Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   10-04-12 09:37

@emo99 Проблема не е в годините, виж сега аз знам как се пише (или поне така си мисля), но друго си е човек като прочете специализирана литература. До момента съм ходил на театър над 500 пъти и съм гледал 1643 филма към днешна дата.

Имам нов въпрос този микрофон как е става ли ?
http://astore.amazon.com/gamiandtech-20/detail/B002GYPS3M



Публикацията е редактирана (10-04-12 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: charger   
Дата:   10-04-12 22:44

alek200
[smilie10] [smilie11] [smilie10]

Това,че си гледал ХХХХХХ филма и постановки,не значи ,че можеш да го правиш.И операция на мозък съм гледал доста пъти,но няма да хвана скалпела.

За какво да става този микрофон?Към какво ще го включваш и още 10на въпороса имам,все от този род....

По тази тема млъквам.Който иска да те обучава,негова работа.


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   13-04-12 10:01

Като имаш въпроси задай си ги, с радост бих ти отговорил!

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-04-12 23:44

[smilie8] Човече, някои от въпросите бяха реторични, други подсказващо насочващи за да усетиш къде ще са проблемите...

Ако имаш някави въпроси от твоя страна относно детайлите при снимане местата където биха могли да ти отговорят са Натфиз, НБУ, ЮЗУ, АртКолеж... пропускам ли някои?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   23-04-12 16:31

Дали да си купя този микрофон ?
http://astore.amazon.com/gamiandtech-20/detail/B002GYPS3M

добър ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   02-05-12 22:59

Дали да си купя този микрофон ?
http://astore.amazon.com/gamiandtech-20/detail/B002GYPS3M

добър ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   11-05-12 19:54

Някой може ли да ми каже как се казва това което се слага пред прожектора за да намали светлината цветно и безцветно фолио ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: e-mil   
Дата:   11-05-12 20:22

"как се казва това което се слага"

Ми за "последните 15 години" трябваше да си го научил. [smile]

Хубаво е, че си се сприятелил с режисьори. Сега вземи се запознай с някой оператор - той знае как се казва това дето се слага отпред на прожектора. Намери си и добър организатор, който по съвместителство ще бъде и реквизитор. Както и някой познат, дето си играе със звук. Той ще ти помогне за микрофоните.

Киното е екипна работа. В него има много специалности, всяка от които с един куп професионални детайли и хитрости. Не се опитвай да разбираш от всичко! И е глупаво да се набутваш с купуването на техника, която не познаваш.
Викни приятели да ти помогнат, вземи техника назаем. Останалото ще научиш в процеса на работата.


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   11-05-12 23:24

@e-mil Благодаря за съвета, НО не ми отговори на върпоса.
Аз техниката лека по лека си я набавям просто не мога да се сетя това фолио ли беше какво беше дето се слага отпред.
Имам си и достатъчно хора да ми помагат, но има разни работи които не знам.

Ще ми кажеш ли как се казва ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Han_Solo   
Дата:   11-05-12 23:29

написа:

> @e-mil Благодаря за съвета, НО не ми
> отговори на върпоса.
> Аз техниката лека по лека си я
> набавям просто не мога да се сетя
> това фолио ли беше какво беше дето
> се слага отпред.
> Имам си и достатъчно хора да ми
> помагат, но има разни работи които
> не знам.
>
> Ще ми кажеш ли как се казва ?
------------------------------

Божеее.....Много мъка има по тая земя.... каза Моканина докато скубеше бялата лястовица....

http://www.leefilters.com/

http://www.rosco.com/uk/index.cfm

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: e-mil   
Дата:   12-05-12 00:23

"Имам си и достатъчно хора да ми помагат... просто не мога да се сетя това фолио ли беше какво беше дето се слага отпред."

Точно това се опитвам да ти обясня. Ако досега не си научил нещо толкова елементарно (дали се нарича фолио, целофан или найлон), то ще ти бъде ужасно трудно да схванеш разликата между кондензаторен и динамичен микрофон, синхронизацията между звука и картината, да не говорим пък за всичките останали технически детайли на снимачната площадка.

Затова ще повторя: намери си хора, които им разбират на картината и звука! Ти и без това ще си претрупан с работа по продуцирането, режисурата, а вероятно и организацията на монтажа. Тепърва ще се сблъскаш с един куп проблеми, чието разрешение няма да научиш във фотографските форуми. Почни от тях, не от техниката!

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: diandimov   
Дата:   12-05-12 02:04

Абе брат ми преди време имаше мнооого яка пушек- машина, немска.

Мисля че марката беше Вартбург.
Но я нарязахме за скрап...

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: Marillion   
Дата:   12-05-12 11:24

Т'ва реална тема ли е?

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: asahi   
Дата:   12-05-12 17:33

Социален експеримент. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   13-05-12 21:05

А бе, хора аз няма да снимам холивудски филм с бюджет 100 млн. аз ви говоря за аматьорска ниско бюджетна продукция !

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: diandimov   
Дата:   13-05-12 21:12

Не им се връзвай!

В български форум освен да ти кажат колко си тъп и какво трябва да учиш още, та да стане работата, друго няма!

Прави си нещата, ще уцелиш пътя като те влече.

Доколкото си спомням и Тарантино е работил в някакъв киноархив, или нещо такова. Гледал бил маса филми, и накрая взел та направил и той няколко...

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: e-mil   
Дата:   15-05-12 09:03

"Доколкото си спомням и Тарантино..."
Тарантино първо е учил актьорско майсторство. И когато е опрял до правене на филм си е гледал сценария и режисурата, вместо да се е чуди къде да включи микрофона.


"А бе, хора аз няма да снимам холивудски филм с бюджет 100 млн. аз ви говоря за аматьорска ниско бюджетна продукция !"

А кой ти е казал, че в нискобюджетните филми няма продуциране, режисура и организация на монтажа? Няма никакво значение дали снимаш едноминутна късометражка или пълнометражен филм.
Ти нали търсиш техника, намираш пари, събираш хора, а накрая ще искаш да покажеш готовия филм някъде - е, те това е продуциране.
После избираш локации за снимки и трябва да кажеш на актьорите какво да правят пред камерата - това е режисура.
А за организацията на монтажа - като се наложи да събереш звук и картина на едно място ще разбереш какво имам предвид.

Отсега се откажи от думата "аматьорска". На никой зрител няма да му пука какъв си. Филмът или ще става за гледане или няма да става. Ето ти пример за ниско, ама наистина нискобюджетна продукция, правена с 50 хил. лева и приятели.

А този пък е правен със само 10 хиляди (както се твърди).

Честно казано, наистина не разбирам. Хем бюджетът ти е нисък, хем се набутваш с купуване на непозната техника, която е толкова евтина, че един ден ще се чудиш как да я продадеш.
Хем за пръв път правиш подобно нещо, хем веднага искаш да научиш всички технически детайли, които всъщност не са твоя работа и за които няма да ти стигне един живот, хем се сърдиш на съветите.

Ами... [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: От къде да си купя прожектори, триножник, микрофон и пушек машина!
Автор: alek200   
Дата:   15-05-12 10:47

@diandimov Много сте прав!!!
@e-mil Лора от сутрин до вечер е страхотно направен филм, за тези пари направо е много добре направен!

Ей, човек да не попита за 2,3 работи, веднага се напират няколко философа които да започнат да се заяждат! Какво Ви пречи просто и ясно да ми отговорите на въпросите все едно пари Ви искам!
Аз не Ви искам излишните разсъждения, като не Ви харесват темата ми просто я подминете!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.