Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Военен парад - Гергъовден
Автор: stanimir64   
Дата:   05-05-12 09:55

И това доживяхме половината войска на парад, а другата половина ще подготвя в кухнята тържествения обяд.Един тъжен парад начело със своя главнокомандващ и армия смалена до придворна гвардия.


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   05-05-12 10:04

На теб персонално колко армия ти е необходима?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   05-05-12 10:11

Най добре е без армия.Нали Асахи? Разбира се трябва да има рота теляци, 40-50 генерала и това е! Сега поне има кой да ни пази.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: niagara   
Дата:   05-05-12 10:13

Тази година нищо не се казва - ще има ли изтребители да бръснат въздуха над площада?


Или и самолети вече нямаме....


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: tvk75   
Дата:   05-05-12 10:43

всъщност важно ли е да има военен парад?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: slyn4ogled   
Дата:   05-05-12 10:44

Няма да има техника тази година - само трите вертолета от Крумово ...
Иначе добре че е новия военен министър - та оправихме и неразбориите във строевия устав ... макар че не беше лошо преди да се говорят такива глупости по телевизията някои хора да вземат да почетат малко ...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   05-05-12 10:48

За някои е важно да приписват свои мисли на другите.
За други (може и за същите) е важно държавата им да има най-голямата армия. Също им е важно да плащат най-малките данъци, а и да не работят много.
Трети (може и от горните две категории) армейският им живот е свързан с най-значителното личностно, понякога и професионално израстване.
Четвърти гледат на армията като на един неизбежен товар.
Има и още варианти.

Какво стана със Станимир64?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: dobriman   
Дата:   05-05-12 10:58

от колко часа ще е парада? Аз може да отида да погледам.
Не е лоша идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: niagara   
Дата:   05-05-12 11:07

казаха че е от 9 ч

но както е съкратена програмата тая година, не се ззнае до кога ще продължи.


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: dobriman   
Дата:   05-05-12 11:37

Ако не вали (както е по прогноза) може и да отида.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-05-12 11:40

Обикновено почва в 9:00 на Вечния огън, където ще осветят бойните знамена. А после, в 10:00 ще почне същинският парад на пл. Княз Александър Батенберг(да го духа царчето, дето прекръсти площада на Княз Александър I, само защото баща му бил III, а не както му се иска "Обединител") С приемането на строя и преминаването в тържествен марш, без машини, надали ще превиши 30 минути. Зависи колко време ще приказва новият главнокомандващ. Аз още се разчудвам дали да се тропна и да поснимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: niagara   
Дата:   05-05-12 11:48

да, и аз точно се чудя като заведа сина си какво ще му показвам, не е като предишни години.

ще тръгват откъм Кристал към Президентството.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: stanimir64   
Дата:   05-05-12 12:01

На въпроса на Асахи.
-На теб персонално колко армия ти е необходима?
2000 да охраняват всички областни футболни стадиони и 10 000 да събират всички "играчи" през последните 22 год.


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   05-05-12 12:06

Армия си трябва както и да го погледнеш-и за паради и за природни бедствия. А пази боже и за други неща. На съседна Македония например, дано да греша, съвсем скоро ще и се наложи да ползва армията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: gorbi   
Дата:   05-05-12 12:22

и като я ползва какво ще направи... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ценослав   
Дата:   05-05-12 12:55

Предлагам на година парада да е само от запасняци. Още сме живи ЕЙ!!![cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: tvk75   
Дата:   05-05-12 13:07

колко души е нашата армия в момента,върти ми се число към 40000!?

иначе не знаех че и македонците имат армия [smilie5]
Май имаха 1-2 самолета,но чак армия,,,



Публикацията е редактирана (05-05-12 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ценослав   
Дата:   05-05-12 13:40

Македонците по домовети се имат скрито оръжие колкото две наши армии. За тях да има човек автомат в дъмот си е въпрос на чест. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: tvk75   
Дата:   05-05-12 13:43

оръжието в мазето не е армия цено

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-05-12 13:54

Някой неща явно е по-лесно да се открият по трудния начин[smilie8]
Това за конкретни коментари тук.
И най-малкото е да има военна техника по време на бедствия и аварии.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TheBossBG   
Дата:   05-05-12 14:19

