Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 11:48

Кое е по-приемливото?
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Krassy   
Дата:   26-04-12 11:51

Много ограничен избор даваш...
А хората са като лука... на слоеве [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 11:51

второто

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Todd   
Дата:   26-04-12 11:51

Зависи къде и за какво иде реч ....

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: gorbi   
Дата:   26-04-12 11:52

първото, второто засилва всеобщия стрес.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: canonio   
Дата:   26-04-12 11:53

Как е по-правилно да се каже? Иран или Ирак?



Публикацията е редактирана (26-04-12 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 11:55

Във всяка ситуация предпочитам естественото държание пред каквато и да е форма на лицемерие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: pumabg   
Дата:   26-04-12 11:56

Как разбираш за фалшивата любезност? И какво ти причинява тя? Виж темерутщината няма как да не познаеш и да не ти развали настроението..

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 12:01

А защо трябва да изляза от текущото си темерутско настроение, само и само да им е готино на хората? Когато човек е темерут, по-добре да си е темерут, не да ми се прави...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: HP   
Дата:   26-04-12 12:06

Въобще не се замислям фалшива ли е любезността или не, не искам заради скапаното настроение на някой да си развалям деня.
Като съм на работа съм любезен, дали е фалшиво или не ,съм такъв. Не мога да харесвам всички и всичко, както и не искам всички да ме харесват. Но когато става въпрос за работа, както и да се чувствам, си е мой проблем. Или се държа любезно или не участвам в работния процес докато ми мине. Дали е фалшиво или не-хората не са длъжни заради скапаното ти настроение да изпадат и те в такова.
Поради този факт аз съм ЗА фалшивата любезност.
Докато спонтанната темерущина отдавна не ми прави впечатление, това е съвсем закономерно явление в чалгализирана държава /или подобие на такава/ като нашата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ivodam   
Дата:   26-04-12 12:06

Като n1x0n [smilie24]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: HP   
Дата:   26-04-12 12:07

като Мадона [smilie21]


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: pumabg   
Дата:   26-04-12 12:09

Щото ако в същият момент дозина човека са в същото темерутско настроение до къде ще я докараме..?
Най обичам някой като каже ама ние българите сме много истински.. Брей ми дай тогава да пикаем по улиците и да ходим голи, това е още по истинско, кво ше се праим да ходим до тоалетна [smilie3]
Западняците се били правили.. Ми може и да се правят, но живият в пъти по приятно от нас, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ellisaveta   
Дата:   26-04-12 12:11

Фалшивата любезност. Я вижте англичаните, откога живеят с нея, да не им е зле?

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: мара   
Дата:   26-04-12 12:15

и аз като никсън. но на мен лично ми е много по-лесно с темерутите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: arakiss   
Дата:   26-04-12 12:15

темерути търпя само, ако ги обичам [cool]
всички останали, дето не са ми никакви, да бъдат така добри да не ме натоварват (както вече беше казано по-горе)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: n1x0n   
Дата:   26-04-12 12:16

Дайте да уточним кой какво разбира под "темерут"? [smilie3]

Защото за мен това значи "затворен, мълчалив, необщителен, саможив, неразговорлив", пък за друг може да значи "начумерен, неприветлив, мрачен, намусен, намръщен, недружелюбен"... това синонимите са голяма работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: мара   
Дата:   26-04-12 12:17

имам предвид, че у "лошия" кат потърсиш, все ще намериш неква струнка, ама у "добрия" - също[smilie5] с обратен знак.
за най-повърхностен мимолетен контакт доброто възпитание е ок, там няма нужда от ФАЛШИВА любезност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: arakiss   
Дата:   26-04-12 12:19


Защото за мен това значи "затворен, мълчалив, необщителен, саможив, неразговорлив",


е, това няма как да е спонтанно, то си е перманентно според мен.
пример за спонтанен темерут е май андрей слабаков [smilie5]

ма може и да греша [smile]



Публикацията е редактирана (26-04-12 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: canonio   
Дата:   26-04-12 12:21

В Европа е нормално да клониш към темерут. Спазва се и личното пространство. На изток поведението става по-"мазно" и хората се тикат един в друг. А специално в БГ хората са уникално повредени - поздравиш ли непознат, той се държи като темерут, защото очаква да искаш нещо от него. Защитна реакция един вид...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: arakiss   
Дата:   26-04-12 12:43

за мазно на изток не знам, но имам една приятелка рускиня, която много харесва идеята за лично пространство :)
у вас, вика, не може всеки да влиза по всяко време, да сяда в кухнята и да очаква да седнеш да пиеш с него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: alsash   
Дата:   26-04-12 12:48

....нито едното, ама са ежедневие !

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: PolarBear   
Дата:   26-04-12 12:52

Жоро, не съм съгласен с формулировката на въпроса. За мен "фалшива любезност" е неточен израз.

Фалшиво може да е отношение. Например да проявиш фалшива доброжелателност, съучастие, съчувствие. Това може да го нашравиш любезно или не осбено любезно.

Любезността е начин на поведение, форма. Или си я проявил, или не. Автентично или фалшиво е съдържанието.

Затова любезността е необходима. И има свой минимум, под който възпитания/цивилизования човек не трабва да слиза.

Любезността няма нищо общо с мазното поведение. Напротив, тя е характеристика на възпитания човек, мазното поведение - на зле възпитания.

