Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 14:45

Трябваше да снимам в зала България днес от 11ч "Фортисимо в клас" . Това е една много интересна музикално-образователна програма за деца, с водещи Любо Нейков, Максим Ешкенази, Веско Ешкенази и оркестър.
В залата имаше над 1000 деца и аз бях взел големия ми син Ангел, който е следобедна смяна на училище.
Всичко беше нормално и доста забавно, като изключим общо-взето невъзпитаното държание на дечурлигата и неспособността на учителките да ги озаптят.
Ангел имаше мерак да снима и му дадох един апарат. Бяхме застанали отстрани и снимахме сцената и публиката. По едно време на хлапето му стана топло и си свали коженото яке. Закачи го на един пирон, който стърчеше от ламперията на радиаторите до стената. На същите радиатори бяха облегнати няколко учителки. Демек - на сигурно място[smilie18]
Представлението свърши и още докато децата ръкопласкаха и започваха да излизат, аз погледнах и видях, че якето го няма. Ангел се шашна и хукна насам-натам, но все едно да търсиш игла в купа сено. Ясно беше, че някой го е смотал и е изчезнал. Тръгнахме да търсим между хората, но без резултат. Накрая излезнахме пред изхода и оглеждахме децата, които излизат, но вероятно, който го беше взел, вече беше излезнал. Стана ми криво, не толкова заради якето( което си беше скъпо ), а защото виждах как се разстрои Ангел, та даже каза, че повече в тая зала няма да стъпи:)
Съответно понеже имаше и циганета между децата, веднага вината по презумпция беше стоварена върху тях, въпреки че аз възразих по тоя въпрос:)
След 30-40 минути мотане, се отказахме и тръгнахме към колата, която беше на паркинга на жълтите павета. Тъкмо преди да се качим и гледам нашия драсна между колите като светкавица, викам кво му стана на тоя и тичам след него. Пристигам и какво да видя, стои моя пред една от учителките, която беше облегната на радиатора в залата и й крещи в лицето "Как не Ви е срам, ще повикам полиция" . В същото време дърпа якето си от ръцете й, а тя му вика, да се маха и не го пуска. Като се намесих аз, го пусна и взе да се обяснява, че якето било при якетата на децата от нейния клас, което си беше чиста лъжа. Казах и го на висок глас, да го чуят и децата. Якето си беше съвсем отделно закачено и изчезна още преди да започнат да излизат децата, няма логика някой да го вземе, защото мисли, че е забравено. Между другото в залата имаше 3-4 забравени якета и те си бяха прибрани при охраната.
Та така - мислехме, че е цигане, пък то се оказа учителка[smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 15:03

Според мен може и просто учителката да е събрала някакви якета, до които е било закачено и вашето и да е мислила, че е на някой от нейния клас, а Ангел, като го е задърпал, тя да си е мислила, че иска да го открадне... да не обвиняваме учителката, на нея за какво ще й е детско яке [smilie8]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:06

Нашето яке беше закачено въвсем само на един пирон и изчезна веднага след края на представлението. Няма никаква логика ако децата още не са станали да пипаш чуждо яке и няма никаква логика при условие, че си събрал целия клас и това яке никой не си го търси, да си го носиш с тебе, а да не го оставиш на охраната в залата.
А то якето детско, детско, колко да е детско, Ангел е 1.65 висок, нищо че е в 7-ми клас.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Todd   
Дата:   27-04-12 15:15

Даскалица айдук !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:16

ами не ми се вярва, да е искала да го гепи.[smilie8]Пък и така пред толкова много хора.[smilie8]
чак пък толкова да са освирепели[smilie8] [smilie5]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:19

Бони, не прибързвай със заключенията, учителите се виждат в чудо по такива представления, трябва да се грижат за цял куп немирни деца, кой се залутал нанякъде, кой се бави за нещо, кой си забравя дрехите, та така - според мен се е объркала. Може някой от нейният клас да е имал такова яке, и т.н.

Според мен си вадиш грешни изводи.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:21

И на мене не ми се вярва, но нямам никакво логично обяснение. Едно яке е забравено ако всички са си отишли. Как така ще го вземеш докато още текат аплодисментите. Ако никой не го търси, си го връщаш на охраната, където някой може да си го потърси.
А пред толкова хора - винаги може да кежеш, че е грешка и т.н. Ако имаш дете е добре дошло, особено яке за над 150лв.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:22

Освен това якето беше закачено съвсем отделно на радиатора и нямаше никакви други якета там!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:23

така е, по тия мероприятия е адска лудница. Даскалката грабва де що види, да не остане там и после раздава. Ако остане нещо излишно, не знам кво го прави.[smilie18]
Щерката си загуби шапката при последното такова посещение на концерт от училище.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:28

Бони, в такива случаи учителките имат ролята почти на майки - трябва да мислят и за такива работи, като събирането на якетата на всички калпазани. Просто си е помислила, че това е на някой от нейният клас, и го е дръпнала - може класът й да е седял някъде навътре по седалките, и тя да се е опитвала да направи точно обратното на това, което ти си мислиш - да опази якетата на нейните ученици от това да бъдат задигнати. Защото иначе как ще гарантира, че някой няма да мине през окачалките, и да си хареса някое от якетата на НЕЙНИТЕ ученици? И в такъв случай пак на нея ще й пилят на главата, че не си е пазила учениците.

Поради ей такива истории учителите вече масово избягват ходенето с децата по екскурзии и събития - каквото и да стане, все учителят е виновен, независимо колко се е старал.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Todd   
Дата:   27-04-12 15:30

Така е ... като забраниха боя в училище нрка се чудят как да ги усмиряват !!!

