Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Аудио-видео проблем
Автор: analgina   
Дата:   21-04-12 20:55

Търся помощ за един проблем. Имам си един стар CRT телевизор, към който съм закачил
1. Кабелна телевизия през приемник на скарт 1
2. Домашно кино на скарт 2
3. Компютър на чинч.

Преди ползвах Булсатком на скарт 1 и нямах никакви проблеми проблеми. Когато ми пускаха кабелната цъкна някаква искрица и техника измърмори нещо, че другата ми техника има проблем и да си го оправя, но го игнорирах, защото няколко години ми вървят закачени и няма проблем. Пуснаха кабела и всичко беше ОК за 3-4 месеца. До празниците. След като се върнах си включих всичко в контактите и на телевизора ново 20 - бучене и проблем в картината. Опитах всички комбинации. Трите поотделно няма проблеми. Компютър + домашно кино - ОК. Кабелна + компютър и Кабелна + домашно кино - проблем. Изводът за мен е, че проблемът е в кабелната. Чувал съм, че има някакви напрежения по кабелните, та да ми кажете дали може да е нещо такова как да го елиминирам.

PS: Преди време бях писал за проблем с ТХО на друг телевизор, който се появи, когато го пуснахме към тази кабелна но на аналогов сигнал, преди приемника. Може би просто му е дошло времето, но да го добавя към симптомите.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: abyser   
Дата:   21-04-12 22:45

Имах подобен проблем преди години - як брум от кабелната. Бях го решил временно като откачих ширмовката на входящия кабел от първия сплитер, демек не ползвах 'масата' на провайдера. Видимо нямаше никакъв спад на качеството на сигнала - ТВ и интернет, брума почти изчезна.

След това си купих едно ТРГЕ и всичко заспа. Не съм го отварял, но предполагам, че в него няма части за повече от 1-2 лв макс.


Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: asahi   
Дата:   21-04-12 22:58

На един приятел му заземих кабелната и проблемите му свършиха. Вероятно на друг са се отворили.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: analgina   
Дата:   21-04-12 23:06

Ще пробвам с един ТРГЕ. Викиват е до нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Krassy   
Дата:   21-04-12 23:44

Такъв хазард са тези комплексни навързвания, че изобщо и идея си нямате...

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Han_Solo   
Дата:   22-04-12 00:37

Krassy написа:

> Такъв хазард са тези комплексни
> навързвания, че изобщо и идея си
> нямате...
--------------------

Що бе, аз даже съм виждал какво ли не, включително и видео апаратура на която единия компонент беше вързан към една фаза, другият към друга и се опитаха да ги свържат със сигнален кабел... сетих се за ефекта УАУ [smilie5] при един друг случай измерих едни 110волта между корпуса на монитора и ширмовката на кабела... ама това са си хард изпълнения [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Krassy   
Дата:   22-04-12 00:40

Аз съм си развързал галванично техниката с един ... голям... тежък... меден... тороидален...

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Cristinel   
Дата:   22-04-12 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Krassy   
Дата:   22-04-12 00:53

230V към две по 115 със средна точка, която още не съм заземил... ама може и да не се наложи... и две шепи филтри... колко вата... забравих, ама е бая голям [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Cristinel   
Дата:   22-04-12 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: analgina   
Дата:   22-04-12 01:06

Нещо се отклонихте. Аз нямам хипер мега HiFi техника на циркониеви крачета и живея под наем. Един такъв галваничен разделител на входа на кабелната ще ми свърши ли работа? Досега съм нямал проблеми и без разделители, но по празниците нещо се е променило. Я нов абонат, я нещо друго.

Ако имате други предложения съм готов да ги прочета.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-04-12 01:21

Навремето докат ползвах услугите на Кейбълтел, сега Близу, ми дадоха едно разделително филтърче, което се слага на кабела им преди да бъде включен в телевизора.
Иди и им кажи какво искаш.
Трябва да ти го предоставят без пари, но можеш да ги почерпиш ако решиш!



Публикацията е редактирана (22-04-12 01:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Analgina   
Дата:   22-04-12 01:26

Аз сум на N3 в Пловдив. Ще им звънна първо на съпорта, да видим какво ще кажат. Досега са били много отзивчиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: analgina   
Дата:   22-04-12 11:33

Коригирам симптомите. Преди малко си размишлявах кое с кое не се обичат и се сетих, че звъкът от компа отива в домашното кино. След като го махнах, се оказа, че кабелната с киното са ОК. Значи компютъра и кабелната си правят мизерии. На различни контакти са, но на един предпазител. Остава нулите им да са различни.
Иначе се обадих на съпорта и още днес ще ми изпратят техници да монтират предпазител. Ще ги видим като дойдат какво ще кажат

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: analgina   
Дата:   23-04-12 22:24

Дойдоха техници в неделя. Измърмориха, че проблема е в компютъра ми, а не в тоците по тяхната мрежа и сложиха галваничен разделител, който изглежда като самоделка и всичко заспа. Пари не искаха. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Analgina   
Дата:   02-05-12 09:15

Да попитам пак разбиращите: попаднах на този разклонител Philips , който има и защита на коаксиален кабел. Ще върши ли работата на филтърчето, което ми сложиха, или няма смисъл да го купувам?

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: likorna   
Дата:   02-05-12 09:24

Не, едва ли са галванично разделени входа и изхода.



Публикацията е редактирана (02-05-12 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Adno   
Дата:   02-05-12 09:27

analgina написа:

> Нещо се отклонихте. Аз нямам хипер
> мега HiFi техника на циркониеви
> крачета и живея под наем.


Животът под наем не е живот! [smilie2]

Извинявам се за спама, не се сдържах [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Todd   
Дата:   02-05-12 09:37

Надали някой помни телевизорите НЕК които бяха с + 300 волта на шаси .
Всъщност имаше и такива Сонита .

Как ли са били разделени входовете на антената , аудиото и видеото без да утрепат някой човечец или да заварят антената за асмата ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Толкоз стари и добре работещи хитринки има измислени преди 100 години .

А колкото до трансформаторите - всички маломощни трансфораматори са медни жици .... магнитопровода нема как да е бакърен - там си е обикновенно ръждясало желязо с малко силиции в него .



Останалото са парчета за купувачи.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: asahi   
Дата:   02-05-12 14:17

И бг ламповите телевизори имаха сериозен потенциал на шасито спрямо нулата на контакта. Някои радиоапарати също. Затова съм ги низвергнал от колекцията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Аудио-видео проблем
Автор: Analgina   
Дата:   02-05-12 14:45

Ама пък как пеят ламповите телевизори и радиоапарати... А ако са и на гранитна плоча, става страшно [smilie18]

Благодаря за отговорите!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.