Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: deltalink   
Дата:   26-04-12 11:38

Таз' година полупроводници, за догодина цели или DSLR-и ;)


http://cultofmac.cultofmaccom.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/04/300225041_33f0aa7127b0.jpg

http://www.cultofmac.com/162909/we-want-this-cardboard-ikea-camera/

А и хибирида между шкаф и ТВ трябва да се отчете.

http://cultofmac.cultofmaccom.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/04/300225041_33f0aa7127b0.jpg
http://chipchick.chipchick.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/04/ikea-uppleva.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=0Nm7-EuctOs


Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 11:41

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 11:42

Още ли не са го затворили тоя боклучарник икеа?!

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 11:43

Глей си американските боклуци и не се обяснявай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 11:47

боклукчарник [smilie18] [smilie18] [smilie18]
шшш димов, народа е полудел по икеа бе, как ще му кажеш така....

аз на икея кюфтенцата харесвам... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: djogata   
Дата:   26-04-12 11:50

И тези сапунерки, щом са от ИКЕА, сами ли ще трябва да си ги сглобяваме? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 11:50

Всичко в ИКЕА е супер, българските мебелни магазини да мрат! Пуснали ми сега 80% намалания... значи можело, а? А, сега мрете, нищо няма да купя вече от български мебелен магазин. Точно правя нов апартамент, всичко без телевизора, ДСЛР-а и обективите ми е от ИКЕА [smilie18] От мебелите, до приборите и чиниите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: djogata   
Дата:   26-04-12 11:54

CyberGene, ИКЕА България те също те лъжат доста сериозно с цените, не се притеснявай - БГ магазинът е може би най-скъпият в Европа [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 11:55

междудругото имаме една позната канадка, казва че при тях икеа е доста... а посредствен магазин - де вика димов - боклукчарник... Или при нас стоката е по-добра, или ние па въобще хубаво не сме виждали....
Спомням си преди месеци като си търсехме спалня - пускаме по сайтовете - спалня - е то няма такива боклуци еднообразни... Никакъв избор, материалите - боклук, цената като за антична мебел..:)

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 11:59

казва че при тях икеа е доста... а посредствен магазин - де вика димов - боклукчарник...

Че то на американците традиционно се продават най-големите лайна. Не може всеки негър и полуграмотен емигрант да се мисли за хитър и да връща в магазина нещо ползвано 6 месеца, пък те да им продават качествени неща на ниски цени.

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 11:59

Зависи, не всичко им е скъпо. Аз например си купих супер готино легло (според мен де) за 200лв.



Публикацията е редактирана (26-04-12 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: jivkojj   
Дата:   26-04-12 12:04

И аз имам доста работи от ИКЕА. Наблюденията са ми, че дреболиите от типа на кухненски прибори и посуда, малки мебели от типа на поставка за обувки, малка масичка за телефон, детско дървено столче и прочие стават. Имам обаче един гардероб. Завинтен е за стената и пак се люлее. Един голям шкаф с 3 чекмеджета - веднага се продъниха. Не помогна лепенето, само едно от чекмеджетата го опаянтих с корда и до скоро се ползваше като паянтова маса.
Верно цените са им ниски, но понастояшем изхвърлям икейските неща и заменям с други.
В Германия това е най-евтиния магазин за мебели и е доста посещаван. Много повече от конкурентите, където цените са съвсем други.

ПС. забравих, че ме кефят и хот-дога и сладоледа от икеа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: djogata   
Дата:   26-04-12 12:06

Горби, ИКЕА си е много готин магазин, на който целта е да продава стока с прилично качество на достъпни цени.

Да, не всички мебели са от монолитно дърво, и не са с някакъв вълшебен дизайн, но не е и това целта - въпросът е, че мебелите им са фунцкионални (вършат си работата добре), произведени са много точно и са мислени така, че да се сглобяват и поставят много лесно, и всичко това идва на прилични цени (като за Европа, в България както винаги реалността е изкривена).

Така че, общо взето, това си е магазин за практични, а не луксозни неща. Докато бях студент, всичките ми мебели бяха оттам. Неслучайно е най-големият мебелен концерн в света, на много хора такива мебели им вършат чудесна работа.

Продават се и доста добри неща - новата ми кухня е от ИКЕА например, и честно казано, като вид и качество не отстъпва на кухните от по-"луксозни" датски производители, но цената е наполовина, и също така можеш сам да си я сглобиш, а няма нужда да плащаш още куп пари на майстор/служител на мебелната фирма/ да ти я сглоби.

