Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   06-05-12 23:11

Преди малко се потресох от обаждане на клиент:
-Добър вечер....
-Видях в интернет... добре ми се видя... Тука едни ритуали...
-Насреща съм...
-Ами... колко???
-Ами... какво???
- Малко.... 5-6 часа сватбен ангажимент...
- Хайде да се видим и да разберем за какво става дума...
- Не можем да се видим... аз съм другаде...
-Само видео или и фото?...
-ААА и двете... ама няма да е цял ден... Само един два ритуала..

(казвам ниска цена, щото мисля да отбием номер само с ритуалите....)
- Жив и здрав....
И аз разсъждавам.... "При тази ниска цена този човек от какво се притесни.... Решавам да го питам колко иска да даде.... Опитайте се да продължите разказа.... да отгатнете офертата на клиента... Утре ще ви разкажа най- абсурдното предложение, което са ми отправяли...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   06-05-12 23:12

Разказвайте свои ситуяции..

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: Krassy   
Дата:   06-05-12 23:14

Пуснал ти балдъзата?
Като компенсация...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: chukov   
Дата:   06-05-12 23:17

Проверяват те бе Камераман, не е ли ясно?
Конкурентите си сверяват часовника

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ARGO   
Дата:   06-05-12 23:27

имам много примери, искат да отворят онлайн магазин, ще продават бижута, или пък едни други дето продаваха хр. добавки по 60лв едната - 300 лв са огромна сума за тях [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   06-05-12 23:36

Нееее... не е толкова семпло.... Реших се аз да му върна обаждането:
-Дзърррр- Дзъррррр... Добре, Господине... кажи колко искаш да платиш и аз ще ти кажа какво можеш да получиш....
... Ми... аз ще ти платя пътя... храната... в чужбина....
малееее... онемях.... веднага направих ревизия, че не став дума за 6 часа, а за поне 3 дни... и после седмица постпродукция....
РЕШИХ.... ДНЕС ще Ви разкажа и му обявих почти тройна цена от първата....
човекът ме отряза, че цената е висока за европейските стандарти... не зная какъв му е критерия... апък аз наистина му поисках, колкото за варненска сватба дори и след ревизията... Той очакваше да съм му благодарен за екскурзията...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: sirteo   
Дата:   06-05-12 23:39

Човекът очевидно е Жоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   06-05-12 23:41

И сигурно доста пиян...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 23:41

Е аз бих бил благодарен и на екскурзия при определени обстоятелства...
Например сватба на Антарктика снимам срещу път, храна и спане без проблеми...
Френска Полинезия, също...
Абе ако вкарате оферта за яка екскурзия ще снимам 1-2 ритуала за без кинти.
Все пак ако сте ми приятели така-и-така без кинти ще снимам, защо да не го направя и за други симпатяги [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: Krassy   
Дата:   06-05-12 23:42

Добре де... що не си поиска балдъзата?

Или поне някой шаферка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   06-05-12 23:42

Ама той не ме спечели за приятел...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 23:43

Срещу шаферки също снимам...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: Krassy   
Дата:   06-05-12 23:43

Ем що не е питал...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: nemchev   
Дата:   06-05-12 23:47

клиентите обикновено търсят цена на фото и видео по-ниска от цената на причеса, грим и украса, говорим поне в пъти по-ниска. И докато си говорим за абсурди....знам за отказан ангажимент поради простата причина, че колегата не е от София....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: asahi   
Дата:   07-05-12 00:06

На мен пък ми се обади бай Митьо от Америка. [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: diandimov   
Дата:   07-05-12 01:49

Не се косете!

Това сватбената фотография е абсолютен кич и отживелица, с всеки изминал ден все повече изтръпвам от ужас при вида на всяка уединг снимка. Дори и от снимките на най- големите в жанра.

Единствено приемам снимките от сватбата на ингилизкия принц миналата година - хората наредени, всичко семпло и железно. Остава за поколенията и за историята.

