Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 14:45

Трябваше да снимам в зала България днес от 11ч "Фортисимо в клас" . Това е една много интересна музикално-образователна програма за деца, с водещи Любо Нейков, Максим Ешкенази, Веско Ешкенази и оркестър.
В залата имаше над 1000 деца и аз бях взел големия ми син Ангел, който е следобедна смяна на училище.
Всичко беше нормално и доста забавно, като изключим общо-взето невъзпитаното държание на дечурлигата и неспособността на учителките да ги озаптят.
Ангел имаше мерак да снима и му дадох един апарат. Бяхме застанали отстрани и снимахме сцената и публиката. По едно време на хлапето му стана топло и си свали коженото яке. Закачи го на един пирон, който стърчеше от ламперията на радиаторите до стената. На същите радиатори бяха облегнати няколко учителки. Демек - на сигурно място[smilie18]
Представлението свърши и още докато децата ръкопласкаха и започваха да излизат, аз погледнах и видях, че якето го няма. Ангел се шашна и хукна насам-натам, но все едно да търсиш игла в купа сено. Ясно беше, че някой го е смотал и е изчезнал. Тръгнахме да търсим между хората, но без резултат. Накрая излезнахме пред изхода и оглеждахме децата, които излизат, но вероятно, който го беше взел, вече беше излезнал. Стана ми криво, не толкова заради якето( което си беше скъпо ), а защото виждах как се разстрои Ангел, та даже каза, че повече в тая зала няма да стъпи:)
Съответно понеже имаше и циганета между децата, веднага вината по презумпция беше стоварена върху тях, въпреки че аз възразих по тоя въпрос:)
След 30-40 минути мотане, се отказахме и тръгнахме към колата, която беше на паркинга на жълтите павета. Тъкмо преди да се качим и гледам нашия драсна между колите като светкавица, викам кво му стана на тоя и тичам след него. Пристигам и какво да видя, стои моя пред една от учителките, която беше облегната на радиатора в залата и й крещи в лицето "Как не Ви е срам, ще повикам полиция" . В същото време дърпа якето си от ръцете й, а тя му вика, да се маха и не го пуска. Като се намесих аз, го пусна и взе да се обяснява, че якето било при якетата на децата от нейния клас, което си беше чиста лъжа. Казах и го на висок глас, да го чуят и децата. Якето си беше съвсем отделно закачено и изчезна още преди да започнат да излизат децата, няма логика някой да го вземе, защото мисли, че е забравено. Между другото в залата имаше 3-4 забравени якета и те си бяха прибрани при охраната.
Та така - мислехме, че е цигане, пък то се оказа учителка[smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 15:03

Според мен може и просто учителката да е събрала някакви якета, до които е било закачено и вашето и да е мислила, че е на някой от нейния клас, а Ангел, като го е задърпал, тя да си е мислила, че иска да го открадне... да не обвиняваме учителката, на нея за какво ще й е детско яке [smilie8]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:06

Нашето яке беше закачено въвсем само на един пирон и изчезна веднага след края на представлението. Няма никаква логика ако децата още не са станали да пипаш чуждо яке и няма никаква логика при условие, че си събрал целия клас и това яке никой не си го търси, да си го носиш с тебе, а да не го оставиш на охраната в залата.
А то якето детско, детско, колко да е детско, Ангел е 1.65 висок, нищо че е в 7-ми клас.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Todd   
Дата:   27-04-12 15:15

Даскалица айдук !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:16

ами не ми се вярва, да е искала да го гепи.[smilie8]Пък и така пред толкова много хора.[smilie8]
чак пък толкова да са освирепели[smilie8] [smilie5]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:19

Бони, не прибързвай със заключенията, учителите се виждат в чудо по такива представления, трябва да се грижат за цял куп немирни деца, кой се залутал нанякъде, кой се бави за нещо, кой си забравя дрехите, та така - според мен се е объркала. Може някой от нейният клас да е имал такова яке, и т.н.

Според мен си вадиш грешни изводи.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:21

И на мене не ми се вярва, но нямам никакво логично обяснение. Едно яке е забравено ако всички са си отишли. Как така ще го вземеш докато още текат аплодисментите. Ако никой не го търси, си го връщаш на охраната, където някой може да си го потърси.
А пред толкова хора - винаги може да кежеш, че е грешка и т.н. Ако имаш дете е добре дошло, особено яке за над 150лв.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:22

Освен това якето беше закачено съвсем отделно на радиатора и нямаше никакви други якета там!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:23

така е, по тия мероприятия е адска лудница. Даскалката грабва де що види, да не остане там и после раздава. Ако остане нещо излишно, не знам кво го прави.[smilie18]
Щерката си загуби шапката при последното такова посещение на концерт от училище.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:28

Бони, в такива случаи учителките имат ролята почти на майки - трябва да мислят и за такива работи, като събирането на якетата на всички калпазани. Просто си е помислила, че това е на някой от нейният клас, и го е дръпнала - може класът й да е седял някъде навътре по седалките, и тя да се е опитвала да направи точно обратното на това, което ти си мислиш - да опази якетата на нейните ученици от това да бъдат задигнати. Защото иначе как ще гарантира, че някой няма да мине през окачалките, и да си хареса някое от якетата на НЕЙНИТЕ ученици? И в такъв случай пак на нея ще й пилят на главата, че не си е пазила учениците.

