Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-04-12 19:55

През последните няколко години в спалнята работеше шумният ми десктоп денонощно. След това реших да го пенсионирам и останах само на макбука си, който пак работи денонощно, но е напълно безшумен. Първите няколко нощи се събуждах облян от студена пот, с учестен пулс и с нахлул адреналин от паническия страх, който ме беше обхванал, защото не бях свикнал да спя на толкова призрачна тишина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: Krassy   
Дата:   24-04-12 19:56

Офтопик!

Напомня ми за един, дето все се оплаквал на монтьора, че колата му тук хлопвала, тук поскръцвала...

Качил се монтьора, запалил, почнал да обикаля улиците.
- Чуваш ли да скърца? - попитал той собственика, чакайки някакъв капризен отговор отново...
- Амииии, да, не чуваш ли тук, това в таблото лекото и в ходовата част понякога уж може би ...

- Е СЕГА НЯМА ДА ЧУВАШ! - му казал монтьора и усилил радиото до дупка....

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: deltalink   
Дата:   24-04-12 20:04

Имаше едни HTPC-та без шумни захранвания и са идеален вариант за таквизи дейности. Захранването му е подобно на лаптопско.
http://www.itx.bg/bg/mini-itx-case/desktop-nettop-htpc.html

Ама dreambox-a си остава най-добрия вариянт.

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: Krassy   
Дата:   24-04-12 20:53

Поправка... отдавна има по добри САТ СТБ-та от дриймбокс-а...

Например аз съм с Clarke-Tech [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: 1vo   
Дата:   24-04-12 21:40

CyberGene написа:

>две парчета, между които няма
> тишина...

И да има, плеърът буферира достатъчно, че да го просвири пак без прекъсване.

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-04-12 21:43

Теоретично ли говориш или от опит? Защото се интересувам от гаплес плейбек горе-долу откакто слушам музика на компютър и когато установих, че е голям зор да се направи гаплес плейбек, особено на компресирани формати като mp3 [smilie3] В смисъл да не си губим времето да се обясняваме теоретично, щото и аз я знам теорията, и аз съм програмист, и уж има буфер, всичко трябва да е наред, ама ако беше наистина наред, нямаше да го има термина Gapless playback [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-04-12 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: deltalink   
Дата:   24-04-12 21:51

Верно, че вече има вариации секви, ама DM си е класика!

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: Krassy   
Дата:   24-04-12 22:12

След като може да се буферира цяла песен, какъв е проблема да се буферира повече?

На мак-а буфера на Амара-та например ми е минимум 500 МБ, като обикновенно задавам 2 гигабайта... а музиката се разполага до 1 гига преспокойно...

Освен това ако плейваш от ПС /не от Мак/ си с компромиси в качеството [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: asahi   
Дата:   24-04-12 23:28

Бе направо не става, ти казвам. ПеЦе ли е - само за пишеща машина, и то на село. Максимум!

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: 1vo   
Дата:   24-04-12 23:45

написа:


> Освен това ако плейваш от ПС /не от
> Мак/ си с компромиси в качеството
> [smilie7]

От къде идва разликата, нали компонентите са едни и същи?



Сайбър, теоретично говоря, никога не съм се задълбавал има ли 5 стотни пауза или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: CyberGene   
Дата:   24-04-12 23:56

Проблемът идва от мп3-ките конкретно, защото там се ползват блокове от данни и прочее чудеса, за които в момента няма смисъл да навлизаме в детайли, но работата е, че за разлика от WAVE-файловете, които съдържат само чиста конкретизирана аудио информацията бит по бит - нищо повече или по-малко - мп3-ките съхраняват аудио информацията по доста по-различен начин, което води до това границите между две парчета да не могат да преливат едно в друго безпроблемно, просто последният блок от данни не свършва точно там, където съвршва музиката, затова буферът не може да помогне, а още по-лошото е, че самият мп3 стандарт, за разлика от някои други lossy стандарти (ogg, mpc и т.н.), не поддържа оригинално gapless метатагове. За радост, LAME-енкодерът въведе такива метатагове преди доста време и от тогава повечето софтуерни плейъри ги разпознават и правят гаплес плейбек без никакви проблеми. Но някои плейърчета в коли, хардуерни плейъри и т.н. се правят на ощипани госпожици [smilie3]

Понеже знам, че Краси ще навлезе в темата за "лошото" качесто на мп3-то, искам да спра веднага тая тема. Мен така си ме кефи [smilie5] При това имам доста добър абсолютен музикален слух. И съм скромен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: 1vo   
Дата:   25-04-12 00:07

мп3-ките са си супер (особено с МАД-ът [smile] ), но напоследък предпочитам отворени формати [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nettop-компютър или мултимедиен плейър?
Автор: CyberGene   
Дата:   25-04-12 00:36

И аз предпочитам(х) отворени формати и всичко ми беше в ogg или mpc, обаче като се наложи да си качвам музика в колата и ми стана доста тъпо... Сега вече правя всичко на mp3 с LAME профил extreme (variable bit rate). Напъвал съм се със слушалки Sennheiser HD595 (референтни според доста аудиофилски форуми и на няколко различни скъпи звукови карти), при все че знам за какво да слушам, да чуя някаква разлика от WAV и не съм успявал. Разбира се, на всички ни е ясно, че Краси ще чуе разликата и с колонките на лаптопа си, но ние простосмъртните за радост нямаме толкова прецизно ухо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.