С любезност най-лесно се опазва и личното пространство, между другото.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   26-04-12 13:06

Съгласен съм с Polarbear.
Също и с Никсън - неговата формулировка е по-точна - лицемерие или естествено държане:

Автор: n1x0n
Дата: 26-04-12 11:55

Във всяка ситуация предпочитам естественото държание пред каквато и да е форма на лицемерие.


Разбира се, може да се държиш естествено и да си любезен, без любезността ти да е фалшива.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: arakiss   
Дата:   26-04-12 13:10

PolarBear [smilie24]

а какво да кажем за голяма част от българите, които са убедени, че любезността е форма на лицемерие [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: canonio   
Дата:   26-04-12 13:16

Да кажем две думи и за задължителната любезност - в Англия ако не кажеш "плийз", няма да ти сипят бира. Отделно и най унизителните и гадни заповеди на шефа винаги са придружени с "плийз". Ако не кажеш "плийз" на негър, нещата стават още по страшни.. той почва да си търси "плийза" и даже ще те пита защо не го казваш...
Та така за задължителната любезност...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   26-04-12 13:26

Не виждам причина да не си любезен с всеки, освен ако нямаш специална причина да не си любезен с някого:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: PolarBear   
Дата:   26-04-12 13:27

...а какво да кажем за голяма част от българите, които са убедени, че любезността е форма на лицемерие [smilie11]
.........................................................

За съжаление, доста неща. В зависимост от случая...

И още едно, валидно във всички случаи. Но е късно за него, пропуснато е през първите седем години.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ценослав   
Дата:   26-04-12 13:28

Любезен съм с тези, които не се държат като темерути спрямо мен.
Темерут съм към онези, които са фалшиво любезни към мен.
[cool] [cool] [cool] [smilie21] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: niagara   
Дата:   26-04-12 13:40

"Ханибал бил едноок. Той осмял онзи художник, който го нарисувал с две очи, и наградил другия, който го нарисувал в профил.
Никой не желае твърде евтини ласкателства, но всеки изпитва приятно облекчение, когато прикриват неговите недостатъци."


Клод Хелвеций



Публикацията е редактирана (26-04-12 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tonitka   
Дата:   26-04-12 13:43

По-добре спонтанна темерутщина отколкото фалшивост, под каквато и да е форма. Сензорите ми бързо я улавят и не се знае как ще реагирам! [smilie18] [smilie18] .....но като цяло и аз като Никсъна! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: J0R0   
Дата:   26-04-12 13:54

Разбира се, че нещата са многопластови.
И едното и другото в чистия си вид дразнят.

Напоследък все повече в магазините които посещавам, касиерките са инструктирани да се държат като анкетьорки - "всичко наред ли беше"? "да ви предложа и еди какво си...", "а какво мислите за..." и т.н. Любезни, та чак досадни.
Другата крайност пък са момците от автосервиза. Ти чакаш, те играят на дузпички с бирена кутийка. Един се провиква "бал съм го Киро с неговата ладичка, от такиви паре нема" и т.н. Тотално спонтанни и искрени.


Ето и два примера с великите.

Ковърдейл беше супер отворен към публиката, научил 2-3 думи на български, поклони, целувки, комплименти след всяко парче.
Колкото и да съзнавам, че е поза и заучено сценично поведение, че в комплиментите само заменя името на държавата и града, въпреки всичко ми беше кеф.
Дилън пък не отрони една дума, излезе, изпя си парчетата и се прибра. Наиситна без една дума към хората, все едно че е на репетиция. Колкото и да го обичам и уважавам като музикант ми стана криво от такова темерутско поведение.

Та съм по-склонен май да не съглася с Никсъна.
Макар че и аз съм малко темерут и затворен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   26-04-12 13:58

n1x0n написа:

> Във всяка ситуация предпочитам
> естественото държание пред
> каквато и да е форма на лицемерие.

+1
Отделно, че няма да ти стигнат нервите да се правиш на маймуна и да се харесаш на всички. То малко въпросът е - Естествено прост или изкуствено прост.[smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 14:05

Аз на 98% от времето съм любезен. Не виждам причина да не поздравя съсед, да не се извиня ако се доближа твърде много до някого или го бутна и т.н.
Всякакъв вид спонтанни темерутщини от непознати са ми изключително неприятни, независимо колко са искрени. Иначе вярвам, че съседите не ме поздравяват по изключително искрен начин...
Честно казано до сега щях да съм станал като тях и да съм отсвирил любезността, макар че в 20% от случаите тя е възнаградена, но имам един защитен механизъм. Когато някой е пълен идиот винаги го преценявам физически и в 90% от случаите знам, че ако първичната темерутщина прерасне във физическа идиотщина, то аз ще съм победител. Това обикновено ми стига да го подмина с усмивка...
Разбира се случвало ми се е, когато грубостта на българина е насочена към 3-ти лица да се намеся и да заставя (предимно мъжки индивиди) към любезно поведение и честно казано, не знам дали е престорено, но стават много любезни..., извиняват се, кършат ръце и т.н.
Така че явно и първичността си има граници.
Единственото е че с жена на глава не може да се излезе, ни с бой, ни с думи..., затова тях не ги закачам...


