Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 20:26

е то всеки в един момент слиза на земята..., ама пък ние слезлите вече не е нужно да го ритаме като се плесне по чело на плочките...
Сори, че и аз нещо избухнах, ама съм малко уморен и явно по-рязък от обикновено...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: dobriman   
Дата:   26-04-12 20:26

не е така ежко
кат си млад можеш да устискаш "в градинката"....и тогава е и момента да го направиш, ако ще има такъв.
Щото почнеш ли с "някаква"....така ще я караш цял живот: от строеж на строеж, от магазин в магазин.

Всеки сам си избира пътя де. Ама този на тока (с най-малкото съпротивление) е... де да знам...
бе кво и аз давам акъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 20:33

И аз съм уморена ежко. И аз като теб съм малко по–рязка.
Днеска се нагледах на мързели и скатавки. Дойде ми по–темата, за лигльовците, мамините синове и тнт. Естествено познавам много от другата страна. Тези като мен. Не искам да обидя момчето. Извинявам му се , ако съм му звучала грубо[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Щурче   
Дата:   26-04-12 20:35

lillia написа:

> да, всичко беше нормално до
> последното изречение[smilie18]
>
> До скоро изобщо не съм мислил за
> подобни неща, но сега явно спешно
> ми трябва някаква работа.
>
>
> Поне както е видно съвсем скоро се
> налага да слезне на земята[beer]



Като ще цитираш, нека да не е а ла 'дяволът Евангелието': Трябваше да съм студент, но сега изведнъж ми се налага да работя, за да има все пак къде да спя.

Никога не знаеш какво ще ти се случи. Човекът не чака да му падне от горе, а търси решение.
Харесвам утопията 'правете деца, на всяка цена!', ама хайде всеки от собствената си камбанария. Защото "всяка"-та цена не винаги е добрия избор. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 20:37

dobriman, е то като студент не е ли нормално да имаш някаква работа, когато реално имаш никаква квалификация?!?!?
Сега вие ако сте завършвали някакви техникуми може би да сте имали квалификация..., не знам..., но аз като завърших английската гимназия и почнах "някаква" работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Щурче   
Дата:   26-04-12 20:37

И моите извинения след 3 семинара караници. Просто е тъпо да се реагира така остро, не че не ми се случва и на мен [smile] [beer]

Успех с намирането на работа [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 20:39

Щурче, явно е чакал да му падне отгоре, щом мислите са му вървяли в посока на 20 години и плюс още пет заради ученето да бъде издържан от родители.
Това си е направо шестица от тотото[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: tonitka   
Дата:   26-04-12 20:42

Ужасни сте и се държите отвратително!!!!!!!!!!!! Момчето най-вежливо пита за работа, без претенции, а вие веднага го наскачахте с упреци! Кво ви става бе????[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: arakiss   
Дата:   26-04-12 20:43

абе на 20 е само - живееш си безметежно и изведнъж, още ненарадвал се на студентския живот, проблемите те връхлитат...
момчето търси работа, не подаяние.
успех му желая [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: Щурче   
Дата:   26-04-12 20:43

Лили, явно всички сме имали тежък ден. Хубаво е да задържим това за себе си, не да се отяждаме ни в клин, ни в ръкав. Пожелавам ти ползотворна почивка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: tonyf   
Дата:   26-04-12 20:47

Оффф, вие на 20 сте били врели-кипели все едно. А Вин Дизел де!
[smilie5]

Katysty, това, че си живял година в Щатите и вече си работил като някакъв управител, е добро предимство. Ориентирай се към големи (ако може мултинационални) фирми и вериги. Не пречи междувременно да си поработваш каквото и където намериш за насъщния. Но се насочи към големите - Нестле, Кока-Кола, Джонсън и Джонсън, Икеа, Бриколаж (за Кауфланд ти казаха) и т.н. Отиди лично, по възможност намери някой HR, ако имаш късмет и хъс даже главния HR или поне негов мейл, ако тябва чакай във фоайето цял ден, не навсякъде ще случиш, може би само в 5-10% от случаите ще имаш някакъв пробив и в 1-2% реално предложение. От време на време се обаждай и напомняй за себе си. Е, ако си много обаятелен, може процентите да скочат. Там няма да цъфнеш и вържеш и няма да ти хареса, но се бори да се изкачиш нагоре в рамките на 2-3 години. Няма никакво значение какво ти плащат, няма да е под минималната заплата, важно е какво ще ти пише в cv-то после. Докато завършиш, си изработи отлични истински препоръки, контакти. Въобще, щом търсиш, ще намериш, гледай смело напред, на 20 света е твой. [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: dobriman   
Дата:   26-04-12 20:49

е никой не се заяжда. всеки си казва мнението. Аз лично не виждам безсмислен пост в темата освен оня на Баян: "какво е CV"

Иначе, ей на, ежко казва- завършил езикова....ми например аз имам познати в прводаческо/легализираща агенция. Те плащат на парче и поръчка. Бачкаш си от вкъщи, плащат на страница ли на думи ли..не знам точно. Според мен идеално за настоящи/бъдещи студенти.
Къде е проблема? И не е "някаква" работа, а полезно начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 20:53

Ех, аз ако можех да съм в щатите на 20...

Обаче бях в казармата на тази възраст. То също се водеше работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 20:54

Автор: tonyf
Дата: 26-04-12 20:47

Оффф, вие на 20 сте били врели-кипели все едно. А Вин Дизел де!

Не тей срам! Веднага си го представих по бял потник и се отнесох някъде към пуерто рико[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 20:55

Е, на мен ми се случи същото, когато бях на 21... споко, ще се оправиш [smilie3] Бачках 2 месеца в Макдоналдс, купих си компютър, на който учих Java, след това кандидатствах на работа за джуниър програмист в една фирма и те ме на вече 12 години програмист [smilie3] Просто не се отказвай, преследвай си там каквото искаш, останалото ще се нареди, ако вярваш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 20:55

Ами да, но има криза сега сред преводачите... Дори там с връзки става напоследък...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: dobriman   
Дата:   26-04-12 20:58

е криза.
:)

Криза няма.
Иначе аз като пример го дадох. Ама си мисля - отива и говори с 5-6 агенции и така. Те при нужда му пращат "работа". Винаги баш в най-неподходящият момент, редовният преводач я ще е почивка, я ще е зает и т.н.
И оттам всичко си зависи вече от умения, отговорности и както си му е реда.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 21:02

Ми то няма криза, но го кажи и на тези дето ми бавят плащания за няколко хилки, с които живота щеше да ми е една идея по-лесен...[smilie2]
Ама айде залудо работи..., не че е оферта, ама иначе да спускам кепенците също не върви...



Публикацията е редактирана (26-04-12 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 21:03

е то нали знаеш, че и те чакат плащане от няколко хилки[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 21:05

Ми и аз мисля така..., ама това означава че има някаква криза...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 21:06

има, има, още от преди 20–ина години[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 21:12

ми те са испанци тия хаймани..., на тях им е от пред 3 години някъде..., може би

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 21:14

Един съвет към автора на темата: ако за нищо не те бива, и ако чак пък нищо не можеш да вършиш като хората, стани фотограф!

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 21:17

това е вярно, ама няма много кинти в това без начална инвестиция... А и сега като спряха техниката под наем и е още по-трудно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да си намеря някаква работа
Автор: dobriman   
Дата:   26-04-12 21:17

бе криза....не е криза това. Това е "следващите 20 години".
Настройвате се.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.