Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Епъл били лоши...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-12 13:03

Хахаха... а Майкрософт?

Реших и аз след дълги години да ъпгрейдна старото си XP на 7-ца и стигнах до извода, че Майкрософт направо се подиграват с хората. Мисля си, че все пак не е като да не разбирам от компютри, но тая 7-ца направо ми разказа играта. Първо мъка докато изобщо накарам да се съгласи да се инсталира там, където му казвам (понеже имам и други операционни системи на компютъра). Оказа се, че на Майкрософт не им харесва, че имам операционна система и на друг диск (на същия в друг партишън може, но трябваше в BIOS да изключа другия диск, за да се съгласи 7-цата да се инсталира).

След като го инсталирах, кой дявол ме караше, реших да пусна един Check на диска. Почна да "оправя permissions" на милиони файлове (предполагам на всеки един файл), оставих го да се мъчи цяла нощ. Днес го пускам, на пръв поглед всичко работи... да, ама не. Сега някои папки са ми маркирани "read-only" и няма оправия. Отваряш Windows Explorer, махаш "read-only", потвърждавам че искам да го махне и за всички поддиректории и файлове и... типично по майкрософтски, уж ги маха но си остават "read-only".

Почнах да се ровя в Гугъл, попаднах на разни страници като Fixing the Windows 7 Read-Only Folder Blues... поне се успокоих, че не съм само аз. Обаче проблема си остава. Изключил съм UAC, пробвах attrib -s -r на съответните фолдъри - има ефект, сега вече някои от програмите, които не работеха поради това тръгнаха, но не всички. Например ZoneAlarm или Comodo Firewall категорично отказват да се инсталират.

Операционна система, която отказва на администратора да променя permissions? И вие ми говорите колко "лоши" са Мак или Линукс?


Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: ejko   
Дата:   12-04-12 13:06

аз имам и xp и 7 на лаптопа и драми няма, освен, че HP, бяха малко стиснати от към намирането на драйвъри за xp, но се преборих. Намирам леки нестабилности в системата при xp, но не е фатално, за сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-12 13:07

Ако ти липсва драмата, пусни си един диск чек да те видим после, хаха... и при мен всичко си "работеше" до този момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: jivkojj   
Дата:   12-04-12 13:12

Щом имаш и други ОС на диска, твърде вероятно е да не иска да прави и по-големи ъпдейти, например СП1->СП2. При мен понякога се налага да откачам 2-рия диск за да го прилъжа да отлепи. Иначе като не го пипам много - работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: vinse   
Дата:   12-04-12 13:14

Нямам никакви проблеми със съжителството на win 7 и други OS на един хард диск.
Относно read-only - това е наистина досаден проблем, идеята е, че трябва да придобиеш права върху дадената папка (take ownership), аз го правя с една програма на, която не мога да се сетя името в момента ама потърси в нета windows 7 take ownership и ще намериш това, което ти е нужно


п.с нещо ей такова

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/add-take-ownership-to-explorer-right-click-menu-in-vista/

p.s 2 ZoneAlarm не ти е нужно, вградения в Win firewall е ОК



Публикацията е редактирана (12-04-12 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: promis   
Дата:   12-04-12 13:16

Ми сам си си виновен, какъв е тоя диск чек? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-12 13:20

Вече пробвах и с "take ownership", аз съм owner на файловете, обаче пак не мога да махна read-only.

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: vinse   
Дата:   12-04-12 13:22

блях значи съм пас, с такова нещо до сега не съм си имал работа. инсталирал ли си SP1, евентуално ако е някакъв бъг там може да е отстранен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-12 13:24

Да, сложил съм sp1. Абе в краен случай ще преинсталирам и няма да пускам диск чек тоя път [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: chill   
Дата:   12-04-12 13:26

Освен да махнеш ReadOnly, дай си и Full Control.

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: Славов   
Дата:   12-04-12 13:33

Голям смях ... таз тема ...

НИКАКВИ проблеми с WIN 7, или ХП и т.н. явно знам какво правя ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: asahi   
Дата:   12-04-12 14:54

И аз кат тези без проблемите.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-12 15:06

Експерти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: gorbi   
Дата:   12-04-12 15:17

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: neuromancer   
Дата:   12-04-12 15:21

Славов написа:

> Голям смях ... таз тема ...
>
> НИКАКВИ проблеми с WIN 7, или ХП и т.н.
> явно знам какво правя ...


