Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Физика на удара ....
Автор: TODD   
Дата:   15-04-12 16:55

Ох Божеее..... като почнете пак как тамагочитата ви карат колите .

Гледайте да сте късметлии - не разчитайте те да ви спасяват !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: boreto   
Дата:   15-04-12 17:22

Точно така е. Ако човек не се съобразява с обстановката, ами разчита на тамагочитата, рано или късно, ще надхвърли възможностите им и ще се гътне. Мисъл трябва...


Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 18:16

Преди време една фолк певачица се обясняваше на Росен Петров, че колата таковала, че после онаковала, че не могла нещо колата и се обърнала джпката в дъжда на магистрала Тракия.

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: batonga   
Дата:   15-04-12 20:31

boreto написа:

> Всяко превозно средство си има
> конкретно приложение.
>
> Я се опитай да се прибереш зимата
> вечер в Бояна, Симеоново или Горна
> баня със седана си и ще те питам
> колко са непрактични сувчетата...
> [smilie25]
>

Борето, аз карам Daihatsu джипка от преди 20г. за радост на chill. Супер непретенциозно возило без ксенони [smilie18] Не е седан, но искаш ли да видим кой ще се качи в Бояна в 40см сняг - аз или ти със SUV по твой избор [smilie7] SUV-овете дори нямате 4х4 (chill, излъгали са те ако вярваш че имаш), а "интелигентна система" или така нареченото от Тодд тамагочи, като в общия случай карате със 100% предно и само когато предните гуми загубят сцепление, тамагочито прехвърля сила към задните колела с различен успех (от популярните модели най-зле е системата в Q7 и X5/6, най-добре във Аутбек и Форестър). И преди още някой да ми каже че гроздето е кисело, се бях засилил да вземам новия Форестър и съм изчел и изгледал де що има литература и тестове, но се отказах именно заради многото тамагочита и малкото контрол от човека т.е. аз. Искрено вярвам че Вектра 4х4 или подобна обикновена кола, ще има по-голям успех от SUV, защото макар и по-ниска, е по-лека и по-къса.



Публикацията е редактирана (15-04-12 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: мара   
Дата:   15-04-12 21:04

мое да съм много руса, ама преди 15 години, когато тръгнах да се уча да карам ски, поне веднъж бях единствената кола, стигнала до алеко в сняг, виелица и с вартбург [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: batonga   
Дата:   15-04-12 21:06

Е ако говорим за бесния соц, тогава Шкодичките владееха зимата. Задно+двигател отзад - перфектното сцепление. Тествано многократно на Пампорово [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: boreto   
Дата:   15-04-12 21:12

SUV-овете дори нямате

Не ми стана ясно, защо ме слагаш при сувовете, не карам такова.
Но ти от общото заби в частното.

Пак повтарям, всяка схема си има приложение. Въпрос на цели.


Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: мара   
Дата:   15-04-12 21:15

абе главата кат я нема в целата схема, зАеби...
впрочем познава изключително, ама невероятно прост човек, който е великолепен шофьор, отговорен и съобразителен. както и камара многознайковци, дето требе да им се вържат ръцете зад гърба и дане им се дава да докосват волан.

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: TODD   
Дата:   15-04-12 21:19

На моят SUV електрониката му се свежда до ламбата на часовника ....ма много бавно загрява напоследък.

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-04-12 21:23




.... Е това е джипката за гората ...... [smilie7] [smilie7] [smilie7]
.... всичко сам си решаваш ..... блокажи-млокажи , бързи-бавни ..... ти преценяваш кое защо ....




.... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ajff9448.JPG
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/25741_1109185946020_1718000136_208150_1705937_n.jpg



... тия къде компютърът решава какво да включи ...... не стават .... [smilie7] [smilie7]


... https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/erjz3710.JPG
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/36236_130903376941327_100000649962116_198023_2167974_



Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: bgprinter   
Дата:   15-04-12 21:26

Поради то, что става дума за "физика на удара" то тя е една и съща както за СуВ-ове, така и за елементарни частици(като за последните импулсът е представен по малко по-различен начин). Формулката за макро света е P=mV , Р-е импулса, м-масата, а V е скоростта на движение на дадено тяло. И още един закон има, този на Нютон ACTIO=REACTIO.

Във формулката P=mV както се вижда скоростта и масата са еднакво облагодетелствани [smilie3] .

Относно другите сложности произлизащи от такива изследвания то това е работа на хората, които се опитват да преобразуват тази енергия на удара в деформации, които да спасят хората стоящи зад стъклото. Със същата формулка летят самолети и ракети [smilie3] - реактивна тяга е примерното понятие в случая.

Импулсът е запазваща се величина (векторна при това), с две думи импулсът преди и след сблъсъкът трябва да остане еднакъв за системата от тела участващи в събитието.


