Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Държавния служител...
Автор: MarinY   
Дата:   24-05-12 20:11

Жоро, ако проблемът е само в държавните служители, тук щеше да е рай. Все пак с тях имаме по пет-десет срещи в годината.
Аз съм тук от две седмици и понеже за година се събират много неща, опиращи до служители и обслужване, за мен вчера, просто чашата преля.
Замислих се за поне двадесетте контакта "клиент-служител", през които минах, и не мога да се сетя за поне един минал нормално, с кротък тон, усмивка и взаимно удовлетворение. Това е! Стандарт на отношение към непознатия или към човек не на мой човек.[smilie3]

Примери няма да давам, защото ви е писнало от това или просто не му обръщате внимание. Дотолкова е прието за нормално, че е вече страшно.

И всички мълчат.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: J0R0   
Дата:   24-05-12 20:19

Марине, прав си, но с другите някак си имаш избор дали да контактуваш или не.
Нещо като Фейсбук :)
Само с държавните служители не става да им кажеш "не ме кефиш, затова няма да контактувам с теб".

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: TheBossBG   
Дата:   24-05-12 22:21

Един съвет, често помага. Когато държавният(общинският, данъчният или друг) служител ви се прави на много отворен и ви пуска по допирателната го попитайте с възможно най-любезния тон: Вие сте държавен(общински, данъчен или друг) служител, нали? А знаете ли етимологията на думата служител? Да, точно така, да служите. Да, на този, който ви плаща заплатата. Е, обслужете ме тогава моля! Обикновено гледат като наакано дете и бързичко си свършват работата.

N.B. Много е важно тонът да е учтив и да ползвате точно тези думи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: ksuhorukov   
Дата:   24-05-12 23:43

Горната идея ми се струва абсолютно безумна. Първо, държавните/общинските служители служат на държавата/общината и именно държавата или общината плаща техните заплати. Зарежете тоя лаф, където всички ние плащаме заплатите на администрацията. Освен това, доста често, за съжаление, всеки идвайки в държавна или общинска администрация очаква да остане доволен. Това не е публичен дом, колеги, където всеки би трябвало да си тръгне с усмивка на уста. Доста често има хора, които са достатъчно добре запознати какво трябва да очакват от служителите, но някак си хич не им пука за това, какво се очаква от тях, когато посетят дадена администрация. Влезеш ли, с презумпцията, че си шефа и ти командваш, а човекът отсреща ти е длъжен - гарантирано ще останеш разочарован.
Обикновено човешкото отношение среща човешко отношение. Случва се и обратното, но както по-горе казах, такива хора нямат работа на подобни места. Който е нервен, да си стои в къщи. Важи и за двете страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: TheBossBG   
Дата:   25-05-12 00:13

Автор: ksuhorukov
Дата: 24-05-12 23:43

Горната идея ми се струва абсолютно безумна. Първо, държавните/общинските служители служат на държавата/общината и именно държавата или общината плаща техните заплати. Зарежете тоя лаф, където всички ние плащаме заплатите на администрацията.

***

Интересно, кой формира държавата? Маймуните в джунглата ли? А от къде държавата взима пари, за да плаща заплатите на своите служители? От Федералния резерв ли? Айде стига с тия глупости!!! Държавата сме ние. Аз, ти, съседът ти, тъпакът, който не ти спря вчера на пешеходната пътека. И аз не искам да си тръгвам доволен и с усмивка на лицето. Искам нещо простичко - подобаващо отношение към мен. А не да ме гледа все едно съм му дошъл в стаята, за да му изям сандвича скътан в найлоново пликче "Била". Служителят не служи на Бойко, Фандъкова, Иван Тотев, Кирил Йорданов или някого другиго облечен с власт. Служителят служи на обществото. ТОЛКОВА!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: calmy   
Дата:   25-05-12 00:16

ksuhorukov, вие сигурно сте един от тези служители, а? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: ksuhorukov   
Дата:   25-05-12 00:57

