Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 02:22

Аз веднъж те питах, ама пак ще те питам: кажи ми в България за някаква качествена и произвеждана в достатъчно количество храна или нещо от сорта. И зеленчуците ни не са нищо сообено - затова внасяме от Гърция и Турция, и мляко, и месо нямаме качествени и достатъчно. Мит, останал от социализма, е, че България има силни позиции в хранително-вкусовата промишленост.

Не е много по темата, но има един интересн филм за Тодор Живков, наречен "Последният лов", дават го по БТВ Синема или нещо от сорта. Там самият съветник на Тодор Живков каза, че навремето сме изнасяли храни за съюза, а те са ни пращали нефт и други ресурси. И допълни: "няма какво да се лъжем - храните, зленчуците и плодовете ни бяха голям боклук". Но в рамките на соц. спогодбите беше лепнат етикета на България като на износител на храни. А то ако не е това, не знам изобщо какво ни остава... Нищо! Така че имай малко уважение към програмистите, щото ние ако не друго поне изнасяме качествен труд. Плащаме си данъците, плащаме пенсиите на няколко пенсионера, привличаме инвестиции... Макар и косвено програмистите помагат на България, както и да звучи това [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-01-12 02:30)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   15-01-12 02:24

Стоев, амоняка е основната съставка и на урината. Дай да затворим и канализацията и тоалетните, а. Щото било отровно. Амоняка е отровен под формата на газ. Той се разтваря във вода и образува киселина. В София има 2 ледени пързалки с амоняк и в тях има между 20 и 50 тона. Дори да изтече всичкия ще се засегне няколко километра. А тук говорим за половин България.
Имало е течове и те се овладяват лесно. Храц крана и готово. Ама там как ще врътнеш крана на стотиците и хилядите кубични метри замърсена вода?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Стоев   
Дата:   15-01-12 02:28

Бих подкрепил всяка разумна инициатива, дето сваля цената на електричеството и не е вредна за околната среда, ама май няма такава и всичкото останало е само премерен риск....остава ни само зимата да въртим педалите на велосипед, свързан с динамо, за да светят лампите и да грее печката в къщи....


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Стоев   
Дата:   15-01-12 02:40

Автор: pif
Дата: 15-01-12 02:24

... Амоняка е отровен под формата на газ. Той се разтваря във вода и образува киселина. ...Дори да изтече всичкия ще се засегне няколко километра.
Няколко километра в гъсто заселен град... Да изброя ли складовете къде се намират?
Не се заяждам - просто нямам информация за добива на газ, доколко реално е опасно, след като го правят в доста от "белите" държави.
Навремето за спина, птичият грип, лудата крава и т.н. пишеха ужасни работи в пресата, а после ги приехме за не-дотам-страшни...дали и за шистовият газ не е същото?


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Diandimov   
Дата:   15-01-12 03:18

Аз вече също съм против шитовия газ.

Защото съм роден в този регион, а това е едно божествено място. С най- вкусната вода която съм пил някога.

Не че не вярвам в технологията, но самото присъствие на тези машини там ме дразни.

Освен това знам че България няма да стане енергийно независима, знам че гаста няма да поевтинее, знам че компаниите са там само за пари, както и българските плитици са там само за пари.

Също така е тъпо да се пробива за шитов газ при положение че има толкова много нормален газ, евтин петрол и до няколко години половината коли ще са хибриди.

Истината е, че компаниите дето ще добиват този газ може и да го изнасят директно, местните аборигени няма да намажат нищо, БГ политиците ще станат просто по- богати, и в един бъдещ момент когато тези залежи може и да трябват, няма да ги има вече.

Но - както казах - не искам да виждам лайна в родния си край.
Това най- вече.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 03:29

Кви хибриди по шуменско и евтин петрол в България те гони пък теб бе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Diandimov   
Дата:   15-01-12 03:46

Петрола лесно може да стане евтин, защото сега е двойно по- скъп заради данъците и акцизите.

