Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 21:18

хах..., хубаво е че си оптимист[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Rosencho   
Дата:   26-04-12 21:20

Като чета все повече се убеждавам, че ситият на гладния не вярва. Съчувствам на автора на темата и се надявам да се оправи скоро. Яд ме е, че не мога да помогна, въпреки, че съм от "ситите". Конкретно към автора: притежаваш най-важното нещо-младостта, ако това се комбинира с оптимизъм и упоритост няма начин да не даде добър резултат, въпреки трудностите.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 21:25

... или си хващаш едно гадже с квартира, и продължаваш да си учиш. По- натам ще намериш нещо да работиш парт тайм и ще имаш и за храна.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 21:26

Оптимизмът поне влияе на психиката, въпреки че не особено на джоба. Нека бъде оптимист , психиоката е почти най–важна[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: MiTaka   
Дата:   26-04-12 21:44

Еконт
Бях една седмица по работа в софийския им офис на Резбарска , до днес мисля че имаше свободни позициЙ .Но там ду.е да ти е яко,трябва да си много сериозен.Успех![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Щурче   
Дата:   26-04-12 22:06

написа:

> Оптимизмът поне влияе на
> психиката, въпреки че не особено
> на джоба. Нека бъде оптимист ,
> психиоката е почти най–важна[smilie7]


Още веднъж... Ползотворна почивка, Лили :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: skorpy112   
Дата:   26-04-12 22:27

А защо не си отидеш на село, там няма ли работа, и как се сети тук да я търсиш, бил си в Америка , управител си бил какво това не ти ли харесваше


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: drdelian   
Дата:   26-04-12 22:38

Момчето търси работа, ако смятате, че можете да му предложите някаква му пишете.Другото е излишно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-04-12 22:41

Автор: lillia
Дата: 26-04-12 21:26

Оптимизмът поне влияе на психиката, въпреки че не особено на джоба. Нека бъде оптимист , психиоката е почти най–важна
-----------------------------------------------------------------

Е ти си го завряла на ........ пък сега нека да е оптимист.

Момчето пита кротко и нормално пък ти си изкарваш личните неразположения на него. Не е гот Уиуе! Не е гот!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: SameButDifferent   
Дата:   26-04-12 22:55

Няма нужда да даваме личния си житейски път като пример за подражание, колкото и да сме горди със себе си. Браво на момчето, че пита, въпреки че сигурно е очаквало подобни реакции.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Myth   
Дата:   26-04-12 22:57

Баси и аз съм като треснат, кво му се нахвърлихте човека, както виждате ТЪРСИ РЕШЕНИЕ, ДА РАБОТИ НЯКЪДЕ, за да може да си плаща поне квартирата, НЕ ТЪРСИ ПОДАЯНИЕ, задочното е крив вариант, щото не струва...
Асахи пък пита за 20 години нищо ли не научил, ми той пише момчето какво е научил, и продължава да учи.... бизнес да започнел, да ей ся без една стинка в джоба, ще иде да открадне една ябълка, да я лъсне да я продаде да купи две и тях да лъсне да ги продаде на двойна цена и... Що приказвате глупости... Пък то и заеми на безрабитен студент... дето няма къде да спи така отпускат под път и над път, че един бизнес ще започне... ако нямате какво РЕАЛНО да му предложите на човека наистина си замълчете.

А оная приказка за сития и гладния.... ами... така е ама ситите никога няма да я разберат...



Публикацията е редактирана (26-04-12 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: aquarius   
Дата:   26-04-12 23:02

В София има работа за китайския народ, но е много важен размера на кошницата с която ще тръгнеш.

Много се търсят хора в различни Кол-центрове, и компании за outsourcing на персонал. Не е кой знае какво но дава възможности.
Разглеждай обяви, и профили на компании. Всички себе-уважаващи се компании са дали възможност за директна връзка с ЧР (HR). Направи едно кратко CV и се фокусирай върху мотивационно писмо, и директно пращай на e-mail адреси на фирмите, които харесаш. В повечето случаи големите компании са в един перманентен период на набиране на кадри. Относно мотивационното писмо, бъди креативен, и гледай да е съобразено с профила на компанията на която пращаш. Адски е дразнещо да четеш такива писма, в които се сменя само позицията без да се влага старание и мисъл. А това си личи от далече.
И когато се явяваш ма интервю, обърни внимание на представителния си вид. Не е казано, че трябва да си с костюм но поне да се си спретнат консервативно [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   26-04-12 23:15

Няма формула за това какъв си бил, как си почнал и какъв ще станеш.