Добре де, последно - ще има ли снимащи утре? Мисля да се появя някъде към 9:30. Ама аз мога да се чучна от към паркинга на Партийния дом. За вас нямам идея къде ще пробиете. Но не пречи после да седнем някъде на по бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: bleki1   
Дата:   05-05-12 15:12

През последните два дни имат репетиции. 5-6 роти, духов оркестър и три хеликоптера. Снощи ги изгледах. Един войник беше в тоалетната и тръгнаха без него. Човекът тичаше после 300 м. да ги настигне. Във всяка рота имаше поне по една войничка. Изнесох лекция на сина ми за 28-те секунди за които разглобявах и сглобявах АК-то та детето ми се чудеше на акъла защо съм го правил.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgivelev   
Дата:   05-05-12 16:33

Не е важно количеството, а качеството. Може и да имаме армия от 100 000 пешаци, отгоре минава бомбардировач и им цръква бомбичката, после няма нужда да копаят. Според вас какви са шансовете на едно стадо индианци с дървени копия срещу добре брониран танк?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-05-12 17:31

Колкото моя да спра стелт с плюнка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: universum   
Дата:   05-05-12 17:40

Вий пък дървени копия. То има и железни копия.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-05-12 19:13

А сти`а бе ...[smilie21] [smilie10]
Ейййййй, как са напреднали технологиите начи, нема лабао[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 03:56

Армията е гръбнака на една държава.
Няма ли армия - няма държава.

Примери колкото щеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 03:59

Паради не се ли правеха само в комунистическите държави?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:18

Е то пък ние едната армия имахме..., мани...
Стреляли по 5 пъти с калашников в казармата за 2 години и тичат по къра с радиостанция на гръб по 2 километра и достигнали за 2 години великото постижение от 50 лицеви или нещо такова... Безумна работа...
Българският войник през комунизма е възпитаван в скатавка и е свикнат на безмислен труд и единственото смислено за него е било да се отдели от мама и тате за 2 години, да понатрупа приятни казармени спомени за раздумка и да хапне вкусен боб от големите казани...
Иначе общо взето военното ни обучение е било бая смешно...!
А сега мрънкаме, че нямаме армия...! Ние армия нямаме от 40 години... "поне", ама не си го признаваме!
Ама през комунизма поне са строяли нещо войниците, че е имало смисъл. То май само строителни войски са били смислени по онова време!
То доста хора ще се сърдят де, защото сигурно обиждам романтични години от юнушеството им..., но реално ако погледнем на нещата, как още тогава сме можели да се сравняваме с нормална армия, с войници, които са в добра физическа форма и стрелят всеки ден и т.н., наще убостници, дето пазят празна нива и копат от "тук до пладне" и подобни глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TheBossBG   
Дата:   06-05-12 09:22

Димов, тъп ли си или се правиш на тъп? Чудя се вече доста време.
http://www.lostbulgaria.com/?s=%D1%86%D0%B0%D1%80+%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81&paged=8

Ето една, другите ще си ги разгледаш на линка! И май като гледам всичките са от Гергьовден.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/olhs4860.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/dbzp6837.JPG

http://www.lostbulgaria.com/pic2/3868.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 09:26

Това е интересно, но КАКВА връзка има с това дето аз казвам?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 09:29

Строителните войски са измислени от А.Стамболийски.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:31

Щатите не правят военни пради, иначе Франция, Великобритания, Испания, Полша, Сингапур (май) си имат такива паради! За Русия, Китай и Северна Корея няма смисъл да казвам[smilie18]

п.с. иначе в щатите има местно маршове, ако в гради има военни сили някакви, нищо не им пречи д аминат по главната. Както на паради минават fire dept. и т.н. Аз съм виждал такива парадчета по малките градове. Но не мисля, че те се броят...