Това което казвам е, че НЯМА смисъл да се дупчи в БГ за малко шитов газ (който ако не се изнася ще се продава на същите цени като другия газ), няма смисъл да се напълнят гушките на няколко политика/бизнесмена, като ефекта от всичко ще е някакви дупки и евентуално замърсяване.

Нито е голямо находище, нито ще промени нещо към по- добро, нито нищо.
Това е най- малкото от което се нуждае БГ сега. Направо си е безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: tonyf   
Дата:   15-01-12 08:28

Tи верно ще се окажеш най-малко изтрещелия в целия форум, както някой забеляза наскоро. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   15-01-12 08:57

Преди няколко години в Дъ Ю Кей в някой от университетите разработиха ново гориво. Базирано е на основата на силиций и водород. Има свойства подобни на бензина но е доста по калорично. Нормален автомобил може да работи с това гориво. Разработката я затулиха в девета глуха защото това е една реална алтернатива на петрола. Това гориво го има от доста време но сега успяха да измислят технология за лесното му промишлено получаване.
Човечеството има алтернативи, но алчността на богатите не му позволява енергийна независимост. И на всичкото отгоре баламите са тръгнали да защитават лакомите петролни компании вместо да се борят за безплатна енергия. Енергийна независимост не е поредният петролен магнат и то в заднит ти двор а енергийна независимост е да си имаш ядрен реактор в махалата на мястото на трафопоста и да не плащаш на никой за ток. Колата ти да е на ток, печката на ток и всичко на ток. Петрола да се ползва само за производство на пластмаси.
Тошиба имат разработен домашен 200 киловатов ядрен реактор който работи с литий6 и литий7. Е, да, ама литий6 става за атомна бомба. А и кой е на далавера ти да имаш 50-60 години ток без пари.
Също има нови ядрени реактори от 4-то поколение с графитни микросфери който се саморегулира и от реактор с размерите на 1 по-голям хол може да се извади 1 мегават енергия. Тези реактори са експериментирани 50-те години в самолетите но поради опастност от изтичане на радиация при падане на самолета са ги спрели. Сега ги ползват в новото поколение космически апарати. С такъв реактор и плазмен двигател ще се ходи до марс за има няма един месец. Първите им експерименти в космоса са успешни и имат 200 киоватов двигател с такъв реактор.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: diandimov   
Дата:   15-01-12 09:11

Аз съм ЗА!

[cool]

Откога не съм си ходил на Марс...

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 09:41

това с боклучивите български храни е най-голямата глупост която бях чел!!! ето за това тук ще тънем в мизерия и смрад! не ценим това което имаме, което ние даром, даваме всичко от себе си да го унищожим, а залитаме и ставаме подлоги на някакри корпорациики дето щели да ни оправят с "евтиниика" [smilie23]

още няколко годинки така и наистина тук няма да има нито природа нито нищо, пустиня пълна с циганор. другите от пустинята правят рай, ние обратното. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   15-01-12 11:32

Храната собствено производство си е ОК. Тази сутрин си пекнах хляб в новата хлебопекарна - разкош!

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Славов   
Дата:   15-01-12 11:35

И аз отивам да пекна един. Добре че ме подсети...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   15-01-12 11:48

Снощи го заредих. В 8 часа се разцирика, че е дошъл хляба.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 11:52

аз си правих баница с домашни кори, домашни яйца и домашно сирене. нема ми е гадно. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: mun4o   
Дата:   15-01-12 11:54

Ако некой дава пример за качествени зеленчуци, такива от Турция и най-вече Гърция - или е програмист или е софиянец.

Евтини са,да. Но са пластмасарки, като за софтуеристи са отлични.

Освен туй, времето на евтините гръцки зарвавати май изтича. Лека-полека далаверата с фалшивите им агросубсидии пресъхва. Тази година гръцките фермери требва да върнат неоснователно получени субсидии за 2009 г., общо в размер на 493 млн.евро (онези субсидии, които получиха след като затвориха българската граница). Новите управляващи им казаха - ще ги върнете. Ако не ги върнете - ще ви ги удържим с тазгодишните плащания.
А още не са ревизизирали 2010 и 2011. Купувайте евтина гръцка пластмаса, щото утре ше е късно.



