Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 София-Мюнхен с кола. Митници?
Автор: tantris   
Дата:   16-05-12 18:30

Имам една молба, че се вкарах в някакъв не много умен филм.
За колко време и съответно с преспиване къде, се взима разстоянието, като пристигането в Мюнхен трябва да е до 17.00 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: Mori13   
Дата:   16-05-12 18:35

Някой приятели го взимат наведнъж, но си е малко гърч - 15-16 часа. Само магистрали са дотам, като изключим пътя до Ниш. Иначе може да се преспи в Унгария - да речем Сегед - центъра на града е интересен.[smile]



Публикацията е редактирана (16-05-12 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: charger   
Дата:   16-05-12 18:38

Преди влизане в Австрия си вземете винетка от Словения,иначе глобата е 100евро.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: boni   
Дата:   16-05-12 18:39

Караш до Загреб и спиш там. Вечерта отиваш на кръчма в стария град. (може и в Любляна) Другия ден тръгваш към Мюнхен.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tantris   
Дата:   16-05-12 18:39

Сегет ми е приятен спомен. Има хубава катедрала.

Значи не е невъзможно за 2 дни?

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: boni   
Дата:   16-05-12 18:41

За два дни не е никакъв проблем. Може и за един ден ако сте двама шофьори, тръгнете към 3 сутринта и се сменяте.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: Mori13   
Дата:   16-05-12 18:41

И в Унгария има винетка - контролира се с камерите по пътя. Сърбия е на магистрални такси, в Германия няма винетки.
Забравил съм само за какъв срок са винетките, но май най-малкото беше седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tantris   
Дата:   16-05-12 18:48

Мерси за съветите, за съжаление само 1 шофьор[smilie2]

Има една друга подробност - от Мюнхен после трябва да се слезе до Брегенц, което са поне 200 км. Та за 1 шофиращ колко км средно на ден да смятам?

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: asahi   
Дата:   16-05-12 18:54

Километрите не са определящи, а времето за шофиране. 9 часа с голяма почивка на обяд е нормално. Често хората карат и повече, даже се хвалят с това, но си е издевателство над здравето и компромис с безопасността.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: Han_Solo   
Дата:   16-05-12 18:55

Виа Мишелин какво казва? [smilie3] Аз съм правил Хановер - София с кола за два дена със спиране във Виена... спокойно каране. На отиване бях през Загреб и Любляна ама с автобус

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tantris   
Дата:   16-05-12 18:58

Моят човек му нямам много доверие като шофер. Той си ги мисли една, аз пък му умножавам сметките Х2.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tantris   
Дата:   16-05-12 19:02

А какво е положението с хотелите по трасето? Трабва ли да се резервират предварително, или се намират крайпътни със свободни стаи? За 10-11 август говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: ntonev   
Дата:   16-05-12 19:11

Не си играй да спираш... По-тегаво е ..

Според мен северният маршрут е по-бърз, въпреки, че е по-дълъг с около 100 км.

А като пристигнеш и имаш време за по бира- Обади се. Или ако трябва нещо друго свиркай...

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: ntonev   
Дата:   16-05-12 19:35

Опсс... Не четох всичко...
Най- много времето ти за пристигане зависи от няколко основни неща... Опашки по границите, времето (ако вали движението е тегаво, особенно в Австрия, и уморява по-бързо) и натоварването на пътя. Обикновенно през август има много ваканционни потоци и на моменти може да стане сериозно задрустване... По няколко часа.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: don_kolev   
Дата:   16-05-12 20:19

Като Бони! И отраз се взема но е голям гърч!

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: djogata   
Дата:   16-05-12 20:29

Отраз за сам шофьор не си е работа.

Това, което по-горе е писано (2 дни със спиране в Зегед) май е най-добрата идея. По-миналата година като се жених гостите пътуваха (по маршрута Полша-България и обратното) със спирка в Унгария.
Част от тях преспаха в един крайпътен мотел до Будапеща, много удобен, защото е точно на изхода от магистралата. Излизаш от магистралата, и след минута си паркирал при тях. Други направиха същото край Зегед, и пак бяха доволни.

Ако искаш мога да се опитам да изровя имената и уеб адресите на мотелите, поне тия в Будапеща със сигурност имаха онлайн резервации за нещо от сорта на 30 евро на стая.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tvk75   
Дата:   16-05-12 21:03

колко км е това?

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: victory13   
Дата:   16-05-12 21:10

важна е колата, не километрите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: imitev   
Дата:   16-05-12 23:11


Ми да - ако имаш ролс с шофьор е къде къде по-добре за пътуване. Мога и по 24 часа да откарам...

