Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-04-12 00:10


... задължителни ... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


.. Некои дето не ме кефят , ич и не ги четем ..... [smilie8] [smilie8]


.. Нали нема да ме бамнат .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: neuromancer   
Дата:   28-04-12 00:12

сакън, как не четеш? Ще се изпитваме

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: yan   
Дата:   28-04-12 00:25

После ще се чудиш що не ти работи айфоня [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: 2nYo   
Дата:   28-04-12 00:31

Аааааа, не така Джиме, мани ща скъсат !

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-04-12 00:38

.. Три месеца вече навърших , откак не са ме късали ...... ама четем всичко наред що е в червено ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8] ... от - до .... [smilie3]

... Та , се чудим ...... от това ли е .. [smilie8] [smilie8] ... и ако почнем да пропускам , дали нема да фанем пак към Еквадор за банами .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

... то и без тва лято иде ....... така че не е болка за умирене един месец + - .... [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: 2nYo   
Дата:   28-04-12 00:49

От тва ше е !

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 00:58

Men ме е срам, ама казвам си честно - не ми се прибира в бг.

Егати и депресията. Мръсотия, мрачни хора по улиците, даже в парка не е зелено. Всеки угрижени и с "търсещ" поглед... не искам.

Някой ще пита какво мрънкам. Мрънкам, че си подадох достатъчно късно разрешителното за работа и трябва да се прибирам :/

Докато не изринем с голямата лопата заживялият негативизъм - няма опавиЯ.
Бг е едно мрачно място, пълно с тъжни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: 2nYo   
Дата:   28-04-12 01:00

факт ...

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-04-12 01:13

Щурче
Гейм, сет, мач.
И много други неща, ама ми писна да пиша днес, че съм и на работа да му се невиди.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Adno   
Дата:   28-04-12 01:13

Щурче, идвай си, докарай още малко депресия и негативизъм [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 01:20

Да си идвам, ама не искам. Тук не ми се налага да ми продават хляб все едно съм наказана. А като ида на плажа щъкат деца и кучета. А нямат конфликт заедно ;). В магазина, дори да не купя нищо, са много учтиви, а в книжарницата ми помагат 20 минути да намеря книга и ми предлагат стол да почета... Не искам в бг. Не претендиреам с това, ама споделям. Не искам.



Публикацията е редактирана (28-04-12 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 01:41

Че то на кой му се ходи в Бегето?

[smilie11]

99% от познатите ми си ходиха по 1-2 пъти, последно като ги виждах ми казваха че повече няма да се прибират, не виждали смисъл.

Единия разправя че в Руситу бомба паднала, няма никой.
Друг вика че половината му приятели не се отзовали на поканата му да се видят, сигурно ги е срам вика, и се покриват.

Друг един изхарчи 20 бона в зелено за няколко седмици и вече няма желание да си ходи...

Аз като бях преди няколко години, с един от най- добрите ми приятели изпихме по няколко бири без да си кажем и дума...
Един друг приятел вика що не ми оставиш тоя часовник... да съм му оставел ръчния ми часовник, тогава беше някакъв пластмасов зигански Касио... чак мен ме досрамя. И му казах че бих, но не мога щото ще пътувам и нямам друг часовник...

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 02:10

Това вашето е душевно състояние:)
Аз пък имам разни приятели австрийци, които като дойдат в БГ и не им се връща.
Аз като обикалям по Европа, нищо чак толкова по-свястно от България не виждам.
Последния път като бях в Единбург нямаше фасове по земята ли ? Имаше. Не е пълно с индийски магазини за фалшиво шотландско каре ли? Пълно е. Миришат по-малко от нашите индийци ли? Напротив, повече миришат...
Дъблин пък е егати скучния град...
В Швейцария какво ? Стерилност и кожодерски цени и на тях самите им е скъпо та отскачат до комшиите.
В Австрия магистралите им станали като нашата Тракия, на дупки и кръпки, особено тая Виена-Линц. Виена току разкопан центъра. Едно свястно кафе Хавелка имаше, дето не беше ремонтирано от 1920-та, и него ремонтираха и си загуби чара[smilie18]
Напоследък Виена бие Истанбул по забрадени жени на квадратен метър:)
В Братислава единия мост над Дунава така е ръждясал, че май ще падне и целия оповръщан. Добре, че бирата е хубава.
В Будапеща келнерите гледат на кръв и само как да те прецакат в сметката, заведенията по Дунава празни.
А онея тарикати в Солун, уж европейци, а половината им магазинчета нямат цени по стоките, супер наглеци.
Варшава скука, Краков бива...
Един Истанбул става човек да се разнообрази малко[smile]