Публикацията е редактирана (06-05-12 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:34

georgi969, мерси за информацията... Някак ще го запомня това и ще го приложа като знание някой ден, без да го проверявам, затова се надявам да си прав[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 09:40

прав съм

инфо


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:43

georgi969, пошегувах се..., имах предвид, че ти вярвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:59

За да се научите да разглобите пистолет или пушка (непълно разглобяване) и да го поддържате ви трябват 2 часа..., да кажем астрономически. АК-47, ще ви е още по лесно след като вече сте свикнали с Макаров или друго огнестрално оръжие.
За да се научите да стреляте по-трудно и някак не е за всеки, но да кажем 14 часа на стрелбище и вече ще си по добър от всеки средностатистически 2 годишен войник... Физическа подготовка... На мен ми трябваха 4 месеца, за започна да правя по 240 лицеви на ден и до 40 лицеви на една ръка, което означава, че нормативите средностатистически човек би трябвало да ги покрие за около 1 месец... Тичане..., скачане, същата работа...
Абе ако се замисля основните неща на които го учат един войник могат да се усвоят за 1 месец по 2 часа след работа... А при желание и сам...
Но иначе може и 6 месеца да копаете дупки и 2 години..., по-добри войници няма да станете...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 10:04

да приемате заповеди не се учи, затова и армията е добре да е професионална, че да могат да те уволнят ако не ставаш...[smile]

А да караш изтребител вече е по-трудно... Не знам как става без професионализъм :))) Ама трябват самолети, а нашите паднаха онзи ден...[smilie2]



Публикацията е редактирана (06-05-12 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:14

Армията не е само стреляне с пушка и правене на лицеви опори.
Аз служих в ракетно поделение на "Луна-М", така наречените Фрог. Нали не мислиш че това се учи за 2 седмици? Кемаф също не се става за 4 седмици.Има и още много други служби за които се иска време за да ги овладееш както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:34

Да бе-викаш някой и му казваш ти си сапьор.Това е мина. Тя гърми. И за да придобие представа му пускаш няколко американски екшъна. След 3-4 дни имаш готов сапьор.

По този повод един виц:Пада един парашутист, след като не му се е отворил парашута.Пада си той, и по едно време гледа някакъв прелетява нагоре покрай него.
- Колега, как се отваря това нещо бе?
- Аааа, не знам.Аз съм сапьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 10:40

На войници ли си играете? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:47

На пейнтбол скоро не съм ходил.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 10:50

Хайде да изплакнете окото [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:55

Дааа, ама ракетите им са ментета


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/utfb9452.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/lnmv4267.JPG

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/59903000/jpg/_59903752_n_korea_missile_624.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 11:00

Ето още един парад
И да ставам, че ....[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: autosvet   
Дата:   06-05-12 11:27

Ежко то ученето на тичане и скачане не е учене на войниклък ... с тая твоята логика на 15-тата минута от битката някой дядо ловец запасняк ще те опуца пък нищо, че можеш да правиш 240 лицеви опори (което само по себе си е не е постижение). Опитвал ли си се да правиш нещо в добър синхрон с още 25 човека, когато около теб летят куршуми и това разбира се да го направите за 10 часа трениране?

Тая работа не е като оная работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 12:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 12:43

Имам неколкократно повече служба от теб, но нямам такива притеснения. Наборната армия няма бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: autosvet   
Дата:   06-05-12 13:14

Кажи го на швейцарците и евреите ... като си малка държава алтернативата ти е да си в съюз (разбирай под шапката) на някой голям. Понеже ние нямаме ресурса да имаме такава наборна армия за това сме бедният роднина в НАТО и имаме половин стадион войска.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 13:15

Ама сериозно.... 23 000 ли е армията? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 13:18

С този БВП и този военен бюджет колко да е?
За сравнение - един наборен войник струва на бюджета повече от един кадрови сержант с всичките заплати и вещево доволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 13:25

Ами де да знам.... само питам. Последно знаех за 40 000.
А с какво издръжката на наборния войник е повече от тази на кадровия? На наборния заплата не му се плаща (или поне не такава за която да си струва да се говори), казармите със спалните помещения си ги имахме, разходите за облекло и снаряжение би трябвало да са еднакви...
Не ме разбирайте погрешно, аз също съм ЗА професионална армия, но споделям и мнението на Иванов, че трябва да се минава някакво основно военно обучение.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TODD   
Дата:   06-05-12 13:26

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


А кога беше 200 000 колко струваше ???? Де са парите ????

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 13:29

Парите- взети, отчетени, изядени и изпити [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 13:52

В армията нищо не изчезва - изписва се.
Получаваш от строителния склад 200кг винкел, кутия електроди и диск за ъглошлайф, след това съставяш протокол, че горните са вложени в направа на стелаж или ограда и ги свалят от отчет. Дали има стелажили ограда и къде е няма никакво значение.

