Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-05-12 19:13

А сти`а бе ...[smilie21] [smilie10]
Ейййййй, как са напреднали технологиите начи, нема лабао[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 03:56

Армията е гръбнака на една държава.
Няма ли армия - няма държава.

Примери колкото щеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 03:59

Паради не се ли правеха само в комунистическите държави?

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:18

Е то пък ние едната армия имахме..., мани...
Стреляли по 5 пъти с калашников в казармата за 2 години и тичат по къра с радиостанция на гръб по 2 километра и достигнали за 2 години великото постижение от 50 лицеви или нещо такова... Безумна работа...
Българският войник през комунизма е възпитаван в скатавка и е свикнат на безмислен труд и единственото смислено за него е било да се отдели от мама и тате за 2 години, да понатрупа приятни казармени спомени за раздумка и да хапне вкусен боб от големите казани...
Иначе общо взето военното ни обучение е било бая смешно...!
А сега мрънкаме, че нямаме армия...! Ние армия нямаме от 40 години... "поне", ама не си го признаваме!
Ама през комунизма поне са строяли нещо войниците, че е имало смисъл. То май само строителни войски са били смислени по онова време!
То доста хора ще се сърдят де, защото сигурно обиждам романтични години от юнушеството им..., но реално ако погледнем на нещата, как още тогава сме можели да се сравняваме с нормална армия, с войници, които са в добра физическа форма и стрелят всеки ден и т.н., наще убостници, дето пазят празна нива и копат от "тук до пладне" и подобни глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: TheBossBG   
Дата:   06-05-12 09:22

Димов, тъп ли си или се правиш на тъп? Чудя се вече доста време.
http://www.lostbulgaria.com/?s=%D1%86%D0%B0%D1%80+%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81&paged=8

Ето една, другите ще си ги разгледаш на линка! И май като гледам всичките са от Гергьовден.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/olhs4860.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/dbzp6837.JPG

http://www.lostbulgaria.com/pic2/3868.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: diandimov   
Дата:   06-05-12 09:26

Това е интересно, но КАКВА връзка има с това дето аз казвам?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 09:29

Строителните войски са измислени от А.Стамболийски.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:31

Щатите не правят военни пради, иначе Франция, Великобритания, Испания, Полша, Сингапур (май) си имат такива паради! За Русия, Китай и Северна Корея няма смисъл да казвам[smilie18]

п.с. иначе в щатите има местно маршове, ако в гради има военни сили някакви, нищо не им пречи д аминат по главната. Както на паради минават fire dept. и т.н. Аз съм виждал такива парадчета по малките градове. Но не мисля, че те се броят...



Публикацията е редактирана (06-05-12 09:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:34

georgi969, мерси за информацията... Някак ще го запомня това и ще го приложа като знание някой ден, без да го проверявам, затова се надявам да си прав[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 09:40

прав съм

инфо


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:43

georgi969, пошегувах се..., имах предвид, че ти вярвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 09:59

За да се научите да разглобите пистолет или пушка (непълно разглобяване) и да го поддържате ви трябват 2 часа..., да кажем астрономически. АК-47, ще ви е още по лесно след като вече сте свикнали с Макаров или друго огнестрално оръжие.
За да се научите да стреляте по-трудно и някак не е за всеки, но да кажем 14 часа на стрелбище и вече ще си по добър от всеки средностатистически 2 годишен войник... Физическа подготовка... На мен ми трябваха 4 месеца, за започна да правя по 240 лицеви на ден и до 40 лицеви на една ръка, което означава, че нормативите средностатистически човек би трябвало да ги покрие за около 1 месец... Тичане..., скачане, същата работа...
Абе ако се замисля основните неща на които го учат един войник могат да се усвоят за 1 месец по 2 часа след работа... А при желание и сам...
Но иначе може и 6 месеца да копаете дупки и 2 години..., по-добри войници няма да станете...

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ejko   
Дата:   06-05-12 10:04

да приемате заповеди не се учи, затова и армията е добре да е професионална, че да могат да те уволнят ако не ставаш...[smile]

А да караш изтребител вече е по-трудно... Не знам как става без професионализъм :))) Ама трябват самолети, а нашите паднаха онзи ден...[smilie2]



Публикацията е редактирана (06-05-12 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:14

Армията не е само стреляне с пушка и правене на лицеви опори.
Аз служих в ракетно поделение на "Луна-М", така наречените Фрог. Нали не мислиш че това се учи за 2 седмици? Кемаф също не се става за 4 седмици.Има и още много други служби за които се иска време за да ги овладееш както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 10:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:34

Да бе-викаш някой и му казваш ти си сапьор.Това е мина. Тя гърми. И за да придобие представа му пускаш няколко американски екшъна. След 3-4 дни имаш готов сапьор.

По този повод един виц:Пада един парашутист, след като не му се е отворил парашута.Пада си той, и по едно време гледа някакъв прелетява нагоре покрай него.
- Колега, как се отваря това нещо бе?
- Аааа, не знам.Аз съм сапьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 10:40

На войници ли си играете? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:47

На пейнтбол скоро не съм ходил.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: asahi   
Дата:   06-05-12 10:50

Хайде да изплакнете окото [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 10:55

Дааа, ама ракетите им са ментета


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/utfb9452.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/lnmv4267.JPG

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/59903000/jpg/_59903752_n_korea_missile_624.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: georgi969   
Дата:   06-05-12 11:00

Ето още един парад
И да ставам, че ....[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: autosvet   
Дата:   06-05-12 11:27

Ежко то ученето на тичане и скачане не е учене на войниклък ... с тая твоята логика на 15-тата минута от битката някой дядо ловец запасняк ще те опуца пък нищо, че можеш да правиш 240 лицеви опори (което само по себе си е не е постижение). Опитвал ли си се да правиш нещо в добър синхрон с още 25 човека, когато около теб летят куршуми и това разбира се да го направите за 10 часа трениране?

Тая работа не е като оная работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Военен парад - Гергъовден
Автор: ivanov.10   
Дата:   06-05-12 12:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.