Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 9 май
Автор: georgi969   
Дата:   09-05-12 13:38

Ode an die Freude или

Парад Победы 1945 года


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: didesignbg   
Дата:   09-05-12 13:43

По-скоро е Dream on

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tantris   
Дата:   09-05-12 13:55

Да бе мирно седяло, не би чудо видяло.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: alex1954   
Дата:   09-05-12 14:04

Каквото и да приказват , Русия си е Русия- велика държава!

Слонът не се интересува от мнението на буболечките[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: georgi969   
Дата:   09-05-12 14:07

Ако не се беше стигнало до парада на Победата, дали щеше днес да се празнува Денят на Европа?

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: belbo   
Дата:   09-05-12 14:09

определено, европа нямаше да изчезне от картата, а и нямаше да има източен блок, берлинска стена и други глупости

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tantris   
Дата:   09-05-12 14:10

Денят на Европа е лицемерен празник. Германия все-още се третира като победена държава ...67 години след събитията.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: Yulo   
Дата:   09-05-12 14:26

До тука двама рубладжии :)) Я да видим ще напълнат ли един файтон :))

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: atrifonov   
Дата:   09-05-12 14:29

брой ме и мен за рубладжия[cool] [cool]
Макар, че по- селско изказване отдавна не бях чел[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: aleksandr   
Дата:   09-05-12 14:33

Ее, ми има и засегнати. Разни тарикати, които са използвали войната да пооткраднат повечко и после им е взето....?!


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: sauron69   
Дата:   09-05-12 14:56

А доларджиите, колко са? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: universum   
Дата:   09-05-12 15:06

На този ден нека поздравим достойните руски хора с
http://www.youtube.com/watch?v=RuwAEtJLblU

И също : http://www.youtube.com/watch?v=xQ2FgBvzHZ0



Публикацията е редактирана (09-05-12 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 15:13

9 май не е добра дата за празник на Европа. Винаги ще разединява. Трябваше да е падането на Берлинската стена.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: gorbi   
Дата:   09-05-12 15:27

да се самоцитирам от едно друго място....

"...има милиони хора загинали, на тях трябва да се отдаде почит... дали са загинали заради глупостта на политиците, заради нечии имперски амбиции или заради отечеството си - това е дълга и спорна тема. Поклон пред тяхната памет!!!
Много драскачи и писачи по сайтове и блогове тия дни, пишат велики глупости, седнали пред компютъра и ползвайки достъпната световна мрежа. Бас ловя, че повечето драскачи при звука на пистолет пълнят гащи до горе, а ако отидат на фронта от 2 св. война са умрели от страх още преди боя... Да си гледаме в бъдещето и да почитаме миналото, викам аз "

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ценослав   
Дата:   09-05-12 15:27

Има една песничка:

"Ние преминахме половината свят.
Ако трябва, ще повторим".
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: TheBossBG   
Дата:   09-05-12 16:17

Интересно защо винаги се говори за берлинската стена, а никой не си спомням за следните слова:
"От Шчечин на Балтика, до Триест на Адриатика през целия континент е спусната "желязна завеса". Зад нея са всички столици на старите държави от Централна и Източна Европа - Варшава, Берлин, Прага, Виена, Будапеща, Белград, Букурещ и София, всички тези знаменити градове са в това, което трябва да нарека съветска сфера, и всички те в различна степен са обекти не само на съветско влияние, но и на нарастващ контрол от страна на Москва... Там комунистическите партии получиха сила, значително превъзхождаща реалната им численост, и се стремят да постигнат във всичко тоталитарен контрол." Фултън, 5 март 1946 г.

И понеже все пак е 9 май, не ден на Европа(един измислен празник), а Денят на победата, денят в който е подписана безусловната капитулация на хитлеристка Германия поздравявам всички, които са съпричастни към тази дата:
http://www.youtube.com/watch?v=hhkr51FosS4


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-05-12 16:20

Аз пък на 9ти май си имам рожденник. Тази година за трети път [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ejko   
Дата:   09-05-12 16:25

tantris, как точно Германия я третират зле? Нещо пренебрегват ли я или как?

