Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  35  36     всички  напред  последна
 Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 09:49

Бате ви Бойко каза тези дни некои неща, които мисля, че зслужават внимание. Винаги съм смятал, че приказките за "алтернативен" газ, за "диверсификации" макар и политически звучащи много благо и коректно, и най-вече прохамериакнски и антируски, са до голяма степен кьор-фишек. Та какво каза батко ви в тази връзка вчера по Дарик:

Ама да дойде какъвто иска газ. Аз отидох в Катар, отидох в Турция и на закрито заседание на комисията им обясних как няма да дойде. Това са геостратегически проекти, които трябва да се разберат на много високо ниво. И те ще се разбират сигурно десетки години. Защо "Набуко" не е тръгнал, въпреки че е приоритет за целия Европейски съюз? Защо не е тръгнал? Ето, сега в неделя, в сряда ще го направим национален обект. По документи ние сме направили всичко. Защо? Ами, защото трябва да се разберат откъде да идва този газ.

Още по-интересно пък ми стана в петък вечер, когато в някаква късна пресконференция по нощите, бате Бойко заяви:

Нашето геостратегическо положение е такова, че от едната страна е Турция, от другата страна е Русия. Всички приказки, че може да направим пристанище за втечнен газ, са за публиката. Имаме информация, че Гърция си продава газопреносната система и най-вероятният купувач е "Газпром" - каза Борисов.

Малиии, ше им се разтакова фамилията на идеологически мислещите мозъчета... ни моа ги мислим. [smilie22]


[smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 10:53

В стремежа си да не се прецакаме, може да се окажем големият губещ за АЕЦ Белене


Гледам тази сутрин Клинтън на среща в Инстамбул с Н. Младенов ни похвалила за решението да се откажем

от Белене, а Б. Борисов в разговора си с грузинския му колега се говори и за търговия с електроенергия от Грузия

през Турция към България и Европа


ПП: Извинявам се, ама Грузия в Европа ли е ... щот Бойко казва, че нашите общи цели с Грузия били НАТО и ЕС ... [smilie8] ( Той отбеляза, че и Грузия, и България имат еднакви цели и една посока - НАТО и ЕС
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ilcoin   
Дата:   02-04-12 10:56

Кажи откъде са тези цитати, аз обичам да чета целите статии. [smilie3]

Диверсификация ТРЯБВА да има, иначе сме се фанали за палците. То не че сме се и пускали де. Европа пропада във все по-силна газова зависимост от Русия и това е факт, който е известен на всеки интересуващ се по темата.

Защо не се строи Набуко? Ами, защото рублите са пари и в Германия, и във Франция. Ние корупцията не сме я измислили.

Дали и как ще дойде катарски газ до България не ми е ясно, както и не ми е ясно дали е възможно изобщо. Говорим за тръба. Ако някой има подръка интересен анализ, да качва. Аз бих го чел с удоволствие
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 12:00

Извинявам се, но щото са някакви информаци и не съм дал линкове, с изключение на първата която считам че е по аналитична...

Клинтън похвали България за спряната ”Белене”

и Грузия може да доставя втечнен газ на България
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: wildheart   
Дата:   02-04-12 12:32

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/scas2193.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/ikme9020.JPG

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/548854_391541270870378_280948985262941_13604


Клинтън похвали България за спряната ”Белене”[smilie18] [smilie18] [smilie18]
нали те натискат да са спре[smilie18] [smilie18]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ilcoin   
Дата:   02-04-12 12:53

Кажи откъде са тези цитати, аз обичам да чета целите статии.

Това беше за автора на темата, не за теб. Макар че благодаря, ще прочета с интерес [smilie24]

А Белене е глупост, ясно е на всички с изключение на комунистите.
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 13:15

ilcoin: Моите цитати са от две изказвания на Бойко Борисов, едното на пресконференцията вечерта в петък, след завръщането на новия икономически министър от Москва - там каза това за гърците и Газпром, другото, което при мен е на първо място, е от интервю на Бойко Борисов в предаването "Седмицата" на Дарик в събота сутринта.

Диверсификация не е лошо да има, но в този свят има реалности. Не виждам какво повече може да се хванем за палците, отколкото сме се хванали в момента. Руснаците нито могат да изнудват която и да е страна от ЕС, нито имат сметка да го правят. Имат сметка газът да си тече и да се трупа оборот. Така че какви са тия тръшкания, не ми е ясно. Само и само да не са руснаците, ще си обуваме панталоните през главата, та да караме газ от разни полуфеодални режими като Азербайджан, Туркменистан или Иран.


[smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: n1x0n   
Дата:   02-04-12 13:16

Извинявам се, ама Грузия в Европа ли е

В общи линии това е география от 5-ти клас... в Европа е, да.

Нашето геостратегическо положение е такова, че от едната страна е Турция, от другата страна е Русия.

