Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: tonal   
Дата:   27-04-12 16:08

Ами учителите в голямата си част са средностатистически човечета. Няма нещо дето да им е чуждо.
Още откакто учителските институти започнаха да приемат всичко , що не може да влезе другаде се обърка системата.
Учителите реално са с един от най-ниските социални статуси в момента. Имах учител от гимназията , преподаваше морал и право , в последствие стана сутеньор , а след това митничар [smilie5] . [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: chill   
Дата:   27-04-12 16:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 16:14

Djoga, понеже аз бях там, а не ти, аз видях учителките, облегнати на парното, а не ти, вероятно аз знам как са стояли нещата. Опитвам се да открия поне елементарна логика в действията на учителката, но не успявам.
Иначе кой колко е учил, е друг въпрос, по който също не съм съгласен с тебе. За съжаление учителите и изобщо преподавателите, които стават за нещо не са много, но не обвинявам тях в случая.
Завършил съм СМГ и после ТУ със специалност микроелектроника, оптоелектроника и лазерна техника. Присъствал съм в часове по математика, докато правех снимки по един проект и ми е идвало да стана и да кажа на учителката да си излезе, за да обясня на децата така, че да разберат поне нещо. Аман от сричане и бездушно преподаване с преписване от учебника.
Твърдя, че мога да преподавам математика и физика много по-добре поне от 70% от учителите по математика и физика, които се изявяват в БГ училищата в момента.



Публикацията е редактирана (27-04-12 16:16)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-12 16:15

[smilie8]

Или верно го е свила или както каза е уникално глупава..

Трети вариант няма.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-04-12 16:22

Третият вариант е да си е паднала по сина ти. (малко хумор на гърба на шефа) [beer]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 16:23

Бони, един учител учи първо четири или пет години в университета (колкото и ти), след което следва така нареченото "клас квалификация", което е на три степени, и всяка от тях отнема по около година учене, ходене на лекции вечер и събота и неделя, и писане на дисертации. Тоест, учител с втори клас квалификация е учил доста повече от тебе, може би с две години. Да не говорим за допълнителните курсове за повишаване на квалификацията, по които ги юркат постоянно.

Забелязвам напоследък една тенденция в БГ обществото да се подценяват учителите. Донякъде може би има връзка с някои калпави учители, но си мисля, че в основната си част в неоправдано. И донякъде може би и това отношение към учителите прави толкова трудно решението да станеш учител, че понякога само хора без друг избор го правят.

Понякога това подценяване става за сметка на надценяването на собствените безгрешни, гениални, кротки като агънца мили слънчица, принцчета и принцески, дето си отглеждаме вкъщи (нямам предвид Бони и неговите деца в случая, просто генерални наблюдения) [smilie5] [cool]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-12 16:31

Джога защо бъркаш образованието с моралния багаж?
Знаеш ли колко високо образовани л#де има дето моралния им багаж е изкл#чително нисък?

И не мога да разбера какво се ванахте да защитавате учителката при положение, че Бони най-спокойно обясни каква е историята и не е човек, който тенденциаозно ще налага някаква версия.

Тази даскалица или е голям мизерник или е изкл#чително куха лейка. Не може момчето да си иска якето, а тя да му вика махай се от тук. Аз ако бях на Бони щях да викна полиция, че да се изясни случая.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: boni   
Дата:   27-04-12 16:35

Нито подценявам, нито надценявам. Имам известни наблюдения. Повечето не стават, но то и по наше време не беше по-различно.
В университета също. Имаше 2-3 преподаватели, които могат да ти привлекат вниманието, другите не си струваха посещение на лекциите.
Истински късмет е да попаднеш на добър учител.
Всъщност големия има много добра учителка по математика - на 25г е момичето. Малкия също има много добра учителка във 2-ри клас, доволни сме.
В същото време наблюдавам уникални тъпаци и между учителите. Има учителки по български, които не са час с правописа. Не че аз не съм имал такива. Имах една в 7-ми клас, която ми беше зачертала на класно думата "уморен" и го беше поправила на "оморен" + още няколко подобни, та помня майка ми какъв скандал вдигна в училище:)
В СМГ през 80-те имах учителка по физика, която направо си беше за гонене. Лично и доказах, че е некомпетентна, а тя ми писа двойка като ми даде задача, която не може да се реши. Аз пък отидох на комисия и я размазах.
(ха, май беше класна на Васко Къркеланов и току го караше да прави разни фото табла)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Krassy   
Дата:   27-04-12 16:53

Това, че е учител не значи, че не е мизерник...

Аз познавам няколко такива [smilie7]

Да ги пребиеш с правата лопата, само развалят децата [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: djogata   
Дата:   27-04-12 16:55

Автор: boni
Дата: 27-04-12 16:35

Нито подценявам, нито надценявам


Хм, много рядко някой може да прецени сам за себе си дали е пристрастен или не. И в случая ти си мислиш, че нито подценяваш, нито надценяваш, но не можем да сме сигурни дали това е така.


Имаше 2-3 преподаватели, които могат да ти привлекат вниманието, другите не си струваха посещение на лекциите.

Аз съм учил в същият университет, в който и ти. Ако си намерил само 2-3 преподавателя, които си струват, значи по-скоро подценяваш учителите. (или си си сбъркал специалността и просто не ти е било интересно) [beer] [beer] [beer]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Krassy   
Дата:   27-04-12 16:58

Във варненското МЕИ имах един подкупен даскал, който по време на изпит на тогавашната ми приятелка го виках навън в коридора, понеже е бил проверяващ, да го питам какви са задачите.
После правя пищова и му го давам с обяснението на кое момиче да го даде...