Всичко останало е много помпозно, нелепо, грандоманско, КИЧОЗНО, глупаво, безсмислено и лъжливо.
Сватбената фотография от няколко години е ЗОМБИ - мъртво тяло, движено единствено от неразбирането че то е вече мъртво.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   07-05-12 02:07

И сиа кво??? да карам такси ли? В Шумен ще ме вземат.... Ама аз там съм карал такси две седмици...Преди Виденовата зима.. Каква е следващата стъпка?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: diandimov   
Дата:   07-05-12 02:14

Нищо не ти казвам, прави каквото искаш.
Само споделям мнение за сватбената фотография.

Ще потъваш с кораба или ще скочиш и ще се оправяш сам, зависи от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: diandimov   
Дата:   07-05-12 02:38

Ако нямаш други ангажименти около неговата дата, вземи поръчката. Дори само за билет и храна да ти покрива.

Снимай, и му дай нещата без обработка и без най- хубавите снимки. След това обработи и качи в портфолиото си най- яките неща. Ако ти се обади да пита какво става, кажи му че обработката струва допълнително.

Ако имаш клиентски договори, коригирай вариант за него само.

Голяма е вероятността да ти плати за обработка, ако ли не - поне ще обогатиш портфолиото си.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: agop4o   
Дата:   07-05-12 06:46

хубаво де колко излиза снимането на една сватба с всичките му салтанати.естествено че това не е константа но ориентировъчно колко е за цял ден+обработки и т.н.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 07:12

Ами не знам колко е да снимаш и фото и видео, защото сам не виждам как бих могъл да го правя, но ориентировъчно за фотографа, ама съвсем ориентировъчно, защото всеки си дава различни цени и аз ти казвам само порядък, та фотографа ти е към 300 лева за цялата сватба от грим до рязане на тортата и после следват към час пиянство.
Ще намериш и за 100 и за 1000 разбира се...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: agop4o   
Дата:   07-05-12 07:30

питам щото ми подхвърлиха че било около 800лв та бая се зачудих на тия дето ще му ги дадат а не колко иска фотографа.говоря само за фото снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 07:33

Ами 800 не е малко само за фото, но предполагам утвърдени фотографи, с асистент и някаква пакетна цена със все дигиталния албум и може би наистина толкова казват..., не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: agop4o   
Дата:   07-05-12 07:38

а няма ли да излезне по евтино ако в поканите пише всеки да идва с апарата си[smilie18] [smilie18] [smilie18] .в интерес на истината ми се струва че е доста сериозна сума но всеки си има право на избор[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: boni   
Дата:   07-05-12 07:48

Всъщност най-лесно е просто да си обявите цените официално и така няма да контактувате с хора, за които вашата цена е висока.
Ето така:
http://bonibonev.com/offer_wedding

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: alsash   
Дата:   07-05-12 07:56

...сватбена фотография, беше мръсна дума....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: diandimov   
Дата:   07-05-12 07:57

Бони, ти наистина ли после зимаш парите?

Тук взимат капаро от 30-50% от цената в момента на подписване на договора, и ако до няколко дни преди датата не се плати всичко, сватбата не се снима и капарото не се връща...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 07:59

ами то пак е мръсна..., ама ей го на Бони..., като вземе 1000 лева и на дали му пука дали е мръсна или не е мръсна...
Иначе ако вземеш 80 лева и те набият на сватбата и е бая мръсна, така че и това, като всяко нещо, си има няколко лица...
А и който както си го направи!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: boni   
Дата:   07-05-12 08:19

Да, винаги вземам парите след като предам материалите.
Никога не съм имал какъвто и да е проблем.
През послендите 2 години не съм имал сватба, на която младоженците и обкръжението им да не са били приятни, културни и интелигентни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: boni   
Дата:   07-05-12 08:35

