Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-12 22:35

Като Георги! [smilie24]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 22:40

Има всякакви учители. Има много свестни, слава богу!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Ivo55   
Дата:   27-04-12 22:40

...Уви, не прочетох и един коментар за това, как случката - не единствена, влияе въру детето и неговия мироглед!

Не, че баща му няма да намери подход, но....
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: belbo   
Дата:   27-04-12 22:46

учителите да си пуснат отделна тема
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 23:14

Depesche mode, имат едно парче, в което в припева се протяга едно... try walking in my shoes[smilie5] Трябва да сме малко по широко скроени. Сега, че жената може да си има проблеми на последния етаж и да го е свила нарочно, също е вариант. Но поне аз от моя си опит знам, че няма лесни и прости професии, независимо как изглежда от страни. [smilie7] Склонен съм да отдам нещата на всеобщата какафония.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Orlin   
Дата:   27-04-12 23:15

Леле...
Изядохте го Бони с парцалите. Как можело така да мисли за тази учителка...

Това, че учителка е "взела назаем" якето шокира и впечатлява Бони (а и нас). Това означава, че в нашето съзнание учителите са по-свестни от другите хора и отклонението от това ни шокира. Какво по-добро признание за българския учител?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   27-04-12 23:24

Да се поправя - не съм СРЕЩАЛ свестни или умни учители. Такъв ми бил късмета. Може би само един-двама...

Помня истерици, селяни, математика извади окото на едно момиче с пирона на пергела за дъска... дори и в униветситета имаше тъпаци като Марко Семов, примерно...

Просто споделям.
Ако някой е срещал свестни и умни учители, това е просто НЕГОВИЯ житейски опит.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-12 23:27

Димов, забелязвам съществен напредък в развитието ти.
Започваш да осъзнаваш че не си единствения човек на планетата?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 23:42

Orlin

Представено така, може би. Факт е, че колкото и да се стараят някой юзъри (не Бони), да се представят за недосегаеми и живеещи в собствено перфектно време, всички сме част от България от 27.04. 2012, където ги има тези "крадящи учители". Плюс куп други нередности, недоразумения и негативи. Аз също се впечатлявам и ако всеки път пускам тема за нещата, които ме оставят безмълвен или удивен (това пак не е към Бони и темата конкретно), то по-добре да си направя блог ебати[smilie21] [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejko   
Дата:   28-04-12 08:33

Според мен няма странно учителката да го е гепила. В крайна сметка учителите са си хора като всички други, нищо чудно да ги има и с подобни пороци.
Така че дори не бих се учиудил... Просто, бидейки учителка, и се получава малко некрасиво...!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bleki1   
Дата:   28-04-12 10:29

Миналата седмица на сина ми изчезнаха чисто нови маратонки от шкафчето в класната стая, докато децата са играели на двора в междучасието. Заподозрени...няма
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: digitalgab   
Дата:   28-04-12 10:36

Краденето е гадно нещо, и крадците са гадове. Влиза в двора ми мангала (троши дъски от оградата), вижда свалена уникална антена за УКВ, начупва я, носи я за метал, дават му 4 лева, полицията го хваща, получавам си 4-те лева.
Нямам вече антена, една такава сега е скъпа и ги няма.
Но даскалицата е знаела кое колко струва.



Публикацията е редактирана (28-04-12 10:52)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-04-12 11:37

Мда... Поредната тема с полюции в нея.

Може аз да съм сбъркан нямам идея, но съм склонен повече да вярвам на Бони, че обективно е представил историята, а не да се възмутя как е могъл да си помисли, че тая даскалица би откраднала якето от сина и.
Бони е възпитан човек и съм сигурен, че силно се е шокирал от случката, както би се шокирал всеки нормален човек ако се случи нещо подобно на културно събитие и то от учител.
Сигурен съм, че Бони е реагирал културно, но някой друг би я заврялл на кучето в г... съответната даскалица заради малоумната и и необяснима постъпка.