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: kefalcho   
Дата:   26-04-12 15:36

... "каквото посееш това ще пожънеш"... защо темерутското поведение на някой трябва да те прави и теб същия ?
Сутрин и вечер поздравявам около 30 човека , само един си минава все едно не ме вижда но не ми разваля настроението ...[smilie3] Малко по-силен дух в такива ситуации може да оправи настроението на доста хора[beer]



Публикацията е редактирана (26-04-12 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tantris   
Дата:   26-04-12 15:58

Убиец ли е Левски или герой?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ivodam   
Дата:   26-04-12 16:00

Жоро, ти си чешит, не темерут, има лека разлика. [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 16:38

За пример мога да дам франсетата. Там всяка сутрин, всеки човек, след като дойде на работа, минава през всички останали хора да се здрависва с тях и да си кажат "бонжур, са ва? са ва". И това всяка божа сутрин, сравнително голям офис с 50 човека, което, както може да се пресметне лесно, означава общо 50 * 49 / 2 = 1225 ръкостискания.

Франсетата по принцип са гадни копеленца и го правят от лицемерие, от фалшива вежливост. Ставал съм свидетел как в стаята за разпускане си говорят весело трима, след това един от тях излиза и другите двама почват да му се подиграват зад гърба. Ама иначе "бонжур, са ва". Само моят шеф си е психар, абсолютен темерут, той идва така или иначе преди всички други на работа и изобщо не се занимава да поздравява другите, щото тях ги няма. А когато минат да го поздравявят, ги гледа на кръв и си личи от сто километра, че го прави просто защото се сдържа с голям зор да извади сатъра от чекмеджето и да ги разфасова един по един, та предполагам се насилва да изглежда нормален [smilie18]

Аз лично много се дразня на това здрависване, 90% от тези хора дори не ги познавам и нямам никакво желание да им казвам здрасти и да ги питам как са. Изобщо не ме интересува, че те ще се почувстват по-добре или по-зле. И аз от много неща бих се чувствал добре, ама не очаквам хората да ги правят против волята си [smilie3]

Не на лицемерието!

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tantris   
Дата:   26-04-12 16:46

На запад "Фалшивата любезност" е задължителна. Става дума за толерастията. Темерутите обикновено са лошите националисти-расисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: feliz   
Дата:   26-04-12 17:33

аз пак като Ежко.
Предпочитам доброто държание. А това дали е фалшиво, преценявам на по-късен етап ( ако изобщо общувам дълго с човека ). Ако усетя фалшивост, реагирам с точно преценена и добре изиграна темерутщина.[smilie5]
Иначе онзи дето ми вика "Добър ден", "Заповядайте", "Извинете", на улицата, в магазина или в трамвая (метрото [smilie5] ) ми е все едно дали е искрен. Ся остава и над това да разсъждавам.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: kirilius   
Дата:   26-04-12 18:55

PolarBear [smilie24]

Любезното поведение е като маслото за двидателя - помага на обществото да работи по-лесно. Доброто възпитание изисква да бъдеш любезен дори, когато не си на кеф, но това не значи, че си фалшив. Значи просто, че няма нужда да занимаваш (и предаваш на) околните с лошото си настроение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tonal   
Дата:   26-04-12 19:15

Супер тема
което се тренира то се развива,
ако тренирате любезност и добро настроение , току-виж ви споходили.
, а пък и хората реагират по-добре на любезност и това подобрява даже гадни ситуации , е ако не е дразнещо пресилено разбира се.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 19:17

Човек си става спонтанен темерут след време.
Като се нагледаш на мъже–п..ки ,наглеци и природни мързели, нема как да стане друго[smilie6]
Ей мъжете за нищо не ставате[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tantris   
Дата:   26-04-12 19:20

Това спонтанен темерутизъм ли беше?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Grandpa   
Дата:   26-04-12 19:26

Каквото каза ПоларМечо [smilie24]
Темерут и простак също не е едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 19:41

хората са п..ки, не мъжете...! Ако бяха само мъжете щяхме да сме пушка...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 19:42

"Темерут и простак също не е едно и също."

Този който ме настъпи и не се извини или аз го поздравя, а той ми мълчи е темерут и простак... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   26-04-12 19:47

Преди време някакви българи ги чух да казват че тук хората били измамници, или нещо такова.

Защото съвсем нормално се усмихвали един на друг и се поздравявяли, вместо да се разминават намръщени, със забити в земята погледи.

И мен във всеки магазин като вляза ме поздравяват с усмивка, питат ме намирам ли това което търся, а ако аз попитам за нещо, ме водят на крак до съответния рафт. На излизане ми пожелават приятен ден.

Понякога нещо майтап пускат, хилим се.
Или касиера споделя негов си опит със стоката която купувам. Понякога препоръчва нещо по- добро.

Но това е НОРМАЛНО, това не е фалшива любезност.
Това е част от нормалното функциониране на обществото, и тези принципи са залегнали в първите години на възпитанието.

