Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   05-04-12 22:58

В момента! " ХРАНАТА ООД" - вижте!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: yan   
Дата:   05-04-12 23:01

има го инлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: Marillion   
Дата:   05-04-12 23:01

Немам HBO :) требе си го платя. Ел, идвам у вас да гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: kkkolelo   
Дата:   05-04-12 23:04

Ми аз къде да ходя ... [smilie8] ... А е ша си гледам лудите баски и миньорите ... [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 00:13

Мдаааммм....за мен беше полезен и доста замислящ филм!
Щом го има и онлайн - изгледайте го!

Радвам се ,че все още в България мога свободно да напиша " Няма да ям Макдонълдс" примерно и да ме осъдят!
А желанието ми да живея на село се увеличава многократно.

ПП: Стана ми много мъчно за американците[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: MarinY   
Дата:   06-04-12 00:25

Елриша, освен, че имаме баби на село, приготвяйки "натурални" продукти и американците имат (баби). Не ги мисли.
А заблудата, че в България храните са по-малко пластмасови е градска легенда, ама от хубавите и всички искат да и вярват.
Разликата е, че в Америка можеш да кажеш всичко, което откриваш и мислиш, та има повече информация. Е, вече и в България може, ама и бронежилетките са скъпи, и съдиите не са по-евтини.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 00:37

Марине, не съм казала ,че в България няма като американските боклуци и ГМО-та! Но , изгледай филма и пак ще си говорим..Мисля,че теб би трябвало да те вълнува още повече какво ядеш .

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 00:50

Елриша, храната в Америка е по-добра от тази в България. Стига само да избереш правилните места да си я купуваш - като цяло качествената храна е по-достъпна в САЩ, отколкото в БГ. Гадости има, но никой не те кара да ги купуваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 00:52

Ох, защо не изгледате филма,ами веднага скачате да защитавате онова, дето го ядете в Щатите?!
Ако филма беше за България конкретно, дори и да рупам бабините домати, пак щеше да ми е интересно и да науча нещо дето не го знам.

Странен ми е този категоричан отказ за информация, мислене...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 00:57

Елриша, ти в момента показваш категоричен отказ от информация. Била ли си в САЩ, яла ли си храната там?

Приеми, че МаринУ и аз сме били и в САЩ, и в България, и ако ти не си била за по-дълго време в САЩ, няма как да знаеш това, което другите знаят.

Аз пак ти повтарям, че при добро желание в САЩ можеш да ядеш МНОГО по-качествена храна от тази в България. Освен ако не седнеш сама да си произвеждаш всичко. Боклуци в Америка продват колкото искаш, но никой не те кара да ги купуваш. За сметка на това има огромен избор от магазини за здравословна храна, която в БГ не сме и сънували.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 01:05

Ох, добре..

И все пак - изгледайте филма! Едвали ще изгубите толква от ценното си време.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 01:06

Djogata написа:


> За сметка на това има огромен
> избор от магазини за здравословна
> храна, която в БГ не сме и сънували.

Да бе, всеки с пъргава баба на село яде по-качествено [smilie24]
Филмчето беше приятно за гледане, но не много информативно (полезно).



Публикацията е редактирана (06-04-12 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 01:07

Пъргавите баби на село ги има по целият свят, ние говорим за това, което се предлага на потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 01:08

такива де слугуват на деца и внуци, д'ебеш Къна да ги има по целия свят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: Djogata   
Дата:   06-04-12 01:19

Да бе, на тебе баба ти сигурно гледа 100 декара жито и ти пече пресен самун хляб всеки ден [smilie18]

Айде стига с тия баби, като че ли не влизаш в магазина и не им купуваш боклуците. Баба ти сигурно и стадо крави има, и кваси мляко и сирене? Че и кашкавал? И цял курник с кокошки, та можеш по една на седмица да си колиш и хапваш? Че и яйчица за закуска? И шунчица от 4-те прасета, дето гледа? И чушки, домати, и всякакви други зарзавати от 10-те декара напоявана градина? Хаха, много яка бабаще да е това, мулти-таск отвсякъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 01:45

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: sirteo   
Дата:   06-04-12 08:09

Аз тоя филм като го гледах, спрях до момента, дето един бръкна в търбуха на жива крава...

Скоро си говорехме с един познат дето има птицеферма. Питам го аз кое пиле е най-лошо, да не го купувам, човека вика няма хубаво. Пак го питам, айде кажи де? Вика - лудогорско съм ходил и съм виждал как се отглеждат, по американски - никога не си взимай такова.