Кога са ни преместили - не разбрах... [smilie8]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 13:36

За малко да си посипа главата с пепел ... но все пак

Грузия лежи на юг от границата на континентите Европа и Азия, де факто в Азия, но населението се

самоопределя като европейци.
[smilie3] [smilie7]

- http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%8F

Иначе га бях в пети клас Грузия е била в SU и начи е била в EU ... [smilie5] [smilie18]


ПП: Те и Израел от как се помня се ги включват към европейските групи за квалификации за световни първенства по футбол.



Публикацията е редактирана (02-04-12 13:40)
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 13:43

Тъкмо се чудех откога Грузия има газ, а то и те се точели да транспортират Каспийски газ, демек азерски или ирански. [smilie18]


[smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: n1x0n   
Дата:   02-04-12 13:49

Грузия лежи на юг от границата на континентите Европа и Азия, де факто в Азия, но населението се самоопределя като европейци.

Те още няколко северни провинции да им "автономизират" - наистина съвсем в Азия ще се окаже [smilie8]
Досега поне имаха оправданието, че с един крак са в Европа и те решават дали ще са европейци или азиатци.
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ilcoin   
Дата:   02-04-12 13:58

Благодаря ти за източниците, ще ги прегледам при първа възможност.

Изнудването на Русия към Европа не е започнало, защото още не са решили. Патрона е голям и няма да тръгнат да го гърмят за глупости. И не е въпроса в България тука, а в целия ЕС. Бъди 100% сигурен, че ако се наложи да играят "газовата карта", ще я играят и няма и да им мигне окото. Който се е хванал с тях, добро не е видял. Виж Беларус и Украйна, виж азиатските републики.

Имперските амбиции на Русия да диктува политиката на Европа не са от вчера. Като цяло това, което не успяха ракетите на Хрушчов и танковете на Брежнев, май ще успеят тръбите на Путин. И жизненоважно за страна като нашата е да имаме още една тръба. За да не станем заложник в бъдещите игри на големите. Щото, като се хапят атовете, бой ядат магаретата.
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 14:06

ilcoin: Явно на немците не им е ясна играта, че толкова бързаха да си пуснат Северен поток, че дори са пуснали руснаците директно да доставят на крайни клиенти. Имперските амбиции са ясни, това, което не ми е ясно е, защо ви притесняват потенциални руски мераци, а не ви притеснавят актуалното унижение, на което ни подлагат хамериканци ежедневно, включително с поведението на посланика си тука. Когато Русия иска да строи атомна станция у нас, това е имперска политика, когато обаче хамерикански ТЕЦ тука се е сдобил с право на пълно изкупуване на еленергията по специално завишена цена, това не е имперска политика, а какво е?... [smilie8]


[smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: n1x0n   
Дата:   02-04-12 14:29

Имперските амбиции на Русия да диктува политиката на Европа не са от вчера. Като цяло това, което не успяха ракетите на Хрушчов и танковете на Брежнев, май ще успеят тръбите на Путин.

Да, ти единствен си толкова умен, че да прозреш пъкленият план. [smilie24]
Европейците - мани ги, нищо не разбират и ще паднат в капана, нищо че имат хиляди специалисти да мислят точно над тези стратегии и потенциалните им проблеми.

На руснаците само това им трябва - цяла Европа да се настрои срещу тях и да останат без 40% от валутните си постъпления. Руският газ за Европа е проява на симбиоза, а не на еднопосочна зависимост.
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: atin   
Дата:   02-04-12 14:33

"А Белене е глупост, ясно е на всички с изключение на комунистите"
На тях им е най-ясно, нали те гушнаха комисионите.

 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 14:44

n1x0n:

Руският газ за Европа е проява на симбиоза, а не на еднопосочна зависимост.


Леле, Никсоне, те сега си подпечата етикета "червен" от форумната професура за вечни времена. [smilie18]



[smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 14:48

атин: Белене изобщо не е било глупост, а беше вариант на развитие. И между другото, изглежда малко хора знаят, че още преди няколко години е имало проявен интерес и от хамерикански инвеститор, който обаче е поставил условие, подобно на това за ТЕЦа в Марицата - гарантирано пълно изкупуване на произведената еленергия по завишена цена. Познай това ако беше минало как същите тия, дето сега скачат до небето във форума, щяха по корем да лягат в името на Белене. [smilie18]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (02-04-12 16:16)
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: kkkolelo   
Дата:   02-04-12 15:00

Иво , според мен не от от форумната професура, а от форумното партийно бюро ... [smilie3] [smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: atin   
Дата:   02-04-12 16:01

И Р.Овч., и П. Дим. сто пъти ги питаха в ефир един простичък въпрос-как куцата икономика на България ще генерира 20 млрд.(25 с периферията) свободни, които да върне на кредиторите следващите 10 г. Мълчат като риби... Щото Бойко го ръфат отколе червените тикви с лафа, че магистрали не се ядат. Е как така стана, че няколко стотин млн. за пътища, които ще са готови догодина, обричат хората на глад, а тоя дарак за 25 млрд., който ще тръгне след сто години-не?
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ilcoin   
Дата:   02-04-12 16:01

Не съм го прозрял аз пъкления план. За съжаление, нямам време да търся сега статията, която бях чел преди време. Беше станал скандал в Германия, един от главните преговарящи на ЕС е назначен на хранилка в газовите компании, свързани с въпросния поток. Ако успея довечера да го намеря, ще го постна.