Влизаме в един безсмислен спор. Държавата сме ние, но държавния апарат и администрацията не се формира от гражданите, нали? Държавата взима пари под формата на данъци. Поради самия характер на данъка, твърдението, че тези пари отиват за заплати е неоснователно. Абсолютно прав си, да искаш подобаващо отношение към теб. Никой няма право нито да те гледа криво, нито да ти се мръщи, нито да те мотае. Мисля, че по този въпрос две мнения не може да има. А това, че служителят служи на обществото... така е, но това е опосредствено. Всеки служител, представлява по някакъв начин органа, в който изпълнява длъжност, упражнява неговата компетентност и защитава неговите интереси. Ако вземем предвид една данъчна служба в дадена община - ами служителят защитава интереса на общината, да си събере приходите и работата му е свързана с това да вземе необходимите мерки това да стане факт. Дали този служител ще си изпълнява задълженията както трябва, зависи от политиката, която кмета прилага, т.е. дали ще позволи ти да търкаш стола и да не вършиш нищо или да си скъсаш гъза и да бъдеш максимално полезен за конкретната институция. Ако не правиш това, което се изисква от теб, изчезваш и то по волята на този, за когото работиш, а не по волята на обществото, нали? :)
С правилното изпълнение на служебните задължения и в продължение на горния пример с данъчния служител, вършейки си работата и стриктно спазвайки утърдените процедури се осигурява по-добро събиране на приходите на общината и по този начин, съвсем косвено това се явява полза на обществото и на гражданите. Т.е. обществената полза се състои в изпълнението на задълженията, като понякога те могат да бъдат доста неприятни, но... някой трябва да работи и тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: diandimov   
Дата:   25-05-12 04:22

Въпрос на култура и манталитет.

Мнооооого време още е необходимо, трудно се става човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: tnt   
Дата:   25-05-12 06:35

mdaaaaaaaaaa... Димов тоя път го закова много точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: ntonev   
Дата:   25-05-12 07:51

Димов, хич не е трудно... В много държави хората са човеци отдавна. В много от случаите и в България са човеци, само дето ние сме склонни да обсъждаме изключенията и много повече сме склонни да генерализираме на базата на тия изключения.
А човек се става по-бързо и лесно в подходяща среда, а средата в България през последните 20-25 години наистина е пошла, предразполагаща повече към нечовечност и принуждаваща хората да се изолират и капсулират като човеци основно в обкръжението само на приятели и роднини, а в оществото да са ТАРИКАТИ.
Това не се лекува за дни, а трябват сериозни усилия от цялото общество за да се възпита среда. Иначе като цяло мърша има навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: arakiss   
Дата:   25-05-12 08:15

А човек се става по-бързо и лесно в подходяща среда, а средата в България през последните 20-25 години наистина е пошла

и да, и не [smile]
несъгласието ми е само за времевия диапазон.
младите може и да не знаете, но у нас преди "последните 20-25" години" отношението чиновник - гражданин не беше по-добро.
сега поне можеш да си позволиш да се възмутиш гласно, когато те унижават...
практиката да се търси винаги причтел,познат на познатия се е зародила от необходимост все пак да си свършиш работата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: TheBossBG   
Дата:   25-05-12 09:24

Сухоруков, този път няма как да не се съглася с теб. Първия път наистина прозвуча като заяждане с мен, но сега виждам, че си разбран човек. [beer]

Аракис, имено това отношение от преди 20-30 години здраво се е загнездило у болшинството чиновници. Те все още си мислят, че живеят в "ония" времена. Все още се намират такива, които говорят назидателно и на "ти". Пример са пътните полицаи, чиято работа е като те спре да ти обясни какво си направил и да те санкционира. Но не, те почват да ти изнасят лекции. При това с назидателен тон. Нещо, което ама въобще не им е работа. Или посоченият пример с охраната(въпреки, че той е прост изпълнител, а не служител). Но тук вината е повече на администрацията. Защото съвсем наблизо е Народното събрание. Там са решили нещата елементарно. Има приемна за жалби на граждани(с едни много приятни и учтиви млади хора, които ще ти обяснят внимателно всичко. Дори и да не си за тях), а можеш и директно да се свържеш по телефона със служителя, когото търсиш. И, ако той ти поръча пропуск - влизаш. Ако ли не - довиждане. Няма кой да ти се прави на велик, да ти лъха на алкохол и т.н. Момчетата от охраната са учтиви младежи, имаш ли пропуск те пускат. Никой не ти обяснява, че търсеният човек го няма(те няма и как да знаят от 500 души персонал кой къде е в момента. Както и въпросният алкохолик не е знаел). Звъниш и сам се убеждаваш дали е там или липсва. Та всичко опира до организация. Искаш ли - намираш начин, не искаш ли - търсиш причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: asahi   
Дата:   25-05-12 09:27

Достатъчно е да мръднете до съседна Македония и да видите как там работи администрацията. Ще се влюбите в България тутакси. И турската, доколкото съм се сблъсквал с нея, не е много стока.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: georgivelev   
Дата:   25-05-12 09:27

Държавата сме ние, но държавния апарат и администрацията не се формира от гражданите, нали?

А кой тогава формира държавната администрация, извънземните ли? Прав си, че този спор е безсмислен, но то е, защото твоите аргументи са безсмислени.

Всеки един от нас може да кандидатства за работа в държавната администрация, привлекателното там е, че работата е сигурна (поне до следващите парламентарни), парите може да са малко, но капят редовно. За сметка на това общуваш с разни полу-маймуни полу-човеци, интриганти, спекуланти и корумпирани трафиканти. Не е случайна приказката "държавната работа - гледай си работата".