Където и да обикалям, у нас си ми е най-хубаво, въпреки всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-04-12 02:27

Adno написа:

> Щурче, идвай си, докарай още малко
> депресия и негативизъм [smilie18] [beer]

Напротив, нека и е "гадно", при тъпите англичани.[smilie7] Ние острите туземци ще продължим с експеримента демократизъм. Дълбоко препоръчвам на младото поколение да търси някакъв шанс, късмет и щастие навън. Това тук няма да го бъде.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-04-12 02:46


.. Бони , ти що не спиш , бре .... кое време стана .... [smilie7] [smilie7]

.. между другото , теб никога не съм те приемал за АДМИН ..... два-три пъти си ми дърпал ухото на ЛС ..... ама не си ме бамвал ..... ама пък , явно и аз съм си изпускал езика/клавишите .... [smilie5] [smilie5] .... по-скоро те имам за ГОТИН , от колкото за лошата леличка с показалката ....... [smilie5]

.. Тя , темата ..... уж я пуснах петъчно-съботно-празнично-развлекателна ....... [smilie3] [smilie3] .... пък те , охлювите все едно дъжд ги наваля ....... показаха рогцата ... [smilie5]



.. По новата тема - пътувал съм доста ...... Европа и Русия + републиките ..... в Америка не съм ..... имам приятели там , що годе съм запознат за кво иде реч ТАМ ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. Е , обичам си БЪЛГАРИЯ ....... и не искам да я напускам ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]
..всеки ден виждам по нещо хубаво ...... за София говоря ...
.. столицата Ви от ден на ден се разхубавява ...... и става все по-комуникативна ........ малко търпение се иска .... [smilie7]

... Днес си подадох данъчната декларация точно за 15 минути , барабар с чакането ...... за пръв път такова отношение и бързина в моята лична история ....

... една дама на входа /много красива/ упътваше всеки дошъл ..... след това лелката /изглеждаше кисела/ ме обработи много бързо и се държеше супер интелигентно и беше търпелива и добронамерена ......

.. Викам си - не може да е истина това ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. в ТРИ без петнайсе , искам да благодаря на всички , които обичат БЪЛГАРИЯ !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 02:51

Абе обработвам снимки, че утре трябва да предам рано сутринта спешно едни неща. Ама свърших вече и лягам.
Иначе относно администрацията има голям напредък, определено. По-бързо става. Дано да електронизират всичко, да не чакаме по опашки вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Славов   
Дата:   28-04-12 03:17

"Това вашето е душевно състояние:)"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   28-04-12 03:21

Жиме, ше ме умориш...
Ай по една виртуална [beer] от трета кибернетична смяна[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 06:14

Бони, аз почти никога не разграничавам Европа от България. В този смисъл и ти, и аз сме прави.

Еднаква кочина е. Проблема е в шовинизма и расизма, мноооого здраво залегнал в сърцето и мозъка на всеки европеец, в това число и на българите. По тоя показател сте на шес с другата европа...
Ако проследиш мненията ми от 2004 насам, винаги това казвам. Защото е ОЧЕВАДНО. Само дето нищо не се е променило в положителна насока. Напротив - оня Брейкявик ли беше, в Норвегия, виж какво направи.

Дано не съм прав, но това е пътя който чака Европа - големи кризи, кръв, протести, стагнация и чалга. Докато накрая не я спасят чалмите, в социален план.

Снощи гледах "Укротяване на опърничавата" от 67 година, с оная актриса дето играеше Клеопатка.

Е такова нещо ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Славов   
Дата:   28-04-12 07:01

Eми по вашите стъпки вървим бе Димов, на вас не ви ли бутнаха некви блокове преди години....

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 07:16

На кои "нас", Славов?

Единственото място където съм виждал блокове е БГ, и единствения срутен блок за който съм чувал е оня в Ямбол.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 07:18

Шовизнизма и расизма викаш?
Това в Европа не го е имало, а в Америка беше до скоро

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ipvk1825.JPG
http://media.labeez.org/static/images/2010/05/2010_0513_lawt_black_people_stand_up_and_condemn_arizo


За робство, кланове, линч и т.н. да не отварям дума. За гета за черни също

Лашкате се на принципа на махалото - преди няколко десетилетия с табелите за черни и бели отделно, сега сте в другата крайност, ще забраните Марк Твен, защото споменавал думата "негър"
Шовинизма пък защо споменаваш, от Американците по-големи шовинисти има ли? Крайния национализъм в Щатите го няма така ли? Там историята е "пази боже сляпо да прогледа" - измислена нация на два века, сбирщайн от всякакви емигранти-неудачници, вее байряка със звездите и се тупа в гърдите колко "велика е нацията"
Коя нация?
Българите са много по-толерантни като цяло от американците.
Кога ви почерня задника, кога станахте калайджии...

