Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Grandpa   
Дата:   05-04-12 23:54

написа:

> Тодоров, айфоните са по 100-200
> долара, не струват хиляди.
>

Само в Щатите и с нов договор.
Иди си купи само телефона за $100-$200...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 00:26

Пичове, май има още доста да се потрудите, за да разберете защо не бива да се налага професор да чете упътването на някакъв тъп телефон. За времето, което професорът ще загуби, докато чете упътването и си синхронизира телефона, той би струвал повече пари на фирмата си, отколкото струва самата играчка. Този човек е там, за да си използва мозъка и времето за неща, в които е добър, и губенето на времето с глупости си е разхищение. Шефовете по разни фирми си вземат секретарки не само за да ги е..т и да им носят кафе, ами и за да не си губят времето с тривиални неща.
В този смисъл, телефон, на който не може да се разчита да върши основни бизнес дейности с предвидим резултат при минимални усилия от страна на ползвателя, не става за бизнес. Бизнесът иска телефонът да си върши работата така, както е дошъл от фабриката, без някой да се налага да му става слуга, и да си губи времето в четене на упътвания и инсталации на допълнителни програми. Така че, в този смисъл, Айфона за бизнес телефон - [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   06-04-12 00:42

Всъщност като синхронизираш, излиза един диалог, в който пише нещо от сорта на "внимание, процесът на синхронизация ще изтрие всичко на компютъра и ще го замести с информацията от телефона. ако искате да промените това поведение, цъкнете на еди-кой си чекбокс по-долу". Но професорът явно е толкова велик, че не си е направил труда да прочете дори и тоя диалог. В интерес на истината успях да науча дори майка ми да чете диалозите, които излизат на компютъра, преди да натиска безмозъчно YES. Ама тя не е велик професор със секретарка, разбира се, обикновена женица си е, макар и инженер, с извинение.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 00:46

Не, професорът явно не е толкова велик, колкото някои програмисти...

Но пък носи на пиене [smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: chipsy   
Дата:   06-04-12 00:47

Като чуя престижното "професор", винаги в съзнанието ми изниква Проф. Аройо(ю) от ТУ-София. На една лекция беше толкова матиран, че се спъна в подуима на аудиторията и счупи стола с глава. След това стана, дръпна друг стол и продъжи лекцията най-невъзмутимо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 00:52

Професор в БГ е много различно от професор на някои други места по света.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: chipsy   
Дата:   06-04-12 00:53

Да, на други места са като Шелдън от Биг Бенг Тиъри [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   06-04-12 00:55

И като говорим за упътвания, Епълските устройства обикновено имат упътвания от по 2-3 странички с картинки - като за малоумни. То в крайна сметка е направено и за малоумни [smilie3]

Докато за да синхронизираш една Нокия, трябва да отвориш упътването от 150 страници, да минеш през 5 различни вида синхронизация, там да прочетеш, че трябвало да инсталираш еди кой си Нокия сюит, който се синхронизира само с Outlook.

Та тоя професор явно е оставил секретарката му да се оправя с всички тези неща, защото ми се струва доста под достойнството му да ходи да сваля някакви софтуери от сайта на Нокия и да чете упътването как да ги инсталира и настрои да се ползват с Outlook. Та от тая гледна точка ми е странно как така е решил сам да се занимава със синхронизация на айфон... И с тоя гаден айтюнс, разиши, къде-къде по-яко е да си свалиш Нокия нам-си-кво-си-синхронизейшън-сюит, работещ-само-с-аутлук, нали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 01:03

Сайбъре, поуспокой се малко, Айтюнс е най-скапаната програма за синхронизация, която съм ползвал. Виж, за радио става. [smilie18]

А пък как се хванахте за тази титла професор, много ви бърка в здравето, че човека има няколко публикации [smilie18]
На запад професор е по-скоро длъжност, а не някаква благородническа титла, ама щом казвате, ще му припишем и достойнство, че и секретарка, каквато не съществува [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   06-04-12 01:15

