Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Подложка под ламинат
Автор: tricky8600   
Дата:   08-05-12 21:43

Здравейте,

предстои ми поставянето на ламинат в част от апартамента който е на първия етаж и зимата е доста студен и поради тази причина искам да сложа изолация на пода, но НЕ трябва да е повече от 8мм защото ще се получат различни нива.

Огледах магазините и подложките са основно 3-4 вида:
-полиетиленова - 2, 3, 5мм
-полиетиленова 2мм +алуминиево фолио
-фибран /XPS/ - 5мм
-кокосови

Спрях се на XPS защото е с по добри изолационни качества/не можах да открия характеристики/.

Мислех си и за комбинация отдолу полиетилен+алуминиево фолио, над него фибран.Защото - полиетилена ограничава влагата,алуминия действа като термоекран и над тях тънкия фибран.

Мислители, че ще има ефект от поставянето на двата вида подложки?

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: tofo   
Дата:   08-05-12 21:47

Ще има, бря. Ако туриш три- още по-добре![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Jim__Beam   
Дата:   08-05-12 21:50


... Колкото повече - толкова повече ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: CanoniO   
Дата:   08-05-12 21:58

XPS, върху него полиетиленовата подложка. Обратното не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Rosencho   
Дата:   08-05-12 22:00

Има подходящ материал-подов депрон. Различава се от този за стени по-цвета. Стенният е бял, а подовият е тъмносив или черен и е по-твърд от белия. Май имаше и български по-евтин вариант-казва се интерит. Има дебелини 6-7 мм.


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: ценослав   
Дата:   08-05-12 22:01

Що се лъжете бе хора, че ламината е някаква изолация. Само душаме или паркет. Знам, че сега ще ми скочиште, ма то си е МА много ваша работа. Секи си "усмихва" жената както може. [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: CanoniO   
Дата:   08-05-12 22:04

Няма стенен и подов. Просто за под се използа най-плътния и най-твърд XPS, по разбираеми причини. А цветовете нищо не означават.


Депрон и Фибран са марки. Материалът е XPS (екструдирана полистиролна пяна). Нещо като Ксерокс и Хилти



Публикацията е редактирана (08-05-12 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Rosencho   
Дата:   08-05-12 22:13

Така си е, но тънките листове (3-7мм) са известни с това име. Рекламите им твърдят, че имат по-добри изолационни качества от по-дебелия XPS Fibran, но това си е само за зарибявка. Но щом не може да се ползва по-дебел материал и тънкият е по-добре от нищо [smile]



Публикацията е редактирана (08-05-12 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 22:13

Ламината не е кой знае каква изолация, затова човекът си слага от долу отделно изолацията... Иначе ако имаш доста кинти няма проблем да се сложи "душаме или паркет", но не винаги това с кинтите е на лице...

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Ivo55   
Дата:   08-05-12 22:13

Най-добрият вариант е да изолирате пода отдолу - още повече, че сте на 1. етаж.



Под ламината, поставете 2 слоя фибран - 5мм.+3.5 мм. Аз направих така, взех ги от Практикер.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: imitev   
Дата:   08-05-12 22:17


В северните ми стаи съм с 5 мм ХРS под ламината - идеално е.

Дюшеме и паркет искат грижи. Ламината го ползваш докато ти е кеф и после на боклука.

Редиш новия и готово.

Няма циклене, няма лакиране. Само миене...

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: dtv   
Дата:   08-05-12 22:20

Хайде няколко бързи съвета [smile]
Всъщност малко по-различно стоят нещата:
-Полиетиленът не върши работата на топлоизолация, полага се като звукоизолационна подложка и поема вибрирането при стъпване, за да не се чува кънтене, представяш си какво би се получило, ако паркета е монтиран директно върху бетонова плоча; Позволява също на материалите да "дишат", да не се задържа влага между пластовете;
-Алуминиевото фолио по-скоро играе ролята на хидроизолация, не на термо-екран;
-За топлоизолация върху бетонова плоча би ти свършил работа точно XPS (не ЕPS!). Зависи и от дебелината на плочата и какво е под нея (терен или сутеренно помещение), но в минималния случай трябва да е поне 2см, а още по-добре поне 4-5см, за да изолира добре топлинно. Ако можеш да си позволиш като обща дебелина такива + още няколко за замазките;
-За в случай, че нямаш възможността за тези сантиметри, работа като топлоизолация вършат такива материали - рулонна пресована минерална вата, коркови пана, топлоизолационни замазки, продават се различни видове, разбира се с разните видове защити при всяко от решенията. Първите два вида биха свършили работата и на полиетилена звуково;
-Не става ясно под плочата ти има ли сутеренно помещение. Ако има и конфигурацията на помещенията под/над плочата позволява, би могъл да монтираш топлоизолацията от долната страна на плочата, на тавана на сутеренното помещение. Веднъж няма да ти натовари дебелината на настилката и второ, по-важното, е по-правилният начин, да не обяснявам надълго защо [smile]
Надявам се да ти е полезно и успех с ремонтите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Ivo55   
Дата:   08-05-12 22:23