И тези българи като ги видях колко са отвратени от тукашните "измамници" които им се усмихват, си викам Боже, от кой свят трябва да идваш, че на нормалното възпитание да казваш че било фалш, и да те дразни...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 19:52

Да, Димов, така е, описваното от теб общество функционира нормално и затова от време на време, т.е. СПОНТАННО, някой темерут хваща пушка и избива един клас ученици [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 19:54

Аз най–обичам кат ми продават нещо да ми викат не знам[smilie18]
Напоследък все на такива продавачки попадам. Все тая им е, дали продават или не. Пък май и на мен много не ми пука. Не очаквам нищо особено насреща, купувам каквото ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: lillia   
Дата:   26-04-12 19:58

Това за избиването на един клас ученици, ме подсети за кварталния ханибал лектър на колите.
А някой спре на ъгъла на завоя, я нарезва гуми, я чупи предно стъкло, ние малко по налево се отървахме с предупредително писмо и лак за нокти на предния джам[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
В писмото пишеше, че мястото пред гаража ни , не ни е собственост. Мани–бегай[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: luboar   
Дата:   26-04-12 20:03

според ситуацията. ...истината е някъде там...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ivanov.10   
Дата:   26-04-12 20:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   26-04-12 20:28

Бъди естествен, бъди себе си, независимо от това каква била ситуациата. Тогава няма да има ни фалшива любезност, ни спонтанна темерутщина! И двете са еднакво далеч от истинското.
И дори и да сбъркаш, да се извиниш не е катастрофа. Да признаеш истината в другата гледна точка, това е истинско! Дори и да не ти импонира...
Често не разбираме другия... Но той също има правото да е... Та, такива ми ти нещица...


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: slivenski   
Дата:   26-04-12 21:12

Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?

предпочитам спонтанна любезност... то сигурно някой вече го е казал по-горе... [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejko   
Дата:   26-04-12 21:19

Rebellious, пич си..., успя да кажеш нищо...[smilie24] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-04-12 22:53

Автор: boni
Дата: 26-04-12 13:26

Не виждам причина да не си любезен с всеки, освен ако нямаш специална причина да не си любезен с някого:)

----------------------------------------------------------------

Ето това е моето разбиране и начин на поведение с всички. Изключително лошо впечатление ми правят намусени физиономи и то от хора, които се очаква да общуват с мен.

Естествено на простаци не прощавам, но пак е с усмивка, което пък хем дразни повече хем по-трудно намират начин да отговорят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: exo99   
Дата:   26-04-12 22:56

Автор: lillia
Дата: 26-04-12 19:17

Човек си става спонтанен темерут след време.
Като се нагледаш на мъже–п..ки ,наглеци и природни мързели, нема как да стане друго
Ей мъжете за нищо не ставате
===============================================

Лиле,
Някой около теб да няма проблем с ерекцията? [smile]


Гледам и в другата тема, дето момчето си търси работа, си доста рязка.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-04-12 23:06

Уиуе, не че нещо ама днес си изключително кисела...

И аз имам такива моменти, но гледам да не си го изкарвам на околните.

Не е достойно ако теб са те засегнали да си го върнеш на някой, който с нищо не ти е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tan4o   
Дата:   26-04-12 23:14

Колкото по-голям е темерута срещу мен, толкова по-любезна и усмихната съм.Доставя ми някакво садистично удоволствие да ги измъчвам така![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-04-12 23:16

Хахахахаха Тан4о! И аз тъй действам.

Мнооооооо е гадно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tan4o   
Дата:   26-04-12 23:24

няма друг лек за темерутите![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 23:26

Май всеки в тая тема си разбира нещо собствено под "темерут"...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tan4o   
Дата:   26-04-12 23:29

за мен включва: навъсен, начумерен, неприветлив, мрачен, строг, затворен, мълчалив, необщителен, саможив, намусен, намръщен, недружелюбен, неразговорлив.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 23:43

Може би трябваше да опишеш какво НЕ разбираш под темерут, щото гледам, че описа хамнайсе различни вида моментни настроения и характери [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-04-12 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CanoniO   
Дата:   26-04-12 23:48

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/lixv7077.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: CyberGene   
Дата:   26-04-12 23:49

Мисля, че най-често срещаното разбиране за темерут е някой, който е прекалено неразговорлив.

Но в заглавието е заложено противопоставяне на любезност, при това фалшива. След като е фалшива, значи става дума за досада. Затова си мисля, че Жоро е имал предвид по-скоро хората, дето са чешити и които се държат на пръв поглед нелюбезно поради тоя си чешитлък, но всъщност изразяват отношението си към досаждането на околните с малко повече рязкост и язвително остроумие, вместо с престорена любезност [smilie3] Нещо като доктор Хаус, ако сте го гледали [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-04-12 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Cristinel   
Дата:   26-04-12 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: GuitarString   
Дата:   27-04-12 06:41



Георги Парцалев и Стоянка Мутафова по темата [smilie18]

http://www.youtube.com/watch?v=7v28gixANnE


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: alex1954   
Дата:   27-04-12 20:59

Професиите, в които работиш с много хора изискват да бъдеш любезен, колкото и да ти е криво и да ти се иска понякога да праснеш простака по главата.
Но не можеш- това не е професионално.
Зафиров, обаче е прав, че с любезност по-добре ще се справиш с подобни изроди.[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ipolit   
Дата:   27-04-12 22:38

Англичанките са супер гнусни докато с усмивка ти обясняват, че си в нарушение на някакво олигофренско правило, измислено от някой гъз. Визирам основно стюардеси и продавачки. Винаги са готови да повикат полиция с усмивка, ако нещо не ги кефиш. Англичаните не са така. Те са си просто темерути и ще постъпят по същия начин, ама не дразнят с усмивка.
Идвало ми е да удуша някоя тъпа крава там.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Щурче   
Дата:   27-04-12 23:16

За жалост нямах време да изчета темата, но понеже ми се струва интересна, ще си позволя да се изкажа по отношение това, което виждам около себе си.