Ако някога ми изчезнеше якето в даскалото дъртия ме утрепваше от бой .....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:34

Да бе, значи там има 1000 деца и поне 30 учителки от различни училища и всяка събира де що има за събиране:)
Аз якета на деца не видях никъде в залата закачени. Децата си бяха с тях по седалките, а на някои бяха на гардероба. Съответно имаше няколко забравени по седалките.
Имаше едно единствено яке закачено на радиатора и това беше нашето.
Значи - свършва представлението, всички ръкопляскат, ти откачаш най-близкото до тебе яке и го прибираш грижовно. След това събираш класа и го извеждаш от залата. След това седиш до поляната на паркинга с целия клас и им обясняваш нещо. Ясно е, че това яке е артисало. НО ти грижовно продължаваш да го стискаш, вместо да го занесеш на охраната в залата.
Просто ми се губи логиката....
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ivodam   
Дата:   27-04-12 15:37

Бони, нема да се плашиш, ако случайно ти се е привидяла битова престъпност, в България при ББ няма такова нещо, моля ти се, трябва да живееш със засилено чувство за сигурност. [smilie6]


[smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: kkkolelo   
Дата:   27-04-12 15:38

За сина ти е нормално да реагира така , децата са прями, особенно момченцата безхитростни а и това си е неговото яке (нищо че може да не е неговата бройка) ... Пък и даскалицата го е държала видимо в ръце, не го е прибрала в торба ... Може да се наложи в един момент да му побясниш нещата, освен ако ти не си убеден, че наистина е така, както ви се е сторило в първия момент ...
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:39

Да бе Бони, то щото да си седиш на поляната с откраднато яке в ръцете има повече логика... Айде малко успокой се и ти
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: canonio   
Дата:   27-04-12 15:42

Аз съм убеден, че даскалката го е гепила. Няма такова задължение, като "пазене на якета".
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:42

Неговата бройка си беше, има си белег:)
Иво, това пък с битовата престъпност при ББ дето го изтърси, ми заприлича на коментарите във вести.бг. Там каквато и да е новината има няколко дежурни дето го извъртат към ББ[smilie18]
ОК, Djoga, просто не виждам никаква ама никаква логика в действията на учителката. Ако не го е откраднала, което е възможно, значи е просто тъпа.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:46

Бони, на тебе май не ти се е случвало да отговаряш за двайсе луди чавета. Логика в действията при такива ситуации е трудно да намериш. За тъпа не знам, завеяна - със сигурност.

Цанонио, кой ти каза, че няма такова нещо като "пазене на якета"? Много неща ги няма в договора, ама се налагат в действителност.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:46

всъщност, важното е, че сте го намерили [smilie24] [beer] [smile]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 15:49

Да, намери се, то и да не се беше намерило много важно, да сме живи и здрави, но на мен ми е нелогично всичко.
Самата учителка ми викаше, че якето било при якетата на децата от нейния клас. Това беше лъжа. Няма как да е истина. Якетата на децата бяха или в гардероба или си бяха с тях на седалките. Не са били на купчина някъде. Нашето беше закачено на радиатора, а тази беше облегната на радиатора, заедно с още две. Якето изчезна преди децата да започнат да излизат.
Е не знам, аз лично не виждам никаква логика да откачиш яке, което няма как да знаеш дали е на някое от твоите деца, при условие, че в залата са над 1000. Освен това да го откачиш преди още децата да излезнат и да си го разнасяш в тебе 40 минути по-късно, когато е ясно, че никое от твоите деца не си го търси.
Или го е свила или е наистина уникално глупава.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 15:52

Бони, що се тормозиш, бре човек?![smilie5]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: arakiss   
Дата:   27-04-12 15:56

на мен също не ми се иска да повярвам, че учителката просто е опитала да открадне якето, но изречението "В същото време дърпа якето си от ръцете й, а тя му вика, да се маха и не го пуска." логически натрапва този извод.
защото, ако в суматохата си прибрал някакво яке и при теб идва дете, което казва, че е негово, какво по-логично нещо от това просто да му го дадеш [smilie11]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: chill   
Дата:   27-04-12 16:01

Не, бе, Бони, грешиш, те само циганите крадат, българите не крадат ...





























... на дребно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 16:02

Бони, мислех си, че си по-спокоен и разсъдлив човек. [smile]

Щом тази учителка е била облегната на радиатора, колко му е да е носила две-три якета с нея? Или с тръгването, просто от заблеяност да е почнала да събира якетата от това, което е първо до нея? Ами ако синът ти й е заприличал на някое дете от нейният клас, и тя, загледана в представлението, е недогледала ситуацията, и си е помислила, че някой от нейният клас си е оставил якето при нея да го наглежда?

Аз в такава ситуация като нищо щях да се объркам. И не, не съм уникално тъп. И учителката не мисля, че е уникално тъпа, напротив, болшинството от учителите най-вероятно са учили по-дълго от тебе, така че не ти прави чест да даваш такива определения.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-04-12 16:03

Продава ли се якето? Къде в София може да се пробва? [beer]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: tonal   
Дата:   27-04-12 16:08

Ами учителите в голямата си част са средностатистически човечета. Няма нещо дето да им е чуждо.
Още откакто учителските институти започнаха да приемат всичко , що не може да влезе другаде се обърка системата.
Учителите реално са с един от най-ниските социални статуси в момента. Имах учител от гимназията , преподаваше морал и право , в последствие стана сутеньор , а след това митничар [smilie5] . [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: chill   
Дата:   27-04-12 16:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 16:14

Djoga, понеже аз бях там, а не ти, аз видях учителките, облегнати на парното, а не ти, вероятно аз знам как са стояли нещата. Опитвам се да открия поне елементарна логика в действията на учителката, но не успявам.
Иначе кой колко е учил, е друг въпрос, по който също не съм съгласен с тебе. За съжаление учителите и изобщо преподавателите, които стават за нещо не са много, но не обвинявам тях в случая.
Завършил съм СМГ и после ТУ със специалност микроелектроника, оптоелектроника и лазерна техника. Присъствал съм в часове по математика, докато правех снимки по един проект и ми е идвало да стана и да кажа на учителката да си излезе, за да обясня на децата така, че да разберат поне нещо. Аман от сричане и бездушно преподаване с преписване от учебника.
Твърдя, че мога да преподавам математика и физика много по-добре поне от 70% от учителите по математика и физика, които се изявяват в БГ училищата в момента.



