Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   24-04-12 01:22

написа:

> Ще взема да ги питам кой бизнес са
> имали впредвид .

Малко или много имам някакъв опит с търговията и търговците. Няма как да се случи, и Тод е прав в случая, че всяко начало винаги е на минус. Трябва да си готов ако не за това, поне да си на нулата. Да не говорим, че в началото ще предлагаш по беден асортимент и после ще инвестираш в повече стока. Примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 01:30

Аз в БГ няколко пъти съм започвал уж бизнес, даже още двама ортаци имах.

И нищо не стана.

Правехме дребни сладки и кексчета на една саморъчно сглобена машина, а аз инвестирах 300 марки за етикети и рекламни афиши... много пари по онова време.

По два пъти на ден обикалях София - за набиране на нови клиенти, и за разнасяне на стоката. И го правех пеша, щото кола беше немислимо.
Район от Сточна гара, Подуене, Плиска, Мусагеница, Иван Вазов, Захарна Фабрика... пеша всичко това, всеки ден.

И накрая нищо не стана де, не можахме дори вложените пари да си възвърнем. Най- голямата ни сделка беше като продадохме на една борса сладки за 60 лева, удар беше това! И след 2 седмици от борсата се обадиха да идем да си вземем сладките щото никой не ги купувал, и да върнем парите.

Такъв опит с частния бизнес имам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: bozo   
Дата:   24-04-12 01:36

diandimov
А това, дето правехте опитахте ли дали може да се яде изобшо[smilie18] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 02:28

Естествено!

Майката на единия авер имаше баничарница и ние ползвахме оттам машини и материали, плюс нашата си машина.

Освен това ние самите си ядяхме от сладките... бяха си много добре!

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 02:31

Тя и баничарницата затвори, след около 10 години работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 02:50

(Тука Бозо казва че баничките сигурно не са били хубави)

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: diandimov   
Дата:   24-04-12 02:53

Бяха мнооого вкусни!

Колко пъти са ме спасявали тези банички от гладна смърт!
Прибираме се от свирене или от купон, гладни в малките часове... ама мнооого гладни, особено ако тревата...
И минаваме през баничарницата, баничките в 3-4 през нощта са тъкмо изпечени, ох майкоооо!

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: emo99   
Дата:   24-04-12 02:54

Занимавал съм се с търговия преди 20 години . Тогава от всичко се правеха пари , но сега времето е друго . Зная , че един стартиращ бизнес първите 3 месеца е на загуба . Горе долу за толко време клиентите научават за тебе,ползват услугите ти и ако са доволни идват и други , но всичко е относително . Зависи къде, какво и на кого продаваш .

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-12 11:20

Зная , че един стартиращ бизнес първите 3 месеца е на загуба.

Според мен, това зависи изцяло от бизнеса - може да е 1, може да са 6...8...12...

Ако ще продаваш варена царевица на плажа и цялата инвестиция ти е една голяма тенджера и една хладилна чанта - ще си избил инвестицията още на първата седмица, а на втората ще си на печалба. Естествено, тази печалба и нейната стабилност ще бъдат пропорционални на размера на инвестицията, сложността на работата и необходимата квалификация на персонала. [smilie5]

Най-важното обаче, е това, което каза Бони - трябва да харесваш това, с което се занимаваш. Иначе нищо няма да стане... дори и да правиш някакви пари - пак няма да си щастлив и ще ти тежи.

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: Todd   
Дата:   24-04-12 11:22

Гумаджийница !!!!

[cool] [cool] [cool] [cool]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: 1vo   
Дата:   24-04-12 11:23

Вече и варената царевица ли се нарича "бизнес"

"Сега не се казва да сковем кочина, сега се казва-да реализираме кочина"
Ястребовски [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: ejko   
Дата:   24-04-12 11:28

n1x0n, това с харесването е малко преекспонирано. На мен всичко ми омръзва като е по задължение. А ако трябва да те храни, то си става задължително...
По-скоро трябва да не мразиш работата си, а това дали я обичаш си е до нагласа... Има хора обикват всичко, което им носи кинти и са Ок с него..., други с каквото се захванат го намразват...