Великобритания, по мое мнение, е страната, в която е измислена "фалшивата любезност". Дотолкова, че това е залегнало във възпитанието на хората и се е превърнало в манталитет. Аз го харесвам и уважавам. Хората масово са много по усмихнати, учтиви, готови да помогнат. Приятно е. И спокойно. Живее се много по-лесно и се спестява много от към скандали, непредвидени ситуации, агресия.

В крайна сметка не живеем по сто живота и това как се чувстваш е важно. На мен не ми пука кой е станал с г**а нагоре, имал е лош ден и т.н. Аз поздравявам, държа се възпитано, усмихната съм, и ми е приятно да виждам подобно отношение отреща.

А има и нещо друго, държейки се по този начин, учтиво, културно и т.н., това става и начин на мислене. В един момент се свиква и хората просто са по-позитивни. Има отношение и спокойствие, няма толкова нерви и драми. На мен много ми харесва. Слизам от автобуса, благодаря на шофьора и той се усмихва.

Като си отидох до бг за априлската ваканция и самолета кацна, на паспортната проверка по навик се усмихнах, казах здравейте усмихната и човека зад стъклото ме изгледа из под вежди и 2 минути ми оглеждаше личната карта... И това е първото впечатление...

И преди съм го казвала - случвало ми се е да си вървя усмихната по улицата (защотот нещо ме е зарадвало), хората да ме гледат странно и да ме оглеждат за хендсфрий... Не е нормално това.

И да, няма как всеки да те кефи и винаги всичко да е тип-топ, но според мен трябва да има норми на поведение. Мечо, както винаги [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: orlindraganov   
Дата:   27-04-12 23:18

Аз постоянно се хиля като се возя на кол`лото

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: 2nYo   
Дата:   28-04-12 00:03

Според матряла, и отношението, ама напоследък презумцията 4е всеки е поне малко добър, лека полека се сменя на такава 4е всеки е поне малко(не много малко) Лош !

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Mori13   
Дата:   28-04-12 00:19

Не е нужно човек да се мазни, за да е любезен. Но е добре, човек да е любезен. Можеш да си любезен, като просто се дършиш достойно и уважително към другите. Това не е трудно да се практикува и към неприятници. Не харесвам хора, които са темерути и трябва да им вадиш думите с ченгел от устата, особено когато става дума за професионални отношения. Ако ида в някой сервиз например и там човека ми сумти и ми мрънка нещо, най-вероятно ще му пожелая прятен ден и ще отида другаде. У нас много хора си позвоялват да бъдат нелюбезни към клиентите си, което е недопустимо.
Мазните слагания обаче са също много отблъскващи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 00:39

Абе шсе упрайте.

Да не забравяме че БГ или още не е тръгнала, или тепърва стъпва на пътя към цивилизацията.

Ще се оправят нещата, вероятно, ма няма да сме живи.
Представям си България 2178 година... без чалга, без панелки, без дупки.
Хората карат възпитано, на улицата и в магазина те поздравяват и ти се усмивст, ти правиш същото... и НИКОЙ не приема това за фалш.

Без мизерия, без крадливи политици, без цигански гета, без мутри и мошеници... и най- вече без българи...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tantris   
Дата:   28-04-12 00:40

Да, ама ще има визи за американците[smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 01:18

Не се знае... пък и мен от визи не ме е страх.

[smilie7]






(иконката на Навиту да сложа за първи път!)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 02:21

Абе Димов, то американските политици са 100 пъти по-крадливи от българските бе. Нашите са дребни риби пред онея. Кой докара световната криза, нашите ли или хамериканските с нескончаемите им далавери и симбиоза с бизнес мафията? То американските политици съсипаха света бе човек. Ако има истинска корупция на високо ниво, то тя е в Щатите и Япония. Ти си токова дребен, че не я виждаш, както мравката не вижда очите на слона. При нас корупцията е дребнава и на дребно ниво, затова я виждаме в ежедневието и ни хапе и жили от тук оттам, та се чешем начесто.
Оная другата слонската като те настъпи и нямаш време да се почешеш, оставаш размазан на асфалта.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: kirilius   
Дата:   28-04-12 04:50

Щурче [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 05:58

Бони, това ми е пределно ясно. Просто ми трябваше още една фраза, чисто технически, за да стане поста.

Политиците винаги и навлякъде са крадливи, ОСНОВНО ПРАВИЛО!

За кризата - още от дамото начало съм убеден че тя беше нарочна, и на принципа "да запаля моята къща та да изгори на Вуте плевнята".
Това е много дълга тема...

Пак за крадливите политици: има разлика.
В България те делят мегдан и крадат ДИРЕКТНО от хората, лт отделния човек. Докато тук крадат по друг начин и на такова ниво, че не се усеща нито от хората, нито от дребния и среден бизнес. Може би оттам нагоре си на хорото.