Публикацията е редактирана (27-04-12 16:16)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-12 16:15

[smilie8]

Или верно го е свила или както каза е уникално глупава..

Трети вариант няма.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-04-12 16:22

Третият вариант е да си е паднала по сина ти. (малко хумор на гърба на шефа) [beer]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 16:23

Бони, един учител учи първо четири или пет години в университета (колкото и ти), след което следва така нареченото "клас квалификация", което е на три степени, и всяка от тях отнема по около година учене, ходене на лекции вечер и събота и неделя, и писане на дисертации. Тоест, учител с втори клас квалификация е учил доста повече от тебе, може би с две години. Да не говорим за допълнителните курсове за повишаване на квалификацията, по които ги юркат постоянно.

Забелязвам напоследък една тенденция в БГ обществото да се подценяват учителите. Донякъде може би има връзка с някои калпави учители, но си мисля, че в основната си част в неоправдано. И донякъде може би и това отношение към учителите прави толкова трудно решението да станеш учител, че понякога само хора без друг избор го правят.

Понякога това подценяване става за сметка на надценяването на собствените безгрешни, гениални, кротки като агънца мили слънчица, принцчета и принцески, дето си отглеждаме вкъщи (нямам предвид Бони и неговите деца в случая, просто генерални наблюдения) [smilie5] [cool]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-12 16:31

Джога защо бъркаш образованието с моралния багаж?
Знаеш ли колко високо образовани л#де има дето моралния им багаж е изкл#чително нисък?

И не мога да разбера какво се ванахте да защитавате учителката при положение, че Бони най-спокойно обясни каква е историята и не е човек, който тенденциаозно ще налага някаква версия.

Тази даскалица или е голям мизерник или е изкл#чително куха лейка. Не може момчето да си иска якето, а тя да му вика махай се от тук. Аз ако бях на Бони щях да викна полиция, че да се изясни случая.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 16:35

Нито подценявам, нито надценявам. Имам известни наблюдения. Повечето не стават, но то и по наше време не беше по-различно.
В университета също. Имаше 2-3 преподаватели, които могат да ти привлекат вниманието, другите не си струваха посещение на лекциите.
Истински късмет е да попаднеш на добър учител.
Всъщност големия има много добра учителка по математика - на 25г е момичето. Малкия също има много добра учителка във 2-ри клас, доволни сме.
В същото време наблюдавам уникални тъпаци и между учителите. Има учителки по български, които не са час с правописа. Не че аз не съм имал такива. Имах една в 7-ми клас, която ми беше зачертала на класно думата "уморен" и го беше поправила на "оморен" + още няколко подобни, та помня майка ми какъв скандал вдигна в училище:)
В СМГ през 80-те имах учителка по физика, която направо си беше за гонене. Лично и доказах, че е некомпетентна, а тя ми писа двойка като ми даде задача, която не може да се реши. Аз пък отидох на комисия и я размазах.
(ха, май беше класна на Васко Къркеланов и току го караше да прави разни фото табла)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Krassy   
Дата:   27-04-12 16:53

Това, че е учител не значи, че не е мизерник...

Аз познавам няколко такива [smilie7]

Да ги пребиеш с правата лопата, само развалят децата [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: djogata   
Дата:   27-04-12 16:55

Автор: boni
Дата: 27-04-12 16:35

Нито подценявам, нито надценявам


Хм, много рядко някой може да прецени сам за себе си дали е пристрастен или не. И в случая ти си мислиш, че нито подценяваш, нито надценяваш, но не можем да сме сигурни дали това е така.


Имаше 2-3 преподаватели, които могат да ти привлекат вниманието, другите не си струваха посещение на лекциите.

Аз съм учил в същият университет, в който и ти. Ако си намерил само 2-3 преподавателя, които си струват, значи по-скоро подценяваш учителите. (или си си сбъркал специалността и просто не ти е било интересно) [beer] [beer] [beer]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Krassy   
Дата:   27-04-12 16:58

Във варненското МЕИ имах един подкупен даскал, който по време на изпит на тогавашната ми приятелка го виках навън в коридора, понеже е бил проверяващ, да го питам какви са задачите.
После правя пищова и му го давам с обяснението на кое момиче да го даде...

И той много стриктно си изпълняваше.... мдаааам [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ivodam   
Дата:   27-04-12 17:16

Браво Краси, браво морски... защо ли не съм учуден...


[smilie8]


[smilie2]



[smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bgprinter   
Дата:   27-04-12 17:23

Моята най-добра даскалка беше клептоманка. Малко преди завършване на випуска я изгониха от училище. Невероятен педагог !! Дължа й много !

Имал съм учители, които ако имах право на избор не бих искал да имам, жени и мъже. Учителите са просто една извадка от обществото и между тях има кофти хора, има и прекрасни хора.

Тази даскалка за която говоря по-горе е най-добрият педагог който съм срещал изобщо, но и тя е човек със своите слабости.



Публикацията е редактирана (27-04-12 17:27)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bgprinter   
Дата:   27-04-12 17:27

Всъщност за клептоманията научихме не знам от къде, защото се чудехме, как така ни "предаде". Знам ли, може да не е истина, може да е някаква мизерия на тогавашното комунистическо общество. На мен лично не ми се вярва цялата история, но и да е така, както ни я представиха, тази даскалка ще я помня цял живот!![thankyou]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: canonio   
Дата:   27-04-12 17:32

И аз знам даскалка-клептоманка, както и двама даскали по физическо-педофили.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejko   
Дата:   27-04-12 17:41

учителите масово попипват чуждо..., винаги съм ги подозирал...[smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Tekumze   
Дата:   27-04-12 17:46

Е те даскалите кво да крадат друго..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 17:49