Аз отдавна не ползвам синхронизация с компютър, всичко си ми седеше навремето в "облака" на Гугъл, после преминах на епълския облак и така всичко го имам на всички устройства. А айтюнс го ползвам да си слушам музиката и да си я качвам на телефона. За което е направен. И го прави идеално. Разбира се всички тези неща не са ракетна наука. Ама аз не съм бизнесмен, а някакъв прост компютърджия и явно затова обичам да си правя нещата разбираеми за прост човек като мен - цъкаш чекбокс на синхронизация с гугъл или iCloud и повече не се занимаваш. Друго си е да си професор и да ползваш кабел, Outlook-синхронизация, секретарки, ала-бала [smilie5] Айде, без секретарката, той тоя професор нали се оказа, че всъщност нямал такава [smilie8]



Публикацията е редактирана (06-04-12 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 01:24

Ти си бъди какъвто си искаш, но в реалният свят има неща като exchange server, служебни лаптопи, и фирмени тайни, които не бива да фърчат из облаците

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Todorov   
Дата:   06-04-12 06:49

Джога,
Дълбоко съм притеснен за душевното равновесие на твоят приятел професор. Даже и не мога да си представя какво му е било на човека да загуби толкова информация заради един тъп айфон. Затова не съм спал цяла нощ и реших да предложа няколко варианта, за които упътването е в едно изречение и които надявам се ще решат подобни бъдещи недомислици:

1. Стационарен телефон за професори:

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/zwpa1725.JPG
http://i1178.photobucket.com/albums/x367/iztodorov/522f5a96.jpg


Упътване: вдигнете слушалката и когато чуете сигнал свободно посредством поставяне на пръста в съответното число на ринга наберете желания номер завъртайки ринга надясно, докато пръста ви опре в стоп-палеца.

2. Айфон за професори (специална разработка на еЙпъл)

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/aukz1980.JPG
http://i1178.photobucket.com/albums/x367/iztodorov/cff2d46d.jpg


Упътване: същото като при 1., но телефона може да се носи в джоба.

3. Бележник за професори

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/pdie6091.JPG
http://i1178.photobucket.com/albums/x367/iztodorov/3f0ee590.jpg


Упътване: вземете химикалката и напишете желаната от Вас информация на белите листа.


Ами това е Джога. Надявам се да съм бил полезен на твоят човек.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: diandimov   
Дата:   06-04-12 07:47

Аз съм бесен, щото реших да рентвам муви от айтунс.

Платих 4 долара, и филма спря на петнайстата минута.
И това беше.

Каквото и да опитвах, не тръгна.
Ако ми пратят бил за тези 4 долара, див скандал ще им вдигна на факаните епълци.

И сега следам същия филм от Амазон, даже по- евтино.
Не прекъсва...
Добре че има хора които си разбират от бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 09:19

Todorov, ако устройствата, които предлагаш, могат да се синхронизират по не толкова малоумен начин, ако имат истинска файлова система, ако може свободно да се прехвърля информация от и на тях, ако може сам да решаваш кои снимки да триеш, и кои - не, то тогава тзи устройства биха били по-добри от Айфона не само за професори, ами за всякакви хора. Включително и за фанатизирани последователи на доктрината [smilie18] [smilie18] [smilie18]

(само дето за последните е по-важно да притежават УСТРОЙСТВОТО, пък какво прави и как - ще мислим друг път, най-важното е, че имаме новият продукт на Епъл) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   06-04-12 09:34

CyberGene: И аз синхронизирам в момента в облаците, но с Айтюнс съм брал ядове и ми е ясно за какво иде реч. Верно, че на мен не ми изтри контактите и другите неща, но беше на път да го направи. Ще обясня защо. Купих си оригинален Уин 7 64, форматирах си системния диск, направих си чиста инсталация, хем си взех и един ССД диск, абе чиста работа, с една дума. Инсталирах наново айтюнс и закачам айпада и какво става - тъпият тюнс ми съобщава тържествено, че тъй като неговата библиотека е празна (как няма да е празна, като току-що съм го инсталирал), не може да прехвърли контакти и друга подлежаща на синхронизиране информация от пада към компа, а може да направи само обратното, т.е. да прехвърли нищото от компа към пада, при което ще ИЗТРИЕ всичко на айпада. ОК, предупреди ме, избягнах го. Но може ли да ми обясниш какъв е този идиотизъм по принцип??? Какво е това синхронизиране само в една посока? Ако имаш първо инсталиран айтюнс и ново устройство, айфон или айпад, ще ти го закачи и ще започне да синхронизира от нулата; и селд това цял живот трябва да ползваш тази инсталация на тюнса, или да й правиш някакъв бекъп или експорт, ако ще преинсталираш, че да не ти затрие всичко. Параноя, сталинизъм, апълизъм. [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie2]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: valen_tin   
Дата:   06-04-12 09:39

