Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:09

Нови, нови, колко да са нови - 17 годишни хехе

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:11

Абе имам един приятел в Канада, караше едно 15 годишно Волво там и ми вика, че го маха, защото много скъпо вземали сервизите. Изгоряла му бензинова помпа, дошли от сервиза с репатрак и му взели 1000 долара за 10км до сервиза и смяна на помпата[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: deltalink   
Дата:   23-04-12 23:18

1000 даже са малко. Ако беше с японски таралясник щяха да са 3К.
Е не се научихме да не киризим у чуждите паници ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: chipsy   
Дата:   23-04-12 23:18

Аз затова отказах сервизите в САЩ[smilie5] Като ми рекоха $2300 да ми оправят гарнитурата на главите на Субаруту, да видиш неволята как учи[cool]
На майстор само за баланс на гуми вече и allignment(май е реглаж) при дилъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:21

Въй, каква е тая кола бре, дето си сложил тел:) Аз едно време на Варбурга така ремонтирах жилото[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   23-04-12 23:29

Ами не знам:) Помня, че на баща ми стария Москвич 408 беше с хидравлика на съединителя, не с жило[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 23:33

Хубу де, нямате ли там застраховки? На мен пътната помощ ми влиза в застраховката.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ixus   
Дата:   23-04-12 23:33

Според мен няма нищо ненормално в поведението на колата.Същото го правеше 190ката ми ,същото е и сега с 6 цилиндрова 124ка 2.6.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Djogata   
Дата:   23-04-12 23:50

Ок, теб те знаем, ти си печен, дъ бест (но все пак втори след Димов) и т.н., ще се оправиш, ама ето Бони разправя как на неговият човек му искали 1000 кинта. Та се питам той няма ли застраховка, и нямало ли е да му излезе по-евтино. Ако знам, че са такива цените на пътна помощ, и като знам, че карам 15-годишна кола (и че няма на кой да звънна да ме изтегли например), аз лично бих се сериозно замислил за застраховка.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   23-04-12 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   24-04-12 00:08

Между другото мене хич не ме кефят коли, които няма какво да пипнеш и всичко е електронно.
Ей сега за Мерцедес - Ц класа на няколко години на приятел, почти нова дет се вика.
- Няма щека за маслото. Като избереш на компа проверка на маслото казва, загасете колата. Гасиш колата и си на контакт - пак искаш да видиш - казва "дайте на контакт" - ама нали съм дал бе мамка ти! Няма оправия[smilie18]
- Не иска да загрява - зимата не качва над 50 градуса, съответно няма парно. За да се смени термостата над 300 кинта, защото е не знам си в какъв блок и т.н. Баси, моя е 15лв на старата Е класа и се сваля с 3 болта като на жигула.
- Турбото ту работи, ту не работи. В сервиза казват, "добър ден, 500лв за не знам си къв датчик"
Егати!!!!

Моя като го взех и забелязах, че в големи задръствания вдига температурата и някъде над 100градуса се включва аварийно перката на климатика и веднага сваля. Гледам - а, виското заминало. Нормално за 17 години му се е спекъл силикона. Ново 450 кинта оригинално, хубаво менте 200 кинта, кофти менте 120 кинта.
Да бе да, как не. По принцип не го карам градско и на дълъг път не се налага, но все пак... Набарах датчика за перката от пресостата на климатроника, я един хубав кабел, я едно ключе под таблото и всичко е 6:)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Cristinel   
Дата:   24-04-12 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: boni   
Дата:   25-04-12 00:08

Мда, за лекото клатене на оборотите при празен ход, в руските форуми посочват за чест виновник някакъв тъп клапан за регенрация на бензиновите пари от резервоара. Сменял се на 5 години. Моя едва ли е сменен.... Утре ще го видя.

Клапан , доставляющий немало неприятных минут владельцам Мерседесов : очень часто при низких температурах , особенно после заправки из-под капота начинают раздаваться стуки , которые с перепугу многие принимают за смерть двигателя . Работает по принципу частотной модуляции и регулирует подачу паров бензина из бака (точнее из абсорбера – емкости с активированным углем) во впускной коллектор . И атмосфера в выигрыше и кошелек владельца . При снятом питании должен быть герметичен . Абсорбер имеет три канала : к двигателю , к баку и вентиляционный ( обычно выходит во внутреннюю полость лонжерона ) . Последние два канала необходимы для недопущения образования вакуума в бензобаке . Когда эта связь нарушается бак может сдавить , что часто происходит на типах 140 . Как правило один раз в пять лет абсорбер приходится менять . Частым дефектом датчика является негерметичность в закрытом состоянии , при этом во впускной коллектор попадает большое количество паров бензина , что приводит к неконтролируемому обогащению смеси на режиме холостого хода . На больших режимах это не сказывается , т.к. разрежение во впускном коллекторе мало

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 09:53

Тоя клапан за вентилацията много често не работи в бая коли ... и все прави ядове .