Заплатата е едно от най-тънките пера в разходите на армията. Сграден фонд, амортизации, 24 часово осигуряване, храна, медицинско обслужване, администриране - всичко това са разходи, които в професионалната армия са по-малки или липсват. Съотнесено към ефективността показва категорично предимство на професионалната армия пред наборната.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: s_dyakov   
Дата:   06-05-12 13:56

Тука верно има странни хора - каква наборна армия вече какви 5 лева. Май на някой много му липсва комунизма. Ако сте се затъжили толкоз що не отскочите до Куба да си опресните малко спомените.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 14:12

Иванов, как да ти обясня нещо след като не си влизал никога във "финансова секция" на поделение, като не си чел наставлението по тилово осигуряване, даже нареждане за вещево доволствие не си виждал? Ти си представяш армията с телефонистки, шофьори, готвачи и секретарки, а то отдавна не е така. Остави си казармените спомени зад портала.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 19:20

autosvet, знам историите на прадядо ми, участник от Междусъюзническата война и всичко, което е казвал за военните действия е обратното на 25 човека извършват нещо в синхрон... Сега разбира се войните се водят по съвсем различен начин и твърдо вярвам, че за да се водят тези "високотехнологични" войни е нужно обучение много по-обвързващо от 6 месечна до 2 годишна служба насила, в която се копат дупки предимно...
А колкото до това дали 240 лицеви са много или малко, не знам..., аз не съм се хвалил, казах че ми е трябвало около 4 месеца, за да стигна до толкова лицеви (това беше навремето, сега ми се струват много, защото съм км 105 кила и ако правя 240 лицеви ще съм бая як, не е като да съм 40 кила японец и да правя по 10000 лицеви).
А предполагам знаете, че сега и да има армия няма как законово да се плаща заплата под минималната. Поне не в правова държава. Навремето можеше, защото каквото решеше държавата това беше законно, но сега хората имат разни права там и не може да бачкат без пари, само защото са се родили тук и без да им се налага наказание... Така че 100000 армия, за да им се плати минимална заплата + осигуровки и т.н. ще си е към 50 милиона годишно както и да се погледне... и това само заплати. От там нататък, понеже заплатата е минимална, то такъв ще е и морала и пак всички ще са скатавки и нищо няма да научат...



Публикацията е редактирана (06-05-12 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ценослав   
Дата:   06-05-12 19:56

А аз само си чета, не разбирам от армия, а АК и оръдия не съм виждал през живата си и на снимка.. Вие може по дебели книги да сте чели, по да я разбирате тая раЛта, евалка ви прайм.[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 19:59

Като стана дума за счетоводство на поделение се сещам колко крадяха старшините.

Идва газката с продукти за артелната. От 7 картона с пилета само 2 отиват за нас, останалите се качват обратно. От 3 бидона зеле един остава. От сиренето само 1 тенекия е за нас...

Всичко дето се качва обратно в газката напуска поделението и отива по домоврте на старшините и лейтенантите.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   06-05-12 20:10

Ще се самоцитирам репортажно от един друг форум [smilie5]

Малко от днешния парад...

- Наборе, помниш ли като Петров гръмна с 3 гранати 5 танка...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ijxz0367.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/fkeu6421.JPG

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2012/127/c/5/veterani_2_by_diliev-d4yt5la.jpg



Болгар-нинджа1: - Баце, 7-ми етаж в ляво, една простира по цици!
Болгар-нинджа2: - Къде къде!!!
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lntk1826.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/rvsm4069.JPG

http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2012/127/d/d/bolgar_ninja_by_diliev-d4yt5se.jpg


- Пешо, добре че не сме у Северна Корея, онез кат маршируват ги карат да си дигат обувките до върха на носа...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/krrk3988.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/mueb9959.JPG

http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2012/127/b/b/morq4e_by_diliev-d4yt6ks.jpg


- Рамбо кой??
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/sjos5509.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/zduc4026.JPG

http://th04.deviantart.net/fs71/PRE/f/2012/127/d/e/rambo_by_diliev-d4yt5x1.jpg



- Келеши! Едно време какви паради имаше...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rylj0876.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/axvs1636.JPG

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/127/8/2/ednovreme_by_diliev-d4yt6j8.jpg