Ако на някой му се е случвало да блъсне глиган, знае какви са пораженията при по високи скорости - глиганът вероятно умира, но и от колата не остава нищо. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: headcharge   
Дата:   15-04-12 22:03

chill написа:

> Обикновено не заслепяват СУВ-чете,
> ама 20-годишни бангии, на които
> някой им е лепнал китайски
> ксенони, без регулация, без нищо.
...
> Сега, всичко това много ясно, че
> няма да ти направи СУВ-чето
> по-стабилно от Subaru Impreza WRX.
>
> А в сравнение с тараляснициоте,
> дето струват колкото два
> комплекта гуми?
>



Карам Прелюд на 20г. който в момента струва колкото комплект нови гуми за SUV.

https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/izjy6996.JPG
http://media.snimka.bg/6064/018382889.jpg

Няма как да му сложа ксенон, заради отварящите се фарове. Ама и не искам, защото смятам че ксенона трябва да бъде забранен като 4-та точка покрай СУВ-овете там при останалите дето бяха изредени. Малко пояснения - ксенона, дори и фабричен и регулируем като височина, няма как да не заслепи в процеса на разминаване насрещната кола, ако водача и се намира на нивото (или по-ниско от фаровете на СУВ-а). От криворазбрана сигурност, ксенона прави ден пред колата, като създава тесен фокусиран и насочен лъч във вертикална плоскост, но се разпръсква в хоризонталната, т.е. денят отива и в насрещното платно също, казано елементарно.

Ще се радвам сега chill да ми отговори защо нарича колата ми таралясник, след като е по-кола от неговия страхотен нов СУВ според неговите собствени критерии. Защото моята кола не заслепява никого, за разлика от неговата, замърсявам по-малко от него (мога да приложа данните от техническия преглед), по-стабилен съм от него в завоите дори и без 4WS (с него просто няма какво да говорим), и вероятно мога да натоваря повече багаж в моя багажник. Че съм по-бърз е детско да го споменавам, затова няма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-04-12 22:06

Jim__Beam написа:

>
>
>
> .... Е това е джипката за гората ......
> [smilie7] [smilie7] [smilie7]
> .... всичко сам си решаваш .....
> блокажи-млокажи , бързи-бавни .....
> ти преценяваш кое защо ....
>
-------------------------------------

Решили нашите от KFOR да правят опити с новозакупените военни мерцедеси... ама на един кален склон леко започнали да се свличат странично, аха да стане саакатлъка... УАЗ-ката минавала... е изащото е по-лека.. информация от първа ръка... От друга страна съм се возил на Мерцедес на берлинската полиция... ама между Албания и Косово... вървеше като змей гадината - беше с абслолютно ръчни контроли на всичко и незнайно защо бензинов

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: djogata   
Дата:   15-04-12 22:16

Бензинов, щото дизелите са по-трудни за поддръжка и по-трудно се палят в студено време. Поне така ми се струва. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: мара   
Дата:   15-04-12 22:17

жиме, ракията адски блага! сега пием за здравето на една аверка, дето има нужда от тва! разчитам на леката ти ръка, и на ръката на баща ти да напрайм вярната магия [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   15-04-12 22:32


.. Маро , ракийцата си е убава ..... не че е на тате , та да я фалим ..... ама си е арна .... [smilie21] [smilie21]


... Дано да свърши работа ....... Великден е .... [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: мара   
Дата:   15-04-12 22:39

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: chill   
Дата:   15-04-12 23:29

Требе на batonga и headcharge спешно да им се достави по един буркан мед. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: asahi   
Дата:   15-04-12 23:34

БГпринтера, законът за запазване на импулса можем да приложим в нашата задачка при нееластичен удар, демек идеално твърди тела. При неидеалните част от кинетичната сила на движението отива за деформации по двете тела и каквото остане - за избутване на по-малко импулсното. Не че има значение - като се обърне каруцата формули много.

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: Kanonir   
Дата:   16-04-12 02:13

Бе аз с моите знания по физика все си мислех, че в случая който дискутираме тука, е закона за кинетичната енергия де го е написал:

Автор: ninikolov
Дата: 14-04-12 19:41

Всъщност става дума за т.нар. нееластичен удар, при който кинетичната енергия не се запазва. Тя се преобразува в топлинна, електрическа или настъпват външни промени във взаимодействащите си тела.
Че скоростта е по- важният фактор е видно от формулата за кинетичната енергия, която е Т = 1/2(mv²)
(E=mc² важи за скорости близки или равни на скоростта на светлината. Не че някои не се опитват да я достигнат)





Джога, ще се включиш ли с малко разяснения, че ти си "най-пресен" и предполагам доста по-навътре в материята?[beer]



Публикацията е редактирана (16-04-12 02:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: bgprinter   
Дата:   16-04-12 10:07

Асахи както винаги е прав, друго исках да кажа, но не се е получил изказа :-)



Публикацията е редактирана (16-04-12 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: djogata   
Дата:   16-04-12 11:34

Уф, мамка му, написах една страница, и после с някакъв пръст барнах нещо, и всичко изчезна... [smilie2]

Сега съм зает (в момента и в следващите 2 месеца съм бебегледачка вкъщи), та рядко имам време да седна да пиша.

Ще гледам по-късно днес да напиша отново каквито ги писах [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: ejko   
Дата:   16-04-12 12:33

"в момента и в следващите 2 месеца съм бебегледачка вкъщи), та рядко имам време да седна да пиша"

Хм..., че то твоето не спи ли...?!??!

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: chill   
Дата:   16-04-12 12:45

Физика-мизика ...

Карайте по възможност по-малко, денем, в светла кола, избягвайте натоварени отсечки като Сливен-Карнобат през юли-август, на ляв завой се лепвайте за банкета, такава скорост, че да можете да спрете в границата на видимост и винаги да имате хубави гуми.

Оттам насетне, божА работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Физика на удара ....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-04-12 12:48


... Карайте ВИНАГИ , ама винаги на фарове !!! ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. днес също няколко човека ще се пренесат в отвъдното ........ ако искате ми вярвайте .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.