Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: sirkhann   
Дата:   03-05-12 15:55

deltree [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: gorbi   
Дата:   03-05-12 16:07

Проблемът, след като програмистът благоволи да си вдигне телефона, бе решен бързо...:) Трябва ми четирибитов код да въведа за да изляза от шел-а и да излезе командния ред на дос, където като дир-на, вече се виждат файловете... Викам - пич, тука има проблем, обяснявам, а той - еми само един файл триеш и си ти.. Ми да го изтрия - ама не го виждам... А, ей сега натисни това и това - ще ти излезе един код, въвеждаш кода дето аз ще ти дам и ще стане.... Много лесно било... ама ше ти дам един код...[smilie5] Що да е лесно като трябва се криптира всичко... [smile]



Публикацията е редактирана (03-05-12 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: sirkhann   
Дата:   03-05-12 16:18

И ние трябва да го знаем това, нали? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: riddick   
Дата:   03-05-12 17:20

(вдига наплюнчен показалец във въздуха и го завърта) Мдааа, вятъра духа в правилния петък[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: pif   
Дата:   03-05-12 17:22

И тъй като проблема се реши и мога да поспамя само ще добавя, че и все по малка част от програмистите знаят какво работят.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: gorbi   
Дата:   03-05-12 17:26

не бе, не трябва на никой да казвам, то това е ехгати скъпоценната тайна, и задължително трябва да шифровам информацията, та никой да не разбере как се трие един шиВан файл... щото е много важно всичко да е кодове, да не би някой простосмъртен да успее да направи нещо без ебания код, за което аз трябваше да си изгубя половин ден [smilie5]

Не очаквам програмистите да разберат добрите ми чувства [smilie5] , благодаря на тези които се опитаха да помогнат. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: El_Fuego   
Дата:   03-05-12 18:19

Програмистите са като адвокатите - 100 парчета на дъното на океана е едно добро начало [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Grandpa   
Дата:   03-05-12 19:53

С тия обяснения програмисти ти не трябват.
Трябваше във форума на врачките да питаш първо.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: stefan63   
Дата:   03-05-12 20:39

gorbi,
утре е петък - (и) ден на майстора,
да идеш и да го почерпиш програмиста:
- компа управлява важни машинарии;
- човекът ти свърши работа , като му се обади;
- не е забравил паролата на шела;
- не е забравил ,че е правил такава система.
Пък за паролите и криптирането - всики си иманякакви паранои[smile]
, освен това - виж първото тире по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Grandpa   
Дата:   03-05-12 20:44

Абе Горби сигурно праща и клиентите на касовите бангии дето продава, за съпорт тук във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: gorbi   
Дата:   03-05-12 21:19

grandpa: Касовите бангии си ги правя сам, програмист не ми трее... Да не говорим че и при тях си оставили ръцете знайни и не знайни специалисти по програмиране, повечето фирмуер направен, все едно совалка е трябвало да управляват...
И сега като сложиха и по един джиесем вътре - ела гледай как всеки ден пищят клиенти с безбройни проблеми... И съвсем не от хардуерно естество...
[smilie5]

"С тия обяснения програмисти не ти трябват" - ми такива де само плямпат а не могат едно смислено изречение в помощ да напишат - наистина не трябват, те които имаха желание - написаха в началото всичко което можеше да се пробва, без да хленчат как въпросът не бил за техните висококвалифицирани възможности... [smilie18]

Всъщност може би трябваше да помоля за акъли градинарите или ветеринарите, като се замисля може би въпросът е от тяхната компетенция... [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-05-12 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Grandpa   
Дата:   03-05-12 21:25

Врачките бе, нали ти казах.