Полева Сапьорна Единица "П.С.Е." в бойна готовност.
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jgbk8715.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/dtwk0397.JPG

http://fc04.deviantart.net/fs71/f/2012/127/8/b/pse_by_diliev-d4yt5nb.jpg


- Шефе, кажи на шефа, че шефът дойде...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ahyb1672.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/ydsx6647.JPG

http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2012/127/e/2/6ef_by_diliev-d4yt5r0.jpg


- Шефа ли?? Яяя! Къде къде! Иии момченца в униворма!
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rvxn3131.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/tfvg2043.JPG

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2012/127/a/2/moma_by_diliev-d4yt5pt.jpg


-Кольо, тоя хромиран калашник ми мяза на пластмасов...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ljaw4775.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/atlo0102.JPG

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2012/127/a/4/chrome_by_diliev-d4yt5vf.jpg


-И аз исках лъскав.. като за момиченце.. ама не! Добре поне, че пълнител си намерих беличък...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lujo2748.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/bpdc0351.JPG

http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2012/127/5/5/ranger_by_diliev-d4yt5op.jpg


- Червилцето дали ми се връзва с цвета на калашника...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dmzy5781.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/retu9034.JPG

http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/127/2/f/rambina_by_diliev-d4yt5yp.jpg


-Леви, леви, леви... Адаш, що има червило по знамето??
-ба ли го.. От клетвата ще да е останало.. гледай ся как ша покажа среден пръст на всички и никой нема да го види ..леви, леви, леви...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ejgj4709.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/zpah6389.JPG

http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2012/127/5/2/mar6_by_diliev-d4yt6m4.jpg


-Пуф, нема ли да свършва вече.. изпотих се чак под.. фуражката...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/eprl9029.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/mkgv2014.JPG

http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/127/9/4/slujba_by_diliev-d4yt5tv.jpg


Модерна работа...
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jihd1765.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/uhnc4212.JPG

http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2012/127/6/7/oshkosh_by_diliev-d4ytvyd.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 20:23

Готин репортаж [smilie24]

Кен, някои от тези мацки са участвали реално в бойни действия. Не ги подценявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 20:26

Браво, Митак! То вярно че темата за парада беше май [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivodam   
Дата:   06-05-12 20:48

ежко, ти май не си ходил войник, ма не приказвай глупости и не обиждай тези, които са ходили. Да, в казармата човек се учеше да се скатава от всякакви глупости и безсмислени неща, но си беше казарма и си имахме съвсем сериозна войска. Всяка сутрин съм бягал по 1 км, а в четвъртък - 3, бяхме като пружинки войниците, здрави и закалени, стояли сме с часове под проливен дъжд и никой не се разболяваше. Бяхме готови някой изпречил ни се грък или турчин с ръце да го ракъсаме. Изстреляли сме кошове патрони. Въпреки, че съм късоглед и стрелях тогава с очила, давах отлични резултати с калашника, който не е точно оръжие за точна стрелба, а за създаване на плътност на огъня. Знаеш ли какво беше така наречения "марш на скок"? Айде молим. Сега на 30 години сте още невръстни.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   06-05-12 20:55

COMMANDER_KEEN хубави снимки! [smilie24]

Ни бих коментирал по този начин тези добри снимки! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:05

Е..., естествено, че не съм ходил войник..., аз съм лаладжия! Съжалявам ако съм обидил някого, не ми е било това целта...!
Просто ми е странно носталгията по армия, която някак ми се вижда, че е обучавана по погрешен начин.
Разбира се това е условно, защото впечатленията са ми само по носталгичните разкази на баща ми и така нататък...
А 1 км всяка сутрин сигурно е ОК, но не е някакво натоварване като за човек, който е по-трениран от обикновен човек... Предполагам копаенето на дупки е много по-уморително било...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ntonev   
Дата:   06-05-12 21:07

Репортажа е много добър, но следващият път смени стила на коментарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   06-05-12 21:07

ivodam написа:

>... Всяка сутрин съм
> бягал по 1 км, а в четвъртък - 3,
> бяхме като пружинки войниците,
> здрави и закалени, стояли сме с
> часове под проливен дъжд и никой
> не се разболяваше. ..
>

На някои им трябва казарма за да спортуват и да са здрави. [smilie25]

Казарма по онзи начин си е просто остатък от средновековието.