ИКЕА е също така допринесла много за това мебелите днес да са такива, каквито са - лесни за сглобяване и транспортиране. Няколко от видовете бързи сглобки, използвани масово в днешните мебели, са въведени точно от ИКЕА - неслучайно има и вид сглобка, който се нарича "шведска сглобка". [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: djogata   
Дата:   26-04-12 12:10

Живко, аз имам четирикрилен гардероб от ИКЕА (освен кухненските шкафове това ми е единствената мебел оттам), в момента е разделен на една двукрилна част, и две еднокрилни в други стаи - еми нито една от тях не се клати повече, отколкото гардероби от други марки

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 12:12

Моето лично мнение е по-скоро неутрално. В сравнение с повечето български мебелни магазини, Икеа си е направо висша мода в мебелите. Същевременно липсва индивидуалност в дизайна, купуваш си "конфекция" Къде по-евтинка и неиздръжлива, къде по-скъпа и здрава. Хубаво е да го има тоя магазин и да "вдига летвата"...
Сладоледа също става, ама хотдога им не харесвам...

Кюфтенца... [smilie24] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 12:12

Абе купиш ли си талашит - дали ще е от Икея или от Микея - все същият боклук ще е.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: jivkojj   
Дата:   26-04-12 12:15

Трикрилен гардероб - типично икея-изглеждащ. Тея дни ще е на боклука след 3 год. служба. А ето и шкафа-пълен-боклук, който вече го изхвърлих:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wfau6312.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/iaya4708.JPG

http://www.solebich.de/sites/solebich.xlcontent.de/files/imagecache/scale500/content/2028/blog/Ikea_



Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: canonio   
Дата:   26-04-12 12:16

Обкова също е важен. Има механизми, дето вдигат неистово цената на продукта. На ИКЕА не са такива...

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: exile   
Дата:   26-04-12 12:19

Хора, икеа никъде не символ на качество. ИКЕА са студентски мебели за хора, коит искат нещо читаво за малко пари и това е. Да, чинии, посуда, дребни масички и т.н. са много готини и общо взето това е.

Общо взето ИКЕА са мебелите на поколението под наем, за българския манталитет да обзавеждаш къща за цял живот и половина - определено не са подходящ избор [smile]



А който иска здрава мебел с отношение към дизайна - никой не го е спрял да си направи модел и да си я скове/поръча.

От масив, с качествени механизми, както си му е реда. Може и на ИКЕА цена да му легне.



Публикацията е редактирана (26-04-12 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: djogata   
Дата:   26-04-12 12:36

В ИКЕА трябва да внимаваш какво взимаш - най-евтините работи са понякога голям боклук, но ако вземеш нещо от по-високите им "класове", хич не е толкова лошо. А механизмите специално са си добри - шкафчетата в кухнята се плъзгат перфектно, и си имат и амортисьорчета, и т.н.


За масива - не знам дали е най-доброто, особено ако си решил да сменяш жилището някога, на мен не ми се носи масивен двукрилен гардероб [smilie5]
Стига ми, че масите в хола ми са от масивен дъб - първо, ми се отели вола докато ги сглобя, второ - трябват двама човека най-малко, за да го вдигнеш това чудо, и трето, ако реша да сменям къщата, пак трябва всичко да се разглабя, а сглобките не са с по едно врътване на скобичка като в ИКЕА [smilie18]


Какво й харесвате на храната в ИКЕА не знам - особено пък кюфтенцата (това ми било шведски национален спициалитет, разбираш ли) [smilie5]

Морковената торта е добра (аз по принцип съм фен на морковената торта, та затова и в ИКЕА като има, я "уважавам") - не знам в България дали сервират такава.

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 12:39

Моята идея за обзавеждане за апартамент (и по-глобално за живота) не е да правя някакви неща за три поколения напред. На цялото ми обзавеждане в момента гледам като дрехи и обувки - две-три години и сменям [smilie3] Дори кухнята след няколко години ще махна и ще си сложа нова. Трябва да има динамика. При това положение ИКЕА ми идват перфектни [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: deltalink   
Дата:   26-04-12 13:23

IKEA не е бутиков магазин та да претендираме за нещо кой знае какво. Обикновена ширпотреба! Смятам детската да е от там, но като му дойде времето.

бтв: и коюфтенцата не са нищо осебено



Публикацията е редактирана (26-04-12 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: tonitka   
Дата:   26-04-12 13:35

djogata [smilie24]

Имам каталози на ИКЕА от 83 година. Доста от мебелите им са с непроменен дизайн! Защо?....Защото вероятно търсенето е наложило предлагането. Да, има и боклуци, но има и доста добри и практични неща. Имам холова гарнитура от ИКЕА купена преди 20 години,дивани 3-ка, 2-ка и фотьойл с чамова рамка, скара с ластици и възглавници, нищо особено! Лека, удобна, местя си я където ми хрумне сама и най-важното - не е мръднала за тези години. Съмнявам се колко от дизайнерските дивани ще издържат толкова! В ИКЕА може би най ми харесват щуротиите в полза на домакинството, които просто не намираш по другите магазини, а там си се разхождаш и...щрак, виждаш нещо и ти святка, че точно такова нещо ти е липсвало!

.....ааа и кюфтенцата![smilie24] [smilie24] [cool] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: exile   
Дата:   26-04-12 15:55

Добра конфекция, няма какво да му се въздиша. [smile]


Взе ме на стоп един производител на мебели - човекът каза, че икеа не им бъркал бизнеса, понеже така или иначме обслужват различин потребители.

Щом той каза [smile]



Публикацията е редактирана (26-04-12 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: Todd   
Дата:   26-04-12 16:00

Мърсих в миндери като бях в Икеа ама немат ....[smilie2]

Ша си го скова сам ....

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 20:04

Лайна продават на американците, никсъне, само най- некачествените неща ни пробутват! Затова си стой в бегето, и си купувай "истински" картончета от икеа.

Преди 2-3 години две приятелки от Амстетдам ми бяха на гости във Вегас... бях учуден колко се кефеха на неща в тукашни магазини които за мен са боклучави... та сметай.

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: dobriman   
Дата:   26-04-12 20:07

Какво е Амстетдам ?

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 20:07

Амстердам.

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: tan4o   
Дата:   26-04-12 23:05

Някои неща като ги гледаш в каталога изглеждат чудни, обаче като отидеш в магазина и седят толкова простовато, че чак се чудиш как може да си харесал такова нещо. Но пък на фона на всички български производители на мебели, дизайна им е години напред. Не че нашите не могат, обаче защо не го правят не знам.В "Капитал" мисля четох, че част от мебелите се произвеждат и в България.
Фен съм на всичките джунджурии за кухнята и банята, текстилът също.При всички положения се радвам, че отвориха Икеа, човек трябва да може да избира. А и колко могат да си позволят от кухненският сервиз до четката за зъби да им е Версаче![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: asahi   
Дата:   26-04-12 23:58

Дано не започнат да правят бира.

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: boreto   
Дата:   27-04-12 07:31

Кюфтенцата на Икеа са отврат.

Бях принуден да разгледам веднъж магазина, поради ултиматума на жената и дъщерята, да ги закарам там.

Но си харесах една тарикатска табуретка за коридор с удобства за обуване на обувките.

Асахи [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   27-04-12 11:23

Преди месец гледах за спалня от там. В сравнение с БГ магазините цените са с идея по-ниски, качеството ми се види същото.. НО зависи от конкретния модел! Една спалничка таман си я харесах, ама я побутнах от тук от там - клатеше се! Тя за спане не става, какво остава да излюшкаш някоя кака... Ама имаше и друга спалничка, на същата цена, с едни дебели греди, нема мърдане и оргия можеш да си спретнеш! Купих! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-12 11:53

кви мебели, бе?! За сапунерки идеше реч май, пък гледам, никой нищо не казва за тях [smilie5]

оффф.... Дзвинети ма! То петък било [cool]



Публикацията е редактирана (27-04-12 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   27-04-12 15:44

Сашко, сапунерката и то мебел... слага са в банята, да не ти лети сапуня насам натам... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: Djogata   
Дата:   27-04-12 15:48

 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: COMMANDER_KEEN 
Дата:   27-04-12 15:44

Сашко, сапунерката и то мебел... слага са в банята, да не ти лети сапуня насам натам...


Или си носиш сапуна с нея, за да можеш удобно да го изпуснеш, когато решиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: IKEA влиза в бизнеса със сапунерките
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-04-12 16:15

Бе кой ти ползва сапун...? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.