Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Патрулка на газ!
Автор: peterst   
Дата:   24-04-12 13:41

в България съботно неделните шофьори правят 20-30к км/година [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: universum   
Дата:   24-04-12 13:49

Да уточним във Варна метанстанциите са 5 не са 3.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: da.fo   
Дата:   24-04-12 14:15

Явно съм изостанал с бройката. Аз знам за тази до болницата на околовръстното, OMV до вятърната мелница и една до Метро.


Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-04-12 14:38

Автор: promis
Дата: 24-04-12 13:13

Абе така сте се хванали за тоя газ, все едно без пари карате. Най-големите пичове въобще не ги бърка разликата в цената, където 200, там и 400 кинта [smilie5]
-----------------------------------------------------------------

Ми аз в това отношение не съм пич и направо съм скъперник за това да си фърлям парите на вятъра за гориво. Особено при 35 К на година.

Предпочитам разликата от каране на бензин и газ да я дам за едно сафари из Африка. Пък ми дреме кой какво ще си мисли.

А разликата е точно 39%. Ако мислиш, че е малко твоя работа.

Всеки сам си цени труда и парите и си преценява за какво да ги дава. Аз за моите съм преценил.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: ejko   
Дата:   24-04-12 14:40

бях..., рече и отсече[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: promis   
Дата:   24-04-12 16:02

Колко излиза едно сафари в Африка?

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: deltalink   
Дата:   24-04-12 19:50

Вот ето дааа ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: universum   
Дата:   24-04-12 20:09

Извън темата:
Метан станции във Варна към момента за da.fo.:
1. До болницата - на Желев
2. До Метро - пак на Желев
3. ОМВ на кръстовището Цар Освободител и Смирненски
4. Бензиностанция Петрол на "Детелината" на Осми Приморски полк и Смирненски - вдясно се пада отбивката като се тръгне посока Виница.
5. Безиностанцията на Тролейна дето зареждат автобусите на градски транспорт. Там досега касов бон не съм вземал между другото, но пълнят на около 250 атмосфери, като за градски автобуси и събира повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: da.fo   
Дата:   24-04-12 21:06

universum [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 21:10

Не знам за метан станции във Вегас, но щом показваш може и да има... Специално тази до летището е нова, вчера я видях и се учудих. Беше празна, никой не зареждаше. Защото е в пропъртито на онази транспортна фирма дето калите и са на газ... Не знам другите. Никога не съм чувал някой да кара на газ или някъде да се монтират газови уредби. Пък и едва ли си струва да дадеш пари за газова при положение че хората си сменят колите на 3-4-5 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   24-04-12 21:23

написа:

> za 4-5 000 км годишно въобще не си
> струва да си купуваш кола - с
> таксита и под наем, ще ти е доста
> по-изгодно като удариш чертата
> накрая.

Ами хайде теоритично да сметнем.

4000х0.6 = 2400 без първоначалните такси, които са поне 3 лв./ден. Ама ако се возиш в София. Я тръгни с такси от София до Враца да речем и кажи каква ще е цената. Рент-а-кар - между 20 и 30 евро на ден, горивото и депозита отделно.
Ако смятаме за 3 години: Такси - 7200 без началните такси и то само за градско возене. Ако сметнем че ползваш такси половината дни в годината, само за отиване до някъде и за връщане (само 2 пъти на ден) - 180х3= 540 на година или 1620 за 3 години, ама тогава трябва да изнимаваш по над 10 км. на возене. Общо - нека го закръглим на 9000. А, тук не влиза престоя на светофарите. Нормално таксито излиза в София около 8 лв за 10 км. Или 16 лв на ден - 20 км. Но тогава за да изминеш 4000 км са необходими 200 дни, което прави вече 10000 за три години. В случая рент-а кар е далеч над тази сума. 180х3х20= 10800 евро или 21200 лв. само таксите, без гориво.
Кола: Да кажем, че харчи 8/100. Гориво: 3х8х40=960 литра. 960х2.5= 2400. Още 600-700 гражданска - 3-3100. Нека да сметнем, че купуваме кола за 6000. Гуми, застраховкии др. за още 3000. До тук станаха 11500 за 3 години със собствена кола. Малко по-скъпо от таксито. Но ако го сметнем за 5 години,което е нормално за една кола, та било то и втора ръка, то колата вече идва на 6000колата + 5000 (по 1000 на година други разходи) - 11000 разходи без гориво. Горивото - 1600 литра х 2.50 - 3800. Закръглено - 15000. С такси - вече сме към 17000. И то само ако ползваме таксито САМО от нас до работата и обратно. За 1 човек. Добре, ама то ако си сам и ползваш кола/такси само за работа - отиване и връщане, на година са ти над 200 работни дни - или по-точно около 240, махни отпуски - 220. Тасито тогава идва 220х16=17600 за 5 години за човек. Ако сте двама и не сте на едно и също място сумата вече става друга. Но ако сте със собствена кола и се движите само с нея - дори и двоен пробег с колата да правиш, то пак няма да стигнеш 35000, както е с такси. Така, че удрянето на чертата май показва, че най-изгодно, ако си сам е градския транспорт. Около 500 лв на година за всички линии в София без ограничение на пробег и брой возения. Само за пример - разсстоянието от нас до офиса и обратно в най-лошия случай с градски трансопр е 2 часа дневно. С кола - час и 40 - час и 50 минути. Спестеното време е никакво. И това заедно с чакането по спирките. Дори и зимата чакам по спирките не повече отколкото отнема да изчистиш колата от скреж и сняг.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: da.fo   
Дата:   24-04-12 21:28