После защо на мъжете им растели цици [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: sirteo   
Дата:   06-04-12 08:11

храна оод

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 12:24

Само,че " Нямате достъп до този видеоклип, защото свързаният с него профил в YuoTube е прекратен поради неколкократни известия от ищци трети страни за нарушения на авторското право"

Със сигурност авторите на този филм не са имали нищо против да бъде разпространяван...

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 12:27

http://vbox7.com/collection:1499191



Публикацията е редактирана (06-04-12 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: krist   
Дата:   06-04-12 12:28

Филмът е дискутиран тук поне преди 2 години.. Eто линкове за директен даунлоад на филма и на субтитрите:

http://www.kolibka.com/download.php?mid=8296

http://www.kolibka.com/download.php?sid=8296

Като си на тая вълна виж и Super Size Me..


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: chill   
Дата:   06-04-12 12:29

Автор: elrisha
Дата: 06-04-12 00:13

Радвам се ,че все още в България мога свободно да напиша " Няма да ям Макдонълдс" примерно и да ме осъдят!


Нещо не разбрах.

Радваш се, че могат да те осъдят?
Радваш се, че не могат да те осъдят?

В Америка ако напишеш "Няма да ям Макдоналдс" ще те осъдят, ли?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 12:54

Чил, ако гледаш филма няма да ми задаваш тези въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: krist   
Дата:   06-04-12 13:00

Ами Super Size Me май се бяха опитали да го забранят, ако не се лъжа... Със сигурност обаче направили друго - там, където се прожектирал по кината, на изхода сложили служители на МакДоналдс, които да раздават ябълки на зрителите[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: IvoZafirov   
Дата:   06-04-12 13:28

Абе всичко опира до потребител. Ако е прост муа МакДоналдс и подобни боклуци, ако има поне малко пипе търси и намира качèствена храна. Това е по целия бел свет така. По жълтия е съвсем друго - там основно здравословна храна се яде, а по черния свят се яде каквото има.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 13:43

Иво, във филма беше засегнато също това, което казваш - имаше пример с бедно семейство . Жената казва : Искам да се храниме здравословно, но разполагам с едиколко си долара , влизам в магазина и тези пари не ми стигат за да купя хубава храна. Цената на една връзка моркови е по-голяма от два хамбургера. И съм пред избор - дали децата ми да са гладни или да им купя по един засищащ бърз хабургер. За да ти е заситен стомаха -ядеш евтини боклуци,те обаче те разболяват.
Имаше статистика с колко процента са се увеличили болните от диабет. При бедните - всеки втори страда от диабет.
Нещата са така навързани, че просто нямам думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: scarecrow   
Дата:   06-04-12 13:44

Ми да върви да работи като има само един долар...



Публикацията е редактирана (06-04-12 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-12 13:47

scarecrow, забелязвам ,че правиш опити да блеснеш в няколко теми, ама не ти се получава. Седи мирно като няма какво смислено да кажеш, моля те!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: scarecrow   
Дата:   06-04-12 13:50

Ни най малко искам да "блесвам" където и да било.

...че го няма димов да ти обясни за Хамерика и за цената на храната там....

ама ти си гледай филмчета...



Публикацията е редактирана (06-04-12 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: 1vo   
Дата:   06-04-12 16:16

Докато оплакваме разни бедни мексикански семейства, да не забравяме, че порционът в детските градини е по 1,5 евро, на ден, за три хранения.
Колко качествена храна и мръвка може да се купи с това не смея да си помисля [smilie8]



Публикацията е редактирана (06-04-12 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: MarinY   
Дата:   06-04-12 16:21

Филмчето е на няколко години. В Youtube и в Netflix е бъкано с такива. Има много истина в тях, но и нишката на "Световната конспирация" е основно свързващо звено.
Вярно е, че по статистика американците са много болни, но и това е под въпрос. Спрямо европейските норми за горни граници на холестерол, захар, кръвно и още други неща, техните са занижени и вкарват много "болни" в отчетите, които в Европа не са. [smilie8]
Според мен, основната публика на тези филми стават хора, които са малко вманиачени (в добрия смисъл на думата), за здравето си и такива, които са почти готови вегетарианци.
При всички случай, това са хора поне от средната класа и нагоре. Вегетарианството е скъпо занимание!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: bgprinter   
Дата:   06-04-12 16:44