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-12 16:30

tantris: Абе клонинг, победената държава, ха, победената държава, която триумфира повече от всякога! Какво лицемерие, всичко е пълен т@ш@к! Великият парад на победата, който е линкнат в първия пост, е заснет на... плячкосана цветна лента AGFA! Какво да приказваме повече, какво??


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: n1x0n   
Дата:   09-05-12 16:33

плячкосана цветна лента AGFA

Еми за да не те "плячкосват", е добре да не нахлуваш в чужди държави, принципно... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: stzz   
Дата:   09-05-12 16:40

Явно пропускам нещо съществено, но не мога да проумея каква е идеята за решението да покоряваш Европа, в средата на 20-ти век!?!
И много интересно би ми било какъв щеше да е светът днес, ако за цел беше избран Близкия Изток!?!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tantris   
Дата:   09-05-12 16:43

ejko, онождат я, онождат. И не съм казал, че я третират зле, щото може и да и харесва.

ivodam : знаеш, че милея за Дойчланда. Но Германия няма никаква политическа тежест. Същото е и положението с Япония.
Германия за жалост е по-наведена от всякога. Всичко патриотично е заклеймявано и изтривано от 90-те години насам. Дойната крава на Европа са.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: n1x0n   
Дата:   09-05-12 16:45

Немците са солдафони по душа... както са дали на Европа някои от най-добрите писатели, поети и композитори, така най-сладката музика за ушите им е маршовата, а най-любимите текстове - речите на лидерите им.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 16:52

Автор: n1x0n
Дата: 09-05-12 16:33

плячкосана цветна лента AGFA

Еми за да не те "плячкосват", е добре да не нахлуваш в чужди държави, принципно...


В Полша бяха нахлули две държави...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-12 17:18

n1x0n:

Еми за да не те "плячкосват", е добре да не нахлуваш в чужди държави, принципно...


О да, и да чакаш да те нападнат в гръб и да те изработят задно, нали? [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-12 17:20

tantris: Политическата тежест ще си дойде неминуемо след икономическата. Скоро ще пълзят на колене пред Германия и ще се молят сами зорлем да се интегрират към нея. В съвременния свят 90% от хората, особено младите са готови на всичко за да имат висок стандарт.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-12 17:25

stzz:

Явно пропускам нещо съществено, но не мога да проумея каква е идеята за решението да покоряваш Европа, в средата на 20-ти век!?!

Идеята за единна Европа е много стара, не е от 20-ти век. Това е заветът на меровингите и тамплиерите, на усилията на Карл Велики...

Колкото и да ми е симпатично византийското наследство и православието, не мога да бъда сляп и да не си давам сметка, че единението на Европа може да стане единствено под германска егида, под формата на Райх. Това им е дадено от Господ на немците, и дори с неохота, ще трябва да си поемат отговорността някой ден, и както гледам буквално безпомощните гърчове до нас, които скоро ще бъдат последвани и от други "велики" нации, май скоро ще настъпи този ден... и ще запеем тогава

Вдигнете знамето високо...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: scaramouche   
Дата:   09-05-12 17:26

Защо ли се сещам за един друг, съвместен "съюзнически" парад, проведен на 22.09.1939 г.[smile] http://www.youtube.com/watch?v=S6gg1z5DovI&feature=related [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ejko   
Дата:   09-05-12 17:32

Е то щом е от меровингите и тамплиерите им е завет на немците, няма как да ние с нашите богомилски завети да не сме рамо до рамо с немските ни братя [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: n1x0n   
Дата:   09-05-12 17:34

О да, и да чакаш да те нападнат в гръб и да те изработят задно, нали?

Аз пък ще ти кажа обратното: ако немците не бяха стигнали до Москва - руснаците нямаше да стигнат до Берлин.