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Славов   
Дата:   28-04-12 07:35

Небостъргачи им викате....
И в САЩ и в Норвегия, невинни хора станаха жертва на тероризма....

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 07:37

Бони, не е добре да почваш утрото си на обороти. Успокой се.
Ясно е че в шатите само неуспели неудачници идват, включително и Айнщайн и Тесла. По някаква причина.

Америка се бори и постига резултати срещу расизма и шовинизма, толкова добри че аз и жена ми от първата секунда тук се почуствахме много по- добре отколкото в която и да е европейска държава или в БГ.

Няколко години ми трябваха за да свикна да ми викат "сър" и да разбера че знача нещо, след като в родната ми държава ме бяха мачкали цял живот.

Да те питам с прости думи: защо в европа всеки народ мрази съседния си? Защо няма общ език? Защо всяка държава ненавижда съседната? Защо хората не могат свободно да пътуват, да се установяват трайно и да работят легално в рамките на "съюза"?

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Славов   
Дата:   28-04-12 07:39

Да бе вервай си .... "бихте ли измили чиниите сър"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 07:50

Славов, странно, но филмите които си гледал не се съотнасят към начина, времето и средата в която живея.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: vinsent   
Дата:   28-04-12 08:20

Поздрав за ДианДимов! [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-04-12 20:10


.. Усещам голема скука тая вечер и тия дни .... [smilie2] [smilie2]


... сички са си на село ..... [smilie8] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: orlindraganov   
Дата:   28-04-12 20:13

Имаш оферта за веселост, ама избираш скука ... ааа спокойствие

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: tnt   
Дата:   28-04-12 20:28

e to Dimow отдавна е станал горд американски гражданин, Ясно! Не подлага на съмнение тамошната пропаганда... всеки си избира. няма лошо. Ама малко ми се струвате всички шашаво оптимистично/шовинистично настроени.

Хората са важни, не дупките и не красивите димови кактуси.

В Латинската Америка съм, обичам България, ма тука хората са по-хубави. Позитивни, усмихнати, ооооооооооооо много са бедни! Не са усмихнати щото имат пари.

Правете му сметката, братя Българи, само мога да ви кажа, че хич и не ми се връща, ма няма как [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 21:21

boni написа:

> Това вашето е душевно състояние:)
> Аз пък имам разни приятели
> австрийци, които като дойдат в БГ и
> не им се връща.
> Аз като обикалям по Европа, нищо
> чак толкова по-свястно от България
> не виждам.
> Последния път като бях в Единбург
> нямаше фасове по земята ли ? Имаше.
> Не е пълно с индийски магазини за
> фалшиво шотландско каре ли? Пълно
> е. Миришат по-малко от нашите
> индийци ли? Напротив, повече
> миришат...
> Дъблин пък е егати скучния град...


Бони, ти сериозно ли? Говорим за качество на живот като цяло. Великобритания, например, не е образец за идеалното място за живот, но база за сравнение с Бг е трудно да има по мое мнение.
Има фасове, да, индиици също, но ако това са ми житейските проблеми, ще съм много благодарна.

Навсякъде има дразнещи неща, но за мен е важна обстановката, системата да работи, какви са хората, как ме карат да се чувствам и т.н. Неща, чувствително по-важни от това, че някъде си имало фасове. Спокойствието, което е нужно, за да водиш красив и нормален живот ме вълнуват много повече.

Вчера ми беше криво като си направих равносметка и си поговорих с нашите. Стана ми тъпо, избухнах и затова писах. Не е парадиране а ла тука е много яко, а вие в БГ...'.

Може би след определена възраст, когато си си наредил нещата в бг е ок, но мен не ми е тази ситуацията. Млад човек съм и веднъж видяла в каква среда мога тепърва да се развивам и живея, БГ бледнее сериозно. С мръсотията, мрачните хора, сърдитите продавачи, дупките по улиците (дори тротоарите), помиарите, нередовния транспорт, липса на всякаква отзивчивост у хората, разбирането на всеки, че е последна инстанция и пр, и пр.