Разликата е ОГРОМНА. Каквато е разликата ти самия да си в епицентъра на гръмотевична буря, и това да чуеш по радиото че има такава буря в Аржентина, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 07:25

Не се усеща от хората и от дребния и среден бизнес а?[smilie18]
Питай стотиците хиляди безработни по света, в резултат на кризата, която тръгна от ипотечната криза с жилищни имоти в щатите.
Питай онея, които окупират Уолстрийт.
Питай собствениците на фалирали фирми.
Абе Димов, тая свинщина в световен мащаб я докараха точно американските политици.
Гледай пак Уолстрийт с Майкъл Дъглас, много пророчески филм излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 07:47

По принцип краденето не се усеща до ниво над среден бизнес.

Кризата е друго нещо, и тя имаше друга цел и смисъл.
Това че по света будалите са се набутали е техен проблем, а най- вероятно е било търсено като ефект.
Фирми винаги и постоянно се отварят и фалират, а окупирай уолстриит е дирижирано.

Слава Богу, Америка не е, и никога няма да падне до нивото на Европа...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 08:49

Ти си над нещата нали:) Всъщност Америка както винаги се опита да си измие ръцете със стария континент, прехвърляйки собствените си финансови проблеми.
Как я мислиш да продължава тая Някой трябва да връща в един момент. Не може цял живот да живееш на кредит и с ипотеки.
Всъщност Димов, знаеш ли колко е хубаво да не дължиш пари на никого, да не изплащаш нищо и да нямаш доживотни ипотеки?

Ето какво е написал един по-умен от нас човек, преди 35 години. Доста е пророческо:

Артър Хейли, Банкери - 1975г.

— Искам да бъде разбрана следната истина: Америка унищожи своята собствена парична система, а и тази на света, и причината за това е в политиката, алчността и дълговете. Искам съвсем ясно да се разбере, че не само отделни личности и корпорации, а и цели нации могат да банкрутират. Съединените щати са близко до банкрута — и за това има несъмнени доказателства и в миналото, и в настоящето....
Кризите с паричните единици не са нещо ново — продължи Луис. — Нашият век е изпъстрен с подобни примери, и всички те сочат една единствена причина — правителството предизвиква тази смъртоносна болест, инфлацията, като печата огромно количество пари, които нямат златно покритие и не са защитени от други реални стойности. През последните петнайсет години в Съединените щати се прави точно това.
— Вярно е, че в обръщение има повече долари, отколкото би трябвало — призна Алекс. — Никой разумен човек не се съмнява в това.
— Но има и повече дългове, отколкото биха могли да се върнат — поклати глава Луис. — Дълговете нарастват като огромен сапунен мехур. Американските правителства са разпилявали безотговорно милиарди, след това са правили неразумни заеми, потъвали са в невъобразими дългове и са използвали печатните преси, за да създадат повече пари и инфлация. Хората следват този пример. — Луис кимна към катафалката отпред и продължи: — Ето банкери като Бен Розели извършиха най-прокълнатото си дело, като натрупаха огромни дългове. Ти правиш същото, Алекс, с твоите кредитни карти, които ускоряват инфлацията, и с тази лесна процедура за вземане на заеми. Кога ли хората ще усвоят отново урока, който учи, че не съществува лесен дълг? И като нация, и като индивиди, американците вече са изгубили онова, което някога притежаваха — разумна финансова политика.

— Ето, погледни това! — Тя посочи съобщението, което започваше със: „Защо да чакате? Още днес можете да осъществите утрешната си мечта!“ — Какво е това? Това е една нечестна лъжа! Високопарна, агресивна измама, предназначена да вкара в капан наивните! Утрешната мечта за всеки със сигурност е нещо доста скъпо. Затова е и мечта. И никой не може да си я позволи, освен ако не разполага с парите сега или ако не е сигурен, че ще ги получи скоро.
— Не биха ли могли хората сами да преценят това?
— Не! Не и хората, които ще се поддадат на тази заблуждаваща реклама. Точно тези, към които всъщност е насочена. Това са по-наивните хора, които се убеждават лесно и които вярват, че всичко написано е истина.

— Виж, Алекс, хиляди хора си навличат на главата неприятности с тези дългосрочни дългове. А не би трябвало да е така. Защото те купуват разни боклуци — най-обикновени неща от магазина, кухненски пособия, плочи, книги, храна. Правят го, защото не могат да си представят какви ще са последиците, а и защото съвсем лесно получават кредит. Но кредитът преминава в страхотни дългове, които са непоносимо бреме за тези неразумни хора в продължение на години.


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 08:58

(Прави се че не е прочел нищо от този европейски фейсбуко-обменен и масово-популярен пост)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 09:05

Ролята на парите е да циркулират.
Знам колко е хубаво да не дължиш нищо - живял съм без да дължа нищо, и в пълна бедност, 32 години в БГ.

Предпочитам да живея живота си когато той се случва, независимо дали къщата ми е на изплащане. Тук няма мама, тате, тетинчо, свако и чинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 09:16

Фейсбуко европейски обменен текс викаш. На Хейли?[smilie18]
Текста е абсолютно точен и се видя че е точен много добре, преди няколко години.

Не знам Димов. И аз живея живота си, когато той се случва. Моята къща не е на изплащане[smilie18]
Между другото съм много съгласен с фразата за мечтите. Мечтата за това е мечта, за да си поставиш цел и да я постигнеш. Не да я имаш сега, пък да я плащаш после. Не ме кефи тоя заробващ начин на живот.
Предпочитам нищо да не ми тежи и да съм свободен да вземам решенията си без да се съобразявам на кого колко дължа. Защото, когато си длъжник Димов, не си свободен. Не знам дали го осъзнаваш. Имам доста познати, затънали в ипотеки, които не понасят работата си, но не смеят да рискуват, заради дълговете.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 09:33

Така е.