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 21:16

Истината е, че светът се промени през последните 30-20-10 години. И армията се променя, а ние не искаме да се променим. Това не е чак такава трагедия, но понякога отстрани изглежда тъжно и неразбираемо.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 21:16

Vinsent, изкарай десетина 20 годишни момчета от кафенетата и провери колко от тях могат да пробягат не километър, а 500 метра без да си изплюят дробовете.



Публикацията е редактирана (06-05-12 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:28

Е айде сега..., преди малко казаха, че 240 лицеви не е кой знае какво, а пък ти си мислиш, че за 500 метра ще си "изплюят дробовете"...
Аз не искам да се хваля, защото не е кой знае какво, просто в локото на леката атлетика (където спортувахме за здраве, в сравнение с нормалните спортисти лекоатлети), 10 обиколки се правеха за раздвижване след силовите упражнения, за да не се сковават мускулите..., което е 4 километра...
Иначе когато тренирахме дължини се бягаше по повече...
Което беше готино, защото ако искат да ти вземат маратонките, винаги можехме да избягаме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 21:40

Не си мисля. Сигурен съм [smile]

А аз нищо не съм казвал за лицевите опори. 240 си е сериозно постижение. Като под лицеви опори разбирам силови такива, а не леко поклащане на торса. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:45

лекото поклащане на торса не са лицеви упори, а се нарича "шия" и има сексуално значение[smilie18]
Между другото вчера играх баскетбол и на 10-тата минута бях аут.., добре, че не беше футбол, ще щях да почина!
Нещо много лош живот водя..., трябва да предприема нещо...



Публикацията е редактирана (06-05-12 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 21:46

Между другото много готини снимки имаше по-горе.
Потната фуражка беше супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   06-05-12 21:48

Не ми е ясно какво е това поклащане на торса вместо лицеви упори? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: chill   
Дата:   06-05-12 21:49

И снимките и коментарите ... [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: chill   
Дата:   06-05-12 21:50



Vinsent написа:

> Не ми е ясно какво е това поклащане
> на торса вместо лицеви упори?
> [smilie11]


Нещо подобно:

http://www.youtube.com/watch?v=6moxVQjnJcI


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   06-05-12 21:57

chill [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: harvester_vn   
Дата:   06-05-12 22:05

Под поклащане на торса имам предвид един вид "лицеви опори" които се изпълняват почти без движения в лактите. Всъщност движение в лактите има, но свиването им е съвсем леко, може би около 1/5 от възможното. Правят се бързо и по много бройки. Не че има нещо лошо в тях, просто е съвсем различно от спускането на гърдите до пода последвано от максимално повдигане.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 22:15

Аз правех до долу и бавно, защото правех за маса[smilie18] Ама половината бяха с вдигнати крака за "горни гърди", та не знам реално дали трябва да казвам 240 или 120 с крака на земята и 120 с вдигнати крака.
Което си е смешно лицеви упори за "маса", но нямах кинти за фитнес и ползвах катерушки за кофички и такива неща. "Гето фитнес", дето му се вика.
После като тръгнах на фитнес и бая ми се чудеха, защото когато вдигаш за сефте веднага си личи, заради невъзможността да координираш ръцете си, а иначе серии си правех с 80 кила без проблеми. И до 100 можех да вдигна, но не ми издържаха ставите в един момент, така че с тежестите май е по-добре да не се изсилва човек, защото ако не си вдигал и мускулатурата може да понесе натоварването, но ставите хал хабер си нямат...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TODD   
Дата:   06-05-12 22:53

Мдааа ...

по повод модерните армии само да попитам защо свръхмодерната американска армия не влезна в Сърбия ?????

И как 20 муджехидини са калашници разтропосват цял американски батальон ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Някой си мислят за войната като за компютърна игра но опре ли ножа в кокала ще трябва някой да мре на първа линия !!!!