А сина му на Бони с каква представа е останал от учителското съсловие след тая случка? Това питаме ли се? Момче на 14 ще носи спомена как даскалица на концерт се е опитала да му гепи якето.
Независимо какво точно се е случило. Няма как той да си познае и иска якето, а тя да му вика махай се от тук и да е чиста като сълза. Ако се е объркала и по-погрешка го е взела е щяла да го върне, когато се появи собственика му.

За някои люде тук дето се чудят защо се купува яке за 150 лева ще кажа само, че е редно всеки да си гледа в собстрвената паница. Бони нито ги е откраднал, нито с мошеничество ги е изкарал. Човекът е инициативен, работи и разбира се печели. Мен такива хора само ме радват, а мрънкачите дето гледат в чуждата паница ги съжалям само. Хората, които могат и умеят печелят, другите само висят по форумите, мрънкат и плюят с идеята как те са недооценени и някой ги е прецакал и им е отнел нещо, което всъщност те не притежават.


Признавам си, че се афектирах, но по-неадекватни реакции до сега по някоя тема не бях виждал.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 12:21

Неадекватна е самата тема, затова и развоя й - също. Оставям настрана идиотщините в нея, свързани с всякакви обобщения на тема учителско съсловие, какъв бил Марко Семов и безконечното мъдруване.


Че Бони е възпитан и учтив човек, да, вероятно е така. Че е направил доста добри неща за другите, в това спор също няма. Но и че е човешко да сгреши, ами за всички ни важи това.


Та, възпитанието не отхвърля незабавната адекватна реакция при възникналите обстоятелства. На момента! За да се изясни картинката, а не да се риторства после дали било така или не било... Защото е еднакво възможно какво ли не... А за детето това също е пример за поведение. То е реагирало по-адекватно с бурната си реакция, отколкото уклончивото поведение на възрастния. Да не бъркаме възпитанието с това, че не ни се занимава и отминаваме проблема, за да го бистрим по принцип по-късно. Лесното решение никога не е правилното.


И въобще не изключвам варианта да е ставало дума за опит за кражба! Но също така и не забравям, че на главата на учителката са една камара дзверове[smilie3] , за които тя трябва да се грижи там. Щото по всякакъв начин, каквото и да стане, първата обвинена ще е точно тя!
И си представете, че срещу вас тича непознато дете и ви вика да му дадете якето/топката, играчката.../. Вие ще му я дадете ли на момента, а? И това прави ли ви заподозрени после?


А за гледането в чуждите канчета, да, много е тъпо! Иво Зафиров е напълно прав, че се афектира. Как било облечено детето, къде го е водил баща му, как се е получило и кое колко струвало, ами това не е НИЧИЯ РАБОТА и избор само и лично на Бони! [beer]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: mladenov   
Дата:   28-04-12 13:06

Не познавам Бони, нито писалите в тази тема, с изключение на двама души. Затова никой не може да ме обвини че пристрастно взимам нечия страна. Интересно ми е обаче какво щяха да кажат всички тези които се нахвърлиха върху Бони заради това че смята, че учителката се е опитала да открадне якето на детето му, ако на мястото на якето в тази история беше раницата на синът му с фотографска техника вътре!?!
Сигурен съм че темата щеше да е пълна с мнения от рода:"...еййй да и изсъхната ръцете на тази...ебаси и в зала "България" ли се краде бе....добре че сте я намерили..." и други подобни.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: vinsent   
Дата:   28-04-12 14:20

Е, а защо няма снимка на даскалицата? [smilie8]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   28-04-12 14:29

Rebellious, [smilie24]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: vaskoni   
Дата:   29-04-12 00:56

Бони, до сега имах уважение към теб, мислех те за по разумен човек. Нагледал съм се на родители като теб които за всичко обвиняват учителите...жалко! Написали са ти го по горе, лудница е на такива мероприятия, учителите работят за без пари,при голяма отговорност...но все се намират хора които да ги упрекват, да им крещят, че и децата си научиха. За последното не визирим теб, но е факт че това е една от най неблагодарните професии..
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   29-04-12 01:39

Васкони, а какво трябва да направи в такива случаи човек?