Но аз не съм късметлия до такава степен че да мога да си направя къща в БГ. Имам братовчеди - един прокурор е една сестра, омъжена за лекар, и живеят в апартаменти на изплащане.
Другите ми роднини и аз не знам как живеят.
Това че ТИ си съумял да направиш къща не значи че милиони хора могат същото.

Аз съм лесен - плащането на къщата ми коства само няколко дни работа, важното е не че дължим пари за нея, а че живеем нормално. Милиони българи само за храна ИЛИ за парно бачкат цял месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 09:36

Освен това къщата е инвестиция - винаги мога да я продам.

И НЕ мога да "затъна" в ипотека, зашото има закони. Правя фалит, и си оставам в къщата...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 09:38

Е да, правиш фалит и не връщаш парите, които си взел назаем. То затова изгърмя всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 09:49

Няма да правя фалит, това беше само пример че не мога да затъна в ипотека, както го разсъждаваш по европейски. Просто имам много опции, живея изплащайки къщата, не е голям разход, не е тормоз. И винаги можеш да излезеш по- лесно от тая сделка дори отколкото ти можеш да продадеш твоята къща.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: boni   
Дата:   28-04-12 09:57

Ама да, ти няма да правиш и разсъждавайки типично по американски си мислиш, че и другите няма да правят. Пък то взе че всичко изгърмя в един момент, а някой понапечата хартийки, друг плати масрафа....
Димов, цялата тая работа е "Пази боже сляпо да прогледа" . Така се държиш и във форума - българите това, българите онова[smilie18]
Айде отивам да поснимам малко.



Публикацията е редактирана (28-04-12 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 10:02

Абсолютно винаги съм обичал България, и това как се държа в темите е само и единствено начин по който се старая да провокирам българите да се вземат в ръце и да излязат от блатото.

Само това ми е целта, и винаги е била.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: arakiss   
Дата:   28-04-12 10:48

Автор: diandimov
Дата: 28-04-12 10:02

Абсолютно винаги съм обичал България, и това как се държа в темите е само и единствено начин по който се старая да провокирам българите да се вземат в ръце и да излязат от блатото.

Само това ми е целта, и винаги е била.


че то това се вижда [smilie24]
ама трябва да поискаш да видиш ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-04-12 11:19

Дата: 28-04-12 09:05

Ролята на парите е да циркулират.
Знам колко е хубаво да не дължиш нищо - живял съм без да дължа нищо, и в пълна бедност, 32 години в БГ.
-----------------------------------------------------------------

И ся си много богат с ипотеки и заеми ли? Това заблудата е страшно нещо! Човек като си втълпи нещо и иди го разубеждавай.

Обясни ми Димов какво имаш там, което те кара да си толкова щастлив? Селейството ли? Близките ли? Многото приятели ли? Средата ли?

Може пък да си затворен човек, който иска да го оставят на мира и да си доволен точно там. От писанията ти до сега съм придобил представата, че си изключитъелно не общителен човек.
Един път не написа нещо добро за съседи, познати, колеги в тия твои щати. Пишеш само как никой не те притеснявал и ти си много доволен, че еди кой сии се бил преместил и кучетата му няма да ти лаят или каквото и да беше подобно.

да си призная честно хич не създаваш у мен представата за един щастлив и доволен от живота човек. Да ти призная честно точно обратната представа си създал у мен - на необщителен, вечно недоволен човек, който се е затворил в едно американско градче и толкоз.

Сори ама някакси трудно ще ни убедиш как всичко е цветя и рози и това е щастливия живот пък останалите тук тънем в мизерия и и нищета и сме най-големите нещастници.

Пари се изкарват Димов! И тук и в щатите и навсякъде.
Обаче щастие не се купува с пари, а с човешки взаимоотношения. Това няма ли го хич не може друго да ме заинтригува.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: arakiss   
Дата:   28-04-12 12:43

да не забравяме все пак, че щастието е субективно понятие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   28-04-12 15:39

Аз по темата...[smile]

Понеже темерутщината си е малко или много естествена черта на характера на много хора, то при тях любезността се явява като придобита, т.е. те полагат усилия да са любезни. Може да се тълкува и като фалшива, но аз лично не бих вложила отрицателен смисъл в думата "любезност". За мен тя е задължителна, особено когато става въпрос за служебни или официални отношения.

