Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   31-05-12 23:01

написа:


> Грозна, шумяща и грееща кутия...


Откъде си купуваш компютрите бе човек [smilie18]



П.П.ejko, сметката за ток ми е 25-30 лв. на месец, твоята колко е? [smilie3]



Публикацията е редактирана (31-05-12 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   31-05-12 23:48

моята под 300 не пада... май [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   01-06-12 00:13

Що не смениш някой и друг кабел, може от тях да е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: chill   
Дата:   01-06-12 01:02

http://9gag.com/gag/4337667


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: prozium   
Дата:   01-06-12 01:20

Абе на мен скоро ми се ъпдейтна флаша на таблета, що викате че е умрял не разбрах ? Работи си прекрасно, даже си цъкам някфи зарибителни и времегубещи флаш игрички съвсем нормално, не съм забелязал да се отразява на батерията ...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ejko   
Дата:   01-06-12 07:07

Не е въпросът колко ти е сметката за ток, а че може да не разходваме излишно ток, не че нещо, ами ей така от уважение към японската образователна система дето учи япончетата какво е устойчиво развитие и опазване на околната среда. Не е нужно да се ограничаваме, но няма смисъл и да не си спираме компа. В Китай вече гасят лампите на небостъргачите, а ние тук в банките не спираме компютрите... А явно и в домовете си...
Аз съм на бойлер и имам бебе и пускам пералня по 1-2 пъти на ден, работя от вкъщи, а жена ми е в майчинство..., така че сметката ми е повече, около 50 лв на месец лятото (зимата не ми се говори колко е [smilie2] )... Но това какво общо има. Не е нужно да се ограничаваме, а да не правим безмислени неща, от типа да не спираме за през нощта компа или да не спираме водата докато си мием зъбите...



Публикацията е редактирана (01-06-12 07:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   01-06-12 09:00

Krassy: Е тоя НАС сървър не стои ли също включен, баси, нема ли и той вентилатори, и т.н.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   01-06-12 09:13

ejko [smilie24] по принцип си прав, но пестенето на 80-90 вата през нощта! едва ли е смислена икономия, тока тогава е излишен така или иначе. В час пик гледам да ползвам колкото се може по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: chill   
Дата:   01-06-12 09:28

Той на Krassy NASa директно пренася отделената топлина в паралелна вселена. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   01-06-12 09:57

И двамата говорите глупости [smilie7]

Нас-а когато няма обръщение към него е в слийп режим.
Консумацията му е пренебрежимо малка... няма и 50 стотинки на месец... или по малко, забравих.
Няма вентилатори, но и да има, те се пускат ако загрее диска, до сега това не ми се е случвало.
Диска също се гаси и паркира...

От слийп режим излиза за по малко от 10 секунди.
Всъщност аз имам два НАС сървъра... три, ако броим този в офиса.

Ползването на домашен компютър в ролята на сървър със съответно грозната голяма кутия - не ми казвайте, че е красива, не искам да ви имам вкусовете - всяка една голяма квадратна кутия със сноп прашасали кабели навсякъде по земята за мен е грозно и не ми е приятно да го гледа/слушам - Е АРХАИЗЪМ... /освен ако не сте геймър и не геймите на него/
Също така били безшумни - няма такъв филм. Или сте глухи или хладилника и околният шум са преобладаващи... Късно вечер като всичко утихне аз чувам вентилаторите на нотбука на дъщеря ми, камо ли най-безшумният ПС. Мерси...



Публикацията е редактирана (01-06-12 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   01-06-12 10:05

Аз просто питам, защото не съм запознат, не е нужно веднага да обиждаш [smilie2]

А ако са ти разбити нервите, ше чуваш и вентилатора на съседите и ще те дразнят и славейчетата как пеят през нощта.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: chill   
Дата:   01-06-12 10:07

Абе незнам какви вентилаъори втора ръка от битака си си купувал, ама моите 20 сантиметрови нискооборотни на компютъра са по тихи от тези на лаптопа.

Но ...

Krassy е прав, некомпетентни и необразовани индивиди по-добре да не си сглобяват компютрите сами, че ще получат неработещи, шумни, дрънчащи и бучащи и прашни кутии.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   01-06-12 10:23

хехе, моя NAS си е красив, малък и тих. Защото е мак мини със мод-нато охлаждане. Толкова е тихо че се чува единствено 2.5 инчовия хард ако нещо се развълнува :)
най-хубавото е че се събира на много малка площ под телевизора и всички кабеляци са скрити.

пък такова нещо като красив НАС без кабели...хм Краси, я покажи? аз дълго време търсих да си купя втори и накрая се ориентирах към мини-то, там си имам 6 юсб порта, wi-fi и също до скоро ми беше медийния център

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   01-06-12 11:46

Ем я моя НАС влиза захранването и ЛАН кабела [smilie7]

Също тайм капсулата е добър вариант...

Мак мини-то е перфектно решение също.

Варианти много [smilie7]
Просто аз не съм фен на големите кутии, вързани с 5 милиона бабела [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   01-06-12 12:17

че кой ги рекламира в тази тема та скочи с 2та крака да ни обясняваш колко били грозни? гледам никой не ти ги пробутва, за разлика от теб който веднага се вреди да рекламираш великия ти НАС когато хората говорят за remote desktop... дали не си леко офф-топик? Освен ако нас-а ти е първия с VNC?

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   01-06-12 12:38

Всякакви съм имал...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   01-06-12 12:40

не думай...и винаги гаранция е било дъ бест ъф дъ бест, та си доказан експерт и по тази тема сигурно...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   01-06-12 13:58

Човека иска да се покаже, няма лошо. [smilie3]
Освен файлови сървъри, някои ползваме още уеб и терминални такива, засега всичко на една машина ме устройва перфектно.
А за тишина какво да говорим ако еталонът е лаптоп/нетбук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.