Левашка работа. И за крадци не ставаме[smilie21] [smilie18]
Все сме почти-, полу-, аха да и то взе че офлюва избегааа[smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: jivkojj   
Дата:   27-04-12 18:01

Верно е това че има учителки дето пипат. На собствен гръб съм го изпитвал [smilie5]
Едно време 80-те, когато нямаше кой-знае колко екзотични стоки налични в БГ, бях си купил лъскава нокторезачка от един панаир. Даскалката ме видя в училище с нея и ми я прибра с обяснението, че такива неща не се носят в училище и че при още един подобен предмет, ще се разправям направо с директора и ще ми я върне в края на учебната година. Случката става преди нова година. Е, много тъпо ми стана известно време след това, като видях, че си я е закачила за ключовете. Така и не си я получх де [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-04-12 18:01)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Тед   
Дата:   27-04-12 18:13

Аз въобще не се учудвам. То няма какво да ме учуди. Тука квалифицирания момент в случая е "учителка". Как може учителка да пипа..

Наскоро дочух две адвокатки и управител на турагенция - независимо една от други - крадат по сергии в туристически обекти в съседна Турция. Да, ама камерата заснела всичко.
Комшиите дори не тарашили автобуса, а ги погледнали презрително...

Клептоманки, крадли .... жените да не се покриват....Зле е и ще става по-зле.

Аз мислех, че циганите крадат металните капаци в шахтите на блоковете. ..то кво се оказа ...изпаднал българин...

Циганите са самите Българи...
Трагедия и срам...
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: georgivelev   
Дата:   27-04-12 18:21

Поздравление на двамата Ешкенази и Любо Нейков, че са се опитали да налеят малко култура в главите на бедните дечица. Максим е добър диригент, Веско се поизложи с концерта на Брух в сол минор преди 2 години. За Любо Нейков каквото и позитивно да се каже, малко е.

От цялата история разбрах, че си купил кожено яке на сина си за над 150лв. Голяма работа, това нито са много пари, нито пък е нещо, което е от значение. Тук във форума има хора с финанси, на които тази цифра няма да направи впечатление, останалите ще си кажат, брей, той е богат човек, пък не знае да си остави якето на гардероба в залата. 150 лева са един китов обектив от базара, дето снимаш с него и го хвърляш.

Иначе, за средния вкус знаем и средния манталитет знаем. Ходя на концерти в зала България от 4 годишен и това място си има респект. Там са свирили световни звезди, като Йехуди Минухин, Минчо Минчев, Людмил Ангелов и много други. Посетителите са длъжни да пазят престижа на залата, като се обличат подходящо за концертите. Така че, за мен е малко странно някой да се появи с кожено яке вътре в залата. И в Операта е така, ако ти се наложи да снимаш и там.

ПП Кожено яке? Днес? Хора, не четете ли прогнозата за времето?



Публикацията е редактирана (27-04-12 18:22)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: canonio   
Дата:   27-04-12 18:22

[smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: tttt   
Дата:   27-04-12 18:26

boni, и аз не се учудвам. Моето яке също го откраднаха когато бях в София по подобен начин, при това приятели.

Българи, цигани - няма разлика. Циганите крадат метали и разни други от глад, а иначе може и да са по-честни от българите.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: tttt   
Дата:   27-04-12 18:29

Якето ми не беше кожено ами някаво от плат и не беше скъпо.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 18:30

Излагате се - няма и 50 поста и още не сте стигнали в прав текст до извода, че даскалите са боклуци[smilie7] [smilie21]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: legbapetro   
Дата:   27-04-12 19:06

Без глупави заключения!
Има и фотографи-боклуци,и лекари-боклуци, и полицаи боклуци.
Има и много свестни хора фотографи, съответно лекари и полицаи.
Стига като бай-Ганьо-"Всички са маскари".

Може да се случат подобни неприятни истории навсякъде, с хора от всяка една етническа, професионална и каква ли не принадлежност. През 1998 година някой от екип на спешна помощ ми прибра мобилен телефон Сименс ЕС6. Бяха доста скъпи. И кво? да взема крайно мнение за медицинските специалисти ли?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Ivo55   
Дата:   27-04-12 19:18

Мъчно, а и много тъжно ми стана както от споделеното от boni, така и от размислите, споделено по този повод!
Нещата не опират до стойността на якето, както смята georgiiliev,
нито до грешка,... а до морал.



Интересно, дали тази учителка има дете с този ръст[smilie11] !
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: allx   
Дата:   27-04-12 19:25

Като Canonio
Velev [smilie23]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 19:27

написа:

> Без глупави заключения!

Сега що разваляш хубавия бой[smilie18] [smilie3]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Rebellious   
Дата:   27-04-12 19:42

Тука Бони споделя личното си мнение и преживявания в тема. Обаче си позволява да прави квалификации без да има възможност другата страна да каже каквото и да е било! А това определено не е честно, нито морално! Така че, дотук с това какъв бил морала и какви били хората! Да видим гредите в нашите си, точни уж очи и после да дирим сламките в другите.
Случката има много въпросителни, но най-големия е, че е преразказана и трактована само от едната страна! В случая, Бони, щом си усетил нещо такова, нечисто, защо не викна полиция или не взе координатите на работното място на въпросната учителка? За да потърсиш после било с инспекторат, било с директора разнищване на случая? Ти какво цивилизовано направи? Оплю я без право на глас във сайта си![smilie23]
И после каква ни била държавата, как било другаде... Ами такава, каквито сме ние...

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejko   
Дата:   27-04-12 19:45

На мен далечната 2006 май беше... или 2007 ми гепиха раницата на изложба на Фото Форум в НДК. Бяхме дошли да помагаме с реденето, в един момент изложбата почна, а раницата ми беше добила крака и я отнема...
Та тея от Фото Форум, също пипат, нихната майка...:)))
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Rebellious   
Дата:   27-04-12 19:49

ejko, искрено ме разсмя![smile] Хубава закачка, определено![smile] Незлоблива и отпускаща![smilie24]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   27-04-12 20:08

Сигурен съм че даскалицата е свила якето.