Аз имах доста добре материално осигурено детство, но в един момент всичко се срина - баща ми почина, майка ми остана безработна...

Още в първи курс в университета започнах доста долнопробна работа - чистих с метлата и парцала коридорите на един магазин Фантастико в Стрелбище - цяла година. В момента имам собствен бизнес, който стартирах от абсолютната нула - с пари на заем.

katysty, ако все още четеш тази тема, искам да ти споделя нещо. Работа, за съжаление, не мога да ти намеря, но мога да ти дам един много ценен, според мен, съвет. Преди време бях главен счетоводител в една голяма фирма и когато реших да напусна, шефа нареди - "намери си заместник". И както съвсем не ми беше работа, пуснах обява в "джобса". Искам да ти кажа, че както позицията беше високо квалифицирана, така получавах по 100 и повече CV-та на ден. Сам се досещаш, че колкото и да ми се е искало, нямах възможност да преглеждам дори и половината от тях. Винаги имай това предвид, когато кандидатстваш само с документи - може да си точния човек, но да нямаш късмет някой да попадне точно на твоето CV. Та тогава ми направи впечатление, че някои господа и госпожи-кандидатстващи се обаждаха по телефона, като в общи линии разговорът представляваше: "Добър ден, аз съм еди кой си, позицията, която сте обявили, представлява интерес за мен и бих желал да се срещнем за интервю. Изпратил съм Ви по e-mail своето CV. Лек ден!". По навик аз вече съм си записал името на някакво хвърчащо листче и в първия свободен момент си викам: "Абе, я чакай да го видя аз този, дето ми се обади що за човек е. Звучеше добре по телефона." и съответно му изравям CV-то от претрупаната поща. Повечето хора, с които проведох по-късно интервю, бяха хора, които ми се бяха обадили по телефона. Та съветът ми към теб:

Като намериш някоя по-читава обява за работа, пусни си CV-то. После поразрови из интернет (bgrabotodatel.com, google), посъбери мнения за нея (като все пак не взимаш всичко за чиста монета) и ако ти допада и смяташ, че искаш да работиш там, изрови, пак от интернет, телефон (google, търговския регистър) и се обади. Повярвай ми, работи! Майка ми преди има - няма две седмици почна като продавачка в един магазин точно по този начин - хареса и, че магазинът е близо до тях, намери телефона на управителя в Търговския регистър, обади му се и след 2 часа се видяха с него на място в магазина. На следващия ден вече беше назначена.

Някои хора във форума са, може би, по-остри отколкото трябва, но ги разбирам, гледайки що плужеци на по 30 години живеят с пенсиите на родителите си и цъкат ден и нощ в покер сайтовете.

Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: asahi   
Дата:   26-04-12 23:47

Питате ме какво трабва да знае и може човек на 20? Според мен трябва да е наясно какво може и да е наясно какво търси. Поне към настоящия момент. Надявам се, че питащият не си е проспал времето в училище.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: exile   
Дата:   27-04-12 00:03

"Автор: dobriman
Дата: 26-04-12 20:58

е криза.
:)

Криза няма."


Хора, на една и съща планета ли сме?

И аз чета и не вярвам на ушите си.

И асахи отново блести с конкретика и реализъм, удобно застанал на стола "аз навремето" бля бля, спести ги, моля те. Тези неща са доста сериозни за хората между 20 и 30 в момента.

В кол центровете работа обикновено има, да, смените се въртят дневни и нощни, плащането без извънредни е около 500 лв. на месец обикновено, доколкото знам. За кол център на мобилен оператор говорим. Ако искаш мога да питам една моя позната, която го работи за подробности.

Проблемът е, че нито пари ще спестиш, нито имаш възможност за развитие, но за съжаление това са стартовите работи в момента, масово.

ПП: И аз работя от гимназия и блябля, ама как ли не съм загубил реализма, защото виждам как това се получава на бройка хора от моето поколение, попадащи в статистическата грешка, към настояща дата.

В момента за започване на собствен бизнес да се говори би било смешно, ако не беше трагично, говорим за оцеляване.



Публикацията е редактирана (27-04-12 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: CyberGene   
Дата:   27-04-12 00:26

В момента нашата фирма (а и не само нашата) вижда известни проблеми да намерим още програмисти, а имаме нови проекти и се разширавяме. Има голямо търсене на програмисти, а явно няма достатъчно такива. Почти всеки програмист знае как яко ни спамят в ЛинекдИн някакви хедхънтъри с предложение да ходим да работим за друга фирма, като понякога директно предлагат неща от сорта на 30% отгоре на текущата заплата, без дори да я знаят колко е [smilie10] И явно пак не се намират достатъчо програмисти да отговорят на засиленото търсене в момента. Не знам що се получава това, честно казано... Желание ли няма, студенти ли няма, кво... [smilie8] И ще има все по-голямо търсене.