Оправданието, че нападението е най-добрата защита би могло да звучи приемливо само ако се ползва от варварски държави през средновековието. Да се ползва от модерна, индустриална държава в средата на 20 век е просто нелепо оправдание за швабските, никога нескривани, завоевателски амбиции.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: belbo   
Дата:   09-05-12 17:34

Това е заветът на меровингите


Тези не са ли измислица на Дан Браун [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-12 17:39

n1x0n:

Аз пък ще ти кажа обратното: ако немците не бяха стигнали до Москва - руснаците нямаше да стигнат до Берлин.

Айде бе, кажи ми, че никога не си чувал за идеята за всемирната революция, за експорта на революция, и т.н.

Германия търси единствено реванш за несправедливото отношение към нея след ПСВ, когато пък е търсила място под слънцето, защото е била оставена практически без колонии, докато другите велики благи демокрации столетия наред са точили, ама ТОЧИЛИ та знае ли се...

Докато завоевателски амбиции е имал без съмнение чичко ти Сталин и не съм чул някой досега да се съмнява по този въпрос.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: universum   
Дата:   09-05-12 17:40

Мда, меровингите какви точно се падат на който и да е народ в днешна Европа.
Ний да вземем да изпълняваме завета на Аспарух по същата логика.
Защо да бързаме с единението, като не му е дошло времето.
Пак с тез революции почнахме. Пак са изнасилваме.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ejko   
Дата:   09-05-12 17:41

Дан Браун, пише едни неща, които са широко изучавани през 70' и до към началото на 80' години от автори като Майкъл Бейджънт и на много други на които не знам имената и за разлика от Дан Браун много от онези книги, които съм чел са наистина интересни и с някаква научна стойност, колкото и заключенията за много хора да са в сферата на фантастиката...

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivodam   
Дата:   09-05-12 17:41

Белбо: Не, тези неща са мнооого много преди Дан Браун, а книгата, от която преписва Дан Браун - "Светата кръв и свещеният Граал", книга на трима английски автори, излезе още някъде в началото на 80-те години на 20-ти век.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-05-12 17:43

снимки от парада днес


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: Kanonir   
Дата:   09-05-12 17:45

Германия търси единствено реванш за несправедливото отношение към нея след ПСВ, когато пък е търсила място под слънцето, защото е била оставена практически без колонии, докато другите велики благи демокрации столетия наред са точили, ама ТОЧИЛИ та знае ли се...


значи един побойник де се е мислил за много силен и искал и той да топи чушката в меда се емнал да се бие, па го били били та пребили.... и ся какво точно е несправедливото отношение към тоз ми ти побойник?

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tantris   
Дата:   09-05-12 17:46

Автор: n1x0n
Дата: 09-05-12 17:34

О да, и да чакаш да те нападнат в гръб и да те изработят задно, нали?

Аз пък ще ти кажа обратното: ако немците не бяха стигнали до Москва - руснаците нямаше да стигнат до Берлин.

Оправданието, че нападението е най-добрата защита би могло да звучи приемливо само ако се ползва от варварски държави през средновековието. Да се ползва от модерна, индустриална държава в средата на 20 век е просто нелепо оправдание за швабските, никога нескривани, завоевателски амбиции.


Боф...
Щатите и Израел какво правят във втората половина на 20-ти началото на 21-ви век?

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 17:55

Kanonir, погледнато така побойниците са двама. [smilie8] Защо само единият да е виновен? А поляците не са света вода ненапита заради принудителното изселване на етническите немци, което също се води престъпление срещу човечеството.[smilie8]



Публикацията е редактирана (09-05-12 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: n1x0n   
Дата:   09-05-12 17:57

Германия търси единствено реванш за несправедливото отношение към нея след ПСВ, когато пък е търсила място под слънцето, защото е била оставена практически без колонии...

Ша ревна, горките те...

Все едно пък са имали някакво свещено право на колонии или право да "търсят място под слънцето" отнемайки това "място" от съседите си и поробвайки други държави?!