и аз вече разкарах айфона и взех HTC [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Vinsent   
Дата:   06-04-12 09:46

ivodam написа:

> CyberGene: И аз синхронизирам в момента
> в облаците, но с Айтюнс съм брал
> ядове и ми е ясно за какво иде реч.
> Верно, че на мен не ми изтри
> контактите и другите неща, но беше
> на път да го направи...
>

Това е голяма дивотия на Айтунеса. [smilie2]
Веднъж, преди години и на мен ми се случи, бях сменил компютъра. После с помощта на някаква програма (не Ейпълска) успях да възстановя съдържанието на айпода.


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Todorov   
Дата:   06-04-12 09:55

Аааа Джога, не така с рогата.
Който си е взел устройство не еЙпъл предварително да е чел какво може и какво не. Никой не е виновен на което и да е чело-недочело където и да е по света, че е решило да се прави на тарикат и се бръкнало един куп пари да си вземе продукт на еЙпъл, а след отва "Ааааааа, ебати тъпия продукт". Най-малко пък еЙпъл са виновни. Те си имат визия за това какво трябва да правят устройствата им. Да подържат ли флаш или не. Как да синхронизират и как не. Каква файлова система да ползват и прочие. И си предлагат устройствата и което е по-важно правят пълно описание на възможностите им. Това, че някой който си купи айпад очаква красив нетбук и после се жалва че видиш ли това не е така, онова не е така, ама къде са ми файловете, ама защо не мога тука да копна, там да пейстна, ама не съм можел да селектирам всички снимки наведнъж, ама как да стигна до края темата ей така изведнъж, защото има 3000 поста и прочие си е абсолютно негов проблем. Като ги искаш всичките тези неща а и флаш отгоре на това си взимаш нетбук някакъв, галакси таб или друг таблет и си ги ползваш... Това е. Иводам е най-нелогичен в цялата история - хем цъка на йапада, хем се жалва. А пък Димов плюе като за световно по еЙпъл ама продължава да се навърта около ябълката - филм му се пригледал, та пробвал най-напред през айтунса да го гледа. А защо не пробва най-напред с Амзон бре Димов [smilie11]
https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif
[smilie5]

А момент: Внимание ЗОМБИ!!![smilie5] [smilie5] [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/qsqr0513.JPG
http://www.applezombies.com/wp-content/uploads/2010/05/AZ-Copy-33.jpg




Публикацията е редактирана (06-04-12 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   06-04-12 10:06

Todorov: Няма нищо нелогично - аз съм реален потребител, и много пъти съм казвал защо все още предпочитам айпада - заради сравнително дълго държащата батерия, заради добрия екран и заради формата четири на три. Което по никакъв начин не ме задължава да го венцеславя и да съм сляп за недостатъците му, които точно са крайно нелогични, абсурдни и гротескни.

Категорично не е вярно, че предварително има къде да прочетеш какво може устройството и какво не. Единствено предварително знаеш, че няма флаш. Всички други недостатъци, които съм установил, са резултат от реалната експлоатация. Никъде не е описан нито проблемът с блутут слушалките на скайп, нито това, че по блутут не можеш да прехвърлиш снимки или друг файл на друго устройство, нито проблемът със скролването някъде е описан...


