Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Подложка под ламинат
Автор: b0gdanov   
Дата:   09-05-12 08:07

Ами в такъв случай слагай фибранова подложка 5мм + 3 мм, за да станат 8 мм , не че ще има кой знае колко голям ефект, ама за твое успокоение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-05-12 08:16

И на мен вчера тъкмо ми сложиха ламината..купихме си от най-дебелата подложка- 8 мм мисля бяха в Практикер, едни такива зелени са на цвят, на парчета,а не на цяло руло, както са по-тънките...Вземи си максимално най-дебелите подложки,защото аз не вярвах, но много гълтат и все едно нищо не си сложил.Разбира се и нивото на стаята се покачва.Много е важно фирмата която ти го поставя или ти самия как ще го направиш.За да не се получават луфтове и различни нива...
Ние вкъщи сложихме от най-дебелите и беше останало малко от онази където е на руло и отгоре сложихме и от нея...Колкото повече,толкова повече...
Днес вече беше слегнало малко...То така става,не си седи на едно равнище,а сляга малко,нормално е [smilie3] ...
Успех от мен [smile]



Публикацията е редактирана (09-05-12 08:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: djogata   
Дата:   09-05-12 08:46

Belbo, има всякакви лакове - има и прозрачни такива, които не крият структурата на дървото. Има и други материали за импрегниране (на датски им викат "сапун за дърво", не знам как са на български), с които защитаваш повърхността без блещяща повърхност като на лака. Така че избор има много, и е много лесно да постигнеш резултат, много по-красив от какъвто и да било ламинат, освен ако ламинатът и той не е от естествено дърво [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Ivo55   
Дата:   09-05-12 08:55

Спор не може и да има за красотата на дървото!

Но тук говорим за ламинат , а не за дървен под.

Не разбрах, защо да не се изолира подът на стаята ОТДОЛУ, от избата? 2 см. фибран - пей сърце!
А в стаята- с подложка 5 мм. под ламината!

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Rosencho   
Дата:   09-05-12 10:16

Djogata написа:

> Хаха, по-екологични били, как пък
> не.. Знаеш ли колко отрови са
> използвани, докато се направят тия
> пластмаси? [beer]

Със сигурност има химия, но не бих казал, че лаковете и импрегнаторите за дърво са нещо по-различно[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: krist   
Дата:   09-05-12 10:39

корк - 5 мм, а ако все пак прежалиш още 2 отгоре - 1 см?


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: dtv   
Дата:   09-05-12 11:35

@Ivo55, да [smilie24] не съм чела излизалото, докато съм писала
@Стоев, защо? Не разбрах какъв е проблемът?
Спорът заради спора не ми е любимият спорт, кратка и ясна бях, надявах се да не се стига до спорове, замервания с цифри, дълги обяснения, разисквания на бюджет и проектиране [smile]
Не съм писала никъде "дишаща мембрана", нито "полиетиленът е най-добрия звуко и топлоизолационен материал", нито "полиетиленът е по-добър материал от другите два", не съм правила дори сравнения между трите, качествата му съответстват на цената...ама все пак, риторични въпроси - порест ли е? (порест е); запечатва ли? (не запечатва); мек ли е? (мек е). Да, доколкото позволяват качествата му, поглъща ударен шум и да, (малко се замислих заради синтетичността) но все пак не задържа или запечатва влагата. Твърдението, че който и да е от трите материала при тази дебелина (особено за неговия случай) осигурява топлоизолация е по-скоро ала-бала, имат някакъв ефект, само ако съседът ти отдолу не си пуска парното отвреме навреме.
За дипломата не зная, ти ще си прецениш [smile]
[smile] Това само в скоби, да не помислиш, че се заяждам или нещо лично - А пък аз ще си замълча още веднъж за честата склонност на един вид строителни инженери да се бъркат в другата специалност, обратното не е валидно с изключение на случаите когато за глупости кажат "не може", а е ясно, че може [smile] Толкова честа и разпостранена, че е направо като гилдиина характеристика. Даже и така нямам чак толкова против, но честотата и агресивността я правят досадна [smile]

Ясно [smile]
В такъв случай, между трите, пенополистиролът и кокосовите са с по-добри качества от полиетилена, пенополистиролът е добро съотношение качества-цена, кокосовите би трябвало да са с най-добри топлоизолационни качества. Просто помоли да ти покажат характеристики от производител (ако разполагат [smilie18]) и сравни при двата коефициент на топлопроводимост, по-ниската стойност означава по-добра изолационна способност.
Полиетиленовите - найлон, да, но малко по-особен, порест найлон [smile]
Корковите - тези имах предвид, но пък какъвто и да е вид корк под ламинат е леко неадекватно, подложката да ти е по-скъпа от покритието е малко като да покриеш ат под скъсан чул [smile]
Така че, ти си знаеш най-добре подробностите, два слоя поне при тези дебелини и изборът според най-доброто съотношение цел-качество-цена за теб.
И тази грешка според мен не я правете - да разчитате да изравнявате неравни подови повърхности с пенополистироловите плоскости, ефектът почти винаги е в сферата "евтиното излиза скъпо".



Публикацията е редактирана (09-05-12 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Myth   
Дата:   09-05-12 11:38

XPS 5mm или кокосова подложка.

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: krist   
Дата:   09-05-12 11:40

моят ламинат е по-скъп от корковата ми подложка[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: dtv   
Дата:   09-05-12 12:29

krist, добре [smilie8] [smile]

Докато не съм забравила, да предупредя и за това - имай пред вид, че го има и обратният момент - при мек подложен материал, много пластове създават вече проблеми и нестабилност на настилката. Все пак ламинираният паркет си е вид плаваща настилка, не се фиксира към твърда основа, затова и не се предвижда и прилага при него топлоизолация да се постига чрез напластяване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.