Много несъстоятелни оправдания са това.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: mr_kras   
Дата:   09-05-12 17:58

И за да не те нападнат в гръб е препоръчително да плячкосаш всичко де що е пред теб, зад теб, встрани.
Странно, че Германия, която предизвика две световни войни не е толкова обвинявана. Франция, която половината се подчини на Хитлер - също. Англия и Щатите сума ти време се туткаха на Западния Фронт, и те не са виновни. А руснаците, че изнесоха основната тежест на войната, дай да ги оплюем само щото в момента не са те силните. Били плячкосали, те пък другите света вода ненапита.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ejko   
Дата:   09-05-12 18:00

Ако не беше Втората световна и Щатите и Израел щяха дълги години да драпат с дипломацията си, вместо направо с пушките... Ама пусто си ги поканихме на трапезата тук! Ако не сме се били като деца преди 70 години и сега нямаше да ядем шамари...

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 18:01

Основната тежест, щото сами си го направиха. [smilie8]
Ред. Къв Израел ако не беше ВСВ, бре!



Публикацията е редактирана (09-05-12 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: n1x0n   
Дата:   09-05-12 18:03

Щатите и Израел какво правят във втората половина на 20-ти началото на 21-ви век?

Това как точно противоречи на тезата ми? И те са същите лакоми свине...

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: chill   
Дата:   09-05-12 18:03

Добрия германец е ... нъл са сещате кой. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 18:06

Кой.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ejko   
Дата:   09-05-12 18:07

mr_kras, не ги плюем, просто те са великата сила, която е отговаряла за нашия регион..., ако бяхме индийци щяхме да плюем по Англия... Попринцип иска ли някой да си му васал и постигнал ли го е с оръжие, бил ли си му колония, сателит или 16-та република, все една попържня ще може да поеме в замяна...

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 18:13

Всички са за псуване. Еднаквички като нощни шкафчета. Само дето етикетът "лош" се лепва на победения...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: TheBossBG   
Дата:   09-05-12 18:42

Автор: harvester_vn
Дата: 09-05-12 16:20

Аз пък на 9ти май си имам рожденник. Тази година за трети път [cool]


******

ДА ти е жив/а и здрав/а!!!! Да те радва дълги години. И аз преди 17 години се сдобих с наследник, сега е 187см. Сега сядаме да празнуваме, ще пием по едно за вас, вие пийте по едно за нас. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: Stefanos   
Дата:   09-05-12 19:05

Днес на 9-ти и 17 май, честваме и Св. Новоселски и Баташки мъченици


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: mr_kras   
Дата:   09-05-12 19:17

ejko, казвай коя велика сила отговаря сега за нас, че да я почваме.


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   09-05-12 19:39

stzz написа:

> Явно пропускам нещо съществено, но
> не мога да проумея каква е идеята
> за решението да покоряваш Европа,
> в средата на 20-ти век!?!


Кажи ми, че се ебаваш, а не питаш сериозно, защото ако не се бъзикаш и имаш някаква диплома за средно образование, трябва да я нарежеш за оригами.[smilie7] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: Sheriff   
Дата:   09-05-12 19:57

9-ти май е двн на победата, но не за нас, ние тази война я загубихме. То и да бяхме избрали другата страна още в началото щеше да е същото де, прекалено близко сме до СССР.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: georgi969   
Дата:   09-05-12 20:06

Нашата армия участва в последната фаза на войната, в състава на 3 Украински Фронт.Поради тази причина България излиза от войната на 9 май, а не на 8 когато е края за САЩ и Великобритания.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: stoyan_5   
Дата:   09-05-12 20:08

С Днем Победы!

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: Sheriff   
Дата:   09-05-12 20:16

Георги, така го каза, сякаш сме можели да не участваме... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: georgi969   
Дата:   09-05-12 20:19

Аз казвам какви са фактите.Не коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tvk75   
Дата:   09-05-12 20:20

какво точно е станало на 9-ти май?

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-05-12 20:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: tofo   
Дата:   09-05-12 20:21

По-якия апаш ступал по-слабия...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: 9 май
Автор: ivanov.10   
Дата:   09-05-12 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.