се броят едни странни места като famous daves BBQ, което беше нещо като макдоналдс, но с цър-пър и не знам дали не беше някаква местна измишльотина или истинска верига!

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: diandimov   
Дата:   27-05-12 10:28

Митев, не знам къде те води брато ти, но сандвичи по ресторанти не съм виждал. По кафета - може, но не и по ресторанти.

Пък и хот доци...

Не е истина.

[smilie8]

Идете на РЕСТОРАНТ, не на бърза закуска.

Точно от такива като теб и техните преживелици се формира нелепото талибанско мнение за щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-05-12 10:46

Колкото и да е странно, в случая съм съгласен с Димов. Чудя се какви са тея ресторанти дето ти дават сандвичи в тях.... то вярно че за някои хора и Макдоналдс е ресторант, ама... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: asahi   
Дата:   27-05-12 10:50

В софийското заведение Бимбос по австралийски образец съм ял хамбургер с нож и вилица.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: diandimov   
Дата:   27-05-12 11:00

Австралийските заведения са тъпи.

Един път сме били в Outback стекхаус, и беше голямо разочарование.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: djogata   
Дата:   27-05-12 11:16

Imitev,
Ти още ли не си се усетил, че в Америка трябва да внимаваш доколко да вярваш на определенията, защото там отдавна ги е ударила много голяма инфлация в стойността на суперлативите - всичко почва от "най-доброто" нагоре [smilie18]

А хамбургер с нож и вилица можеш да си хапнеш на много места, на практика всички англоезични държави, плюс Скандинавия, за Германия не съм сигурен, щото там си падат по наденичките.

Но, такива хамбургери и подобни неща (сандвичи, супички) се продават, точно както и Димов обясни, в КАФЕТАТА, а не в ресторантите.

Хот-дозите са даже бих казал под достойнството на повечето кафета, а ги продават само по разни улични будки [smilie18] [smilie18]

Примерно, в Дания хот-дози се продават само от уличните будки, и от една верига денонощни капанчета за кафе, алкохол и цигари - Seven-Eleven.

Така че ходете в ресторанти. А, да ама как да ходите, като не сте свикнали - то всъщност в България истинските ресторанти са единици, а останалото е кръчми.

Примерно, в един цял областен град като Благоевград знам точно... два истински ресторанта, като за единият не съм сигурен, че работи, а другият го открих случайно [smilie18]

Е, иначе в София наскоро седнах в едно много приятно ресторантче в средиземноморски стил - и цената си беше почти като в Америка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Rebellious   
Дата:   27-05-12 20:28

Aaaa, има напредък - видяхте пържоли в магазин за 50 доларес. Я се поогледайте да видите и доматки по 15 доларес. Ей това са що годе истинските останали. Подобни на тия, дето могат да се намерят тук, на село. Е, трябва да се поразвижи човек за да ги има /нямам предвид да ги отглежда!/, но е никакъв дерт в сравнение...
Е, за да е лесно и достъпно, пътя е малко по-друг... За да има хем почти без пари, хем по много. И после се затлъстявало яко, за малко дръпналите въздух се отварял пътя на "здравословния бизнес" - хранителни добавки, фитнес с инструктори и програми, хапове, хапове и пак хапове...


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: imitev   
Дата:   27-05-12 20:30


ХАмериканците средностатистически не са по-дебели от средностатистическият българин.

Това е мит.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Rebellious   
Дата:   27-05-12 21:51

Мит казваш... Да, малките българчета, а и младите определено доста се доближиха до тази кофти тенденция. Към по-лесното, с по-малко движение и повече папу... Снаксове, хотдози, джобове, дюнери... Поляти с много количка и по-късно биричка...
Лайф ис лайф, демек... Но има и другата възможност, все още... Тая, която там си струва джиджаните 50 доларес за парче истинска мръвка или ненапомпан, с истински вкус домат, например. Другото се нарича "овкусители" и т.н. химия. Ама е лесна и йофтинка и ово ти възхода у стандарта...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Djogata   
Дата:   27-05-12 22:03

Айде бе, 50 доларес било парче истинска мръвка... В Щатите най-най органик месото от на бабата задният двор в някое село на луната е по 20 долара килото (10-12 долара за паунд).

Домати, истински, ЦЕЛОГОДИШНО (от Мексико), свежи и вкусни - 3 долара килото.