Та не виждам проблем на 20 години човек да почне да се занимава с това и да му стане професия, не е изобщо късно. Пичове, включете се в нашите редици, няма нищо лошо [smilie5]

Към автора на темата - наистина мисля, че е една много добра дългосрочна инвестиция, щом си на 20 години и се чудиш какво ще правиш, да се ориентираш към информатиката, дори да се прехвърлиш, ако трябва, стига да ти се удава математиката и сродните дисциплини, разбира се. Щото гледам, че не си писал какво следваш, по което си правя заключение, че едва ли ти е много на сърце... Не знам де.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Antonio_V   
Дата:   27-04-12 00:32

На автора ще кажа:
Дерзай, пич, приеми временното затруднение като необходимо изпитание, за което ще си благодарен на съдбата, че ти се е случило на 20, а не по-късно. Яд ме само, че не мога да ти помогна в момента. Успех ти желая от сърце! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 11:17

Лиляно, да не са ти хакнали профила ма?![smilie3] [smilie5]
Или си била гладна? [smilie8]
Нали знаеш: "Не си ти, когато си гладен". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-04-12 11:32

я гладна я друго...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-04-12 11:38

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ами така става... С тия командировки...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   27-04-12 11:46

Бях уморена. Цял ден мъкнах бюра и мебели, чистих, лъсках и кенефите включително за новия офис с една колежка, а двама кухари покрай нас се поврътваха с ръцете в джобовете и даже правеха забележки.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

После се прибрах и мъжете у нас яли, намазали печката, мивката пълна с чинии, даже фурната намазана цялото дъно с олио незнайо как е станало, масата наронена с трохи, пералнята пълна с мръсни дрехи и превъртех. Де що ми беше мъж пред очите го натирих на майка му.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: tonyf   
Дата:   27-04-12 12:02

Ама Вин ако ти беше пред очите...?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: feliz   
Дата:   27-04-12 12:07

и него щеше да го натири

ама към спалнята


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: pif   
Дата:   27-04-12 12:11

Работа има. За оцеляване обаче. Но като всяко нещо - човек трябва да се отнесе с уважение и старание и тогава да иска да получи нещо повече.
Няма да казвам по мене си навремето но човек ако е буден от малък - той научава много неща и винаги намира начин как да ги ползва за изкарване на пари. Навремето съучениците ми в 6 клас ходеха на детски дискотеки в ТНТМ-тата а аз в съседния кабинет яхнал един Правец8 писах програми на бейсик. Всеки си инвестира времето в каквото намери за интересно.
Сега имам натрупани много знания, работя малко и изкарвам много. Съзнанието ми е свободно, занимавам се с това с което ми е кеф и предимно се забавлявам а не мисля как да оцелея.
Не може целия пубертет да изкараш по дискотеки и в забавления вместо над учебниците и като станеш на 20 да продължиш по същия начин но с 2 часа работа някой да ти дава пак толкова кинти. Това не го казвам като упрек към автора на темата (който не познавам) а като упрек към цялото общество и ценностната система която то налага на младите.
Човек разполага с цели 24 часа на ден. 8 за спане, 2-3 за чдене и транспорт, 8 за учене и остават още 5. Събота и неделя човек има поне по 10 и пак му остава време. Така, че ако се сведът до минумум забавленията - има как да се оцелее и да се учи редовно. Всичко е въпрос на приоритети.

А дето сайбъра иска програмисти - няма и все повече няма да има. И все по ниско ще им става нивото. Това е защото както за да станеш добър доктор се иска много години старание и опит така е и с програмистите. Трябва си желание, здраво учене и уважение. Друга дълга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   27-04-12 12:32

написа:

> Питате ме какво трабва да знае и
> може човек на 20? Според мен трябва
> да е наясно какво може и да е
> наясно какво търси. Поне към
> настоящия момент. Надявам се, че
> питащият не си е проспал времето в
> училище.


Човече, фокусирай се върху меда и маслото от днешното правителство, не говори глупости. 20 годишен хлапак да знае какво може и какво не може и да има и опит и пр. булшитс, това с Уиуето направо се оляхте двамата.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.