А пък вие я смятайте както искате - дали се е променил света или тепърва ще идват насам ония гладните с калашниците .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: slyn4ogled   
Дата:   06-05-12 23:51

Казармата учеше на много други неща освен умението да се скатаваш ... Имах възможността да видя как се променят момчетата от влизането им през портала до излизането обратно в "нормалния" живот. Вярвайте ми - разлика имаше голяма - и то за добро - поне в 95% от случаите ! Научиха се да са самостоятелни, да се борят с трудности, и да работят в екип. Затова сега като гледам 20-годишните келеши по улиците ме хваща бяс ...
А за това дали имаме нужда от армия или не - на един самодоволен и самозаслепяващ се от пропаганда и реклами индивид никога няма да му стане ясно що е то армия и за какво служи, докато не стане някое от следните събития :
а) голямо природно бедствие, пред което държавните органи тотално спират да работят (примери имаше доста в последните години) - тогава всички започват да реват "де е армията сега", като дори се чуват и отзиви от рода на "еей, добре че бяха военните, че инак ..." Не мога да ви опиша чувството да ви прегърне абсолютно непознат човек заради това, което сте направили за него с риск за живота си !!!
б) добронамерено приятелско "гостуване" на съседна държава (или по-далечна) по подобие на "османското присъствие" у нас - с цел заграбване на територия, ресурси и малцинствени групи ... Тогава ще е вече твърде късно да се питаме "къде са военните" ...
Може и още много да се каже.

А, и още нещо ...
От доста години насам все се правят икономии като се намалява броя на войската, направихме я "прУфесионална" и т.н. А да питам аз - къде са икономиите ??? Пари все няма, хората в системата изнемогват от "нямане" - няма части за колите, няма части за техниката, всичко се купува с лични средства. В системата се вредиха за "поддръжка" фирмички, прибиращи за съмнителните си по същество и качество услуги суми, надвишаващи минимум тройно пазарните такива ... Закупиха се едни образци техника, струващи четворно по-скъпо от по-добрите им аналози ... Няма да отварям дори дума за невероятните качества на новите облекла и обувки и чудните им цени ... Но принципно мисля, че ме разбирате - "спестените" разходи изчезват по много различни от предназначението им пътища, и по никакъв начин няма да имаме нормална армия.
Айде стига толкова ... Който може да разбере написаното, ще разбере. Другите - да си се кефят на рекламите за голямата американска мечта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   07-05-12 00:10

е то каква американска мечта..., малоумните американски войници, като спрат на бензиностанцията с рейса, за да заредят бензин им дават 30 минути почивка и те слизат и правят обиколки на бензиностанцията в 2 часа на обяд на около 40 градуса и 70% влажност, без да са ги карали... Това е поне което съм виждал поне 10 пъти, понеже работех близо до една бензиностанция.
Мисълта ми е не да хваля малоумниците, а да кажа, че това което си мислим че сме имали е било малко по-запуснато дори от американските лигльовци и то не за друго, а защото в БГ стимулът винаги е грешния...
Иначе и аз по-рано писах, че казармата е била полезна на децата, понеже са се отделяли от майките си, един вид са възмъжавали... И все пак това няма много общо с бойната подготовка...
Не съм против казармата, просто съм против това, което би било казармата в момента тук..., при всичката тази простотия наоколо, подозирам, че армията ни би била най-големия батак от всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: roussinoff   
Дата:   07-05-12 00:20

Хората са за претопяване на тая земя. Пълно е с малоумници с пушки и ракети в гъза (или гъзъ - по избор)[smilie18] [smilie18] [smilie18] Да го ду..т всичките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Стоев   
Дата:   07-05-12 02:38

Баси....[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   07-05-12 09:50

"...малоумните американски войници, като спрат на бензиностанцията с рейса, за да заредят бензин им дават 30 минути почивка и те слизат и правят обиколки на бензиностанцията в 2 часа на обяд на около 40 градуса и 70% влажност, без да са ги карали... "

И аз така - като пътувах с едни малоумници до Загреб спирахме на бензиностанциите и ритахме топка да се раздвижим.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   07-05-12 11:07

Автор: slyn4ogled
Дата: 06-05-12 23:51

Казармата учеше на много други неща освен умението да се скатаваш ... Научиха се да са самостоятелни, да се борят с трудности, и да работят в екип...

При правилна употреба университетът учи на същото...

а) голямо природно бедствие, пред което държавните органи тотално спират да работят (примери имаше доста в последните години) - тогава всички започват да реват "де е армията сега"

С какво точно ще помогнат в случая дузина безполезни изтребители или още по-безполезни гемии на старо? В тоя смисъл безумното министерство на Бедствията и Авариите е доста по-нужно от това на отбраната [smilie7] Колко войни ппреживяхме напоследък и колко бедствия?