Храната, истинската е скъпа и няма как да НЕ Е. ТЯ зависи от реурси, които са крайни, като площ, посеви, за които е нужно време, животни, които растат във времето и т.н. Логично е един електронен продукт, да речем АйПод да е много евтин, един телефон, един компютър дори, ресурсите за производството на същите ги има в изобилие, работят стотици конвейри за тях по света и технологиите се развиват експоненциално (спомнете си само до преди няколко години нямаше бял диод, днес човек може да избира според спектъра им на излъчване - изобилие от бели диоди).
За щастие обаче човекът е всеядно животно, от корени и ядки до меса от произволни животни - в Китай пробвах скорпиони примерно [smilie18] и морски звезди и не знам си какви още извращения. Някъде скоро ядох пържени скакалци - в австралийски бар [smilie18]

Тревожна е една статистика, която наскоро четох за един западен град - една четвърт от умиращите там умират от рак !! Точно една четвърт, това е голямо число мисля за тази болест.
Без да съм доктор смея да твърдя, че една от основните причини за увеличаване на раковите заболявания в западния свят е начинът на хранене и начинът на ОБЕЗДВИЖВАНЕ. Човек не копа на нивата, не копа на лозето за да набере малко праскови или череши, всичко му идва наготово, ако има пари да си го купи естествено, ако няма пари, тогава спиралата е още по стръмна, яде боклуци, евтини индустриални храни. Спомнете си филма "Крилце или кълка" с Луи Дьо Фюнес.
Това което съвременната хранителна промишленост намира за безвредно, като добавка в храната за консервацията й или за подобряване на вкусовите качества, и няма странични ефекти които да бъдат регистрирани веднага, може да се окаже бомба със закъснител. По подобен повод слушах по едно немско радио преди време, случайно попаднал на предаването в което ставаше дума за "Тамифлу", онова лекарство срещу грип. Оказа се, че концернът произвел лекарството е публикувал точно половината от изследванията, т.е. оповестил ги е пред екипи и пред голямата публика. Останалата част, другат половина са били всъщност НЕзадоволителни резултати, някой направо негативни. Представете си, сега, че от онази публикуваната половина има също някакъв процент неподкрепящи ефекта на лекарството резултати, някакъв процент неутрални такива и какво става чисто математичски? На практика се оказва, че "Тамифлу"-то е по бойковата схема - "Шменти Капели".

С две думи, не всичко което блести е злато - Лед Цепелин [smilie24]

http://www.youtube.com/watch?v=9Q7Vr3yQYWQ

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: IvoZafirov   
Дата:   06-04-12 16:58

Е така де.
Западните общества сами се обричат с този "прогрес".
Може да се стигне до там, че някой да не излиза изобщо от дома си. Работи по нета, плащат му по нета, поръчва си храна и всичко необходимо по нета и де факто задникът му залепва за стола вкъщи. Общува по нета и бавно и мъчително се превръща с болно и физически и психически същество.

Сигурен съм, че и сега има доста такива примери, но за в бъдеще ще става все по-масово. Е, има и една друга част на населението на големите градове дето пък е на другата крайност и спортува яко, яде само здравословна храна (каквото и да означава това).

Покрай тия теми и спомените за онези масаи от Кения, все повече се чудя кой е по-щастлив? Едно градско юпи дето бачка по 14 часа ама кара порше или един здрав, прав и усмихнат масай, на когото основната грижа е да има какво да яде и да опази поредна нощ кравите си от хищници...

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: boZO   
Дата:   06-04-12 17:33

Автор: 1vo
Дата: 06-04-12 16:16

"Докато оплакваме разни бедни мексикански семейства, да не забравяме, че порционът в детските градини е по 1,5 евро, на ден, за три хранения.
Колко качествена храна и мръвка може да се купи с това не смея да си помисля"


Това го бях писал в друга тема като база за сравнение с едни други безсмислени разходи, хората с работещ мозък ме разбраха...

Храната не е чак такъв фактор, колкото другите вредни неща от заобикалящата ни среда. Но все пак...