Ето ги във Вегас ... ама цената Ви е дебела там.


Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 21:41

Дебела цена? 70 цента на литър се пада, това 2 4 осемсе е за галон еквивалент.

[smile]

Сега го смятах - ако сложа и на двете коли газови, за около 3 години ще избия инвестицията.
Обаче първо - тук става много топло лятото. Второ - губя си багажника. Ние и сега като тръгнем някъде едвам събираме всичко, пък представям си да сложа тая бомба отзад.
Трето - при инцидент колата ти я плаща застраховката, но не ти плаща газовата. И четвърто - за 3-5 години идва време за нова кола, тоест разправията с газовата е почти безсмислена.
Четвърто - тези газ станции са само няколко, докато бензиностанции има на всеки ъгъл. От нас до която и да е газ станция ми е около 15 или повече мили, Ако трябва да ходя и да зареждам специално, аз само от това ще навъртя маса километри...

Виж, ако бензина стане 7 долара за галон а газта остане на 3, може и да се замисля за газова...

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: universum   
Дата:   24-04-12 21:45

Таз цена на мене нищо не ми говори, а ме мързи да им смятам изкилиферчените единици. Метанът го продават в еквивалент на галон бензин и върви че разбирай тез $2 за какви кг. е.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 21:49

То пише - 2.80 за галон еквивалент.
Ако разделя два и осемсе на 3.85 получавам 70 цента, което е литър еквивалент.

Тоест, около левче на литър.

Бензина е 3.90 за галон в момента, защото се дигна доста. Това прави един долар на литър, или 1.48 лева на литър.



Публикацията е редактирана (24-04-12 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: ivjordan   
Дата:   24-04-12 21:49

^не знам как е в хамериканско, но тук газовата уредба се избива за 10К километра при среден разход 10/100, което си е 4-5 месеца, така че сериозно се чудя, че все още има бензинови автомобили на бензин.
Е, ако човек кара само в слънчевите уикенди, може би няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 21:52

Ние зареждаме средно по 3 пълни резервоара на кола на месец.

При всяко зареждане разликата между бензин и газ да е 10-15 долара за сметка на газта. Така го смятам.

Тоест, средно 2 и половина до три години ми трябват за да избия тези около 2000 долара за 2 газови.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: da.fo   
Дата:   24-04-12 21:57

Те(хамериканците) затова водят постоянно войни - за да им е тънкаж бензина [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: universum   
Дата:   24-04-12 21:59

Димов литър метан и литър бензин не е едно и също.
Гледам, че му казват еквивалентен галон, което значи, че един еквивалентен галон метан не е 3.785 литра.
Пък и тука метанът се продава на килограми, а не на литри.
Та малко е по-сложна сметката според мене.
Метана идва около 1 - 1.50 лв за кг., но може и да греша някъде.
1-1.5 щот цената варира от 2 до $3.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 22:02

Аз го смятам от галон на литър, защото и двете са мярки за вместимост. Не знам как се продава, никога не съм карал на газ, и не знам как точно да го сметна от галон еквивалент на килограм.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: ivjordan   
Дата:   24-04-12 22:06

^Е, то това с войните е ясно, но винаги възниква въпросът, защо да не караш на по-евтино и по-чисто гориво, когато можеш.
Естествено, американците това не ги вълнува (ни цента, ни чистотата).

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Grandpa   
Дата:   24-04-12 22:09

То дизел няма на 80% от бензиностанциите, па за метан не ми се мисли колко ще е удобно за УСА.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Grandpa   
Дата:   24-04-12 22:10

Хонда май пусна серийно модел на Сивик на газ.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: promis   
Дата:   24-04-12 22:45

Зафе, кажи за сафарито бе, стана ми интересно колко излиза. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 22:45

Аз толкова чиста природа и реки колкото тук не съм виждал в БГ, може би малко в Италия, онази част като влизаш откъм Изток...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.