Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: chill   
Дата:   09-04-12 00:18

Е, на който основното му занимание е да стартира Фотошоп, а не да редактира изображения във Фотошоп, действително ССД ще се отрази положително на заниманията му.

При мен лично стартирането заема, да речем, 1% от времето, което прекарвам с дадена програма, дори и 100 пъти по-бързо да е, ще ми спести по-малко от 1% от времето. [smilie7]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: Myth   
Дата:   09-04-12 00:28

chill [smilie24] за всичко което казал и не виждам място за спор.
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: asahi   
Дата:   09-04-12 00:42

От друга страна когато фотошопът пише и чете от скрач файла ССД-то ще даде сериозно подобрение на производителността.
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: chill   
Дата:   09-04-12 01:19

asahi написа:

> От друга страна когато фотошопът
> пише и чете от скрач файла ССД-то
> ще даде сериозно подобрение на
> производителността.

Аха. Ако случайно Виндовса забрави да го кешира.[smilie21]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: baraba   
Дата:   09-04-12 01:41

добре де като е толкова бързо ссд-то може ли да се сложи на мястото на един sata hdd ? или кабелаците и буксите са различни?
и с колко е по бързо ссд--то от един raid масив от два диска ?[smilie11]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: chipsy   
Дата:   09-04-12 03:06

Последните модели са доста по-бързи от Раид 0 обикновени 5400/7200 дискове.
Повечето масови ССД са САТА 2/3, никакъв проблеми да се сложат на мястото на САТА диск.

Ако ползваш компа САМО за фотошоп и не отваряш никога нови програми за нищо, въобще няма да ти няправи впечатление колко е бързо, караш си с един 5400 диск и си питаш ушите. А пък при игри ама ХИЧ не сбързява зареждането.
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: diandimov   
Дата:   09-04-12 05:10

Покажи го тоя кулър да го видим де.

Щото аз мисля че добрите неща тръгват от 50 долара нагоре.
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-04-12 08:20

Хайде бе още ли не си го разкарал този булдозер, хората с интели откога играят ти само охладители купуваш. Този не че е лош, ама с него никогаш няма да стигнеш заветните 4,5, то с гигадръв ... [smilie18]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: atisas3   
Дата:   09-04-12 11:25

@chipsy
Хаха и какво, ще се радваш примерно някоя игра да ти зареди за 2 секунди и после да я играеш с лагове/забивания/15-20 фпс, а не смяташ ли, че ще е по-добре да я изчакаш да зареди 10-30 секунди и да играеш БЕЗ лагове/забивания/15-20 фпс...? Говорим примерно, за сега такава игра няма, но и на нея ще и дойде времето и ако съм със ССД ще се чудя на кого да го продам, че да си купя охладител и да клоквам [smilie3] ? Инат си, ама честно казано chill и аз ти казахме причините защо ССД е пълна безсмислица, глезотийка, а ти ако искаш продължавай да отричаш [smile] .



Публикацията е редактирана (09-04-12 11:45)
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: atisas3   
Дата:   09-04-12 11:34

@diandimov:
Снимка

@didesignbg:
Не говори наизуст моля те, никакви проблеми нямам на 4.2GHz с боксово, биоса даже не е предпоследният, а преди него... Това дето го говориш за гигадръв, почти съм сигурен, че не си усещал нещо дървено от актуалните им дънни платки, а само четеш по интернет оплаквания и гледаш тук да изръсиш глупост. Колкото до Булдозер - баш процесор за клок си е пак говориш НАИЗУСТ, че никога съм нямал да стигна 4.5GHz... Предпочитам да се изказват хора, които са наясно с нещата, а не които само четат от интернет за нещата. Примерно да са като chill, да се обосновават, а не да пишат "гигадръв", "булдозер не можел заветните 4.5", не се обиждай, казвам ти истината, пък ако ще спорим и линкове ще ти дам [smilie5] [smilie10]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: chill   
Дата:   09-04-12 11:52

Истинското решение на всички дискови проблеми се казва Ramsan-820

Или за "домашни" потребители Ramsan-70 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тези ширпотреба SSD-та стават само да се радват Мац-юзърите колко бързо им се стартира ... ъ-ъ-ъ, условно нареченото компютърче. [smilie21]

 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-04-12 13:25

Да ти дам и аз линкове [smilie18]

 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: atisas3   
Дата:   09-04-12 16:34

Хаха май се засегна [smile]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: didesignbg   
Дата:   09-04-12 17:04

От теб по тази тема трудно, гледай да закрепиш там процесорчето на 1-2 ядра, че уиндоус 8 го деноминира до 4 ядрен и то съвсем с право.[smilie3]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: jingov   
Дата:   09-04-12 17:32

По темата,според мен-да.На старото желязо с АМД 2500 Бартон има турен един Залман ,не дига повече от 35-40 гр.Също и на рамта ,медни охладителчета.Клока е 2340 при номинал 1800МгНц и така вече доста години .

 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: chipsy   
Дата:   09-04-12 18:42

atisas3 написа:

> @chipsy
> Хаха и какво, ще се радваш примерно
> някоя игра да ти зареди за 2
> секунди и после да я играеш с
> лагове/забивания/15-20 фпс, а не
> смяташ ли, че ще е по-добре да я
> изчакаш да зареди 10-30 секунди и да
> играеш БЕЗ лагове/забивания/15-20
> фпс...? Говорим примерно, за сега
> такава игра няма, но и на нея ще и
> дойде времето и ако съм със ССД ще
> се чудя на кого да го продам, че да
> си купя охладител и да клоквам
> [smilie3] ? Инат си, ама честно казано
> chill и аз ти казахме причините защо
> ССД е пълна безсмислица,
> глезотийка, а ти ако искаш
> продължавай да отричаш [smile] .
>

Чакай малко, какви лагове и забивания при 2600К и 7950? [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ако не ти е балансиран компа наистина няма никакъв смисъл от ССД. Глезотийка е, но ако се интересуваш от дисков перформанс и се кефиш, какъв е проблема да си вземеш едно? Скоростта по никакъв начин не може да се сравнява. Батълфийлд вместо да чакам 2-3 минути да стартира и да пукам с приятели, стартира за 10-15 секунди. За $100 определен си заслужава. И определено се чувства повече, отколкото 2600К на 4.0 или 4.7.
Ама с човек, който твърди, че Булдозер с нищо не отстъпва на 2500К/2600К ко да очаквам [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: CPU охладител, струва ли си за 30лв?
Автор: atisas3   
Дата:   10-04-12 01:08

Добри съчинения за 2600К. Я цитирай къде съм го писал него. Впрочем може да станеш писател, готини съчинения, честно. На 2500k отстъпва, само защото повечето неща са оптимизирани за 4 ядра... Ама как да го обясня на такива хора като теб? Колкото до това "Какви лагове и забивания при 2600К и 7950" случайно съм писал "Говорим примерно, за сега такава игра няма, но и на нея ще и дойде времето", ама ти този път обратното, не съчиняваш, ами не виждаш. До тук със споровете, то се е видяло, че пиша с някое инато хлапе, само по горните две неща, които посочих. Няма смисъл да ти търся повече кусури!
А до охладителя, купиха му го, няма вече смисъл да обсъждаме въпроса, ще се мисли за друг, току виж реша да дам повече пари за Corsair H60 и да опитам 5GHz как ще се държи [smilie5] .
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.