Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 10:45

HELP!

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 10:46

Моя колежка се нуждае от контакт с пилот или стюардеса, летящи тези дни от Москва към София. Трябва да донесат животоподдържащо лекарство, което вече е купено в Москва. Не се предлага в България, вносът е много тегав.

Въпросът е сериозен. Моля, без шеги.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: djogata   
Дата:   23-05-12 10:48

С шеги или без, не е ли все пак по-добре да се пусне по куриер.

Аз ако бях пилот, нямаше да нося някакви хапове с мен. Или първо щях да питам Гълъбин Боевски за съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-05-12 10:48

Е що па пилот или стюардеса? Обикновен пътник не може ли да свърши работата? Пък и мисля че шанса да се намери такъв човек е доста по-голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 10:57

Куриерите не могат да свършат тази работа. Трябва да се мине през внос, режимът е различен, абе...

Обикновен пътник може да свърши работата, но нямам такъв познат, а и ще трябва да прави митническо нарушение. Нещо, което пилотите и стюардесите правят редовно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: djogata   
Дата:   23-05-12 11:03

Автор: asahi
Дата: 23-05-12 10:57

Куриерите не могат да свършат тази работа. Трябва да се мине през внос, режимът е различен, абе...

Обикновен пътник може да свърши работата, но нямам такъв познат, а и ще трябва да прави митническо нарушение




Тук вече ме загуби тотално. Като е тръгнал, направо да вземе да докара и половин кило амфети, а?



Публикацията е редактирана (23-05-12 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ejko   
Дата:   23-05-12 11:04

Имам приятел пилот, но не лети по тези ширини. Звъннах да го питам за негов познат, но не вдига, сигурно е на полет, което е кофти, защото може да не е в БГ няколко дни и да е трудно за организиране...

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: Krassy   
Дата:   23-05-12 11:05

Сещам се за филма Терминал...

Там лекарството "мина" митница след като беше обявено, че е за коза [smilie7]
Все пак е филм, ама кой знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 11:19

Ежко, пусни му СМС и благодаря за усилията.

Джога, амфетките ги изнасяме. Внасяме кока, хероин, дизайнерска дрога. Тревата е местна.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ejko   
Дата:   23-05-12 11:26

Свързах се, каза че не летят до Москва все още (работи за Wizz) и няма връзка, с която да помогне.
Съжалявам[smilie2]



Публикацията е редактирана (23-05-12 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 11:28

Мерси. [beer]


Търсенето продължава.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivanov.10   
Дата:   23-05-12 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ejko   
Дата:   23-05-12 11:42

ivanov.10, може би си прав, като се замисля!
Моя приятел съм го молил да ми донесе лекарство, но все пак той го е купувал от аптеката с рецепта от БГ и не е имал против да ми направи услуга. А така дето се взима от едни хора може и да не се навият дори и да намерим връзка някаква!

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: Gronui   
Дата:   23-05-12 11:46

Най-лесният вариант е този - по човек на борда на самолета - ако му стиска все-пак.
Москва има жестока митница и за да няма "сериозни" проблеми там по-добре намерете лекар да изпише лекарството и изпратете и рецептата, за да може да я покаже при необходимост.
Куриерите не вършат работа - почти съм сигурен че няма да се наемат да направят внос от фицическо лице до физическо лице на лекарства. Освен това по празниците полетите са ограничени и може да се пробва чак другата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivanov.10   
Дата:   23-05-12 11:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-12 12:36

Друже Асахи, любителю на законността и порядките, и най-вече на процедурите. Това, което търсиш да направиш, е вероятно абсолютно незаконно, и ще въвлечеш в тази работа и други хора. Казвам вероятно, защото фактът, че въпросното лекарство не се предлага у нас, най-вероятно означава, че то не е регистрирано у нас, т.е. не е разрешено за употреба. Ако е суперживотоспасяващо, трябва да се извади съответното разрешение за внос/доставка от Министерството на здравеопазването, има си там комисия за такива неща. Преди да пускаш теми в които подканваш и търсиш хора за извършване на незаконни неща, вземи малко се информирай. Ако искаш, пусни ми на мейла наименованието на лекарството, аз мога да ти го проверя как стоят нещата, но не се занимавай с глупости. [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 12:52

Благодаря, информиран съм за тези неща. Оценям и загрижеността ти. Дано не ти се налага да търсиш такива варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: mr_kras   
Дата:   23-05-12 12:58