Ако някой си мисли, че тези неща не са най-важното - ще е прав. Но са част от цялото, а не живеем по 100 живота - важно е как се чувстваш.

Дори не споменавам икономиката. Просто няма смисъл. С минималната заплата тук живееш нормално и добре. С въпросната в бг - оцеляваш, ако можеш.


Бе, да сме живи и здрави. Може и да съм крайна, но е защото съм разочарована.


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 21:39

Щурче,
Можеш да се реализираш навсякъде, защото Младостта е сила! Но това се разбира едва, когато вземе, че отмине. Да търсим поводи е едно, а да намираме причини, съвсем друго. Но всеки си има своите си очи. И търси, докато може.
Отрицанието е вариант, но следващите също изискват своите компромиси. Няма нищо и никъде идеално на тая Земя! Та, изборът си е само наш. Както и живота.


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 22:11

Благодаря за мнението! [beer] Не е темата за това, но имах нужда да го кажа. Моите извинения ако звуча крайно или обидно за някого.

Rebellious, още веднъж мерси, съгласна съм с казаното и уж го знам, но понякога има нужда 'да ти го кажат'.[beer]

Жал ми стана много, защото не се чувствах добре в бг.


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: ценослав   
Дата:   28-04-12 23:50

Щурчо, ще ме извиняваш, но абсолютно не съм съгласен с теб. Там било еди как си, тук било лошо. Ми просто стой си там, без да обиждаш моята Родина.

П.П. Синът ми два пъти се опита да живее в Англия /да си вади хляба, а не да го издържат да учи/. Върна се. Тука му е по добре. Значи решаваш и правищ нещо, но не прави оценка на това от което ТИ бягаш, защото другите са на различно мнение.



Публикацията е редактирана (29-04-12 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   29-04-12 01:52

tnt написа:


>
> Хората са важни, не дупките и не
> красивите димови кактуси.
>
> В Латинската Америка съм, обичам
> България, ма тука хората са
> по-хубави. Позитивни, усмихнати,
> ооооооооооооо много са бедни! Не
> са усмихнати щото имат пари.
>

+1

Джиме, пусни една сюрозна тема, белким я оспамим петъчно:)))[smilie21]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-04-12 06:15

Един Истанбул става човек да се разнообрази малко


Значи тази лятна ваканция хич да не си губим времето, ами направо в Истанбул да се приземяваме [smilie5]

За съжаление още помня от предишното пътуване какви досади бяха комшиите; и келнерите по града с едни мазни тефтери и наплюнчени моливи помня, дето все се стараеха да бутнат някоя и друга лира повече в сметката. Изтърпявам я тази екзотика, но не за дълго [smilie5]

В интерест на истината Фоур Сеазонс Хотел в Истанбул е хубаво място, има даже турска баня в него, но пък той не е турски [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   29-04-12 07:15

Мексиканците са си тарамбуки. Винаги им е весело, няма значение къде живеят и каква кола карат.
Работил съм един месец с мексиканци в една кухня - по цял ден до лакти в помията, и ухилени, пеят си.

Това е някакъв характер, особеност на нацията, де да знам.
Но в никакъв случай не е нормално...

Тинта им се кефи щото манталитета им малко като манталитета на българите - всичко трябва да е едно постоянно "ррррррррммм", "брррррммм", няма закони, няма правила.

Имат още много докато станат хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: TODD   
Дата:   29-04-12 08:14

Автор: diandimov
Дата: 29-04-12 07:15

Мексиканците са си тарамбуки. Винаги им е весело, няма значение къде живеят и каква кола карат.


Я, прозрял си истината !!!!!


Че всъщност екстериора няма отношение към щастието на хората !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   29-04-12 08:21

Точно така.

Но това не е нормално, защото видях млади хора които вместо да се стергнат и да направят нещо с живота си, миеха чинии и бяха в помията. Стигаше им че ги хранят безплатно, стигаше им вечер бирата или текилата, мизерни апартаментчета, някакви коли...

Ако трябва да го формулирам, екстериора няма значение към щастието на хората, но не е нормално да продължаваш да си щастлив в кофти екстериор повече от 24 часа.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: TODD   
Дата:   29-04-12 14:48

Нормално е да си щастлив цял живот !!!

без значение какво ядеш , какво работиш,какво караш ,гледаш или слушаш !!!