Те това и аз думам....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Rosencho   
Дата:   08-05-12 22:24

Лошата слава на ламината идва от тънките евтинджоси, не добре подготвена основа и от некадърни майстори. Хубавият ламинат е на цената на по-ниско качество паркет, а има и такива дето са много по-скъпи от така нареченият истински паркет. Иборът на цветове и ефекта от това е несравним дори и с най-качествения паркет. Другите предимства ги е казал imitev[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: asahi   
Дата:   08-05-12 22:29

На терасата си метнах 20мм XPS и отгоре ламинирания паркет. Кънти, ама държи топло.

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: djogata   
Дата:   08-05-12 22:32

Ламинатите са голяма грозотия, нямат нищо общо с добре изциклен и лакиран под от естествено дърво. Че са по-евтини, и по-лесни за поставяне, ясно, ама нали искаме и да ни е хубаво вкъщи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Rosencho   
Дата:   08-05-12 22:34

Ама са по-екологични[smilie3] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Djogata   
Дата:   08-05-12 22:59

Хаха, по-екологични били, как пък не.. Знаеш ли колко отрови са използвани, докато се направят тия пластмаси? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: tvk75   
Дата:   08-05-12 23:05

колега tricky8600
какъв е пода на който ще слагаш всичко това

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Стоев   
Дата:   08-05-12 23:37

Автор: dtv
Дата: 08-05-12 22:20

Хайде няколко бързи съвета [smile]
Всъщност малко по-различно стоят нещата:
-Полиетиленът не върши работата на топлоизолация, полага се като звукоизолационна подложка и поема вибрирането при стъпване, за да не се чува кънтене, представяш си какво би се получило, ако паркета е монтиран директно върху бетонова плоча; Позволява също на материалите да "дишат", да не се задържа влага между пластовете;
Това много ме заинтригува [smilie7] Полиетиленово фолио като звукоизолация, хем поемаща вибрации, в същото време "дишаща" мембрана....идва ми да си хвърля дипломата някъде....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 23:45

Дипломата по паткознание не я пипай?

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Стоев   
Дата:   08-05-12 23:50

Линк


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: garry   
Дата:   09-05-12 00:23

У нас съм сложил подложка 1см , тука и викат "зелена хобра"
В БГ май трябва да е коксова подложка(поне така изглежда)
Резултата е изключително добър, температурата цяла зима е постоянна и като в останалите стаи, а децата си играят на пода цяла зима, а под нас няма никой....
Проблема е с височината от 10 мм...
Другия проблем е че тая "Зелена Хобра" е хигроскопична и ако стане наводнение, ще се напои като гъба и е за боклука + паркета..
Дано в БГ да е по добра...тука е от пресовани дървесни частици..


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: tricky8600   
Дата:   09-05-12 01:15

Пода е панелена плоча, под него мазета [cool]

Полиетиленовата подложка доколкото четох из форумите и сайтовете е да предпазва от влага и създава основа за полагането на ламината. С една дума си е найлон [smilie7].

Лично аз искам да е до 7-8 милиметра за да не пада голямо рязане на вратите, че апартамента е на Тъщатаааа https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0029.gif

Ако беше мой 5СМ фибран.

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: belbo   
Дата:   09-05-12 02:02

"Ламинатите са голяма грозотия, нямат нищо общо с добре изциклен и лакиран под от естествено дърво."


то пък лакирано дърво е една красота....

язък ти за ентусиазма ако си лакираш пода [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: b0gdanov   
Дата:   09-05-12 08:07

Ами в такъв случай слагай фибранова подложка 5мм + 3 мм, за да станат 8 мм , не че ще има кой знае колко голям ефект, ама за твое успокоение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Nushenceto   
Дата:   09-05-12 08:16

И на мен вчера тъкмо ми сложиха ламината..купихме си от най-дебелата подложка- 8 мм мисля бяха в Практикер, едни такива зелени са на цвят, на парчета,а не на цяло руло, както са по-тънките...Вземи си максимално най-дебелите подложки,защото аз не вярвах, но много гълтат и все едно нищо не си сложил.Разбира се и нивото на стаята се покачва.Много е важно фирмата която ти го поставя или ти самия как ще го направиш.За да не се получават луфтове и различни нива...
Ние вкъщи сложихме от най-дебелите и беше останало малко от онази където е на руло и отгоре сложихме и от нея...Колкото повече,толкова повече...
Днес вече беше слегнало малко...То така става,не си седи на едно равнище,а сляга малко,нормално е [smilie3] ...
Успех от мен [smile]



Публикацията е редактирана (09-05-12 08:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: djogata   
Дата:   09-05-12 08:46

Belbo, има всякакви лакове - има и прозрачни такива, които не крият структурата на дървото. Има и други материали за импрегниране (на датски им викат "сапун за дърво", не знам как са на български), с които защитаваш повърхността без блещяща повърхност като на лака. Така че избор има много, и е много лесно да постигнеш резултат, много по-красив от какъвто и да било ламинат, освен ако ламинатът и той не е от естествено дърво [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Ivo55   
Дата:   09-05-12 08:55

Спор не може и да има за красотата на дървото!

