Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:28

Е айде сега..., преди малко казаха, че 240 лицеви не е кой знае какво, а пък ти си мислиш, че за 500 метра ще си "изплюят дробовете"...
Аз не искам да се хваля, защото не е кой знае какво, просто в локото на леката атлетика (където спортувахме за здраве, в сравнение с нормалните спортисти лекоатлети), 10 обиколки се правеха за раздвижване след силовите упражнения, за да не се сковават мускулите..., което е 4 километра...
Иначе когато тренирахме дължини се бягаше по повече...
Което беше готино, защото ако искат да ти вземат маратонките, винаги можехме да избягаме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 21:40

Не си мисля. Сигурен съм [smile]

А аз нищо не съм казвал за лицевите опори. 240 си е сериозно постижение. Като под лицеви опори разбирам силови такива, а не леко поклащане на торса. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:45

лекото поклащане на торса не са лицеви упори, а се нарича "шия" и има сексуално значение[smilie18]
Между другото вчера играх баскетбол и на 10-тата минута бях аут.., добре, че не беше футбол, ще щях да почина!
Нещо много лош живот водя..., трябва да предприема нещо...



Публикацията е редактирана (06-05-12 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:46

Между другото много готини снимки имаше по-горе.
Потната фуражка беше супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   06-05-12 21:48

Не ми е ясно какво е това поклащане на торса вместо лицеви упори? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: chill   
Дата:   06-05-12 21:49

И снимките и коментарите ... [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: chill   
Дата:   06-05-12 21:50



Vinsent написа:

> Не ми е ясно какво е това поклащане
> на торса вместо лицеви упори?
> [smilie11]


Нещо подобно:

http://www.youtube.com/watch?v=6moxVQjnJcI


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   06-05-12 21:57

chill [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 22:05

Под поклащане на торса имам предвид един вид "лицеви опори" които се изпълняват почти без движения в лактите. Всъщност движение в лактите има, но свиването им е съвсем леко, може би около 1/5 от възможното. Правят се бързо и по много бройки. Не че има нещо лошо в тях, просто е съвсем различно от спускането на гърдите до пода последвано от максимално повдигане.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 22:15

Аз правех до долу и бавно, защото правех за маса[smilie18] Ама половината бяха с вдигнати крака за "горни гърди", та не знам реално дали трябва да казвам 240 или 120 с крака на земята и 120 с вдигнати крака.
Което си е смешно лицеви упори за "маса", но нямах кинти за фитнес и ползвах катерушки за кофички и такива неща. "Гето фитнес", дето му се вика.
После като тръгнах на фитнес и бая ми се чудеха, защото когато вдигаш за сефте веднага си личи, заради невъзможността да координираш ръцете си, а иначе серии си правех с 80 кила без проблеми. И до 100 можех да вдигна, но не ми издържаха ставите в един момент, така че с тежестите май е по-добре да не се изсилва човек, защото ако не си вдигал и мускулатурата може да понесе натоварването, но ставите хал хабер си нямат...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TODD   
Дата:   06-05-12 22:53

Мдааа ...

по повод модерните армии само да попитам защо свръхмодерната американска армия не влезна в Сърбия ?????

И как 20 муджехидини са калашници разтропосват цял американски батальон ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Някой си мислят за войната като за компютърна игра но опре ли ножа в кокала ще трябва някой да мре на първа линия !!!!

А пък вие я смятайте както искате - дали се е променил света или тепърва ще идват насам ония гладните с калашниците .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: slyn4ogled   
Дата:   06-05-12 23:51

Казармата учеше на много други неща освен умението да се скатаваш ... Имах възможността да видя как се променят момчетата от влизането им през портала до излизането обратно в "нормалния" живот. Вярвайте ми - разлика имаше голяма - и то за добро - поне в 95% от случаите ! Научиха се да са самостоятелни, да се борят с трудности, и да работят в екип. Затова сега като гледам 20-годишните келеши по улиците ме хваща бяс ...
А за това дали имаме нужда от армия или не - на един самодоволен и самозаслепяващ се от пропаганда и реклами индивид никога няма да му стане ясно що е то армия и за какво служи, докато не стане някое от следните събития :
а) голямо природно бедствие, пред което държавните органи тотално спират да работят (примери имаше доста в последните години) - тогава всички започват да реват "де е армията сега", като дори се чуват и отзиви от рода на "еей, добре че бяха военните, че инак ..." Не мога да ви опиша чувството да ви прегърне абсолютно непознат човек заради това, което сте направили за него с риск за живота си !!!
б) добронамерено приятелско "гостуване" на съседна държава (или по-далечна) по подобие на "османското присъствие" у нас - с цел заграбване на територия, ресурси и малцинствени групи ... Тогава ще е вече твърде късно да се питаме "къде са военните" ...
Може и още много да се каже.