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: Todd   
Дата:   24-04-12 11:29

Надали ще бачкам някога в живота си работа която не ме кефи - без значение колко мангизи носи ...

Толкоз години не можах да го преодолея тоя проблем ...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: chill   
Дата:   24-04-12 11:31

Абе, харесване, харесване .. дори програмирането, което е по принцип творческа професия, демек ангажиращо, вълнуващо и интересно ... на 90% се състои в скучна и рутинна работа, която просто трябва да се свърши.


Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: n1x0n   
Дата:   24-04-12 11:50

n1x0n, това с харесването е малко преекспонирано. На мен всичко ми омръзва като е по задължение.

Спроред мен няма нещо в човешкият живот, което да е по-недоекспонирано от този фактор в днешният свят.

Просто "модерната" система за отглеждане на деца и образоването им изобщо не обръща внимание на него. От малки биват зомбирани с това, че трябва да се търси "перспективна" работа, че трябва да се гради "кариера" по определен начин, че има някакви задължителни градации на "престижа" на професиите в обществото.

Ежедневно срещам хора на по 50-60 години, които са прекарали практически целият си живот без да знаят какво харесват, какво обичат, къде е страстта им... не защото нямат такова нещо в живота си. Просто никой не ги е учил, никой не ги е поощрявал, а и те самите не са търсили.

Иначе, той и секса омръзва, като ти дойде в повечко и най-любимата ти храна писва, ако прекаляваш с нея... нормално е. Ненорманото е да избираш за своя професия неща, които не ти доставят удоволствие по начало, а 90% от хората в белите държави точно това правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: ejko   
Дата:   24-04-12 11:53

ми затова си прав...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: krist   
Дата:   24-04-12 12:16

"дори програмирането, което е по принцип творческа професия, демек ангажиращо, вълнуващо и интересно ... на 90% се състои в скучна и рутинна работа, която просто трябва да се свърши."

ще се сетиш ти, що казвам, че не съм програмист, а работя като такъв[smilie3] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: ejko   
Дата:   24-04-12 12:17

ще се сетите вие..., аз защо не работя като програмист[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: chill   
Дата:   24-04-12 12:26

Все пак - останалите 10% са несравними с нищо. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: ejko   
Дата:   24-04-12 12:30

Това 10% какво е..., кинтите ли на процент ги взимаш[beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: chill   
Дата:   24-04-12 12:31

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ofrn4471.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/yxma8416.JPG

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/47864000/jpg/_47864660_palentc_jaxa_226.jpg


Айде стига оффтопик. Само да кажа - това на снимката е космически кораб, където стария има (изключително скромен) принос. [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-04-12 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: krist   
Дата:   24-04-12 12:32





Публикацията е редактирана (24-04-12 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: gogo   
Дата:   24-04-12 12:34

Четох до към 3-та стр....

Скромният ми опит с европроектите говори, че има едни пари за усвояване на едро. Дали ще са за помощи за безработни за бизнес, за конкурентноспособност, за развитие на селските райони... заглавието няма значение [smilie5] НАШИТЕ хора тря'а глътнат едни кинти ! [smilie5]

Ако не вярвате - питайте някой който е борил европроекти ! [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: boni   
Дата:   24-04-12 13:08

Това за омръзването е точно така. Ако преяждаш постоянно, защото се изкушаваш и ти е вкусно на момента, ще надебелееш и ще се чувстваш зле.
Същото е и с работата - изкушаваш се да работиш все повече и повече, изкушаваш се да вземеш всички поръчки, изкушаваш се да печелиш все повече и повече, обаче това не те прави щастлив. Ставаш нервен, започваш да не си харесваш работата, започва да те дразни.... А всъщност тея допълнителни пари не ти трябват реално, те не те правят щастлив.
Ако си оставяш време за почивка, развлечения, семейство и не си лаком, няма да ти омръзне.
Та проблема е само в лакомията човешка....



Публикацията е редактирана (24-04-12 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Стартиране на нов бизнес с 20 000 лева ?
Автор: imitev   
Дата:   24-04-12 13:09

Хаиде!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.