Сватбената фотография, както всяка друга услуга, не може да се характеризира с една дума. Хората са различни. Това какви са ти клиентите зависи от доста неща, но преди всичко зависи от теб самия:) Човек може да решава с какъв тип клиенти иска да работи. Аз работя с клиенти за които сватбеният фотограф не е обслужващ персонал, а е едно от основните лица на сватбата, човекът, на когото младоженците са поверили духа на спомените си, а не просто някакво нащракване на снимки. От двете страни се очаква взаимно уважение и до известна степен създаване на близост. Ако не почустваш хората като сродни души, няма как да влезеш в духа на събитието и да го пресъздадеш.
Така че каква дума е "Сватбената фотография" си зависи от самия сватбен фотограф. За мен не е мръсна дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 09:12

Ама нали знаеш, че някои правят високо изкуство и сватбата е презряна работа..., той това имаше предвид Алсаш, май!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: boni   
Дата:   07-05-12 09:22

Няма лошо, всеки има право на различен начин на мислене:)
Също така се сетих, че не може да има "клиентски оферти"
Офертата я дава фотографа, а не клиента. Клиентът се съгласява или не се съгласява. Мой съвет в тая насока - ако клиентът се пазари на дребно, не поемайте поръчката, ще си имате проблеми.



Публикацията е редактирана (07-05-12 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: cameraman   
Дата:   07-05-12 12:06

Съгласен съм категорично с позицията на Бони.
Снощният клиент явно си беше помислил, че на Гергьовден се лови риба с голи ръце... Втрещи ме направо с това предложение, с което само дето не ме изкара, че имам и да му давам пари за екскурзия.......

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: emo99   
Дата:   07-05-12 12:11

boni - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 12:12

на мен ми се е случвало да им кажа кинти за сватба и те после да ми вкарат офертата да ми платят повече... Еми съгласявам се..., няма да се циганим[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: exile   
Дата:   07-05-12 12:25

Действително, в повечето тукашни оплаквания от клиенти, аз намирам доста голяма доза проблем и в оплакващия и подхода му към предлагане на продукт, офертиране и, нерядко, реална представа за качеството на предлагания си продукт и съответните очаквания.

Не визирам конкретния случай, говоря принципно.

Кадърните в сферата си хора успяват да минимализират и неприятните клиенти и работенето за стотинки, като кадърността в тези професии се измерва по безкрайно много начини - от субективното качество на готовия продукт, нивото на комуникация, коректност, спазване на срокове и т.н.

Истината е, че хората, които снимат за 200 лева - за толкова си и могат.

Аргументите за регионалните особености и липсата на достатъчно работа в определени области не е фактор, тя прекалено много влияе и на останалите изброени неща и в крайна сметка със снижаването на цената на продукта се снижава и качеството по горните параметри, така че нещата се уравновесяват.

Че пазарни пробелим има и професията не е лека - не е, че пазарът не е от лесните - не е, ама то такова животно не остана.


Още повече, при всичките оплаквания на сватбените фотографи и реване - еми това е почти постоянно текучество на сватби, криза-мриза - хората продават коли, женята се.


Айде пробийте в модната фотография, рекламната, на едно достатъчно добро финансово ниво...



Публикацията е редактирана (07-05-12 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-безумните клиентски оферти...
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 13:45

Всъщност, сватбената фотография не е никак трудна за пробиване материя, напротив! Казвам го като снимал 15 и повече сватби и си мисля, че бих могъл да се развия в тази насока. Разбира се няма да взимам по 1000лв на сватба, но и инвестицията в техника ще ми е не като за 1000 лв на сватба:)))
Ако ви влече и сте добри, имате шанс, наистина!
При мен проблемът е че супер много се притеснявам и за една сватба хвърлям нерви като за цял месец работа. Не спя предишната вечер, от опасения да не им опропастя на хората спомена. Мисля си за абсурди от типа на ако припадна и т.н. Не знам защо така:)))
До сега оплаквания не съм имал, но просто тази "треска" дето ме удря преди това и ми взима здравето...
Обикновено като почне сватбата и всичко ми минава, но до тогава съм като болен. Веднъж реално имах температура и то не много ниска..., луда работа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.