Но тук говорим за ламинат , а не за дървен под.

Не разбрах, защо да не се изолира подът на стаята ОТДОЛУ, от избата? 2 см. фибран - пей сърце!
А в стаята- с подложка 5 мм. под ламината!

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Rosencho   
Дата:   09-05-12 10:16

Djogata написа:

> Хаха, по-екологични били, как пък
> не.. Знаеш ли колко отрови са
> използвани, докато се направят тия
> пластмаси? [beer]

Със сигурност има химия, но не бих казал, че лаковете и импрегнаторите за дърво са нещо по-различно[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: krist   
Дата:   09-05-12 10:39

корк - 5 мм, а ако все пак прежалиш още 2 отгоре - 1 см?


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: dtv   
Дата:   09-05-12 11:35

@Ivo55, да [smilie24] не съм чела излизалото, докато съм писала
@Стоев, защо? Не разбрах какъв е проблемът?
Спорът заради спора не ми е любимият спорт, кратка и ясна бях, надявах се да не се стига до спорове, замервания с цифри, дълги обяснения, разисквания на бюджет и проектиране [smile]
Не съм писала никъде "дишаща мембрана", нито "полиетиленът е най-добрия звуко и топлоизолационен материал", нито "полиетиленът е по-добър материал от другите два", не съм правила дори сравнения между трите, качествата му съответстват на цената...ама все пак, риторични въпроси - порест ли е? (порест е); запечатва ли? (не запечатва); мек ли е? (мек е). Да, доколкото позволяват качествата му, поглъща ударен шум и да, (малко се замислих заради синтетичността) но все пак не задържа или запечатва влагата. Твърдението, че който и да е от трите материала при тази дебелина (особено за неговия случай) осигурява топлоизолация е по-скоро ала-бала, имат някакъв ефект, само ако съседът ти отдолу не си пуска парното отвреме навреме.
За дипломата не зная, ти ще си прецениш [smile]
[smile] Това само в скоби, да не помислиш, че се заяждам или нещо лично - А пък аз ще си замълча още веднъж за честата склонност на един вид строителни инженери да се бъркат в другата специалност, обратното не е валидно с изключение на случаите когато за глупости кажат "не може", а е ясно, че може [smile] Толкова честа и разпостранена, че е направо като гилдиина характеристика. Даже и така нямам чак толкова против, но честотата и агресивността я правят досадна [smile]

Ясно [smile]
В такъв случай, между трите, пенополистиролът и кокосовите са с по-добри качества от полиетилена, пенополистиролът е добро съотношение качества-цена, кокосовите би трябвало да са с най-добри топлоизолационни качества. Просто помоли да ти покажат характеристики от производител (ако разполагат [smilie18]) и сравни при двата коефициент на топлопроводимост, по-ниската стойност означава по-добра изолационна способност.
Полиетиленовите - найлон, да, но малко по-особен, порест найлон [smile]
Корковите - тези имах предвид, но пък какъвто и да е вид корк под ламинат е леко неадекватно, подложката да ти е по-скъпа от покритието е малко като да покриеш ат под скъсан чул [smile]
Така че, ти си знаеш най-добре подробностите, два слоя поне при тези дебелини и изборът според най-доброто съотношение цел-качество-цена за теб.
И тази грешка според мен не я правете - да разчитате да изравнявате неравни подови повърхности с пенополистироловите плоскости, ефектът почти винаги е в сферата "евтиното излиза скъпо".



Публикацията е редактирана (09-05-12 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: Myth   
Дата:   09-05-12 11:38

XPS 5mm или кокосова подложка.

Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: krist   
Дата:   09-05-12 11:40

моят ламинат е по-скъп от корковата ми подложка[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Подложка под ламинат
Автор: dtv   
Дата:   09-05-12 12:29

krist, добре [smilie8] [smile]

Докато не съм забравила, да предупредя и за това - имай пред вид, че го има и обратният момент - при мек подложен материал, много пластове създават вече проблеми и нестабилност на настилката. Все пак ламинираният паркет си е вид плаваща настилка, не се фиксира към твърда основа, затова и не се предвижда и прилага при него топлоизолация да се постига чрез напластяване.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.