За успокоение на diandimov ще кажа, че мина времето, когато магазинерките в България те гледаха все едно им дължиш нещо или пък изобщо не те поглеждат, за да ти подскажат, че им досаждаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-04-12 15:43

ми субективно е Ара! Щастието е когато се чустваш доволен от живота. Някои успяват с мялко, а други и многото не ги прави щастливи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Cristinel   
Дата:   28-04-12 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: tnt   
Дата:   28-04-12 20:34

Димов ш'ма пруща'аш, ма американският начин на живот не е речено, че е най-правилният и най-хуманният! Дръж си го! Ама не ни го натяквай [smilie5]

Ае на здраве [beer]



Публикацията е редактирана (28-04-12 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 20:56

Димов,
Щом ти е добре където си, живей и бъди. Но не го натрапвай на тия, дето още те слушаме. Щото у американско, май гласа ти е зад зъбите! И го разтоварваш тук, няма лошо. Щото там си просто мълчаливец и присъствие. Но не бъркай европейско-българската ни толерантност с това да изтърпяваме всичките ти комлекси! Да, знам, че всеки има трудни моменти, но поне УВАЖАВАЙ тия дето още те приемат! Нищо, че по твоята скала са неудачници-неясно какви си субекти - скапани европейци... Вселената не се върти около теб, бъди по-толерантен!
Цени това, което имаш, а не това което си мислиш, че си![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: diandimov   
Дата:   28-04-12 21:22

Да отговоря много накратко на Зафиров:

Колите и къщата са на изплащане, колите ги взех чисто нови и ги изплатих вече. Не съм богат със заеми, но реално погледнато няма нищо лощо в това да си купиш чисто нова къща по поръчка, макар и със заем, защото неам нерви да събирам цял живот пари за нея, и да ги тупна на масата като съм на вече на 79 години, щото да не съм дължал нищо.

Кое ме кара да съм щастлив? Обичам нещата да са в мои ръце. Брат ми малко ми липсва, приятелите си ги имам, средата е нещо мноооого важно! Именно средата и хората тук ми харесват. Това че няма по света и у нас и Слави, това че няма чалга, това че го няма целия измислен свят на нещастие, толкова типичен за там откъдето идвам.

Наистина не общувам с всеки, не и преди да видя реален смисъл в това. Това не ме прави необщителен, дори напротив - "ефективно - общителен". Обичам никой да не ме притеснява, обичам спокойствието. И в БГ дори не съм се събирал всеки ден с приятели, а роднитите си ги виждах 1-2 пъти годишно.

Никога не съм чак толкова доволен, винаги има нещо което ме провокира да продължа напред или да искам по- доброто. Но не съм вечно недоволен. Грешна представа. А в момента съм се затворил в едно американско градче, 2 милиона и нещо, това е истина. Имам важна работа и не съм пътувал от няколко месеца, а много ми се ще да пообиколя тук-там пак.

Да, не всичко при нас е цветя и рози, нито в БГ са мизерници и нещастници. Не искам да кажа това, и не съм го казвал.
Аз съм много щастлив че вече не съм потопен в оная параноична среда, че не ми тегне на главата онова черно усещане за безнадеждност, както това беше в БГ.

Накратко - хората и средата са други, много позитивно настроени, духа е друг. Усещането за свобода...
Ясни правила, ред и закони, оптимизъм... Широтата и простора...
Това е което ми харесва тук и което не съм имал в БГ.

[smile]

За Рибелиус: нищо не натрапвам, само стана приказката с Бони, малко извън темата, но се завърза по тоя начин. Аз само изразявах моята теза.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 21:31

А, това изказване е вече друга работа! Намерил си си мястото, това е супер! То е твоето, нищо универсално няма. Моето пък си е тук. Важното е да сме себе си , нали така?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: sunnyshot   
Дата:   28-04-12 21:34

Защо пак сте се сбили кой по- най-, УСА или България? [smilie5]

По темата и в полза на тезата на Димов, има един факт, който не бих се наела да оспорвам. Никъде в Европа, а и по света, няма услуги, ефективност и любезност като тези на американския континент. И любезността не е фалшива, напротив, трудно ще намериш служител, който да не ти помогне и да не направи за теб повече, отколкото заслужаваш в момента, с темерутския си глас и отношение. Идва от заложената още от детството и от църквата ценностна система.

Е, някой път келнерите ми идват в повече, когато ме питат през 5 минути дали всичко е наред, но това мога да го преживея [smilie5]

А по въпроса за къщите и обобщенията: boni, и моите къщи не са на изплащане. И на много хора наоколо не са.


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejel   
Дата:   28-04-12 21:38

За фалшивата темерутщина[smilie24] [smilie24]

Всеки път отличен резултат[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 22:19

Има нещо важно. Някои от нещата няма как всички да ги разберат. Не и ако не са живяли в чужбина достатъчно. Сериозно това.

Не е съревнование темата,но пак натам отива... Някои неща се разбират, като ти станат ежедневие...


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ejel   
Дата:   28-04-12 22:24

Някои неща се разбират, като ти станат ежедневие...

Т.е. като ти почернее....[smilie5] И почнеш да даваш акъл[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: ivodam   
Дата:   28-04-12 23:02

Брайвик няма капка лицемерие, прям и откровен до посиняване. Забелязвам в тази връзка някакво почтително и уважително отношение към него... но може би само така ми се струва? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Cristinel   
Дата:   28-04-12 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Rebellious   
Дата:   28-04-12 23:08

Към ejel :
Ти пък де видя Щърчето да е давала акъл? Това , че някой е на кръстопът не ни дава правото да бълваме в ничия посока! Дори и да е интернет форум!



Публикацията е редактирана (28-04-12 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: Щурче   
Дата:   28-04-12 23:23

.



Публикацията е редактирана (29-04-12 05:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшивата любезност или спонтанната темерутщина?
Автор: belbo   
Дата:   28-04-12 23:40

Не вменявайте вина на децата [smile]

На хубавото бързо се свиква [smilie25]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.