Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: 26.04.1986
Автор: 2metraninja   
Дата:   26-04-12 15:36

Ние си бяхме на село и яко набивахме окъпани от дъжда черничеви барабонки - кеф голям - цели буркани пълнехме и после лапахме :) Никой нищичко не ни е казвал - кво е станало или кво трябва и не трябва да правим - пълно затъмнение.

Сестра ми пък бяха на военно обучение в планината някъде, обаче имаше с тях и деца на властимащите, та под предлога че имало бясни лисици в гората и не може да продължи обучението, щото нали при военното обучение се пълзи и търкаля по тревата.

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: serjy   
Дата:   26-04-12 15:39

някой помни ли, колко дни след аварията беше съобщено за това на населението?


Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: Krassy   
Дата:   26-04-12 15:49

ЯХБЗ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: dobriman   
Дата:   26-04-12 17:11

А по едно време нали някъв вирус беше плъзнал и се активираше на днешният ден.

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: asahi   
Дата:   26-04-12 17:20

Бях си купил от Славейков Делта Форс и си джитках на нея. Поради някакви причини бях сменил датата на компютъра и посред лято се оказах на 26.04 и засегнат от вируса Чернобил, закачен от този диск. Повреждаше биоса. Добре, че един познат имаше същото дъно и оправихме работата.

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: krist   
Дата:   26-04-12 18:24

от източник, на който мога да имам голямо доверие, знам, че във Видин е имало повишение на радиационния фон след аварията..[smilie2]



Публикацията е редактирана (26-04-12 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: CanoniO   
Дата:   26-04-12 23:48

грешна тема:)



Публикацията е редактирана (26-04-12 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: dobriman   
Дата:   27-04-12 19:48

Стават и грешки.

...вероятно и в Припят са го казали (за да е по темата)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: idoru   
Дата:   27-04-12 19:55

Мдааа... а сега в Чернобил е пролет.

Тревата синее, птичките лаят, червеите прехвърчат... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: Stefanos   
Дата:   27-04-12 20:58

Преди време филм бяха направили - BTV Репортерите


Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: MarinY   
Дата:   27-04-12 21:07

Седмица, след аварията бях командировка по Дунава, от Ново село до Силистра. Щяхме да развиваме туризма по крайбрежието. [smilie8]
Във всяко селище се срещахме и с човек от гражданска отбрана, с дозиметър. Имаше леко завишение на радиационния фон, но беше в допустими граници. Нормално, в София се измерваха подобни стойности поне веднъж годишно. Може и да са ни заблуждавали комунистие, като са давали развалени Гейгерови броячи на цивилните. [smilie6]

Няколко месеца след случката, получихме служебна информация - бюлетин от Европейския комитет по туризма (нещо такова му беше името), за радиационните фонове по държави и години в Европа.
Е, в средата на петдесетте, преди да забранят въздушните ядрени опити, Цяла Европа е била няколко години с доста по-високи фонове, отколкото ние след Чернобил. [smilie10]
Не че е абсолютно безопасно, но не е и за паниката и слуховете, които още се носят.
Това, което се е случило там е страшно и опасно. Жалко за хилядите жертви. Но при нас, нещата не са били "рискови".



Публикацията е редактирана (27-04-12 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: acklay   
Дата:   27-04-12 21:15

Преди време гледах един филм- Life After People.Част от него беше снимана в Припят.Някои животински видове май добре си живеели там без хората и си възстановили популацията.

Не знам доколко е истина.Някой ден мисля да ида до там да видя [smilie18]

Аз лично съм роден февруари 85 и майка ми ми е кавала, че по време на инцидента съм набивал марули...