Симбиоза няма. Има дългосрочни договори и дългосрочни интереси. И както беше казал Трайков преди време, много е трудно да се защитят държавните интереси в такъв момент. Има хиляди чиновници и специалисти, но накрая решенията ги вземат сравнително малък кръг хора.

Не знам кой кого колко е унижавал, ама не помня български политик да иде в америка и да го оставят един цял ден да обикаля по книжарниците (станишев при последната му визита в москва). Или да каже американския президент, че ще идва и да не дойде в последния момент (газовия форум на Първанов). Защото аз се сещам доста примери за унижения и неволи, които нашата държава е понесла от Русия и сега и в исторически план.
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   02-04-12 16:35

ilcoin: Какъв преговарящ, то Шрьодер, бивш министър-председател на Германия, е сега официален представител на Газпром. И заедно с Меркел и Медведев отвориха крана на Северен поток. Кажи ми как могат немците, които имат много по-тежко историческо наследство с руснаците, да седнат и да си правят бизнес без идеология, ние толкова ли сме безнадеждни идиоти, бахмамау...


[smilie8]


[smilie7]
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ilcoin   
Дата:   02-04-12 17:47

Точно и аз затова говоря, за нормален бизнес. Не е разумно, от гледна точка на нормалния бизнес, да имаш точно един единствен доставчик на толкова ключова суровина. Май му се вика икономическа зависимост на това нещо. Не съм икономист, може и да бъркам, но когато в тази зависимост са намесени държави и политики за десетки години напред, си е едното нищо икономическата зависимост да стане политическа. А това е лошо.

А да си министър председател и да се предполага да защитаваш държавни интереси и после да станеш шеф на тия, чиито ръце си извивал в името на народа - изглежда ми странно. Не само на мен между другото. И когато шептят милионите, гласът на историческото наследство се чува трудно. Даже и в Германия ......
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: Djogata   
Дата:   02-04-12 17:57

Иво, абе то правенето на нормален бизнес си е много добро пожелание, ама в нашият случай, с хубавците, които стоят/стояха от двете страни на масата, за какъв нормален бизнес може да става дума? Нормален бизнес е едно нещо, АЕЦ Белене - нещо съвсем, съвсем различно за жалост.
То и за газа няма какво да си говорим - цената му в България е 2 пъти по-висока от тази в Германия, примерно
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: asahi   
Дата:   02-04-12 18:14

Аз връзка м/у АЕЦ Белене и газовите доставки не виждам.
Руснаците и те дума не са обелвали за такава връзка. Никой никога нищо не е споменавал.
Може пък да сме заблудени - аз и руснаците.
 Re: Какво каза Бойко Борисов тия дни?
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-12 09:50

ilcoin:

Не е разумно, от гледна точка на нормалния бизнес, да имаш точно един единствен доставчик на толкова ключова суровина.

Със сигурност не е готино да нямаш голям избор, съгласен съм. Не е въпрос на разум, а на дадености. Иначе, както обича да казва Асахи, не е много гот и че всички сме подвластни на гравитацията, без никой да ни е питал. Когато има реалности, вместо да мрънкаш и да се занимаваш с глупости, по-добре е да седнеш и да извлечеш максималното от реалностите, с добра дипломация и наистина търсене на взаимен интерес. Не мога да разбера защо непрекъснато се опитвате да изкарате руснаците идиоти, все с някакви задни мисли, все някакви не знам си какви планове и имперски амбиции. Какви амбиции, за какво? Интересът им е точно това - да си продават газта, да течат количествата и да се върти оборотът. Какво ви се присънват пак съветски танкове ли, не мога да разбера? За какъв чеп? Руснаците отдавна си купиха къщи по най-скъпите места в Европа. Тази зима само в Залцбург бяха на почивка над 8000 руснаци. Ако някой има нахално и имперско поведение в света, това са без съмнение хамериканците - непрекъснато някой не ги устройва, непрекъснато са във война с някого, непрекъснато изнасят демокрация, след който износ остава хаос.

Втечнен газ от Грузия е поредната партенка - нито в Грузия има станция за втечняване, нито у нас за обратното възстановяване. А тия неща струват мама си и баща си. Ама приказки...

[smilie7]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  35  36     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена