Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 20:56

Димов,
Щом ти е добре където си, живей и бъди. Но не го натрапвай на тия, дето още те слушаме. Щото у американско, май гласа ти е зад зъбите! И го разтоварваш тук, няма лошо. Щото там си просто мълчаливец и присъствие. Но не бъркай европейско-българската ни толерантност с това да изтърпяваме всичките ти комлекси! Да, знам, че всеки има трудни моменти, но поне УВАЖАВАЙ тия дето още те приемат! Нищо, че по твоята скала са неудачници-неясно какви си субекти - скапани европейци... Вселената не се върти около теб, бъди по-толерантен!
Цени това, което имаш, а не това което си мислиш, че си![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 21:22

Да отговоря много накратко на Зафиров:

Колите и къщата са на изплащане, колите ги взех чисто нови и ги изплатих вече. Не съм богат със заеми, но реално погледнато няма нищо лощо в това да си купиш чисто нова къща по поръчка, макар и със заем, защото неам нерви да събирам цял живот пари за нея, и да ги тупна на масата като съм на вече на 79 години, щото да не съм дължал нищо.

Кое ме кара да съм щастлив? Обичам нещата да са в мои ръце. Брат ми малко ми липсва, приятелите си ги имам, средата е нещо мноооого важно! Именно средата и хората тук ми харесват. Това че няма по света и у нас и Слави, това че няма чалга, това че го няма целия измислен свят на нещастие, толкова типичен за там откъдето идвам.

Наистина не общувам с всеки, не и преди да видя реален смисъл в това. Това не ме прави необщителен, дори напротив - "ефективно - общителен". Обичам никой да не ме притеснява, обичам спокойствието. И в БГ дори не съм се събирал всеки ден с приятели, а роднитите си ги виждах 1-2 пъти годишно.

Никога не съм чак толкова доволен, винаги има нещо което ме провокира да продължа напред или да искам по- доброто. Но не съм вечно недоволен. Грешна представа. А в момента съм се затворил в едно американско градче, 2 милиона и нещо, това е истина. Имам важна работа и не съм пътувал от няколко месеца, а много ми се ще да пообиколя тук-там пак.

Да, не всичко при нас е цветя и рози, нито в БГ са мизерници и нещастници. Не искам да кажа това, и не съм го казвал.
Аз съм много щастлив че вече не съм потопен в оная параноична среда, че не ми тегне на главата онова черно усещане за безнадеждност, както това беше в БГ.

Накратко - хората и средата са други, много позитивно настроени, духа е друг. Усещането за свобода...
Ясни правила, ред и закони, оптимизъм... Широтата и простора...
Това е което ми харесва тук и което не съм имал в БГ.

[smile]

За Рибелиус: нищо не натрапвам, само стана приказката с Бони, малко извън темата, но се завърза по тоя начин. Аз само изразявах моята теза.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 21:31

А, това изказване е вече друга работа! Намерил си си мястото, това е супер! То е твоето, нищо универсално няма. Моето пък си е тук. Важното е да сме себе си , нали така?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: sunnyshot   
Дата:   28-04-12 21:34

Защо пак сте се сбили кой по- най-, УСА или България? [smilie5]

По темата и в полза на тезата на Димов, има един факт, който не бих се наела да оспорвам. Никъде в Европа, а и по света, няма услуги, ефективност и любезност като тези на американския континент. И любезността не е фалшива, напротив, трудно ще намериш служител, който да не ти помогне и да не направи за теб повече, отколкото заслужаваш в момента, с темерутския си глас и отношение. Идва от заложената още от детството и от църквата ценностна система.

Е, някой път келнерите ми идват в повече, когато ме питат през 5 минути дали всичко е наред, но това мога да го преживея [smilie5]

А по въпроса за къщите и обобщенията: boni, и моите къщи не са на изплащане. И на много хора наоколо не са.


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejel   
Дата:   28-04-12 21:38

За фалшивата темерутщина[smilie24] [smilie24]

Всеки път отличен резултат[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 22:19

Има нещо важно. Някои от нещата няма как всички да ги разберат. Не и ако не са живяли в чужбина достатъчно. Сериозно това.

Не е съревнование темата,но пак натам отива... Някои неща се разбират, като ти станат ежедневие...


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejel   
Дата:   28-04-12 22:24

Някои неща се разбират, като ти станат ежедневие...

Т.е. като ти почернее....[smilie5] И почнеш да даваш акъл[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ivodam   
Дата:   28-04-12 23:02

Брайвик няма капка лицемерие, прям и откровен до посиняване. Забелязвам в тази връзка някакво почтително и уважително отношение към него... но може би само така ми се струва? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Cristinel   
Дата:   28-04-12 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 23:08

Към ejel :
Ти пък де видя Щърчето да е давала акъл? Това , че някой е на кръстопът не ни дава правото да бълваме в ничия посока! Дори и да е интернет форум!



Публикацията е редактирана (28-04-12 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 23:23

.



Публикацията е редактирана (29-04-12 05:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: belbo   
Дата:   28-04-12 23:40

Не вменявайте вина на децата [smile]

На хубавото бързо се свиква [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.