И на мойта също ... но аз съм решил въпроса кардинално [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] 1,5мм дупка в капачката !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И Опела така вървеше [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 10:11

Тоде, ще извиняваш, ама заради изпълнения като твоето си купих чисто нова кола. То българския майстор все е по-умен от немските/японските и т.н. инженери [smilie18] Имам един направо баснословен случай, дето на първата ми кола - Mazda MX-3 ходих да ми сменят бензоновия филтър и оня реши, че японските инженери нещо били объркали и за да ми свали филтъра, първо ми свали халогена, след което през дупката в бронята на халогена направи някаква друга дупка с бормашина ("няма да се вижда, бате!") и така го свали [smilie18] Ама аз тогава бях още млад и зелен и си мислех, че сигурно така трябва и че сигурно японцте са тъпите, дето така са направили да се сменя. Оня ден пък един майстор ми сглобява кухнята от ИКЕА и псува шведите през цялото време колко тъпо били направили вратичките с алуминиевия профил без дупки, та трябва да дупчи по 5 минути на дупка, за да слага пантите и чак на последната вратичка, след изгубени около 2 часа каза "А?! Ама то трябвало само да се натисне капачката, за да застопори, няма нужда от дупчене! Ама нищо, сега е по-здраво". Истории с масйтори всеки от нас има и винаги нашият майстор е по-умен от инженерите!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 10:16

Тоя същият майстор с кухнята пък слага Г-образни метални релси в единия шкаф, на които ляга вградената фурна. Монтира ги първо така, че вертикалните стени на релсите се падат надолу и опират в релсите за чекмеджето под тях. И естествено фурната не може да влезе, понеже идва високо. И той вика: е, не може да е истина, тия шведи толкова ли тъпо са направили всико? Няма страшно, бате, ще срежа вкъщи тия релси с флекса за домашно, ще оправим всичко!

И му викам: бате, що не обърнеш релсите така че верртикалната стена да е нагоре, а не надолу? [smilie18]

Просто мога да разказвам, разказмва, разказвам... На българския майстор винаги първата му работа е да реши проблема с дупчене, пробиване, рязане с флекс, връзване с тел [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: Todd   
Дата:   25-04-12 10:29

Това с дупченето не съм го измислил аз !!! Всички мотоциклети така вървят !!!

[smilie5]

Някога си правехме мръсни номера като бяхме глутницата - едно парче транспарантно тиксо и залепваш върху дупката на резервоара .... и след 100-200 метра мотора мре !!!

И се започват бъзици - ква е тая барака , не може да мине 100 метра !!!! [cool]

А за майторлъка - аз съм пробил мойте капачки !!!! На хората им вземам парите като нищо за да сменям клапани и филтри ...

Не се впрягай много .Аз моите съм направил така !!!!

А че е тъпанарска измислена система - тъпанарска е . На колите преди 98-ма беше направено 100 пъти по-просто и никога не се разваляше !!![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: ejko   
Дата:   25-04-12 10:33

CyberGene е то като е от Икеа, така-и-така стоиш при майстора, гледаш го и му даваш съвети, поне да си я беше сглобил сам...

Отговори на това съобщение
 Re: Айде сега авторазбирачите една загадка:)
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 10:36

Ами аз за това нещо съжалявам най-много! Трябваше сам да си я сглобя, щото всичко друго в апартамента ми е от ИКЕА и си го сглобих, но тук понеже е кухня, а при мен има една колона, заради която трябва да се преправят някои от шкафовете и виках майстор. Като видях кво представлява въпросното "преправяне" и как можеше сам да си го направя, съжалявам горчиво... [smilie2] Всичко ми огелпи, не чете упътванията и така сглоби нещата, че ум да ти зайде! Ама живи и здрави, ще карам 3-4 години, след това свалям всичко, купувам си нова кухня и вече ще си я направя сам, както си трябва - по упътване, внимателно и обмислено [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.