[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-04-12 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Todorov   
Дата:   06-04-12 10:28

Иводам напротив - всичките тези неща са ясни още с единицата. Ако от епъл не са ги обявили, появиха се по форумите месец-два след излизането на пада. Но няма да ти търся сега по архивите. Естествено, че айпада страда от редица недостатъци. Мен също ме дразнят много неща (напр. преместването на курсора някой път ме нервира при по-дребен шрифт, селектирането понякога е мудно, начина на подреждане на снимки при ъплауд от карта и други, вкл. както ти каза, че не може да се селектират снимки като с ctr+a). Никога не съм твърдял, че айпада е перфектното устрйство, но твърдя че е по-добро от всички подобни на пазара с всичките си плюсове и минуси. Самият факт, че не съм мърдал лаптопа от бюрото откакто ползвам айпад за работата си навън (а аз работя доста извън офиса) говори, че устройството върши работа. За айфона незнам, аз ползвам блекбъри (дават ми ги безплатно от Глобул, не съм купувал телефони от 10 години поне), а дали е номер 1 или не - не ми дреме.
Но истински дразнещото е, че когато еЙпъл извадят нов продукт преди всичко се започва голямото плюене. Само виж за какво става въпрос на първите две-три страници на тази тема
Е това.



Публикацията е редактирана (06-04-12 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: vinse   
Дата:   06-04-12 10:32

Todorov
те епъл никога за нищо не са виновни, сега ще цитирам мнение на потребител от друг форум, което много добре описва ситуацията около епълските продукти [smilie5]

Да, това ми е познато. Партията е права дори когато греши - ако нямаш връзка е защото не си държиш телефона както трябва, а не защото на айфоня антената му е боклук; ако загрява е защото го държиш на много топло; ако батерията му пада за 4 часа е защото много си го използвал; ако не можеш да се вържеш по вифи в хотела е виновен хотела; ако екрана е микроскопичен, отново ти си виновен защото си сляп; ако айтуне крашва не е виновен епъл, а някоя друга програма и така до безкрай. Навремето на партията и пречеха четирите годишни времена. Сега с айфоня е същото - никога епъл не греши, грешката е винаги в потребителите, които не следват инструкциите, слепи са, пирати са или не обгрижват 24/24 бижуто си.

дали пък не е 100% истина [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   06-04-12 10:36

Нещата седят много просто: нещо се продава, когато се купува [smilie18]

Оставете на пазара да си знае работата [smilie3] Мен никой не ми е опирал дуло в тила, за да си го купя. Харесвам си го, вече трета година карам с него, не се оплаквам. А аз съм доста претенциозен, между другото и всеки, който ме познава поне малко, знае, че си сменям техниката постоянно, докато не ми хареса. На вас щом не ви харесва, си ползвате алтернативи, както се вижда.

Свобода! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   06-04-12 10:41

А аналогията с партията според мен е точно в обратна посока. Именно епъл-хейтърите са като коминтерна, който постоянно предрича падението на прогнилия капитализъм, пардон, прогнилата и нагризана ябълка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Todorov   
Дата:   06-04-12 10:54

VINSE написа:

> Todorov
> те епъл никога за нищо не са
> виновни, сега ще цитирам мнение на
> потребител от друг форум, което
> много добре описва ситуацията
> около епълските продукти [smilie5]
>
> Да, това ми е познато. Партията е
> права дори когато греши - ако нямаш
> връзка е защото не си държиш
> телефона както трябва, а не защото
> на айфоня антената му е боклук; ако
> загрява е защото го държиш на
> много топло; ако батерията му пада
> за 4 часа е защото много си го
> използвал; ако не можеш да се
> вържеш по вифи в хотела е виновен
> хотела; ако екрана е
> микроскопичен, отново ти си
> виновен защото си сляп; ако айтуне
> крашва не е виновен епъл, а някоя
> друга програма и така до безкрай.
> Навремето на партията и пречеха
> четирите годишни времена. Сега с
> айфоня е същото - никога епъл не
> греши, грешката е винаги в
> потребителите, които не следват
> инструкциите, слепи са, пирати са
> или не обгрижват 24/24 бижуто си.

>
> дали пък не е 100% истина [smilie21]
>


Е как да не е 100% истина. Не 100% ами минимум 110% е истина и една ябълка отгоре. Аз откога разправям и тръбя, че тия боклуци трябва да се изхвърлят и еЙпъл да получи обществено порицание придружено с последно предупреждение. Аааааа, ПАРТИЯТА такива произволни ябълки да се търкалят насам-натам НЯМА да допусне. Рапорт даден!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: vinse   
Дата:   06-04-12 10:55

Ми тя ще падне, въпрос на време е, само зомбитата да осъзнаят, че епъл им продава продукти в които има технология от 2002 година, на цена която отговаря на продукт с технология от 2012 година [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.