Определено има нещо такова [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: ivodam   
Дата:   12-04-12 15:23

Понеже темата е Епъл били лоши, да напомня все пак, че Епъл са си боклуци:

Правителството на САЩ е обвинило Apple и пет издатели на книги за това, че са се договорили да фиксират цените на електронните книги, съобщава "Гардиън".

В сряда е бил сезиран съдът в Ню Йорк. В обвинението се посочва, че Apple е предприела този ход в отговор на успеха на Amazon с продажбата на книги под 10 долара за брой.

Подозира се, че технологичният гигант е гарантирал 30 процента комисиона за всяка продадена книга.

Главният прокурор на Ню Йорк Ерик Холдър обяви, че е имало регулярни тайни срещи между Apple и издателите всяко тримесечие.

"От лятото на 2009 г. директорите на компаниите са работили съвместно, за да премахнат конкуренцията сред магазините за електронни книги, като са вдигнали цените за потребителите. В резултат на тази конспирация, ние смятаме, че потребителите са платили милиони долари в повече за някои от най-популярните заглавия", обясни Холдър.

Разследването даже открило, че един от изпълнителните директори е отишъл толкова далеч, че е окуражавал търговец на дребно да "накаже" друг търговец за това, че не се е присъединил към договорката.

Според нея авторите и продавачите на електронни книги трябва да направят остъпка от 30 процента за всяка продажба. По тази схема, известна като "агенционен модел", предимно издателите, а не толкова продавачите, определят цените, давайки на самите себе си и на Apple възможността да ги продават по-скъпо.

Целта на картелирането е била цените на електронните книги да се установят на равнище, доста по-високо от 9.99 долара.


[smilie23] [smilie23] [smilie9]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-12 15:28

Само да добавя: търсене в Гугъл за windows 7 read-only дава 342 милиона резултати, от които поне първите няколко страници с резултати са с хора, които имат точно този проблем, и никой, вкл. съпорта на Майкрософт, не може да го оправи. Сигурно все не-разбирачи, за разлика от "експертите" на които "всичко си им работи".

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: vinse   
Дата:   12-04-12 15:42

не бе просто има хора, които са каръци и все при тях отиват бъговете [smilie5] и аз никога не съм имал проблеми с 7, за последно със система на M$ брах ядове преди много години с Windows ME - нема толкова дървена система [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: Славов   
Дата:   12-04-12 15:58

Е то добре че има такива с проблеми, ако знаеш колко парички съм изкарал от тях....
А аз пък ги давам парите за друго, което аз незнам ... и така ....

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: ivanov.10   
Дата:   12-04-12 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: Славов   
Дата:   12-04-12 16:27

Както казах при мен никога.
Не те познавам Иванов и затова ще кажа, лош късмет си имал.
Но тези които познавам и им се срива ос, направо незнам как върви компа изобщо ...

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: gorbi   
Дата:   12-04-12 16:30

ако трябва да обобщим - всички които ползват win са тотални каръци... ;) Имам в офисите 6 компютъра на win и ми ебават ма*ката всеки ден с проблеми. Верно са стари железа Р4, ама имам толкова купени и регистрирани програми на тях, че да ги менкам е голям главобол... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: imitev   
Дата:   12-04-12 16:39


Баси предния ми домашен компютър беше Р4... С винХР. Последно 5 г. не беше преинсталиран... А самия компютър беше на 8 години... Зех го от офиса на примоция[smilie8]

Още работи в един приятел... Не се е оплаквал че забива...

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-04-12 16:49

gorbi, ай ся, посмали малко! Кога стана калайджия, кога ти почерня задника?! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Епъл били лоши...
Автор: gorbi   
Дата:   12-04-12 17:00

че аз тука други ОС не съм споменавал, айде...
Кво да посмаля - като много знаеш - ела в офиса да ти покажа каква мъка е да отвориш един браузер дори, да не говорим за документ на опън офис... Колежката може два пъти кафе да ти направи до като тръгне.. На Р4 с 1 G RAM... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.