Практика е силните икономически страни да продават хранителните си боклуци в страни със занижени стандарти в контрола на храните. За това са силни икономиките им. Също така ако някой се заблуждава, че в БГ има контрол върху производството на храни - лъже се, Стара планина - ала бала, трябва ти само поглед в произволно избрана фабрика за преработка на меса и производство на колбаси и си веган форевър - аз ям много неща, ама вимета, жили, копита, обрезки и разни слузести тъкани ми идват в повече...
Сещате ли се за оная реклама, дето я спряха - "Без изкуствени торове няма краставици" Това е истината. Вече зеленчукопроизводителите преминаха на парниково отглеждане с богато ползване на препарати - увеличен добив почти през цялата година, така се борят с евтините македонски, гръцки и турски зеленчуци.
Сирене 5-6лв. килото? Да, ама не и от мляко. Технически погледнато "подсирват" вече всичко, не се учудвайте ако котката ви отказва да яде сирене...
Горките хора, ядящи пилешко от магазина. Бройлерите са продукт изцяло на хранителни добавки - търси се светкавичен прираст с минимални разходи на фураж. Още преживе пилетата се тъпчат с препарати, задържащи вода в тъканите. После месото допълнително се тъмблира в специални центрофуги - добър технолог може да докара до 70% водно съдържание в пилешкото - за това пържолата от бутче гаси барбекюто...

Наденици,салами, кренвирши, пакетирана кайма - това са обработени с подправки лайна, пуснати на пазара. Всички големи производители и вериги знаят предварително за "внезапните" проверки, следящи за качеството и стандарта. Кой е виновен ли?
Ами пак хората и държавата... Преди време гледах втрещен как се избиваха за пилешки дробчета от Бразилия - 1,50лв. килограма в Кауфланд. Като приспаднеш транспорта и печалбата на производител и търговец излиза, че си купуваш боклука на бразилците.



Публикацията е редактирана (06-04-12 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: MarinY   
Дата:   06-04-12 17:35

Това е безсмислено сравнение, защото няма отговор. [beer] Или с много отговори, различни и всичките верни, в зависимост от личните ни приоритети.
Просто, всяка оценка или категоризиране на другите е вярно само от нашето си хълмче и тотално погрешна, погледнато от съседното.

П.П. Това е за по-горния пост, на Иво.



Публикацията е редактирана (06-04-12 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: marchello   
Дата:   06-04-12 19:10

Причиних си го филма, въпреки че вече ми дотегна да ми проповядват по всевъзможни канали колко бързо ще умрем от храна, пиене и цигари. Еми, па шаваме още!
Поне посланието накрая ми ареса. [smilie24] Че каквото се поиска, това ще ви се предложи. [smilie21] [beer] Дзъннн.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: sirteo   
Дата:   07-04-12 12:13

Една глава лук и приказката е до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: мара   
Дата:   07-04-12 13:34

каквото се поиска, това ще ви се предложи.
те тва е, дет вика марчо.
тез, дето искат да ядат боклуци нито ще гледат филм, нито ще ги жаля. аз няма да гледам филм, щото мога да си дам сметка и без филм. освен тва - който търси - намира. а въпросната лелка с хамбургерите да иде при даскалицата ми по литература, дет викаше: всяко идиотско деяние има философско оправдание
...ама от опит знам, че няма как да убедиш човек, който не иска да бъде убеден и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: elrisha   
Дата:   07-04-12 19:28

" Ситият на гладният не вярва"

Това за "идиотското деание" го обясни на някой с 300 лв месечно.

Като почнете да се метате като ч-кия на пясък в тоя форум и ми призлява!

Как пък се родихме най-умните, най-работливите, най- можещите, най-разбиращите..ама чакаме да дойде някой друг да ни обърше наакания задник..

Отчайвам се тотално вече!

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: мара   
Дата:   07-04-12 19:32

и викаш бедната жена от америка с 300 лв заплата не може? ама аз богатата съм лоша и не й фащам вяра,м?

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: asahi   
Дата:   07-04-12 19:45

Без да смятам кой е богат и кой беден миналата седмица засадихме 2 сорта картофи, грах и лук. Нашите, гледам, са засяли разсад за други зеленчуци и скоро и тях ще засеем. Действието се развива на на един декар площ. Земя има много - само да му се работи на човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: scarecrow   
Дата:   07-04-12 20:40

Брей колко лесно се манипулирал народа... Ако някой иска да му е жално за Хамериканците да си пусне да гледа това


Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: мара   
Дата:   07-04-12 20:45

а, глей ся, че народът се манипулира лесно - спор въобще няма и не може да има.
най-лошото е, че накрая покрай сухото гори и мокрото, щото мокрото малко и така...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: scarecrow   
Дата:   07-04-12 20:47

мдам малко е... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: Y36   
Дата:   09-04-12 09:56

asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересен филм по НВО
Автор: MarinY   
Дата:   09-04-12 16:26

Асахи, това е чудесно, но не е решение за всички. Хоби? Активна почивка със здравен ефект? Един декар с плодородна земя и свободно време са непосилна комбинация за мнозинството от хората. Дори и в България.
[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.