Обаче най- много ме изкефи как от ламперията в Зала БГ стърчал пирон...
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejel   
Дата:   27-04-12 20:24

[smilie5] [cool]

Не е като банята, където един пирон няма за дисагите[shtrak]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 20:30

Момчета преигравате. Впечатлих се доста наистина от случката и я споделих. За мене просто няма никакво друго логично обяснение. Както и да го мисля няма как да стане. Най-малкото, че 40 минути по-късно учителката не беше предала якето и най-малкото, че го даде на сина ми след като аз се появих и намесих. Преди това му викаше да се маха и че било при якетата на нейните деца, което е абсолютна лъжа.
Ама такива приказки - не можело с яке в зала България и т.н., хайде моля, 1000 деца другия път ще дойдат с костюми:)
Rebelius, щеше да си прав, ако бях казал коя е учителката, как се казва и я бях показал на снимка. Тогава щях да съм оплюл някого без право на глас. В случая няма конкретно лице.
Както между другото Rebelius и зад твоя ник няма конкретно лице и самоличност. Така е по-лесно да раздаваме квалификации нали?
Зад моя ник, както и зад доста от пишещите тук, има....
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejel   
Дата:   27-04-12 20:34

Във всяко стадо ги има, за жалост...
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 20:43

Георги Велев, Любо Нейков и той е с фрак като гледам :

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/hhmx7870.JPG
http://bonibonev.com/f02.jpg


А на Веско Ешкенази му се вижда елека под фрака :

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/rqgd4160.JPG
http://bonibonev.com/f01.jpg
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: dedopop   
Дата:   27-04-12 20:45

Тая учителка е патила и вече си знае - всичко, което остава след деца се прибира и пази, щото после може да бере сериозни ядове. След като мине данданията се пита кое на кого е. А и 30 учителки на 1000 деца са малко. не си спомням, но при такива мероприятия се изисква един учител и един възпитател на клас.
А днес жената, даскалица е, отивам да я взема и в колата ме пита: ти ли изяде вафлата? А сега де, не помня. Па аз като видя вафла, налитам здраво. Но в случая не съм аз. Та жената си взела вафла, щото й пада шекера и като отворила чантата - нема вафлааааа. Извода до който стигнахме - някоя колежка е изпаднала в крайна нужда и се е подкрепила в тежкия момент.

Утре съм в Зала България. Дали ще има удобни пирони за закачане на расото? Примерно на височина 1,80 от пода.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Grandpa   
Дата:   27-04-12 20:45

Ако верно е искала да го гепи - нямаше ли да го покрие някак си, под друго яке, в плик. Така хем крадла, хем тъпа гъска излиза.

Аз от мероприятия като рождени дни на които съм водил моите деца съм се прибирал с чужди якета и шапки, та представям си какво е с една камара диванета, дето не са и твои.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Rebellious   
Дата:   27-04-12 21:07

Няма проблем, Бони, не искам да споря с теб. Кой преигра и чии клакьори дежурно се включиха в оплюването, оставям другите сами да го решат. А за спора, правили сме го доста пъти и сме стигали все до там, че всеки мисли и усеща нещата различно. Не винаги съм бил прав и спрямо теб, но съм намирал себе си да се извиня! Ти можеш ли да кажеш същото?
Та за намека за анонимността, ами няма проблем да се запознаем. Няма да ти размахвам номера си, а и не намирам нужда. Ще кажа само, че съм ученик на Кольо Пейчев / питай доцент Абаджиев ако не се сетиш кой е/, имам някоя и друга изложба зад гърба си, не търся доказване и аплодисменти, и се казвам Деян Иванов Косев. От Казанлък и по някакво стечение-доктор с някоя и друга публикация в импакт факторните издания. Има и Гугъл, де, за разсейване на "анонимността".
Нещо друго да кажеш? Тая песен за анонимността все се включва, когато се изчерпат аргументите ти... Това, че не ми е присъщо да вея байрак кой съм, не прави тезите ми безсмислени!

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   27-04-12 21:10

Не го е скрила нарочно - за да има отворена врата.

В калабалъка лесно може да си тръгне с якето и без да го крие. А ако някой каже нещо - ей го, не го крия, не го крада.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 21:14

Ами приятно ми е да се запознаем. Но по въпроса за тезата ти си казах мнението. Не съм оплюл никого, защото няма нито лице, нито име зад това, което споделих.
Казах, какво се случи. Нямам за цел да оплювам никого, ако съм имал такава цел, щях да й направя снимка. Няма и смисъл да казвам неверни неща в случая.
За мен няма никаква логика в действието на учителката. Не ивждам логика да откачиш закачено яке и да го разнасяш на половин час при условие, че децата ти са около тебе и явно никой не го търси, няма логика при условие, че дете си го иска, да му викаш - махай се, а като се появи бащата да го дадеш веднага. Ако мислиш, че е на твое дете, ще го дадеш така ли?
И стига с тая песен за оплюването, човек не може да сподели нещо, без веднага да се извади тоя рефрен.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: VoxGabrieli   
Дата:   27-04-12 21:22

По същото време и по същия повод, при същата програма, но в Плевен с тамошния оркестър и Ани Цолова вместо Любо Нейков. Озовах се в залата и някак естествено се смесих с даскалиците на последните редове. И понеже нямах идея какво точно ще се случва на сцената, даскалицата до мен ме осветли.

Изразих спонтанно учудване как така една телевизионна говорителка е издигната в знаменитост и тутакси бях обвинен в "Ама Вие какво толкова? Нещо против ли имате??? Та тя е завършила..." същата гимназия, от която са и дечицата на днешния концерт - има няма двестатина 'лапета в залата малка като напръстник. Кимам разбиращо, та чак леко виновно...

Почва концерта, шоуто. Ролята на Ани Цолова е да разказва тъпи вицове за музиканти. Кой от кой по-тъпи и почти до един неразбираеми за дечицата. На едно место се спомена Арнолд Шварценегер и настана весело.