Когато имаш проблем със строго специализирана система, която няма нищо общо с фотография - разбира се, че най-логичното нещо е първо да питаш във фото-форум.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Analgina   
Дата:   04-05-12 14:13

IT специалистите са страшни понякога. Буквално. Жената отиде на стаж за месец в Италия. Взе и лаптопа, който си е с Уин7 без нищо специално. Обажда на края на първия ден и "реве" от IT-то на университета. Поискала достъп до безжичната им мрежа и дошъл господина. Близо 2 часа (?!?) цъкал на лаптопа, гледал в друг компютър и накрая го върнал. Интернета не ноже да се пусне, защото компютъра имал "супер защити". Обаче интернет няма и в хотела, където е имало сутринта. Не разбирам много, но предположих, че е въвел ръчно IP и DNS. Така се оказа и всичко точно уж. До първото рестартиране. Пак няма нет, а всичко е на автоматични настройки. Жената, нали е умница, се сетила да вкара измислени настройки ръчно, да рестартира пак и връщането към автоматични оправя нета до следващия рестарт. Освен това се оказа, че след интервенцията на "специалиста" не се превключват вградената и външната видеокарти. Просто беше изключил външната, но и след включването ú, не се превключват при закачане на зарядното. Защо е пипал там, идея нямам. Не знам още какво е бутал, но ще трябва яко преглед на настройките като се прибере. Предполагам, че е търсил MAC адреса на мрежовата карта, но това ако не може да намери... И това е, за да закачи към безжична мрежа.
Жената вече има инструкция: ако до 3 мин. не могат да пуснат нет, затваря лаптопа и благодари за "помощта".

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 22:16

Админите не са програмисти ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Vinsent   
Дата:   05-05-12 08:52

gorbi, не знам дали отстрани проблема, но на теб ти трябва систем прогамист, а не какъв и да е.
Иначе програмистите са племе, дето ако съществуваше по времето на Сталин, дори той не би могъл да се оправи с тях. Набарат ли те незнаещ ще те ебават докрай! [smilie18]

Преди години, в някакво списание ми правят предпечатна подготовка на реклама.
Този от компютъра ме пита: така харесваш ли го?
Отговарям: да.
Той затваря приложението.
Добавям: всъщност нямаше ли да е по-добре онзи шрифт да се отдели от фона, понеже се сливат?
Той: е, вече не може.
Аз: защо? [smilie11]
Той: излезнах от Корела. [smilie8]
Ако не знаеш какво означава това си отсвирен...
Аз: какво ти пречи пак да влезнеш?
Оправихме работата. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   05-05-12 09:29

Старите и златни тулове - Нортън Командер или PC Tools ще свършат работа тук.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: chill   
Дата:   05-05-12 10:11

О, да, и това правят програмистите, предпечатна подготовка за реклама. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: jjivi   
Дата:   06-05-12 09:22

А бе прави са хората дето казват "като срещнеш програмист го биеш без да му обясняваш защо, ТОЙ СИ ЗНАЕ" [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: krist   
Дата:   07-05-12 17:16

"О, да, и това правят програмистите, предпечатна подготовка за реклама."

правят всичко, я - в казармата търсеха програмист, после се оказа, че ще програмирам на фотошоп, ексел и уърд[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Luxor   
Дата:   07-05-12 17:22


понякога не е толкова лесно да се пусне wireless-а

те не са 1-2 неща

затова 3 мин. не стигат [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: chill   
Дата:   07-05-12 17:28

krist написа:

> "О, да, и това правят програмистите,
> предпечатна подготовка за
> реклама."
>
> правят всичко, я - в казармата
> търсеха програмист, после се
> оказа, че ще програмирам на
> фотошоп, ексел и уърд[smilie5]

Пак добре, че не си бил художник да боядисваш оградата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: analgina   
Дата:   07-05-12 18:01

Luxor, приемам мнението ти за иронично. Той всъщност wireless-a си е пуснат, а е трябвало да го закачи към мрежата на университета.

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: DeltAlink   
Дата:   07-05-12 18:52

Нищо не разбираш! Нема програмист - нема вирелесс ;)

Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: Luxor   
Дата:   07-05-12 19:22


analgina, мнението ми не е иронично;

има вероятност мрежата на университета да изисква потребителски ъкаунт, за да можеш да се "вържеш";

после може да трябва да се инсталира някаква securеW suite, да се следва някакво упътване...

маковете, примерно, понякога имат проблеми, а и не само маковете...

затова казах, че може и да не стигнат 3 мин [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: тука нали има много програмисти...
Автор: analgina   
Дата:   07-05-12 20:34

Добре де. Кажи тогава защо са прецакани настройките на видеокартите и кой знае още какво.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.