Може би е руско производство, което не е одобрено за внос в ЕС. Иначе ей ги Гърция, Румъния, Словения са наблизо и все ще го има в някоя от тях. Докато търсиш човек, ще отидеш да си го купиш. Но явно не се предлага в ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-12 13:09

mr_kras: Почти съм сигурен, че става дума именно за това - неодобрен за употреба в ЕС препарат. В Русия са разрешени и се употребяват най-различни субстанции, които отдавна са забранени в Европа. Това е опасна игра с огъня. Като човек занимавал се с фармация и от семейство на фармацевти мога категорично да заявя, че няма такова лекарство, което да е наистина животоспасяващо, и да е изобретено официално в Русия, да е патентовано и да е преминало официални всякакви изпитания. По-скоро ми мирише на някаква шаманщина. Асахи да провери наистина за какво става дума и кой е определил, че това нещо е "животоспасяващо" и на каква база и с какви научни доказателства.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: tantris   
Дата:   23-05-12 13:26

Клонинг, Асахи е казал животоподдържащо, не животоспасяващо. В смисъл не се надяват на излекуване, а само забавяне на развитието на болестта.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asklep   
Дата:   23-05-12 13:41

Не може ли по DHL като мостра и това ли се обмитява ?[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-12 14:01

тантрис: Се тая...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: neuromancer   
Дата:   23-05-12 16:19

абе проблема явно не е с митото, а че няма въобще да го пуснат в Бг легално
за животоподдържащо лекарство човек не се цигани с мита и ДДС



Публикацията е редактирана (23-05-12 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-12 16:28

Асахи винаги ни е призовавал да се обръщаме към институциите, към министерсствата, съдилищата, винаги ни е убеждавал колко хубаво нещо е да се спазва процедурата и как всички чиновници и полицаи вършат нещата, и т.н., и сега изведнъж такава тема, не знам, доста съм притеснен... разклащат ми се устоите... [smilie10]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: jivkojj   
Дата:   23-05-12 16:42

Верно това! Досега, доколкото съм чел тоя форум, последния който бих допуснал изобщо, че би пуснал подобна тема е Асахи [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 16:50

Излишно е да си чешете езиците. В тази история дори не съм посредник. Колежката каза попитай, аз попитах. Вярно е, че времето е малко скучно, но с малко повече въображение ще намерите как да го оползотворите по по-забавен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ivodam   
Дата:   23-05-12 17:52

Еее, ма ти що не каза веднага, че е за колежката. Тва е друга история ся, взимам си думите назад веднага. [smilie3]


[smilie7]


Айде, весели ви празници еврибади. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: Snake79   
Дата:   23-05-12 17:54

Asahi лекарството под каква форма е - хапчета или ампули ?
Има причина да те питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ksuhorukov   
Дата:   23-05-12 18:11

Тъй като не мога да помогна с основния проблем, само да вметна, че това, което Асахи иска да направи едва ли е незаконно, а просто процедурата която трябва да се мине за да се внесат тези медикаменти би била по-сложна. Така или иначе лекарства не се разнасят по самолетите, особено когато не можеш да докажеш, че са за теб. Пилотите също минават митница, но транзит :). Никой не им рови и проверява багажите. Далеч съм от мисълта, че Асахи би предложил да използва някого едва ли не да внесе нещо забранено.
Отделно, има моменти, в които държавата или институциите просто не могат да помогнат или е вече късно за това. Когато човек има проблеми от такова естество и няма какво повече да губи, търси всякакви варианти. Нека не се шегуваме с тези неща и ако някой може да помогне да свърже колегата с хора, които биха могли да му свършат работа - да го направи. Те ще се разберат за какво точно става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: ejko   
Дата:   23-05-12 18:18

"Никой не им рови и проверява багажите."

Ровят им..., чат-пат...

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: tantris   
Дата:   23-05-12 18:20

Snake79, важното е, да не е в пликчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-05-12 18:24

... и прахообразно[smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: canonio   
Дата:   23-05-12 18:24

Накрая ще излезе по-лесно, този дето ще му спасяват живота, да ходи да пие лекарства в Русия... Като му е мил живота, ще го направи. Ако не може - да прати роднина. Ако и това не може - дето вика асахи, да се обърне към народния представител от своя район и да му потърси сметка ( с входящ номер).

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   23-05-12 18:27

Сериозно, има неща с които бъзик не бива и да не ни се случва да опираме до подобни мерки за нас или наши роднини. В крайна сметка спасяването на давещия се,както е и в случая е в ръцете на самия давещ се.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: asahi   
Дата:   23-05-12 19:29

4 ампули. Има някаква вероятност да стигнат до европейска столица, а оттам е по-лесно.

Иво, в началото всичко е описано.

Отговори на това съобщение
 Re: Пилот или стюардеса, летящи от Москва
Автор: diandimov   
Дата:   23-05-12 20:13

Ако не се намери пилот или стюардеса да свършат работата, най- лесния вариант е твоята колежка да си купи самолет и да назначи пилоти и стюардеси.

По този начин те ще се навият да пренесат лекарството, защото ще са на служба при нея и няма да има как да откажат...

[cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.