Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: Djogata   
Дата:   04-04-12 15:27

Asahi, тая мома, на която са намалили заплатата, случайно да работи в частният сектор? А да не би случайно да е българка? И аз да бях грък-предприемач с частен бизнес, и аз най-вероятно щях да използвам кризата като плашило, и да си намаля разходите, като рязането се почва от чужденците, защото имат по-малко инструменти за защита, и по-малко избор на алтернативни работни места. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   04-04-12 15:30

Аз учà усилено гръцки и гледам, чè все повечè се оправям

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   04-04-12 15:32

Djogata: Между другото, точно това стана в България - без да е паднал БВП, използвайки мантрата "криза" на много места намалиха на хората заплатите. [smilie23] То разбира се, ще се върне като бумеранг, щото икономиката не е детска градина, а много деликатен баланс на доходите, ама кой да мисли за това. Всички български бузинесмени доморасли искат да не плащат заплати с месеци, мрънкат непрекъснато, въпреки че имат най-ниските данъци в Европа, и в същото време искат да им растат продажбите. За мен е загадка как си го представят, чисто математически. [smilie18]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: asahi   
Дата:   04-04-12 15:46

Джога, момата работи в обществено заведение на бюджетна издръжка и е българка. За изборите си прав. Традицията повелява преди избори да се яде блажно.

Иво, потърси отговора на твоя въпрос при колегите си икономисти. Дано намерят правилните думи, за да ти го обяснят.

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: Djogata   
Дата:   04-04-12 17:08

Асахи, питах дали е българка, защото, както казах по-горе, ако намаляват заплати най-вероятно първо ще почнат от българите и другите чужденци. Така че това, че нейната заплата е с 45% по-ниска, не гарантира, че същото е станало и с колегите й. Освен ако заплатите не са фиксирани със някакъв закон/ведомствен правилник.

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   04-04-12 17:20

asahi: Всъщност, не съм формулирал въпрос. Споделих с Джогата некои наблюдения, ако немаш нищо против.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: 2nYo   
Дата:   04-04-12 18:09

Иводам, откровена лъжа е тезата за най-ниските данъци !

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: ivodam   
Дата:   04-04-12 18:12

2nYo: Лъжа е, че е ниско данъчното бреме за редовите граждани, за крайните потребители, аз това наскоро го обяснявах в една друга тема защо е така; за бизнеса данъците са си ниски, факт.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Имало било КРИЗА...да да!!!!!
Автор: ixus   
Дата:   04-04-12 19:09

Срещнали се Йорго и Георги на Кулата ,съответно гръцки и български пенсионер.

Гърка като ревнааал "намалиха ми пенсията от 900 на 700 евро,едвам смогваме ,освободихме чистачката и сега жена ми сама чисти горката, колата стана на 5 години,изтече и гаранцията ,а няма да мога да купя нова...Въй,Въй ,Въййй."

Нашия си рекъл на акъла "Абе добре съм си аз, вземам си 190 лв. пенсийка ,продам някое яйце на пазара в Петрич - ей ти още 10 лв. на седмица,берекет версим.
Само да не дава Господ да ни стига гръцката криза".



Публикацията е редактирана (04-04-12 19:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.