б) добронамерено приятелско "гостуване" на съседна държава (или по-далечна) по подобие на "османското присъствие" у нас - с цел заграбване на територия, ресурси и малцинствени групи ... Тогава ще е вече твърде късно да се питаме "къде са военните" ...
Може и още много да се каже.


Даже и да се абстрахираме от това, че живеем в 21 век и не виждам кой би си причинил нападение над мизерната ни държавица, то дори и такова да се случи, като се огледаш и видиш армиите на окръжаващите ни държави, ще установиш, че пародийната ни армия с нищо не може да повлияе на хода на събитията а само евентуално би забавила развръзката с няколко дни, като при това загуби няколко хиляди живота...

п.п. Благодаря за коментарите за репортажа, били те положителни или не [thankyou]



Публикацията е редактирана (07-05-12 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Todd   
Дата:   07-05-12 11:11

Ама някой наистина си въобразяват че ще живеят във вечен мир !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Трайте де ... още нищо не сте видели !!!

Нека минат някакви години ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

В историята на човечеството мирът винаги е бил най-краткото състояние !!! [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-05-12 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: n1x0n   
Дата:   07-05-12 11:34

Даже и да се абстрахираме от това, че живеем в 21 век и не виждам кой би си причинил нападение над мизерната ни държавица, то дори и такова да се случи, като се огледаш и видиш армиите на окръжаващите ни държави, ще установиш, че пародийната ни армия с нищо не може да повлияе на хода на събитията а само евентуално би забавила развръзката с няколко дни, като при това загуби няколко хиляди живота...

Това е истината... другото са някакви псевдо-националистически тъпотии.

Това, което е нужно на България, е по-скоро еквивалент на National Guard, отколкото армия във вида, в който си я спомняме от преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: cb450   
Дата:   08-05-12 01:12

Можем да имаме 400 000-на армия, но при ДДС 40%!


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: slyn4ogled   
Дата:   08-05-12 06:29

T'ва значи ли, че при сегашното ДДС требе да имаме 200 000 армия ?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 07:10

Да вземем 300 изтребителя и бомбандировачи и влизаме в играта. Това ще е към 20-30 милиарда евро ,но кефът ще е страшен...
От друга страна 400 000 армия също е готино. На Щатите редовната войска е към 500 000, там някъде трябва да се целим...
То съотношението граждани военни в Щатите, ако се спази тук ще трябва армията ни да е към 9 000 човека, но за нас е важно да можем да отвърнем на евентуална атака от Турция към нас... Нали все пак 45 години оръжията ни са сочили на там, от там нейде ще дойде лошото, няма как да са объркали навремето...
А и бройката си е важна..., маршируваща войска е нето от което има нужда в една съвременна война...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: hery   
Дата:   08-05-12 07:38


За какво ни е армия.

Има кой да въдворява ред на балканите.

А ние, през това време ще ги хвалим, колко са толерантни.


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 07:45

а ако имахме армия и можехме да отвърнем подобаващо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: hery   
Дата:   08-05-12 07:48


Но пък са толерантни, нали.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 07:54

Нямам представа, аз не съм ги хвалил, все пак съседи са ни, колко да са толерантни. Тук около нас един нормален няма...



Публикацията е редактирана (08-05-12 07:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: hery   
Дата:   08-05-12 07:54


"Сега е малка армията, но в пъти по-ефективна"

Хе-хе, говори ни новия брат и ние слушаме ли слушаме с отворена уста.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 07:58

То нали американците искат по-малка и по ефективна армия и затова я намаляват. Щели да бъдат мобилни и поврътливи после..., а то от къде са го взели това- от нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: gogo   
Дата:   08-05-12 07:58

Така разбирам парадите [smilie5] [cool] !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 08:07

то тоя парад само ти изглежда добре, всъщност е made in CHINA[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Vinsent   
Дата:   08-05-12 08:08

Доста секси парад! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: hery   
Дата:   08-05-12 08:23


Две - три фаланги от тези мадами да дойдат тук и с нашата армия е свършено.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 08:51

те китайците на това разчитат в бойни действия:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: sauron69   
Дата:   08-05-12 09:06

Те да дойдат тези мадами и нашите бойци и генерали, не само оръжието ще хвърлят, но и дрехите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   08-05-12 09:50

Мъжоретки [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   08-05-12 10:06

аслъ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: imitev   
Дата:   08-05-12 10:29

Ама вожда как похотливо гледааа към 0:20 [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.