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: nikon_F2   
Дата:   27-04-12 22:21

Човекът, който тогава "изяде лайната" се казваше
Любомир Шиндаров - наведен, удобен, послушен министър.
Единственият, който тогава реагира адекватно беше ген. Добри Джуров. Същото, което разказва асахи съм го чувал от приятели, които са били дозиметристи по морето. Показателите са били доста високи, поне по крайбрежието. Знам, че са им давали йод и т.н.
Учуден съм, че при ivodam е било различно.
Трудно е да се каже колко са жертвите на Чернобил в България.
Преди година си отиде приятел, чиято левкимия беше доказано "чернобилска". Беше на 32. Има много хора , чиито онкологични проблеми най-вероято саа "чернобилски". Лошото е, че децата които тогава хрупаха марули сега вече имат деца и последствията продължават. Много често не веднага и не изведнъж. Ако имате добър педиатър, който е по-добре информиран може да ви даде конкретни данни, никак не са радостни.
Марин Я, нали не си наивен човек? след като сиЩяхме да развиваме туризма по крайбрежието. [smilie8] , смяташ ли, че някой ще те допусне до реални данни? Особено пък ако са били неблагоприятни? Пуснали са те по парзалката с пълна сила и по най-убедителен начин.
То 26 год след аварията човек не може нищо да промени, може би е по-добре да си мисли, че нищо не се е случило?


Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: MarinY   
Дата:   27-04-12 23:33

Да бе! Не ви ли писнаха тези приказки-успокоения-извинения, за глобалната или комунистическа конспирация, за марионетките и за скритите водачи? Тогава само комунисти и послушни лицемери са живяли. Истински професионалисти и честни хора живеят само в сегашната "демократична" България.

И откъде се пръкнаха така знаещи и можещи? Или пак Чернобил се е намесил, ама за компенсация, с положителен резултат?

Данните, за които говоря, са от "лошите капиталисти". И те ли са в заговор с "нашите другари"? През петдесетте години е имало същата, че и по-голяма радиация. За много по-продължителен период от време. Къде е вълната от ракови заболявания, свързани с облъчване?
Последствия има, но да се приказва за доказана връзка е, като да си приказваме за глобалното затопляне, причинено от човека. Мирише на политика и много пари.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: Stefanos   
Дата:   27-04-12 23:48

Тук как се е движил радиационният облак от 26 до 10 май 1986г. по данни на IRSN- http://www.irsn.fr/FR/popup/Pages/tchernobyl_video_nuage.aspx


Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: 2nYo   
Дата:   27-04-12 23:53

М4и Марине те и едните и "другите" се са си Онези, бе 4овек ! Да не мислиш 4е некви "други" от некъде си (Марс) са дошли ?

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: tantris   
Дата:   28-04-12 00:38

И кво? На 1-ви Май нямало радиация над Софето?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: nikon_F2   
Дата:   28-04-12 03:50

Някой искаше цифри-ето цифри:
[smilie10]
http://ivailovgrad.com/2012/04/26/26
за тези, които искат по-накратко:
Изследванията показват, че сумарната радиоактивност, отложена през май 1986 г., е по-висока от стойностите през чист период, както следва :
– 90 до 1400 пъти в Северна България;
- 340 до 1700 пъти в Южна България,
- 1300 до 31 000 пъти в планинските райони.

По степен на замърсяване (ако не броим Русия, Украйна и Белорус) България е на пето място в Европа след Швеция, Финландия, Австрия и Норвегия по ефективна доза облъчване на населението за първата година, обаче е на първо място на Стария континент – заради липсата на информация, оттам и на предпазни мерки.”
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: mladenov   
Дата:   28-04-12 06:11

Аз бях на манифестацията за 1-ви Май, а същата есен бях на бригада. Брахме чушки и дюли в село Житница, Пловдивско.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: Пърпъла   
Дата:   28-04-12 06:24

Къпахме се на плажа.Слизахме пийнали ербапи от някакво нощно парти на Аладжа Манастир и си викаме "аве само германците ли могат се къпят в студеното море"

Отговори на това съобщение
 Re: 26.04.1986
Автор: Пърпъла   
Дата:   28-04-12 06:46

Това няколко дена след аварията де. Демек извадили сме късмет някак си.
Инъче на една позната мъжът и си замина скоропостижно и неочаквано от рак същата година. Беше ял обилно пресни салати, репички и други пролетни прелести.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.