Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: asahi   
Дата:   04-05-12 11:37

Ежко, линкът не е сгрешен. Чети надолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: kerabo   
Дата:   04-05-12 11:43


плащаме си, hebros, плащаме си. [smilie24]
ама искаме като си ги плащаме тези данъци, да си ги караме и по прилични пътища.

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 11:45

hebros написа:

> Хубава семейна кола 90к.с. на 4г и е
> 60лв данъка. Искате да карате 200
> коня, е ще си плащате!

Без коментар. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: ivodam   
Дата:   04-05-12 11:51

chill:

Цървулщината е велико нещо, и явно в тая страна който залага на това, като Борисов, залага на печеливша стратегия.

Как не са се сетили още да облагат и фототехниката, така де, откъде-накъде някои ще снимат с обективи над 200 мм, без да плащат данък. [smilie9]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (04-05-12 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 11:54

Всъщност, стратегията да се дои всеки, условно наречено, "преуспял" в сравнение с многомилионната маса от мрънкащи, посредствени неудачници, силно импонира на въпросната маса. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 11:54

Иди в Германия Иводам, там са по-малки данъците[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 11:59

Защо да се дои? 500лв са нищо работа за един преуспял човек, който си е купил нова мощна кола. 30лв за жигулата на чичо от село са много повече за чичото отколкото 500-те лв за баровеца.
Или сме си купили на лизинг мощна нова кола, за да сме гъзари пък нямаме пари за данъка?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 12:05

Да, цървулщината е велико нещо. Купуваш си смартфон, да се покажеш, ама нямаш пари да си плащаш сметките, купуваш си БМВ, нямаш пари за свестни гуми, купуваш си скъпа мощна кола и ти е проблем данъка от 500лв на година.
Ей това е цървулщина[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: Analgina   
Дата:   04-05-12 12:08

Каква е таз хубава семейна кола 90 кс? Аз карам нов Аурис 1,33/100 кс и е мега зле само с мен. Малък е за семейна кола, а ако се качат и цяло семейство вътре, не ми се мисли каква мъка ще е и колко ще харчи.
За сравнение, личната ми кола е Авенсис 1,8/129 кс. на 4г. и малко. За мен това е нормална мощност на автомобил. Харчи под 1 л/100 км повече от Ауриса, като динамика и возия не може да се сравнява и става за семейна кола. Е, данъка е "скромните" 208 лв, но никой не ме пита.



Публикацията е редактирана (04-05-12 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 12:18

Всъщност данъка е по-малък дори от месечната вноска.

Казвам го, зашото hebros се опитва да инсинуира наличието на някакъв финансов проблем.

А проблемът с данъка не е финансов, а в липсата на рационална обосновка данъка на новите автомобили да се умножaва с коефициент 2.8 [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 12:23

Рено Меган Сценик - ван 1.5DCI 90к.с, супер икономичен и върви просто перфектно с 4 души. И е просторен.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSI4H79vtkY0HCB3sQxagCwtjdSX4WaCIQHeyK1-LWY8IKl9zKLbHn4YY4Apw



Публикацията е редактирана (04-05-12 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 12:23

Ами като е по-малък от месечната вноска, значи нямаш проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 12:32

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: Analgina   
Дата:   04-05-12 12:34

Той човека може да си плаща данъка и си го плаща. Оплакването му е за състоянието на пътищата, което получава срещу този данък.

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 12:40

Добре, значи щом не е логично за новите автомобили да се плаща по-висок данък, вероятно е логично парите да се съберат от чичовците с 30 годишни жигули и опели.