А, и още нещо ...
От доста години насам все се правят икономии като се намалява броя на войската, направихме я "прУфесионална" и т.н. А да питам аз - къде са икономиите ??? Пари все няма, хората в системата изнемогват от "нямане" - няма части за колите, няма части за техниката, всичко се купува с лични средства. В системата се вредиха за "поддръжка" фирмички, прибиращи за съмнителните си по същество и качество услуги суми, надвишаващи минимум тройно пазарните такива ... Закупиха се едни образци техника, струващи четворно по-скъпо от по-добрите им аналози ... Няма да отварям дори дума за невероятните качества на новите облекла и обувки и чудните им цени ... Но принципно мисля, че ме разбирате - "спестените" разходи изчезват по много различни от предназначението им пътища, и по никакъв начин няма да имаме нормална армия.
Айде стига толкова ... Който може да разбере написаното, ще разбере. Другите - да си се кефят на рекламите за голямата американска мечта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 00:10

е то каква американска мечта..., малоумните американски войници, като спрат на бензиностанцията с рейса, за да заредят бензин им дават 30 минути почивка и те слизат и правят обиколки на бензиностанцията в 2 часа на обяд на около 40 градуса и 70% влажност, без да са ги карали... Това е поне което съм виждал поне 10 пъти, понеже работех близо до една бензиностанция.
Мисълта ми е не да хваля малоумниците, а да кажа, че това което си мислим че сме имали е било малко по-запуснато дори от американските лигльовци и то не за друго, а защото в БГ стимулът винаги е грешния...
Иначе и аз по-рано писах, че казармата е била полезна на децата, понеже са се отделяли от майките си, един вид са възмъжавали... И все пак това няма много общо с бойната подготовка...
Не съм против казармата, просто съм против това, което би било казармата в момента тук..., при всичката тази простотия наоколо, подозирам, че армията ни би била най-големия батак от всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: roussinoff   
Дата:   07-05-12 00:20

Хората са за претопяване на тая земя. Пълно е с малоумници с пушки и ракети в гъза (или гъзъ - по избор)[smilie18] [smilie18] [smilie18] Да го ду..т всичките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Стоев   
Дата:   07-05-12 02:38

Баси....[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   07-05-12 09:50

"...малоумните американски войници, като спрат на бензиностанцията с рейса, за да заредят бензин им дават 30 минути почивка и те слизат и правят обиколки на бензиностанцията в 2 часа на обяд на около 40 градуса и 70% влажност, без да са ги карали... "

И аз така - като пътувах с едни малоумници до Загреб спирахме на бензиностанциите и ритахме топка да се раздвижим.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   07-05-12 11:07

Автор: slyn4ogled
Дата: 06-05-12 23:51

Казармата учеше на много други неща освен умението да се скатаваш ... Научиха се да са самостоятелни, да се борят с трудности, и да работят в екип...

При правилна употреба университетът учи на същото...

а) голямо природно бедствие, пред което държавните органи тотално спират да работят (примери имаше доста в последните години) - тогава всички започват да реват "де е армията сега"

С какво точно ще помогнат в случая дузина безполезни изтребители или още по-безполезни гемии на старо? В тоя смисъл безумното министерство на Бедствията и Авариите е доста по-нужно от това на отбраната [smilie7] Колко войни ппреживяхме напоследък и колко бедствия?

б) добронамерено приятелско "гостуване" на съседна държава (или по-далечна) по подобие на "османското присъствие" у нас - с цел заграбване на територия, ресурси и малцинствени групи ... Тогава ще е вече твърде късно да се питаме "къде са военните" ...
Може и още много да се каже.


Даже и да се абстрахираме от това, че живеем в 21 век и не виждам кой би си причинил нападение над мизерната ни държавица, то дори и такова да се случи, като се огледаш и видиш армиите на окръжаващите ни държави, ще установиш, че пародийната ни армия с нищо не може да повлияе на хода на събитията а само евентуално би забавила развръзката с няколко дни, като при това загуби няколко хиляди живота...

п.п. Благодаря за коментарите за репортажа, били те положителни или не [thankyou]



Публикацията е редактирана (07-05-12 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Todd   
Дата:   07-05-12 11:11

Ама някой наистина си въобразяват че ще живеят във вечен мир !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Трайте де ... още нищо не сте видели !!!

Нека минат някакви години ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

В историята на човечеството мирът винаги е бил най-краткото състояние !!! [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-05-12 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: n1x0n   
Дата:   07-05-12 11:34

Даже и да се абстрахираме от това, че живеем в 21 век и не виждам кой би си причинил нападение над мизерната ни държавица, то дори и такова да се случи, като се огледаш и видиш армиите на окръжаващите ни държави, ще установиш, че пародийната ни армия с нищо не може да повлияе на хода на събитията а само евентуално би забавила развръзката с няколко дни, като при това загуби няколко хиляди живота...

Това е истината... другото са някакви псевдо-националистически тъпотии.

Това, което е нужно на България, е по-скоро еквивалент на National Guard, отколкото армия във вида, в който си я спомняме от преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: cb450   
Дата:   08-05-12 01:12

Можем да имаме 400 000-на армия, но при ДДС 40%!


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: slyn4ogled   
Дата:   08-05-12 06:29

T'ва значи ли, че при сегашното ДДС требе да имаме 200 000 армия ?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 07:10

Да вземем 300 изтребителя и бомбандировачи и влизаме в играта. Това ще е към 20-30 милиарда евро ,но кефът ще е страшен...
От друга страна 400 000 армия също е готино. На Щатите редовната войска е към 500 000, там някъде трябва да се целим...
То съотношението граждани военни в Щатите, ако се спази тук ще трябва армията ни да е към 9 000 човека, но за нас е важно да можем да отвърнем на евентуална атака от Турция към нас... Нали все пак 45 години оръжията ни са сочили на там, от там нейде ще дойде лошото, няма как да са объркали навремето...
А и бройката си е важна..., маршируваща войска е нето от което има нужда в една съвременна война...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: hery   
Дата:   08-05-12 07:38


За какво ни е армия.

Има кой да въдворява ред на балканите.

А ние, през това време ще ги хвалим, колко са толерантни.


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 07:45

а ако имахме армия и можехме да отвърнем подобаващо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: hery   
Дата:   08-05-12 07:48


Но пък са толерантни, нали.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.