Да, не е евтино, но ако тия часове, които ще ги прекараш в копане и поливане, вместо това ги прекараш в работа по професията си, ще изкараш повече пари, отколкото ще ти струва да си ги купиш тия неща от магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: ценослав   
Дата:   27-05-12 22:20

Ева га, от една мастилница до къде кривна темата??!

Те това ме кефи в тоя форум.[cool] [cool] [cool]



Публикацията е редактирана (28-05-12 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-05-12 22:26


.. Абе мани .... ти му викаш – Купи си мастило .... [smilie7]


..... оно ти обяснява у Мериленд и Делауеър колко било ходозите и доматито ...... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: diandimov   
Дата:   27-05-12 22:35

Нали беше тонер? Са пак мастило...

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: HP   
Дата:   27-05-12 22:37

аве мани, зет ми е хамериканец, кат дойде у БеГе-то плюскаше само хамбургерс и хоцидоци. Ся нагъва всичко нашенско и не ще да чуе за макдоналдс и за хоци доци някви[cool]
иначе принтера му лазаревич, инак кат стой та гледай щях го навия да си вземе тез благинки твойте, не че пък от друга страна може пък и да му потрябват [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   27-05-12 22:44


... у тонера има мастило бе, Вегас .... [smilie7] [smilie7]

... както в гъзъ на кокошката има яйце ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Rebellious   
Дата:   27-05-12 23:01

Джога,

Май си позабравил вкуса на доматите, а? Щом тия, мексиканските за по 5 долара килото/не са по 3, ама хич![smile] / ти се струват вкусни. Добре е, че хората с времето се адаптираме към всичко и това минава през забравянето на минали неща. И всяко място и избор си следват предимствата, които носят, но не всичко е само предимства...


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 04:54

Домати от Мексико, еквивалент на доматите Идеал, както дядо ми ги правеше, струват 88 цента за паунд. През цялата година. Вкусни и дъхави.

Пъпеш Медена роса (да, така се казва, като в бегето: honeydew) е два кинта и нещо единия... свеж, ароматен и сладък. Дините да две за 4 лева, независимо от големината.

Пресен къдрав магданоз = един долар за 3 много големи връзки. Пресен лук - също три връзки за кинта.
Също пресен копър, пресен джоджен, пресен босилек, тиквички няколко вида...





Не знам по- добре от това.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: ejel   
Дата:   28-05-12 08:48

Хумус - американско национално ястие нумеро уно![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Чикагският българин - най американец от американците[shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Rebellious   
Дата:   28-05-12 08:50

Да, да, същите са като на дядо ти![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 09:15

Не са баш същите, но са такива.

Но ти си от хората които неистово ИСКАТ да чуят че от бг по- убаво нема, и че там каквото се роди - най- вкусно.

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: Rebellious   
Дата:   28-05-12 09:30

Цък, в грешка си отново.[smile] Нито ме познаваш, следователно нямаш никакво основание за каквито и да е изводи. Нищо не искам, още по-малко пък държа. Важното е всеки да е доволен там, където си е избрал да е![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: ejko   
Дата:   28-05-12 09:53

Домати на дядо ми не съм ял, но на баба ми на село да! Дори бабите и дядовците ни като са били малки и грам не са разбирали от домати и само са ги готвели, защото са били нов зеленчук. Та ял съм и по-вкусни домати по света от тукашните... Доматите искат слънце. Тук като перне един студ и от къде ще дойдат тези вкусни домати. Вкусни домати, ама наистина вкусни съм ял в Тунис навремето, а нашите домати могат да са хубави, но трябва малко късмет и добра година, иначе не стават баш както трябва...
И от познати от двора им в Раковски да ги вземеш, пак може да не са върха на сладоледа. Но вкусен домат в щатите не съм ял, в интерес на истината! Но не съм си поставял и за цел де, виж наистина вкусно авокадо в Бг, май веднъж ми се е случвало да попадна, обикновено са едни камъци...

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: SLR   
Дата:   28-05-12 09:55

Джиме, смени заглавието на темата че само се бъркаме с тия мастила...

...да не говориме че не са и "органик"[smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: .. Едни мастилца на далавера .....
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-05-12 10:02

Като ви чета, имам чувството, че сте се превърнали в комети...

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: SLR   
Дата:   28-05-12 10:16

Джиме[smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.