Тия неща не ти помагат за щастието .... него или го имаш или цял живот мъка !!!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-04-12 16:27

TODD-ре, не е точно така що се отнася до яденето. Ядеш ли нещастно прасе, хранено с ГМО царевици, химически процесвано и поръсено с MSG, рано или късно и ти ставаш нещастен
https://photo-forum.net/joro/emoticons/A49.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   29-04-12 19:33

Прав си, аз затова казвам че мексиканците са тарамбуки. Защото са хепи дори в помията.

Естествено, това е силно деградивно - ако живееш в барака, нямаш образование, ядеш боклуци и пак си щастлив, това НЯМА да те накара да направиш нещо за да подобриш живота си.
Само определени човекоподобни могат да живеят в мизерия и да са щастливи, те затова и такива ди остават цял живот...

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: TODD   
Дата:   29-04-12 22:38

Автор: sunnyshot
Дата: 29-04-12 16:27

TODD-ре, не е точно така що се отнася до яденето. Ядеш ли нещастно прасе, хранено с ГМО царевици, химически процесвано и поръсено с MSG, рано или късно и ти ставаш нещастен


А когато ти му теглиш ножа прасето щастливо ли е ???

Истината е че можеш да срещнеш повече нещастни хора отколкото нещастни прасета ....

Без значение кой от тях какво яде ,какво облича и т.н.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: bairi100   
Дата:   29-04-12 23:29

Мииирно!!!Слушай моята команда!Одете къде щете!Особено ако не правите разлика между круша и върба,направо се чудя какво се чудите за тука[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   30-04-12 00:10

Тоде, ти ми говориш за щастието като за вид ДАРБА. Или го имаш, или го нямаш.

[smilie18]

Обаче нали знаеш че зад всичко стои 99 процента труд и 1 процент талант...
Тоест, ако си си просто щастлив по природа, независимо къде и как живееш, значи има някаква патология в случай.
Човек е щастлив с това което постига, плодовете на неговия труд и неговите усилия му качват адреналина и го правят щастлив.

Да си щастлив НЕ Е ДАРБА или нещо което или го можеш, или не го можеш. Да си щастлив е да имаш резултат от усилията си и да преодоляваш предизвикателства. Да си щастлив НЕ Е да не ти пука, стига да има ТВ с чалга, прасе в кочината, и бутилка ракия.

[smilie18]

Приема се че тарамбуките са щастливи, и това е единственото което оправдава тяхното съществуване. Затова никой не казва че това са глупости - това е все едно да ритнеш столчето под краката на обесник.

От своя страна българите сами си влизат в ролята на тарамбуки, изтъквайки че са щастливи независимо от всичко, пък видиш ли, хората на запад били нещастни, въпреки придобивките и стандарта на живот, щото са смотаняци, консуматори, и "не знаят как да си живеят живота".

Не можеш да кажеш че или си хепи или не си, независимо от доходите ти, от населеното място и от всичко което те заобикаля.

Ако това беше вярно, хората още щяха да живеят по дърветата, да се замерят с кокосови орехи и да са ЩАСТЛИВИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: marconi   
Дата:   30-04-12 01:02

стана ми интересно...diandimov ти щастлив ли си? ама честно..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: stormfx   
Дата:   30-04-12 01:11

Прилича ли ти на щастлив като го четеш ? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   30-04-12 01:16

Разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   30-04-12 02:02

Абе да не са пуснали 101 турски сериала нонстоп?

[smilie11]

От няколко дни няма никой тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-04-12 04:35

Димов, празникът на труда, лонг уикенд [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   30-04-12 04:46

Баща ми спомена че някакъв едноседмичен празник пак, но не знах какъв. Викам Великден мина, за 24 Май е рано...

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: jino   
Дата:   30-04-12 08:19

Димов ,ти американец ли си ?

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: corrector   
Дата:   30-04-12 10:05

Не,че ми е работа да коментирам,
но все пак да се почудя виртуално-
защо ли мнението на Димов винаги ми звучи
нормално и здравомислещо.
Разбирам какво иска да каже и винаги има логика и смисъл.
От къде се взимат тези"качества",които му вменяват съфорумците,не мога да разбера.
Сещам се за теорията на един психолог за проекцията на съзнанието-че ние преценяме за другите,проектирайки върху тях своите качества.


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: djogata   
Дата:   30-04-12 12:36

Многу се вживявате бе, хора [smilie18]

Бони, и така е, и не е така с нещата в България и в Европа.(Адресирам към Бони, щото той първи е писал разни сравнения между България и Европа).