И той много стриктно си изпълняваше.... мдаааам [smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ivodam   
Дата:   27-04-12 17:16

Браво Краси, браво морски... защо ли не съм учуден...


[smilie8]


[smilie2]



[smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bgprinter   
Дата:   27-04-12 17:23

Моята най-добра даскалка беше клептоманка. Малко преди завършване на випуска я изгониха от училище. Невероятен педагог !! Дължа й много !

Имал съм учители, които ако имах право на избор не бих искал да имам, жени и мъже. Учителите са просто една извадка от обществото и между тях има кофти хора, има и прекрасни хора.

Тази даскалка за която говоря по-горе е най-добрият педагог който съм срещал изобщо, но и тя е човек със своите слабости.



Публикацията е редактирана (27-04-12 17:27)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: bgprinter   
Дата:   27-04-12 17:27

Всъщност за клептоманията научихме не знам от къде, защото се чудехме, как така ни "предаде". Знам ли, може да не е истина, може да е някаква мизерия на тогавашното комунистическо общество. На мен лично не ми се вярва цялата история, но и да е така, както ни я представиха, тази даскалка ще я помня цял живот!![thankyou]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: canonio   
Дата:   27-04-12 17:32

И аз знам даскалка-клептоманка, както и двама даскали по физическо-педофили.
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: ejko   
Дата:   27-04-12 17:41

учителите масово попипват чуждо..., винаги съм ги подозирал...[smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Tekumze   
Дата:   27-04-12 17:46

Е те даскалите кво да крадат друго..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 17:49

Левашка работа. И за крадци не ставаме[smilie21] [smilie18]
Все сме почти-, полу-, аха да и то взе че офлюва избегааа[smilie7]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: jivkojj   
Дата:   27-04-12 18:01

Верно е това че има учителки дето пипат. На собствен гръб съм го изпитвал [smilie5]
Едно време 80-те, когато нямаше кой-знае колко екзотични стоки налични в БГ, бях си купил лъскава нокторезачка от един панаир. Даскалката ме видя в училище с нея и ми я прибра с обяснението, че такива неща не се носят в училище и че при още един подобен предмет, ще се разправям направо с директора и ще ми я върне в края на учебната година. Случката става преди нова година. Е, много тъпо ми стана известно време след това, като видях, че си я е закачила за ключовете. Така и не си я получх де [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-04-12 18:01)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Тед   
Дата:   27-04-12 18:13

Аз въобще не се учудвам. То няма какво да ме учуди. Тука квалифицирания момент в случая е "учителка". Как може учителка да пипа..

Наскоро дочух две адвокатки и управител на турагенция - независимо една от други - крадат по сергии в туристически обекти в съседна Турция. Да, ама камерата заснела всичко.
Комшиите дори не тарашили автобуса, а ги погледнали презрително...

Клептоманки, крадли .... жените да не се покриват....Зле е и ще става по-зле.

Аз мислех, че циганите крадат металните капаци в шахтите на блоковете. ..то кво се оказа ...изпаднал българин...

Циганите са самите Българи...
Трагедия и срам...
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: georgivelev   
Дата:   27-04-12 18:21

Поздравление на двамата Ешкенази и Любо Нейков, че са се опитали да налеят малко култура в главите на бедните дечица. Максим е добър диригент, Веско се поизложи с концерта на Брух в сол минор преди 2 години. За Любо Нейков каквото и позитивно да се каже, малко е.

От цялата история разбрах, че си купил кожено яке на сина си за над 150лв. Голяма работа, това нито са много пари, нито пък е нещо, което е от значение. Тук във форума има хора с финанси, на които тази цифра няма да направи впечатление, останалите ще си кажат, брей, той е богат човек, пък не знае да си остави якето на гардероба в залата. 150 лева са един китов обектив от базара, дето снимаш с него и го хвърляш.

Иначе, за средния вкус знаем и средния манталитет знаем. Ходя на концерти в зала България от 4 годишен и това място си има респект. Там са свирили световни звезди, като Йехуди Минухин, Минчо Минчев, Людмил Ангелов и много други. Посетителите са длъжни да пазят престижа на залата, като се обличат подходящо за концертите. Така че, за мен е малко странно някой да се появи с кожено яке вътре в залата. И в Операта е така, ако ти се наложи да снимаш и там.

ПП Кожено яке? Днес? Хора, не четете ли прогнозата за времето?



Публикацията е редактирана (27-04-12 18:22)
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: canonio   
Дата:   27-04-12 18:22

[smilie18]
 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: tttt   
Дата:   27-04-12 18:26

boni, и аз не се учудвам. Моето яке също го откраднаха когато бях в София по подобен начин, при това приятели.

Българи, цигани - няма разлика. Циганите крадат метали и разни други от глад, а иначе може и да са по-честни от българите.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: tttt   
Дата:   27-04-12 18:29

Якето ми не беше кожено ами някаво от плат и не беше скъпо.

 Re: Почти криминална история в зала България:)
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 18:30

Излагате се - няма и 50 поста и още не сте стигнали в прав текст до извода, че даскалите са боклуци[smilie7] [smilie21]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.