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: victory13   
Дата:   16-05-12 23:39

до мюнхен с ролс е обида за... мюнхен [smilie18]
тербе си бием верке [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: Antonio_V   
Дата:   16-05-12 23:40

2004 г. го взех наведнъж, през Загреб, Марибор, Залцбург, та чак стигнах след Щутгарт. Сега не бих го направил, гадно е за сам шофьор, преспиване в Загреб или ако се минава през Унгария, около Будапеща или Сегед е добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tonyf   
Дата:   17-05-12 00:01

Ами и през Хърватска, и през Унгария като километри е почти еднакво. Като време, през Унгария понякога е по-бързо, но всичко много зависи от трафика. По принцип и по двата маршрута може да стигнете преспокойно за 2 х 8-9 часа с почивките, общо за около 36 часа с една свободна вечер/сутрин и преспиване. Като цена през Виена се спестяват към 50 Е.

Ако решите да минете през Унгария, мога да ти препоръчам за обедна почивка или за преспиване между двата дни Pannonhalma Abbey. На 5-10 мин. (10 км) право от магистралата, основната отбивка е при Gyor. От магистралата до там по пътя, както и в самото градче Pannonhalma, има много хотелчета, мотелчета, хостели, къмпинги, квартири, ресторантчета. Абатство е много голямо, има огромна катедрала, винарна с 1000-годишни традиции, ботаническа градина и всички останали абатски екстри за снимане и разглеждане. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: deadlirics   
Дата:   17-05-12 09:05

За един добър шофьор и удобна кола, това разстояние е 12-16 часа. И за мен по добър е северния маршрут. Целия път е само магистрали. Купи си от България от всички екзотични валути по пътя. Не зареждай на бензиностанции по магистралата, а отбивай до някое крайпътно населено място. Често разликите в цената на горивата са до 15 цента на литър. Ако спирате много често за почивки и 24 часа няма да ви стигнат. Карайте разумно спазвайте правилата и не хвърляйте фасове през прозорците. Лек път.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: munich   
Дата:   17-05-12 16:48

Здравей,

ако имаш по-конкретни въпроси относно пътя пиши спокойно. редовно пътувам по този маршрут затова няколко съвета освен винетките те са ясни от viamichelin.com

1. Мини през Хърватска и Словения - няма по-прекрасен път, Хърватска и Словения е доста празно, особено в първата, и може да се кара и малко над допустимото.
2. Предвиди спане, най-добре в Загреб, защото Любляна реално е доста близо до Мюнхен /ако Австрия я минете бързо/ - щом ще има само един шофьор ще е много зор. С баща ми сме го правили за 12 часа /1340 км/ с тръгване от София в 5, ама реално не сме почивали никъде освен границата, защото се сменяме постоянно. През август денят е дълъг, така че принципно може да стане, но ако имате стабилен шофьор. Ако обаче същата вечер трябва да стигнете и до Брегенц, забрави.
3. Приготви си дребни пари/монети за плащанията в Събрия и Хърватска, защото ако им даваш Евро банкноти ще ти връщат в динари. Мога да ти кажа и точните плащания по страни.
4. В Австрия и Германия по-добре не зареждайте на самата магистрала, ами на пътя до нея, защото там е по-евит бензина/нафтата.

Ами това е накратко май, питай ако има нещо.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: egoucm   
Дата:   17-05-12 18:45

На путаринките (плащането на магистралите) може и с карта, винаги така правя, дори и за 2.5Е в Сърбия - няма как да те набутат.

Аз не бих избрал северния път, но пък магистралите в Хърватска са по-скъпи, ако не най-скъпи. Приспиването - в Загреб за разглеждане[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: boink   
Дата:   17-05-12 19:24

21:30 София - 06:45 на другата сутрин - вилкомен ин муних! данке шон за такова пътуване пак. но е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: tantris   
Дата:   04-06-12 21:52

Бе днес ми мина една мисъл. Като обикновено мисля да тръгна с част от фото-арсенала. Дали сръбските и хърватските, пък и нашите митничари няма да тръгнат да ми правят някакви мизерии?
Примерно ако помъкна Д700+ 14-24/2,8 + 70-210/4 или 5Д2 + 17-40/4 + 85/1,2 и 70-200/2,8ис ?
Нещо декларации, документи?

Отговори на това съобщение
 Re: София-Мюнхен с кола.
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 21:54

Няма да ти правят мизерии.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.