Разликата между България и Европа не е в големите градове... напротив, във селата и малките градове е!

София е най-развитият и в много отношения най-уреденият град в България, така че в много отношения не се различава от някой по-забутан голям град в Европа.

Но, ако сравниш по-малките населени места... ще ти се заплаче. Виж само някое село в южна Полша, или в Словакия, и го сравни с мнозинството български такива (всъщност място за сравнение няма!), или сравни някой малък провинциален град в Австрия с Радомир, да кажем. [smile] [smile]

Ще дам за сравнение примерно моят роден град (Благоевград) и този на жена ми - Гливице в Полша (бившият Gleiwitz, с прочутият предавател, от който тръгва Втората Световна война).
Еми, централната част на Благоевград е страхотна - огромна пешеходна зона с хубава атмосфера, кафета, магазини, приятно, разпускащо. В това отношение е много по-добре от повечето полски градове, включително и Гливице, независимо, че той е бил в Германия до 45-та и има един ред готини къщички в центъра. Обаче, центърът на Благоевград има 20 хиляди жители, айде да кажем 30 хиляди. Останалите 40-50 хиляди жители са в панелни комплекси и къщи по крайните квартали... Където е кал, мръсотия и беднотия, както в повечето панелни комплекси в България. Отиди да видиш панелен комплекс в Полша - всички блокове са санирани, боядисани, улиците са изкърпени, зелените площи - зелени (и без коли по тях). Преди 20-30 години панелките в двете държави сигурно са изглеждали по подобен начин, но сега разликата е космическа, за жалост не в полза на България. В селата е същото - в Централна Европа (Чехия, Полша, Унгария) селата са много по-подредено и чисто място от градовете.

За Швейцария също не съм съгласен, че им било скъпо - заплатите в Швейцария спрямо цените са много добри. Цените са точно като в Дания, докато бих казал заплатите са една идея по-високи. Като цяло жизненият стандарт е най-високият в Европа, евентуално след този в Норвегия (никакви часовници и банки не могат да докарат толкова пари, колкото петрола [smilie21] ).
А това, че на швейцарците страната им е един ..й място и за половин час са в Германия или Австрия и могат да си напазаруват неща на по-ниска цена - еми щом има как, ще го правят, много ясно - да не са балами? [smilie5]


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-04-12 13:22

Ааааа хич даже не се вживявам [smile]

За разликата съм съгласен напълно Джога. Има я, съществува и няма как да я отрека.
Но пък аз в Гливице нямам какво да правя, докато в Благоевград има. Има при кой да се отбия, да го взема и да ходим надолу към Керкини да снимаме [smilie3]
[cool]

Така, че всичко опира все пак до приоритети.
Сигурен съм, че в Кралския дворец е страхотно ама аз нито има начин как да ида да живея там, нито пък бих искал.

Така, че според мен човек ако иска да е щастлив трябва да се разполага според чергата си. Разбира се хубаво е ако може да оплита тая черга, че да става по-голямшка. [smilie3]

На Димов глупостите не знам колко нормално и здравомислещо звучат. На мен ми звучат по-скоро като на човек, който има проблем със себе си и произхода си. Колкото и да се мъчи да забрави всичко от тук (или да се прави) няма как да избяга от него. Все едно да си избягаш от задника. А по-голямо нещастие от това да искаш да си нещо друго и да не приемаш това, което си здраве му кажи.

Остави това, че постоянно пл#е и обижда всичко българско ама не се ли усеща, че по тоя начин обижда родните си майка и баща. [smilie8]

Не знам... За мен той е неспасяем случай. Типичният представител на елементите в обществото заради които в България трудно нещо се случва. Само дето той е забягнал на няколко хиляди километра и мрънканиците му ги четем само виртуално, докато много други като него са в БГ, но имат подобно отношение към всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: arakiss   
Дата:   30-04-12 13:28

corrector [smilie24]
че взех да се чудя аз ли нещо не съм наред...
не че не съм свикнала, де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: djogata   
Дата:   30-04-12 13:42

Зафиров, за вживяването имах предвид най-вече Бони и Щурче, че те са писали пламенно [smilie5]

Ясно е, че освен броят на пачките и това колко дупки и кучета има по улиците, хората около теб са много важна част от живота, както ти намекваш [smilie24]

По писанията на Щурче съдя, че тя това още не го е осъзнала, защото е била в чужбина твърде закратко, за да и залипсват някои приятели [beer]

Димов изобщо няма какво да го коментираме, там вече нещата са в компетенцията на психолозите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: stormfx   
Дата:   30-04-12 13:44

Аракис, остави си все пак възможността да продължиш да се чудиш [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: diandimov   
Дата:   30-04-12 15:42

Аз никога не съм предполагал че по- ограничените могат да ме разберат...

