Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: С кола до Анталия
Автор: AndreyIst   
Дата:   03-05-12 07:57

Джога, моите хора ходят на 3 - 4- 5 места в годината, което е нечовешки много за пътуване на докторанти и дипломанти. По света това просто не се случва, пътуват главно ПИ на лабовете и само на младежки форуми ходят гореспоменатите специалисти.
Хората ми кандидатстват за стипендии, като почти винаги ги печелят и тези стипендии почти винаги не са пълни /с малки изключения/. Доплащам им разликата, за да могат да идат и да си покажет резултатите.
Моля, не ме критикувай по дефиниция, ако обичаш. БАН никога не е плащала командировки, освен на дъртите си академици.

Отговори на това съобщение
 Re: С кола до Анталия
Автор: djogata   
Дата:   03-05-12 08:51

Не те критикувам по дефиниция, нали затова питам откъде им се финансират проектите, и че ако е БАН, е ясно защо няма пари за командировки.

Просто споделям, че не е честно докторантите да си плащат за пътуването. Докторантите правят сериозна наука, и трябва да им се даде шанса да я споделят пред света, да създадат бъдещи контакти, да натрупат опит. Това си е инвестиция в тях. По местата, където се намират повече пари за наука, докторантите пътуват редовно и представят работата си на големи конференции.

Така че 3-4-5 пътувания за годината не е нечовешки много за докторанти. Аз съм докторант, още е Май месец, а вече имам 3 задгранични пътувания за тази година (в случая за работни срещи, не за конференции). Поне още 3 пътувания имам вече планирани, като две са за конференции - едната конференция е само с индивидуални покани, и аз не съм единственият докторант, поканен там.

И предишните две години беше същото - поне по 3-4 задгранични пътувания по работа.

Един добър приятел също е докторант в момента, и само за последната година ходи 3 пъти до Китай и два пъти до Щатите за срещи, изобщо без да броим конференциите. Естествено, нито стотинка от джоба си не е извадил, всичко се покрива от университета.

С други думи, продължавам да твърдя, че ако зависеше от тебе, щеше може би да е по-правилно да им платиш билетите. Но ти си шефа, ти си знаеш [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.