Като приключи концерта, обаче, стана веселото. Целия оркестър се кланя на крака, солиста на сцената най-отпред, диригента и той до него. И до тях, разбира се, и Анито Цолова. И.... всичките дечица с букети, цял рояк, ако не бяха повече от 20-30... та всички те с букетите около говорителката. Изумях! В моите очи това бе як конфуз и доста обидно за оркестъра. А диригента горкия само кършеше ръце покрай тълпата, наобиколила Анито...

И споделям аз своето... впечатление да кажа, със същата даскалица до мен. И двамата ръкопляскаме бурно на края на концерта и аз казвам: "Хайде сега всички букети на Ани Цолова." И като скочи оная ми ти даскалица. "Господине, ама вие сте едно дете! Едно порастнало дете!!! Какво толкова лошо има в това!??" И все от тоя род. Махнах с ръка и се отдалечих по задачите си.

Мизерията, драги зрители, е на духовно ниво. От там и във всичко, което вършим в живота си. Боклуците навред, кражбите на якета и бизнеси, на дребно и на едро, убийствата физически и духовно.

Страната ни е малка и спасение нийде се не види.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   27-04-12 21:39

Аз никога през живота си не съм считал даскалиците за същества които имат дори малко мозък...

[smilie21]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 22:01

Не мога да ви разбера.
Случка от миналата година. Излизаме с племеннището и отиваме в детския кът на НДК. Взимаме някакви щуротии, между тях кофичка и лопатка или гребълце. Игра какво игра детето и в един момент виждаме само гребълцето без кофичката. А там чавета бол. Някое от хлапетата взело по инерция играчката и драма. Та ревове, сълзи, търсене, опищяхме детския кът, докато не я успокоих, че ще и взема сладолед и ще и купя нова кофичка.
А сега вместо тия 20-ина деца в тоя детски кът умножи нещата по 1000, както са били и опита от подобни изгубени, забравени, захвърлени на майната си дрехи, раници, вещи. Та ти ако си учител и имаш опит с подобни проблеми, дали няма да вземеш якето, което ти попада под погледа, защото знаеш че някой от твоите хаймани или тези на колегата ще изквичи, че му го няма.
Та нямало било логика.[smilie18]
Аз перфектния и доволен българин само онлайн съм го срещал.
Някакви такива гащници като мен и учителката, сме от България, ама от третото и измерение.

ПП. Забравих. Кофичката се намери на другия ден, взета от едно по-малко от нея хлапе. Тя нямаше 5, то някъде на 3 години чешит.
Та тия 3 годишните са ебати и крадците да ви кажа[smilie21] [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-04-12 22:07)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 22:11

Еми няма логика ако там са 18 училища да отнесеш якето, това не са 3 класа от едно училище. Няма логика да го вземеш още докато децата ръкопляскат. Няма логика преди децата да са станали от столовете да прибираш якета. Няма логика, 40 минути по-късно, след като си събрал всички деца и виждаш, че не е тяхно, да продължаваш да си го носиш под мишница, вече на 200 метра от залата. Няма логика ако детето си го иска да му викаш "Махай се!" . Как така ще му викаш Махай се??? Значи на детето ще викаш Махай се, без да се поинтересуваш дали наистина е негово, а като се появи бащата го даваш веднага а? В това няма логика.
Има логика ако смяташ, че е изгубено да го предадеш на охраната, смятам, че там се събират изгубените вещи.



Публикацията е редактирана (27-04-12 22:13)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 22:19

boni

Единственото в което има логика е...

Има логика ако смяташ, че е изгубено да го предадеш на охраната, смятам, че там се събират изгубените вещи.

Всеки може да каже - мое е, да го шибне където му падне, и пр. Мен едно хлапе ме влудява на моменти, пък камоли ако са х10, х20. та нещата никога не са толкова прости, колкото си мислим.

Едно време си връзвахме якетата на пояса. Щото нямахме.
Съвременинте дечурлига не ценят това, което имат - независимо дали е за 1 лв., 100, 10 000 лв. Нали я гледам нашата какви ги върши. Сумата и играчки стоят или са на части за норматив.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Ivo55   
Дата:   27-04-12 22:19

boni[smilie24]





Човекът споделя огорчението си, странно,до какво доведе това! [smilie10]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 22:29

Казвам за последно и спирам.
Аз и синът ми бяхме единствените правостоящи до ламперията. До нас на парното бяха облегнати 3-те учителки. На Ангел му стана топло и си закачи якето до тях. Други якета там нямаше никакви и никъде.
Аз поглеждах якето няколко пъти и си беше там. Когато оркестъра приключи всички станаха прави и взеха да ръкопляскат, а ние снимахме. След утихването на ръкоплясканията децата тръгнаха да излизат и да вземат автографи (предимно от Любо Нейков) . В момента, в който децата тръгнаха аз погледнах към якето и вече го нямаше. Бях сигурен, че го е смотало някое хлапе. Останах неприятно изненадан накрая и от държането на учителката и от разправията с нея. Реших да го споделя с вас, това е.
Преди месец на олимпиядата по математика пък, щяха да му свият ГСМ-а. Накарали ги да оставят ГСМ-а на масата при квесторите и нашия видял как едно хлапе, излизайки прибира неговия ГСМ, та се развикал:)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: georgi969   
Дата:   27-04-12 22:34

"Автор: diandimov
Дата: 27-04-12 21:39

Аз никога през живота си не съм считал даскалиците за същества които имат дори малко мозък..."

Възпитанието не ми позволява да кажа какво мисля.Но, ако възпитанието ми го нямаше, щях да кажа че въпросният потребител е едно изключително кухо, и просто същество.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-12 22:35

Като Георги! [smilie24]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 22:40

Има всякакви учители. Има много свестни, слава богу!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Ivo55   
Дата:   27-04-12 22:40

...Уви, не прочетох и един коментар за това, как случката - не единствена, влияе въру детето и неговия мироглед!

