Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Патрулка на газ!
Автор: hebros   
Дата:   25-03-12 22:07

Днес видях патрулка Опел Астра на газ[smilie5]
Беше с триъгълниче за газова уредба!
При 1.27лв цена на газта, май е добро решение[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   25-03-12 22:18

Искам да ти кажа, че миналата седмица се зачудих защо няма наредба за това всички държавни автомобили да карат на най-евтиното гориво?
Все пак милиони ще се пестят. Не виждам нищо лошо в това, а напротив.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   26-03-12 00:16


.. Мое се фанем на бас , че некой "пациент" ги е спонсорирал "доброволно" ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. такива измекяри са , че нема на къде повече ....
Кога си нагазил малко луците - те е"ат по устав ..... кога си невинен - те шибат лекичко през гащите .... и ти , само и само да си тръгнеш - правиш "доброволно" дарение ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... бая дарения съм направил на тия убавци ...

.. Последното дарение беше - към 30 нови противогаза и 40-50 респираторни маски .... абе , един багажник .... [smilie7] [smilie7]


... веднъж па ми дадоха празна туба и им напълних 20 кила бензин ..... в Седмо .....

Иначе и доброволно съм им правил подаръци ....
.. изхвърлям си старите мебели от офиса , звъним там на една кука от нащо районно - така и така , искаш ли три стари бюра , некви грозни столове , избушен диван , гадна масичка и некви други боклуци ....
.. Дойдоха с Газелата , натовариха ги ..... благодарности големи ...... щото пък техните беха пред разпад тогава , подпираха ги с папки ...... [smilie5] [smilie5]


.. Вместо да ги хвърлям - помагам на държавата .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Diandimov   
Дата:   26-03-12 04:07

Нищо не давам на куките, особено след няколко абсолютно несправедливи глоби от по 3 - 400 кинта...

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: tonyf   
Дата:   26-03-12 08:58

Е нали ТАМ всичко беше справедливо и е цветя и рози и закони [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: cicomanco   
Дата:   26-03-12 09:02

Аре,аре...се негде си пикнал накриво...[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: boni   
Дата:   26-03-12 09:02

Имам газов инжекцион Фобос с три режима - нормал, икономик и спорт.
На нормал върви като на бензин, на икономик е по-спъната, но харчи по-малко от бензин като литри. На спорт върви повече от на бензин, по-пъргава е и с по-добри динамични показатели. Не виждам причина полицаите да не им сложат по един газов инжекцион, при условие, че цената на газта е над 2 пъти по-ниска от тази на бензина.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Diandimov   
Дата:   26-03-12 10:23

Абе ченгетата са мошеници навсякъде...

Иначе газови уредби на патрулките не знам дали е добре. От гледна точка на безопасността.
Ако е само заради цената на горивата, няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: boni   
Дата:   26-03-12 10:30

Какво за безопасността:) Новите газови с всички защити са по-безопасни от бензиновия резервоар.
Бензинът гори с пълзящ пламък - спукан бензинопровод, оливане с бензин и ако ти се запали отпред колата по тръбите стига до резервоара. Газта гори със стоящ пламък и никога не може да стигне огъня от двигател до бутилката. Както газова запалка. При запалена кола първо избухва бензиновия резервоар. Новите бутилки като започнеш да ги загряваш и отварят клапана, газта си излита във въздуха.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: boni   
Дата:   26-03-12 10:36

То си има тестове на ADAC всъщност - удар, палене :

http://www.youtube.com/watch?v=yDc7iZa5IKo

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Diandimov   
Дата:   26-03-12 10:49

Значи да слагат, щом е безопасно. Но ако е само цената на горивата, не знам дали има смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: boni   
Дата:   26-03-12 10:57

Ти прецени дали има смисъл да се спестяват по 1000-1300лв на 10 000км за всяка кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Diandimov   
Дата:   26-03-12 11:08

А колко струва монтажа на газовите и поддръжката им?

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: ahead   
Дата:   26-03-12 11:12

айде стига с това какви измекяри били полицаите, каквито хората такива и полицаите, ти си им дал дарение 20лв, те пък са ти дали да речем дарение 30лв, ако е трябвало да пишат акт за 50лв, този който иска е измекяр, този който предлага също

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: boni   
Дата:   26-03-12 11:13

1000лв газов инжекцион. 2 години гаранция. За 4-5 години и 60 000км поддръжка 200лв - филтри и настройка 100лв и нова рейка 100лв.
Общ разход 1200лв, спестени около 6500лв от гориво.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-03-12 12:23

На мен не ми се е налагало да им дарявам нищо и едва ли ще го направя.

Бони, аналогичèн случàй у наше село с Фобоса, Само дето нещо обслужването им се е бъгнало. Записвам си час за профилактика, а като ида чакам час да ме поемат щото не знам си какво. Ма това да им е кусура..

Иначе от газовата съм много доволен и аз. До сега към 50 хил. км и още не е изтекла гаранцията.
На икономичен гори с 400 гр. газ повече отколкото на бенз.
на нормален с около 600-700 гр, газ
На спортен с около кило отгоре.

Това разбира се ако не издевателствам [smilie5]

50 000 км х 7/100 бензин = 8750 лв.(цена 2.50 на литър)
50 000 км х 8/100 газ = 5200 лв. (цена 1.30 на литър)
Това е закръглен разход нагоре.

Равносметката за година и половина разликата в пари е 3550 лв.

Айде да махна и газовата 1200 лв. = с 2350 по-малък разход за гориво чисто.

Аз лично предпочитам тези пари да ги давам за друго отколкото за нещо дето излиза през ауспуха [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: tonyf   
Дата:   26-03-12 12:24

boni,
Сподели, моля, в кой сервиз си монтира уредбата, че се двоумя дали да оборудвам с газ една малка бензинова колица за градско. И май няма да се двоумя дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   26-03-12 12:29

Аз знам сервиза след Долни Богров, точно до бензиностанцията на Лукойл.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: tonyf   
Дата:   26-03-12 12:43

Aха, благодаря! Често имам път по Подбалканския и там е удобно. Също така и в "Западните покрайнини", а пък знам, че boni е в онази околия.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: rumenn   
Дата:   26-03-12 12:53

Далавера си е газта наистина..и колата като е нагласена добре върви чудесно, обаче българските майстори ме спират за сега да си сложа нова (моята оригиналната се бъгна и в БГ никой не ги поддържа)..включително и Фобоса на Богров ми направиха лошо впечатление като ходих 1 път при тях .. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: imitev   
Дата:   26-03-12 13:12


За къси градски разстояния не е удачно да зе използва газов инжекцион, защото докато загрее да превключи на газ и си пристигнал...

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: boni   
Дата:   26-03-12 13:55

За лятото си загрява веднага.
Иначе и моята я сложиха в Д. Богров. Много са претоварени и се чака здраво. Аз се бях изнервил веднъж и се карах малко даже:)

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: Y36   
Дата:   26-03-12 13:58

На мен Фобоса минава на газ за 1км, зимата за 2км - колко къси разстояния?

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: corrector   
Дата:   26-03-12 14:08

А за екологичността нищо не казвате.Карайки на газ се кефя на чистотата толкова,колкото и на евтинията.Много важен фактор е незамърсяването.

Отговори на това съобщение
 Re: Патрулка на газ!
Автор: rumenn   
Дата:   26-03-12 14:10

аз тамън се бях примирил с бензина..и тази тема пак ме принуждава да поразгледам за газа. Ще трябва да измисля вариант оригиналната ми газова да се побългари [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.