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: ejko   
Дата:   04-05-12 12:46

Добре де, а защото за 200 квадрата апартамент, където живее един човек, данъкът ти е по-голям от 60 квадрата апартамент, където живеят 4-ма. 4-мата и повече смет имат и повече замърсяват със звук..., ако щеш и въздуха замърсяват повече, поради умножено х4 газоотделяне...?!??!
Има едни 3 основни стълба при устройството на държавите, които колкото и да са несправедливи, са такива и тук и в дивата капиталистическа Америка и в социалната Швеция (примерно)...
1. Младите на старите
2. Богатите на бедните
3. Здравите на болните
Не е справедливо, но така са устроени нещата. През средновековието не е било така, тогава колкото си по нагоре в йерархията, толкова по-малко дължиш. Абсолютният монарх не е внасял нито стотинка в хазната... Но по една или друга причина са открили, че това също не е супер добра система и са я сменили...
А колкото една кола е по-скъпа, толкова е по-нормално да и е висок данъка, защото е толкова по-превъзходна стока. Сигурно не е честно ако си богат и имаш мутровоз с двигател 6,3, но когато същия човек с мутровоза е бил студент и му е било изгодно... Сега ако си се родил богат и не си ги изработвал тези пари, може и да не може да си представиш как стават тези неща... И аз не съм ползвал никога болничен през живота си, но въпреки това внасям данъци и глупости, макар че няма смисъл...
Например ако си купиш автомобил Тесла за 1 милион, може и 0 газове да отделяш, но това не означава, че трябва да те освободят от данък...
Обосновката може да не е рационална, но превъзходните стоки се облагат с повече налози, защото реално можеш и без тях, но си избрал да си с тях... Мен ако ме питате да правят всички лични коли по 100 коня, да ограничат двигателите до максимални 135км и на всички да взимат по равно данък...

Виж ако БГ произвеждаха автомобили собствена марка и имахме нужда да повишим продажбите си, за да стимулираме икономиката си, то може би е нормално на новите коли да се намали данъка, за да се купуват нови, а не да се износват старите. Но не е такъв случая...



Публикацията е редактирана (04-05-12 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: Analgina   
Дата:   04-05-12 12:51

ejko,125 кс и 140 км/ч, за да могат да карат по новите магистрали и си стискаме ръцете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: kerabo   
Дата:   04-05-12 12:52


Analgina [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: ejko   
Дата:   04-05-12 12:55

Айде.., решихме го[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: gorbi   
Дата:   04-05-12 13:15

Данъкът на колите е малк данък "престиж". Искаш да се отличаваш от масата - ми плати си за рекламата :) НЕ искаш - ми карай си стара грозна маломощна таратайка, пести кинти... Важното е че живееш в свободна държава и имаш право на своя цивилизационен избор :)

Мен ако питаха, ма няма ме питат - левче на конска сила - просто, ефективно, честно.

А колкото до пътищата - за там си имаме данък "винетка". Караш - плащаш. Не караш - не плащаш. Пътища за хубави коли верно няма, хубавите коли който ги има трябва си ги кара в Гърция, Турция и по Европа. Тука с джипката, пушката и скарата в багажника и животът е прекрасен... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 14:45

gorbi написа:

> Мен ако питаха, ма няма ме питат -
> левче на конска сила - просто,
> ефективно, честно.

С това съм съгласен. Левче, два .. въобще фиксирана сума за киловат.

Които кара 200кс пак ще плаща двойно повече от този, който кара 100кс.

Сегашната система на прогресивно нарастване на сумата за киловат плюс двойно и тройно заради това, че колата е нова ми излиза от скалата за справедливост.

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: ejko   
Дата:   04-05-12 14:47

"левче на конска сила" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: Todd   
Дата:   04-05-12 14:55

Автор: gorbi
Дата: 04-05-12 13:15

Мен ако питаха, ма няма ме питат - левче на конска сила - просто, ефективно, честно.


Ама Молотовката е 3 тона със 70кс и хаби пътя 10 пъти повече от кола със 200 коня .

Ко прайм тогаз ???

Нали знаем че половината мутровози са товарни автомобили по дукимент !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: ntonev   
Дата:   04-05-12 21:34

Колкото си по-богат, толкова повече плащаш... Честно е, ама има катерици дето искат само да прибират в дупката.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Митничарите май не са платили на когото трябва....
Автор: chill   
Дата:   04-05-12 22:12

Май повечето са тези дето искат само да цоцат от другите ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.