Поради ей такива истории учителите вече масово избягват ходенето с децата по екскурзии и събития - каквото и да стане, все учителят е виновен, независимо колко се е старал.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Todd   
Дата:   27-04-12 15:30

Така е ... като забраниха боя в училище нрка се чудят как да ги усмиряват !!!

Ако някога ми изчезнеше якето в даскалото дъртия ме утрепваше от бой .....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:34

Да бе, значи там има 1000 деца и поне 30 учителки от различни училища и всяка събира де що има за събиране:)
Аз якета на деца не видях никъде в залата закачени. Децата си бяха с тях по седалките, а на някои бяха на гардероба. Съответно имаше няколко забравени по седалките.
Имаше едно единствено яке закачено на радиатора и това беше нашето.
Значи - свършва представлението, всички ръкопляскат, ти откачаш най-близкото до тебе яке и го прибираш грижовно. След това събираш класа и го извеждаш от залата. След това седиш до поляната на паркинга с целия клас и им обясняваш нещо. Ясно е, че това яке е артисало. НО ти грижовно продължаваш да го стискаш, вместо да го занесеш на охраната в залата.
Просто ми се губи логиката....
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ivodam   
Дата:   27-04-12 15:37

Бони, нема да се плашиш, ако случайно ти се е привидяла битова престъпност, в България при ББ няма такова нещо, моля ти се, трябва да живееш със засилено чувство за сигурност. [smilie6]


[smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: kkkolelo   
Дата:   27-04-12 15:38

За сина ти е нормално да реагира така , децата са прями, особенно момченцата безхитростни а и това си е неговото яке (нищо че може да не е неговата бройка) ... Пък и даскалицата го е държала видимо в ръце, не го е прибрала в торба ... Може да се наложи в един момент да му побясниш нещата, освен ако ти не си убеден, че наистина е така, както ви се е сторило в първия момент ...
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:39

Да бе Бони, то щото да си седиш на поляната с откраднато яке в ръцете има повече логика... Айде малко успокой се и ти
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: canonio   
Дата:   27-04-12 15:42

Аз съм убеден, че даскалката го е гепила. Няма такова задължение, като "пазене на якета".
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:42

Неговата бройка си беше, има си белег:)
Иво, това пък с битовата престъпност при ББ дето го изтърси, ми заприлича на коментарите във вести.бг. Там каквато и да е новината има няколко дежурни дето го извъртат към ББ[smilie18]
ОК, Djoga, просто не виждам никаква ама никаква логика в действията на учителката. Ако не го е откраднала, което е възможно, значи е просто тъпа.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:46

Бони, на тебе май не ти се е случвало да отговаряш за двайсе луди чавета. Логика в действията при такива ситуации е трудно да намериш. За тъпа не знам, завеяна - със сигурност.

Цанонио, кой ти каза, че няма такова нещо като "пазене на якета"? Много неща ги няма в договора, ама се налагат в действителност.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:46

всъщност, важното е, че сте го намерили [smilie24] [beer] [smile]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:49

Да, намери се, то и да не се беше намерило много важно, да сме живи и здрави, но на мен ми е нелогично всичко.
Самата учителка ми викаше, че якето било при якетата на децата от нейния клас. Това беше лъжа. Няма как да е истина. Якетата на децата бяха или в гардероба или си бяха с тях на седалките. Не са били на купчина някъде. Нашето беше закачено на радиатора, а тази беше облегната на радиатора, заедно с още две. Якето изчезна преди децата да започнат да излизат.
Е не знам, аз лично не виждам никаква логика да откачиш яке, което няма как да знаеш дали е на някое от твоите деца, при условие, че в залата са над 1000. Освен това да го откачиш преди още децата да излезнат и да си го разнасяш в тебе 40 минути по-късно, когато е ясно, че никое от твоите деца не си го търси.
Или го е свила или е наистина уникално глупава.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:52

Бони, що се тормозиш, бре човек?![smilie5]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: arakiss   
Дата:   27-04-12 15:56

на мен също не ми се иска да повярвам, че учителката просто е опитала да открадне якето, но изречението "В същото време дърпа якето си от ръцете й, а тя му вика, да се маха и не го пуска." логически натрапва този извод.
защото, ако в суматохата си прибрал някакво яке и при теб идва дете, което казва, че е негово, какво по-логично нещо от това просто да му го дадеш [smilie11]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: chill   
Дата:   27-04-12 16:01

Не, бе, Бони, грешиш, те само циганите крадат, българите не крадат ...





























... на дребно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 16:02

Бони, мислех си, че си по-спокоен и разсъдлив човек. [smile]

Щом тази учителка е била облегната на радиатора, колко му е да е носила две-три якета с нея? Или с тръгването, просто от заблеяност да е почнала да събира якетата от това, което е първо до нея? Ами ако синът ти й е заприличал на някое дете от нейният клас, и тя, загледана в представлението, е недогледала ситуацията, и си е помислила, че някой от нейният клас си е оставил якето при нея да го наглежда?

Аз в такава ситуация като нищо щях да се объркам. И не, не съм уникално тъп. И учителката не мисля, че е уникално тъпа, напротив, болшинството от учителите най-вероятно са учили по-дълго от тебе, така че не ти прави чест да даваш такива определения.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-04-12 16:03

Продава ли се якето? Къде в София може да се пробва? [beer]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.