Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Световен ден на книгата! Коя е първта ви книга?
Автор: norman-kuk   
Дата:   23-04-12 17:54

Днес от толкова четене за този ден се замислих коя е първата книга която съм прочел [smile] Та първата от начало до край ми беше "Митко Палаузов"[smilie5] [smilie5] цяла летна ваканция я четох тази тегобия...после бяха "Конника без глава" "Оцеола" другите на Майн Рид и т.н. леко по леко интереса към литературата ми се възвърна....обаче с първата си беше мазохизъм[smilie9]

А вашите първи книжки? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: ivodam   
Дата:   23-04-12 17:57

Ха-ха, моята първа беше "Овчарчето Калитко", ма изобщо не съм я докарвал и до средата. [smilie18]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 17:58

Първото книжле което помня беше някакво за първобитни хора ... някакъв Чунг ли имаше Чанг ли .... не помня точно .Но и заглавието не помня .

Но ми беше много интересна .

Това като първи спомени от някога ....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: hery   
Дата:   23-04-12 17:59


"Смелият Чунг", май беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 18:05

Май такова нещо беше ...


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: bard   
Дата:   23-04-12 18:08

Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: promis   
Дата:   23-04-12 18:10

И такъв ден ли имало [smilie18] Тия хора само се чудят какво да празнуват!

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Todd   
Дата:   23-04-12 18:15

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/uwai6722.JPG
http://biblio.detstvoto.net/uploads/posts/2010-09/1285533338_sinjata-brada-1968.jpg


И тая помня [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Vinsent   
Дата:   23-04-12 18:39

Не си спомням първата, ама първата голяма, която глътнах в 7-ми клас за 2-3 дни беше Капитан Драйфус. Преди това, може би, Парижката Света Богородица. Или поне тези си спомням по-отчетливо от онова време.
Със сигурност преди това десетките книги на Карл Май, Майн Рид и Жюл Верн. [smile]
Всъщност си спомням от още по-рано Сребърното езеро, една от първите на Карл Май, която ми попадна. В онова време тези книги бяха много кът. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   23-04-12 18:43

Макс и Мориц [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/rtrq9221.JPG
http://biblio.detstvoto.net/uploads/posts/2010-03/1268907018_maks_i_moric-1983.jpg


Най, най-първия спомен за прочитна книжка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: victory13   
Дата:   23-04-12 19:02

приключенията на лукчо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: ejko   
Дата:   23-04-12 19:40

"Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" дааааа..., тези бяха сила!
Аз си спомням първата си "дебела" книга (без картинки) беше "Приказка без край", не знам колко беше дебела, но освен удоволствие от книгата получих и нескрита гордост!

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: chill   
Дата:   23-04-12 20:21

Най-ранната, която си спомням е "Баскервилското куче". Помня я, защото си носех книги в училище да чета в час (щот ми беше скучно) и един ден, 3-4 клас беше, се оказа, че трябва да пишем съчинение по някаква книга и аз носех "Баскервиското куче", та писах за нея. Със сигурност и други книги съм чел преди това (щото се научих да чета преди да тръгна на училище), но не си ги спомням конкретно. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: ценослав   
Дата:   23-04-12 20:34

Аз от най ранна възраст обичах да чета философски произведения само. [thankyou] [beer] [thankyou] [beer] [smilie21] [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: norman-kuk   
Дата:   23-04-12 20:41

Младежта родени след 89-та нищо не казват [smile] тук всички ли сме на параклиси дръти[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Vinsent   
Дата:   23-04-12 20:47

Вярно бе, Конан Дойл [cool] [cool] [cool]
Ами Морис льо Блан и Арсен Льопен [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: TODD   
Дата:   23-04-12 20:54

Рано съм чел и "История Славяноболгарская" от Паисии .....

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: ценослав   
Дата:   23-04-12 20:55

В трети клас /10 годишни/ един мой съученик си счупи ръката през 60-те години де. Значи, като вярно другарче му отивам на свиждане да го "подкрепя" и кво да видя???! Той чете книжката "Четиво преди брака" и ми показва две скици на мъжки и женски полови органи.
- Те тая книга мама я криеше на гардероба от горе и не ми я даваше. Паднах от стола, дето го бях сложил на масата и сега вече ми дава да я чета - бяха обясненията му за случилото се.
Бе, бяхме любознателни и скромни деца.[thankyou] [thankyou] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: allx   
Дата:   23-04-12 21:01

Първите дебели бяха в 4ти клас, преместихме се на място, където не познавах никого- "Наследникът от Калкута", "Кръстоносци", и чак в шести клас някой ми пробута "Война на световете" и открих фантастиката

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-04-12 21:18

"Приключенията на Незнайко" и "Незнайко в Слънчевия град" - в един том от детско-юношеската поредица на издателство "Отечество".

Прочетох я веднъж на глас и веднъж наум, преди да тръгна на училище.

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Vinsent   
Дата:   23-04-12 21:35

Баси, колко забравени - Леопард Грели, Бернардито Луис Ел Гора и Наследникът от Калкута [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 21:35

Ей, вярно, че този Незнайко и аз го четох по някое време [smilie5]

Спомням си, че в предучилищна възраст четях разни такива детски книжки - "Приключенията на Лукчо", "Пипи Дългото Чорапче", имаше една българска - "Роман в Буркан", руската за Незнайко, и "Карлсон, който живее на покрива" разбира се - мисля, че Карлсон беше първата книга, която препрочетох, още преди да тръгна на училище я бях чел поне 3-4 пъти. Май точно тази книга ми създаде навика, който имам и до днес - да препрочитам книги, които ми харесват.
Иначе коя точно е била първата цяла книга, която съм прочел, не мога да си спомня. Трябва да е станало, когато съм бил 5-годишен, и е най-вероятно една от по-горните.

Със сигурност си спомням коя беше първата книга "за възрастни", която прочетох - "Капитан Немо". Това стана в първи клас, след като вече бях прочел повечето известни детски книги. Хареса ми толкова, че в следващата една-две години изчетох всичко на Жул Верн, което го имаше по Благоевградските библиотеки.

В последствие изчетох толкова книги, че даже понякога се чудя дали не си пропилях част от детството с толкова много четене, вместо да тичам повече на чист въздух [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: Vinsent   
Дата:   23-04-12 21:41

Все пак, да не забравя, по-късно Джек Лондон, О'Хенри и Джером Джером [cool]
То отиде към любими вече: Илф и Петров, Хашек, Булгаков - доста по-късно. [cool]

Щях да забравя, а Клифърд Саймак [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: ivanov.10   
Дата:   24-04-12 18:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Световен ден на книгата!
Автор: canonio   
Дата:   24-04-12 18:12

нормално, щом на 6 си бил още в детската градина...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.