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-04-12 15:45

Така е Джогич [beer]

На Щуреца бих казал, че след студенство зад граница и аз се бях депресирал и не исках да се прибирам. Но това се дължеше на една невероятно прекарана година с много емоции и нови приятелства.

Та я разбирам прекрасно. И най-малката разлика "тук и там" ми правеше впечатление и ме съсипваше.

[smile]



Публикацията е редактирана (30-04-12 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: ценослав   
Дата:   30-04-12 15:50

Хубаво е човек когато "ходи" на някъде, да си оставя по някое "мостче", щото ако се наложи да се връща да го направи по лесно.
Има една наша певица, дето на времето отиде в Германия. Слушах тогава нейно интервю в което езика й, МА много замяташе на германски. Журналиста /вече покойник/ даже я запита що е така и тя му обясни, че толкова свикнала с Германския, щото като чуела въпроса трябвало първо да се го преведе /в главата/ от българдси на немски и после да разсъждава. Значи постоянно натякваше, че в Германия я оценяват пък в БГ - не. Беше се отказала даже и от БГ гражданството си. Мина време, мъжът й спря в Германия да я "оценява" и тя се върна и почна да си говори пак на чист български. Много се разсърди, че бавят възтановяването на БГ гражданството. [smilie25] [smilie25] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (30-04-12 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: Славов   
Дата:   30-04-12 15:55

Е, аз ако ида някъде, и ми хареса много, дума и да не става да влезна в БГ сайт ... [smilie3] [smilie3] [smilie3] или поне за малко, колкото да се похваля нещо, ама по цял ден да вися....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всички теми ли са ....
Автор: boink   
Дата:   30-04-12 16:27

естествено че не всички теми са задължителни.

но определено теми в които участват 51% доказани откачалки стават за кибичене в очакване на привечерния релакс.

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Щурче   
Дата:   30-04-12 17:54

Djogata [smilie24]

Аз си казах, че реагирам импулсивно. Затова и съм крайна. Ясно ми е, че нещата не могат да са толкова обобщителни.
Разбира се, важно е на човек какви са му търсенията и приоритетите. Не оспорвам, че тепърва ще ми липсват мноооого повече приятели конкретни, но при мен става така, че най-близките ми, също са извън БГ. Демек - прибирайки се там, аз не ги намирам. За сметка на това ми гостуваха вече 2 пъти и ще пътувам доста лятоска. Тези неща са важни.

От друга страна, семейството ми също е пътувало и пътува доста. Те не са от хората, които апелират на всяка цена родолюбието за сметка на развитието. Напротив. От рано още са ни възпитавали, че развитието и амбицията са водещи. Вече от там насетне, ние си преценяваме къде ни е добре, как ще живеем и т.н.

Аз споделих разпалено, защото наистина се разочаровах. Вероятно с времето ще открия повече недостатъци тук и повече хубави неща в БГ (макар че и сега не ги отричам), но аз си позволявам да говоря за цялото. Мне НЕ ми харесва как живеят хората в бг. Там не можеш (по мое мнение) да си богат, дори да си адски заможен.
Няма да забравя какво каза Ежко веднъж, цитирам по спомен - дори да имаш огромен апартамент на соунска, да пътуваш доста, да можеш да си позволиш да караш голям джип и т.н. кефове български, пак не можеш да си богат, когато излезнеш на улицата и видиш каруцата с мършавия кон до контейнера с боклук. И хората, тъжните хора по улиците - това мен най-ме подтиска.

Джогата е прав за малките населени места.


Автор: ценослав
Дата: 28-04-12 23:50

Щурчо, ще ме извиняваш, но абсолютно не съм съгласен с теб. Там било еди как си, тук било лошо. Ми просто стой си там, без да обиждаш моята Родина.

П.П. Синът ми два пъти се опита да живее в Англия /да си вади хляба, а не да го издържат да учи/. Върна се. Тука му е по добре. Значи решаваш и правищ нещо, но не прави оценка на това от което ТИ бягаш, защото другите са на различно мнение.