Не, че баща му няма да намери подход, но....
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: belbo   
Дата:   27-04-12 22:46

учителите да си пуснат отделна тема
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 23:14

Depesche mode, имат едно парче, в което в припева се протяга едно... try walking in my shoes[smilie5] Трябва да сме малко по широко скроени. Сега, че жената може да си има проблеми на последния етаж и да го е свила нарочно, също е вариант. Но поне аз от моя си опит знам, че няма лесни и прости професии, независимо как изглежда от страни. [smilie7] Склонен съм да отдам нещата на всеобщата какафония.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Orlin   
Дата:   27-04-12 23:15

Леле...
Изядохте го Бони с парцалите. Как можело така да мисли за тази учителка...

Това, че учителка е "взела назаем" якето шокира и впечатлява Бони (а и нас). Това означава, че в нашето съзнание учителите са по-свестни от другите хора и отклонението от това ни шокира. Какво по-добро признание за българския учител?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   27-04-12 23:24

Да се поправя - не съм СРЕЩАЛ свестни или умни учители. Такъв ми бил късмета. Може би само един-двама...

Помня истерици, селяни, математика извади окото на едно момиче с пирона на пергела за дъска... дори и в униветситета имаше тъпаци като Марко Семов, примерно...

Просто споделям.
Ако някой е срещал свестни и умни учители, това е просто НЕГОВИЯ житейски опит.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-12 23:27

Димов, забелязвам съществен напредък в развитието ти.
Започваш да осъзнаваш че не си единствения човек на планетата?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 23:42

Orlin

Представено така, може би. Факт е, че колкото и да се стараят някой юзъри (не Бони), да се представят за недосегаеми и живеещи в собствено перфектно време, всички сме част от България от 27.04. 2012, където ги има тези "крадящи учители". Плюс куп други нередности, недоразумения и негативи. Аз също се впечатлявам и ако всеки път пускам тема за нещата, които ме оставят безмълвен или удивен (това пак не е към Бони и темата конкретно), то по-добре да си направя блог ебати[smilie21] [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejko   
Дата:   28-04-12 08:33

Според мен няма странно учителката да го е гепила. В крайна сметка учителите са си хора като всички други, нищо чудно да ги има и с подобни пороци.
Така че дори не бих се учиудил... Просто, бидейки учителка, и се получава малко некрасиво...!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bleki1   
Дата:   28-04-12 10:29

Миналата седмица на сина ми изчезнаха чисто нови маратонки от шкафчето в класната стая, докато децата са играели на двора в междучасието. Заподозрени...няма
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: digitalgab   
Дата:   28-04-12 10:36

Краденето е гадно нещо, и крадците са гадове. Влиза в двора ми мангала (троши дъски от оградата), вижда свалена уникална антена за УКВ, начупва я, носи я за метал, дават му 4 лева, полицията го хваща, получавам си 4-те лева.
Нямам вече антена, една такава сега е скъпа и ги няма.
Но даскалицата е знаела кое колко струва.



Публикацията е редактирана (28-04-12 10:52)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-04-12 11:37

Мда... Поредната тема с полюции в нея.

Може аз да съм сбъркан нямам идея, но съм склонен повече да вярвам на Бони, че обективно е представил историята, а не да се възмутя как е могъл да си помисли, че тая даскалица би откраднала якето от сина и.
Бони е възпитан човек и съм сигурен, че силно се е шокирал от случката, както би се шокирал всеки нормален човек ако се случи нещо подобно на културно събитие и то от учител.
Сигурен съм, че Бони е реагирал културно, но някой друг би я заврялл на кучето в г... съответната даскалица заради малоумната и и необяснима постъпка.

А сина му на Бони с каква представа е останал от учителското съсловие след тая случка? Това питаме ли се? Момче на 14 ще носи спомена как даскалица на концерт се е опитала да му гепи якето.
Независимо какво точно се е случило. Няма как той да си познае и иска якето, а тя да му вика махай се от тук и да е чиста като сълза. Ако се е объркала и по-погрешка го е взела е щяла да го върне, когато се появи собственика му.

За някои люде тук дето се чудят защо се купува яке за 150 лева ще кажа само, че е редно всеки да си гледа в собстрвената паница. Бони нито ги е откраднал, нито с мошеничество ги е изкарал. Човекът е инициативен, работи и разбира се печели. Мен такива хора само ме радват, а мрънкачите дето гледат в чуждата паница ги съжалям само. Хората, които могат и умеят печелят, другите само висят по форумите, мрънкат и плюят с идеята как те са недооценени и някой ги е прецакал и им е отнел нещо, което всъщност те не притежават.


Признавам си, че се афектирах, но по-неадекватни реакции до сега по някоя тема не бях виждал.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 12:21

Неадекватна е самата тема, затова и развоя й - също. Оставям настрана идиотщините в нея, свързани с всякакви обобщения на тема учителско съсловие, какъв бил Марко Семов и безконечното мъдруване.


Че Бони е възпитан и учтив човек, да, вероятно е така. Че е направил доста добри неща за другите, в това спор също няма. Но и че е човешко да сгреши, ами за всички ни важи това.


Та, възпитанието не отхвърля незабавната адекватна реакция при възникналите обстоятелства. На момента! За да се изясни картинката, а не да се риторства после дали било така или не било... Защото е еднакво възможно какво ли не... А за детето това също е пример за поведение. То е реагирало по-адекватно с бурната си реакция, отколкото уклончивото поведение на възрастния. Да не бъркаме възпитанието с това, че не ни се занимава и отминаваме проблема, за да го бистрим по принцип по-късно. Лесното решение никога не е правилното.


И въобще не изключвам варианта да е ставало дума за опит за кражба! Но също така и не забравям, че на главата на учителката са една камара дзверове[smilie3] , за които тя трябва да се грижи там. Щото по всякакъв начин, каквото и да стане, първата обвинена ще е точно тя!
И си представете, че срещу вас тича непознато дете и ви вика да му дадете якето/топката, играчката.../. Вие ще му я дадете ли на момента, а? И това прави ли ви заподозрени после?