Да дръпне сина си настрани и да му каже "Остави го това яке, ще купим друго. Учителите работят за без пари, на такива мероприятия е лудница, жената се е объркала. Ако не се обърква редовно по тоя начин, ще умре от глад!"

Това ли трябваше да каже, вместо да повиши тон за да върне оная якето, което не й принадлежи?

[smilie10]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: CanoniO   
Дата:   29-04-12 01:56

Абсолютно..
Не става ясно също, кога е крайния срок за връщане на якето, ако не е на нейно дете. И къде ще го върне, ще го закачи на същия пирон ли? А ще я пуснат ли да влезе?
Изобщо, какво ще прави в случай, че не е трябвало да го взима? И защо взима само него, а не е награбила примерно 8 якета?
И като е учителка, какво? Не може ли да открадне?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bairi100   
Дата:   29-04-12 01:56

Поуката е,че участието в масови мероприятия е еебаси простотията!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: amplified   
Дата:   29-04-12 03:09

Тед,
в Света Тройца има един чичо с незаконен двоен ламаринен гараж, почти всяка седмица го виждам да мъкне някоя бетонена ел шахта. Сега си изгражда от тях втора стена за гаража. Явно да пази от вятър, не знам! На всичкото отгоре я изгражда на 10см от улицата и така стеснява. А да, туй деди има две коли и един матор. Двете са таралясници, едната е модерно пежо 506 с десен волан. Прилежно е опънал вериги на тротоара, хората да се спъват.
Колите НИКОГА не влизат в гаража, там седи моторя. Също така, никога не са паркирани така, че да не пречат. Ама как да са в гаража като всеки ден мъкне нещо от казаните... [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Преди година подадох сигнал... познай дали е минала проверка.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Myth   
Дата:   29-04-12 04:35

Автор: Djogata
Дата: 27-04-12 16:23

Бони, един учител учи първо четири или пет години в университета (колкото и ти), след което следва така нареченото "клас квалификация", което е на три степени, и всяка от тях отнема по около година учене, ходене на лекции вечер и събота и неделя, и писане на дисертации. Тоест, учител с втори клас квалификация е учил доста повече от тебе, може би с две години. Да не говорим за допълнителните курсове за повишаване на квалификацията, по които ги юркат постоянно.

Забелязвам напоследък една тенденция в БГ обществото да се подценяват учителите. Донякъде може би има връзка с някои калпави учители, но си мисля, че в основната си част в неоправдано. И донякъде може би и това отношение към учителите прави толкова



Малийййййй хубаво ще е ако повечене се изказваш по теми засягащи българсйата десйствителност, колкото и да те тресе носталгията...
Живей си в оня свят Дания, Америка... и още където е ама не се опитвай да даваш компетентни мнения за тук, че... някак си не си много адекватен.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   29-04-12 09:24

Vaskoni, това което си казал :
Нагледал съм се на родители като теб които за всичко обвиняват учителите...жалко!

... не е вярно.

Аз лично никога не съм обвинявал учителите за всичко, дори много рядко се е случвало да ги обвинявам за нещо, освен ако не е имало очевидна причина. Винаги съм ги защитавал, особено що се отнася за заплащане и т.н. Винаги съм твърдял тук и в други форуми, че образованието и здравеопазването са основата на къщата и тя трябва да е здрава, защото трудно се ремонтира, докато улуците и керемидите са по-лесни. В този аспект винаги съм смятал, че под 2000лв заплата за учител не трябва да съществува и е недопустимо един фаянсаджия да печели повече от учителя.
В случая категорично заявявам, че учителката ме излъга директно в очите, казвайки, че якето било в купа с якетата на нейния клас.
Това е 100% лъжа, защото якето беше закачено съвсем само и до последно нямаше нищо около него. За да го вземе някой е трябвало да го откачи съвсем целенасочено. Също така изчезването на якето преди да започнат да излизат децата не е логично, както и непредаването му на охраната 40 мин по-късно, когато вече е ясно, че не е на никое дете от класа.

Моята грешка, както каза Rebellius и с това съм съгласен, е че не бях по-настоятелен на място. Сега е след дъжд качулка.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.