Ценославе, ще имаш да вземаш. Родината ни е обща. Плюсовете и минусите са на лице. Аз си споделям свободно мнението. Винаги съм внимавала то да не звучи като пропаганда.

За сина ти - колкото хора, толкова и истории. Много е важно как и като какъв отиваш някъде, защото градиш впечатления върху видяното, което включва среда, отношение и т.н. УК не е мара небесная за емиграт. Напротив. Тук можеш да дойдеш разумно с уредена професия и работа, или да учиш. Ако не - трябва да си готов за мизериите на емиграндския живот. Като навсякъде. Та, много е важно как става "ваденето на хляба". Ако си упорит обаче, ще потърпиш малко и ще се уредиш добре - аз пък имам мниого такива познати - започнали от нищо. До човек е.


Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Щурче   
Дата:   30-04-12 18:00

И, разбира се, не от всеки става емигрант. Това е много важно. Ако си те дърпа на някъде и си ти липсва... Трудно [smile]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: tantris   
Дата:   30-04-12 18:08

Димов, бе ти си един ...Мечо Пух!

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-04-12 18:17

Щурец, точно затова обичам да пътувам - за да ми действат по-малко намръщените физиономии по бг-то. Пък и свикнах да не ги забелязвам ако не ме касаят пряко.

Положителните емоции човек може да си ги намери навсякъде, стига да се научи как.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Щурче   
Дата:   30-04-12 18:21

Ами, така е естествено, Иво :) Де да знам, мен винаги ми е криво, защото ми е жал... И понеже имам приятели в бг, които им е адски тежко и ми става ептен мъчно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-04-12 18:51

Нормално. Това те прави човек [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: asahi   
Дата:   30-04-12 19:27

Щастието? Понеже съм малце болен мислим, дека щастието е в здравето.

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Щурче   
Дата:   30-04-12 19:38

В здравето е до толкова, колкото се сещаме, че е в здравето.

Дано сме живи и здрави и не се сещаме, че се налага. [smilie24] [beer]

Оправяй се! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: asahi   
Дата:   30-04-12 19:40

Ей ся [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: ценослав   
Дата:   30-04-12 20:46

Щурчо! Пак съм чичо Цено.
Та в тая насока ще ти припоня Американския актуален девиз без да го цитирам може би точно:
"Не е важно какво страната е направила за теб. Важно е ти какво си направил за нея".
А моя прост девиз иначе си е, че: "Който е Оправен може да се оправи и тук и там. Ма който нЕла за нищо, нито тук, нито там".
[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: ценослав   
Дата:   30-04-12 20:47

Jim__Beam

И преди да смениш името на темата предупреждавай, щото ми се бърка архива и подавам грешна информация!!!
[smilie18] [smilie25] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (30-04-12 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: TODD   
Дата:   30-04-12 20:57

За кое си бърборите тук ????

За това дали си наясно с тебе си или си още във летежна фаза ????

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: ценослав   
Дата:   30-04-12 21:03

"Пораснаше пилце, поеваше квачке" - "турлашка" поговорка от Белоградчишко. [smilie25] [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Adno   
Дата:   30-04-12 21:27

Верно има много кофти хора в България, ей! Вчера имах снимки в Мелник и района. Цял ден. На обяд отиваме с колегата в Ханче Рожен, в с. Рожен, и се настаняваме да обядваме. Аз се забавих да оправям техниката в колата отвън 5 минути след колегата, през което време той си направил поръчката. Като се настаних и аз и попитах собственика, който обслужваше клиентите какво има за хапване, отговорът, който получих направо ме втрещи. Това е един от малкото случаи, когато ми пада пердето. Каза ми с такъв троснат тон, сякаш ще ям и ще пия за негова сметка, да съм питал колегата, защото той не знаел какво предлагат. Не стига, че дерат кожи - цените им са 4-5 пъти по-високи от обикновенно, а гледат на клиентите като на натрапници. Е, вярно е, че трудно се свиква с такова отношение в милата ни родина. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: TODD   
Дата:   30-04-12 21:31

Ando , това са другата категория - мизерниците !!!

Той не знае защо е кръчмар ... защото един дето го познава е бил и знаеш ли какви пари е изкарал ...Та и той се уредил с кръчма .

И такива са бая калабалък .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Adno   
Дата:   30-04-12 21:41

Абе, маани. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ... Размисли и страсти относно ..... ЩАСТИЕТО ...
Автор: Grandpa   
Дата:   30-04-12 21:42

сега кажи, че все пак сте останали там да хапнете?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.