Публикацията е редактирана (16-01-12 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: headcharge   
Дата:   15-01-12 12:00

написа:

> тцтц, никой не качи снимка [smilie5]
>
>

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wart0435.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-01/oklb2551.JPG

https://photo-forum.net/static/site_pics/181/e_1326576793_PICT7014.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pohp6363.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-01/jhsm6688.JPG

https://photo-forum.net/static/site_pics/181/e_1326559423_PICT6993.jpg


Има и тема със снимки оттатъка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Diandimov   
Дата:   15-01-12 12:01

Аз като си меся хляб процеса е около час. Няма от снощи.
Омесвам тестото, правя самуните, оставям ги половин час да се надигнат, и пека.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 12:19

Хахаха, сержи, ще ме умориш, нали българските продукти бяха хубави бе, какви домашни баници, домашни кори, домашно сирене... [smilie18]

Нали се сещаш, че прасето на терасата ти, доматите пред блока и сиренето в мазата ти не са част от статистиката за хранително-вкусовия бранш в България.

И ако ти киснеш по цял ден вкъщи, за да му баеш на домашното си сиренце кога ще узрее, викаш гъци-гъци на прасето и ходиш да обменяш рецепти за домашна баница с бабите пред блока, докато си поливате доматите в общата градинка, аз си имам друга професия и ми се налага да си купувам българска "продукция". ПовЕрвай ми, много е гадна!

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 12:59

в Англия три "еко" доматчета струват 15 паунда, само дето нямат нищо общо с тези които раснат тук в България, като вкус, доста по-пластмасови са. А щом гръцките домати ти харесват...яж си ги.. [smilie8]



Публикацията е редактирана (15-01-12 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   15-01-12 13:14

българските продукти имат потенциалната възможност да са хубави, толкова хубави, колкото са били. но има ред необходими условия, за да са такива. едно от тях е да се върнат нещата назад в определена степен. аз лично мога да приема нуждата от обратно развитие в редица области. вероятно даже във всички. прогресът като такъв не бива да е сам за себе си. такова може да бъде само изкувството, щото няма как на навреди особено никому[smilie5] .

така кат гледам, нещо се дразня на капитализма в тоя му вид[smilie18] [smilie18] [smilie18] че и от закономерната, но наивна вяра, че за редовия гражданин файдата ще е по-голяма от загубата.

което никак не ми пречи да се дразня и на руския ботуш.

е, тва дето вика пифа има смисъл.
вкл. има смисъл в оня газ на юл барун, ма няма юл, няма браун, няма генератор, няма и газ.
или ако има - ние няа да го видим.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   15-01-12 13:57

Имайте предвиф, че зекленчуците, които най-много ни харесват, не са толкова трайни. Поне тези, които произвеждаме в двора на село.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 13:59

и че на някой други хора в други държави не са толкова вкусни като на нас

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 14:08

напротив, тази година моя съученичка се омъжи за англичанин и правиха сватбата тук. да ви обяснявам ли каква им беше реакцията на англичаните, когато хапнаха салата от домати и краставици от двора на баба?

трайността на доматите е около 48ч. ето чудесна възможност за учените ни от БАН да разработят метод за съхранението им в добър вид до 168ч. примерно, ето къде е възможността държавата да се задвижи и осигури добри изкупни цени на земеделците и улесни износа на екологични храни към вътрешността на Евопейския Съюз.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: НАСОО   
Дата:   15-01-12 14:14

за англичаните и аз имам някой наблюдения и един мой професор си направи дори градина да си сади български домати там. Но пък после едни други консултанти пак англичани не ги кефеше киселия вкус. Други пък са ми казвали кви са тия домати толко тънки и с толко вода - та разни хора, разни идеали[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.