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: OIM   
Дата:   25-05-12 09:35

Затова когато имате работа с държавен служител който се прави на интересен , просто вадете камерата и снимайте на видео Държавните учреждения са общ. място и никой не може да ви забрани да снимате


Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: asahi   
Дата:   25-05-12 09:37

Нямам нищо против назидателния тон на полицаите. Най-често казват нещо, което водачът не знае, а и едва ли ще има шанс да научи самостоятелно.

Веднъж и на мен се случи пътен полицай да ми попълни знанията. Аз, като шофьорче от село, не знаех, че не може да се минава отляво на трамвая. Що трамваи съм резнал отляво докато един полицай не ми обърна внимание [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: analgina   
Дата:   25-05-12 09:42

На мен пък скоро един полицай се опита да ми обясни, че по закон, за ляв завой в кръстовище, можели да влизат само по 2 коли, а аз трябва да чакам следващото зелено. Не му се получи лекцията, след като поисках да ми зачете съответния параграф и се разделихме без да се глобяваме. Много често държавните служители използват незнанието на хората, или си превишават правата.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: TheBossBG   
Дата:   25-05-12 09:49

Асахи, на мен пък наскоро един полицай ми обясняваше, че не мога да карам по трамвайната линия. С нетърпящ възражения тон. Аз учтиво го помолих да спре да ми се кара и да ми напише акт. Извади еднa книжка, издадена от КАТ през 1999 година(тогава е приет новия закон), рови петнайсет минути и не намери НИЩО. За негов късмет месец преди това бяха минали през пленарна зала последните поправки(към момента са около 30) и аз тъкмо бях пуснал на служебния ксерокс две брошурки(една за мен и една за тъста, на корицата се мъдреше картинката на Народно събрание [smilie5] ). Та му подарих моя екземнпляр да се пообразова малко и да не се излага друг път.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: OIM   
Дата:   25-05-12 09:59

На мен пък полицай ми забраняваше да го снимам на видео Питах го на основание на кой закон ми забранява да го снимам на общ. място , и той разбира се не можеше да каже нищо И си '' отмъсти '' като ми даде '' полицейско разпореждане '' да представя документ за самоличност Сигурно се надяваше че нямам в себе си лична карта и ще може да ме глоби


Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: asahi   
Дата:   25-05-12 10:13

То и нарушение "минал на червено" няма. Откакто карам по правилата нещо не ме спират. Последно на входа на Карлово преди 2-3 месеца ме спряха - ей тъй, рутинно.

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: arakiss   
Дата:   25-05-12 10:16


Аракис, имено това отношение от преди 20-30 години здраво се е загнездило у болшинството чиновници. Те все още си мислят, че живеят в "ония" времена. Все още се намират такива, които говорят назидателно и на "ти". Пример са пътните полицаи, чиято работа е като те спре да ти обясни какво си направил и да те санкционира. Но не, те почват да ти изнасят лекции.


ами сигурно са прави психиатрите - поведенческите модели се формират в детството [smilie5]
за нас, по-старите, си знам, че сме увредени, ама имах някаква надежда за младите поколения, които не помнят онези взаимоотношения.
да, ама не - гледаш го младо, не е чувало за продавачка във "валентина" например, пък и то същият суропуч [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: belbo   
Дата:   25-05-12 11:03

Някои са големи късметлии [smile] винаги им се падат културни и интелигентни полицаи и чиновници, даже бонбони ги черпят. Повечето нямаме такъв късмет обаче [smile]

И не е нужно да ходим в македония да видим колко лошо обслужват там. По-добре да видим как е в Германия, Франция, Дания и др. Е тогава ще ни се разплаче майката.


То бива скудоумие, ма чак пък толкоз...

Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   25-05-12 11:18


... Най обичам , кога застана на гишето , да изчакам 5-6 минути леличката да си дореди пасианса , преди да ми каже - КАЖЕТЕ !!


... ако не реди карти , то поне говори с дъщеря си по телефона и й обяснява къде точно се намира супата в хладилника ......... все едно , въпросният хладилник е 200 квадрата ........ [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: OIM   
Дата:   25-05-12 11:35

Така е На запад е друго Когато бях за първи път в Холандия , преди десетина години , пред пешеходна пътека спрях на тротоара да изчакам полицейска кола да мине Обаче и той спря , аз го гледам да мине , той ме гледа и чака Така след доста колебание минах и разбрах , че там полицията не прилича на нашата ...


Отговори на това съобщение
 Re: Държавния служител...
Автор: asahi   
Дата:   25-05-12 11:39

Нереално е да си мислим, че след един щрак всички служители ще станат любезни. Никъде не е ставало така. Това е процес, в който доста сме напреднали. Затова ви давам пример с Македония, защото там са по-назад.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.