Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: djogata   
Дата:   10-04-12 22:02

Иводам, обучението под формата, която предполагам най-често се среща в лабораториите на Андрей, се нарича практика, и е неделима част от повечето университетски образования.

Но смисълът на университета е не само да се научиш да работиш нещо конкретно, ами да имаш основните знания, които биха ти дали възможност да работиш различни неща в бъдеще, и да имаш капацитета да разбереш какво всъщност правиш.
В университета трябва да научиш две неща:

- Основни науки като математика, които ти дават инструментите за научаване на конкретни неща когато започнеш работа
- Да придобиеш рутина в решаването на проблеми, в намирането на решения, в търсенето на нови знания, с които да намериш въпросните решения.

Академиците са много добри (е, тези, които стават за нещо) в прилагането на въпросните две неща, докато преподавателите трябва да са добри в разпространяването им. За това се изискват различни качества и опит. Сигурен съм, че някои хора в БАН ги имат, въпросът е колко от тях наистина могат да се заемат с нещо ново и да го направят добре, и също така въпросът е колко от тях ще имат възможността да го направят (по принцип на един университетски преподавател около и над половината от времето му е заето с дейности, свързани с преподаване).

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: ценослав   
Дата:   10-04-12 22:17

Училища закриват заради липса на деца, нови университети се отварят???!!! Мйтап бе Уйли!!![smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: orlindraganov   
Дата:   10-04-12 22:19

Мдаа, липса на деца, имаше тема и за тихата спалня... На лошо са тръгнали нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: ценослав   
Дата:   10-04-12 22:25

Ми като бяхме 8 милиона, колко ни бяха университетите??? Сега сме 6 и кво прайм??? Секи бълг. гражд. с по две-три висши. Смех бре Уйли!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: djogata   
Дата:   10-04-12 22:27

Андрей, аз за пост-дока се гъбаркам бре [smilie5]

Пост-доковете са добри учени, с много знания и с вече понатрупан опит.
Да бъдеш пост-док обаче има един недостатък като професия - елементът на несигурност, поради краткият срок (по принцип около 2 години), след приключването на който пак ще трябва да си търсиш работа, и даже не е сигурно, че ще продължиш да работиш в същата сфера. А пък вече не си първа младост и най-вероятно имаш ангажименти и отговорности като семейство и т.н., та промените и несигурността едва ли са ти по вкуса. Та в този смисъл ми е и бъзика [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: orlindraganov   
Дата:   10-04-12 22:28

Ше взема да изкарам още 1-2 висшета, а като се пенсионирам - ще запиша тромпет в консервата.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: дидибаев   
Дата:   10-04-12 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: asahi   
Дата:   10-04-12 22:35

И кой ще го определи като високо? Тези малко почват да ми приличат на сваДбарскит ефотографи, дето си мерят обективите и ги изтъкват като предимство пред клиентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: ivodam   
Дата:   11-04-12 10:05

djogata: Прав си, разбира се. Затова си мисля, че по-скоро банаджии ако ше правят нещо, трябва да е нещо надграждащо, не почващо от а и б. Нещо, където да се правят магистратури, докторантури, да идват бакалавърчета с вече солидна основа и преминали вече едно сериозно отсяване.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: serjy   
Дата:   11-04-12 10:20

освен елитни училища трябва държавата да помисли и къде ще работят тези елитни специалисти, а не да ги учим тук, с нашите пари, а те да мигрират веднага и да работят в чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: langel   
Дата:   11-04-12 17:51

Това е модел, доказал своята ефективност в развитите държави.
Защитавал съм го, давал съм го за пример и съм го обяснявал десетки пъти, особено в темите на IDA, който винаги е бил против, твърдейки, че изразява позицията на БАН.
Е, радвам, се, че е възможно най-после БАН, а и науката ни като цяло, да стъпят на принципни позиции.
А дано.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: vizov   
Дата:   11-04-12 18:34

Serjy, в случая какво общо има държавата? БАН ще си прави университет, не държавата. Ако си прочел идеята е финансирането да идва от такси и проекти.
А и държавата не е редно да създава работни места от този тип. Само трябва да осигури подходящи условия други да създават.



ПС И на мене "пост-док" винаги ми е било много смешно като понятие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: ejel   
Дата:   11-04-12 20:09

Българската академия на науките (БАН) разработва проект за създаването на елитен изследователски университет. В него ще се обучават малко на брой студенти с интерес към съвременната наука, а лекциите ще се водят само на английски език.
......
Висшето училище ще бъде частно, с високи такси, но и големи изисквания. Приемните изпити ще бъдат изключително трудни ...

... Амбицията е да се привлекат онези, които излизат в чужбина веднага след гимназията.

"Ще привличаме например учениците, които завършват математически гимназии. Много от тях биват приемани директно в чужди университети. Ние искаме да привлечем част от тях. Нивото ще бъде същото...”

-------------------------------------------------
[cool] [cool]

Да си паднеш от катедрата[smilie5]

Елитен университет = обучение на английски + високи такси +
изключително трудни приемни изпити + големи изисквания + частно... [beer]

И край на следването на завършилите математическите гимназии извън родината[smitten]

Веселба...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: ценослав   
Дата:   11-04-12 20:28

Ех! Щом се заговори за много пари, ясно!!! Вундеркинчето може да вземе изпита и да влезне, ма ако тати работи за 300 лева, нанай прием. [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Фала тебе Господи, че отбих тая грижа с наследниците ми. [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: equinox   
Дата:   11-04-12 22:02

Определението "елитен" по отношение на учебно заведение не може да бъде присвоявано априорно. Само резултатите могат да покажат...

[smilie24]

От БАН си мислят, че ще е елитно защото ще се има високи такси, трудни изпити за прием, а нивото щяло да бъде същото като на Запад.

Дори да примем, че теоритично могат да постигнат нивото на Западните университети, за което имам огромни съмнения, какво ще предложат като реализация на тези хора като завършат? Интересна и перспективна работа? Добро заплащане? В БАН, в държавата или в частния сектор? Изобщо мислили ли са къде и как ще се реализират тези хора?

В крайна сметка образованието е една инвестиция, от която очакваш възвращаемост. При нивото на Българските заплати, едно скъпо образование е неоправдано. Така че най-вероятният резултат ще е подготовката на кандидат емигранти. Пак е нещо де. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Честит нов елитен частен университет в София! :)
Автор: imitev   
Дата:   12-04-12 00:15


Да бе - трудни изпити и високи такси.

И като няма кандидати - ще останат само високите такси [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Както във всеки бг университет...

На всичкото отгоре преподавателите се вземат на сериозно че правят наука и обучение [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.