А за гледането в чуждите канчета, да, много е тъпо! Иво Зафиров е напълно прав, че се афектира. Как било облечено детето, къде го е водил баща му, как се е получило и кое колко струвало, ами това не е НИЧИЯ РАБОТА и избор само и лично на Бони! [beer]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: mladenov   
Дата:   28-04-12 13:06

Не познавам Бони, нито писалите в тази тема, с изключение на двама души. Затова никой не може да ме обвини че пристрастно взимам нечия страна. Интересно ми е обаче какво щяха да кажат всички тези които се нахвърлиха върху Бони заради това че смята, че учителката се е опитала да открадне якето на детето му, ако на мястото на якето в тази история беше раницата на синът му с фотографска техника вътре!?!
Сигурен съм че темата щеше да е пълна с мнения от рода:"...еййй да и изсъхната ръцете на тази...ебаси и в зала "България" ли се краде бе....добре че сте я намерили..." и други подобни.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: vinsent   
Дата:   28-04-12 14:20

Е, а защо няма снимка на даскалицата? [smilie8]

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: feliz   
Дата:   28-04-12 14:29

Rebellious, [smilie24]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: vaskoni   
Дата:   29-04-12 00:56

Бони, до сега имах уважение към теб, мислех те за по разумен човек. Нагледал съм се на родители като теб които за всичко обвиняват учителите...жалко! Написали са ти го по горе, лудница е на такива мероприятия, учителите работят за без пари,при голяма отговорност...но все се намират хора които да ги упрекват, да им крещят, че и децата си научиха. За последното не визирим теб, но е факт че това е една от най неблагодарните професии..
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: diandimov   
Дата:   29-04-12 01:39

Васкони, а какво трябва да направи в такива случаи човек?

Да дръпне сина си настрани и да му каже "Остави го това яке, ще купим друго. Учителите работят за без пари, на такива мероприятия е лудница, жената се е объркала. Ако не се обърква редовно по тоя начин, ще умре от глад!"

Това ли трябваше да каже, вместо да повиши тон за да върне оная якето, което не й принадлежи?

[smilie10]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: CanoniO   
Дата:   29-04-12 01:56

Абсолютно..
Не става ясно също, кога е крайния срок за връщане на якето, ако не е на нейно дете. И къде ще го върне, ще го закачи на същия пирон ли? А ще я пуснат ли да влезе?
Изобщо, какво ще прави в случай, че не е трябвало да го взима? И защо взима само него, а не е награбила примерно 8 якета?
И като е учителка, какво? Не може ли да открадне?
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bairi100   
Дата:   29-04-12 01:56

Поуката е,че участието в масови мероприятия е еебаси простотията!
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: amplified   
Дата:   29-04-12 03:09

Тед,
в Света Тройца има един чичо с незаконен двоен ламаринен гараж, почти всяка седмица го виждам да мъкне някоя бетонена ел шахта. Сега си изгражда от тях втора стена за гаража. Явно да пази от вятър, не знам! На всичкото отгоре я изгражда на 10см от улицата и така стеснява. А да, туй деди има две коли и един матор. Двете са таралясници, едната е модерно пежо 506 с десен волан. Прилежно е опънал вериги на тротоара, хората да се спъват.
Колите НИКОГА не влизат в гаража, там седи моторя. Също така, никога не са паркирани така, че да не пречат. Ама как да са в гаража като всеки ден мъкне нещо от казаните... [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Преди година подадох сигнал... познай дали е минала проверка.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Myth   
Дата:   29-04-12 04:35

Автор: Djogata
Дата: 27-04-12 16:23

Бони, един учител учи първо четири или пет години в университета (колкото и ти), след което следва така нареченото "клас квалификация", което е на три степени, и всяка от тях отнема по около година учене, ходене на лекции вечер и събота и неделя, и писане на дисертации. Тоест, учител с втори клас квалификация е учил доста повече от тебе, може би с две години. Да не говорим за допълнителните курсове за повишаване на квалификацията, по които ги юркат постоянно.

Забелязвам напоследък една тенденция в БГ обществото да се подценяват учителите. Донякъде може би има връзка с някои калпави учители, но си мисля, че в основната си част в неоправдано. И донякъде може би и това отношение към учителите прави толкова



Малийййййй хубаво ще е ако повечене се изказваш по теми засягащи българсйата десйствителност, колкото и да те тресе носталгията...
Живей си в оня свят Дания, Америка... и още където е ама не се опитвай да даваш компетентни мнения за тук, че... някак си не си много адекватен.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   29-04-12 09:24

Vaskoni, това което си казал :
Нагледал съм се на родители като теб които за всичко обвиняват учителите...жалко!

... не е вярно.

Аз лично никога не съм обвинявал учителите за всичко, дори много рядко се е случвало да ги обвинявам за нещо, освен ако не е имало очевидна причина. Винаги съм ги защитавал, особено що се отнася за заплащане и т.н. Винаги съм твърдял тук и в други форуми, че образованието и здравеопазването са основата на къщата и тя трябва да е здрава, защото трудно се ремонтира, докато улуците и керемидите са по-лесни. В този аспект винаги съм смятал, че под 2000лв заплата за учител не трябва да съществува и е недопустимо един фаянсаджия да печели повече от учителя.
В случая категорично заявявам, че учителката ме излъга директно в очите, казвайки, че якето било в купа с якетата на нейния клас.
Това е 100% лъжа, защото якето беше закачено съвсем само и до последно нямаше нищо около него. За да го вземе някой е трябвало да го откачи съвсем целенасочено. Също така изчезването на якето преди да започнат да излизат децата не е логично, както и непредаването му на охраната 40 мин по-късно, когато вече е ясно, че не е на никое дете от класа.

Моята грешка, както каза Rebellius и с това съм съгласен, е че не бях по-настоятелен на място. Сега е след дъжд качулка.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.