Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Todorov   
Дата:   19-03-12 18:22

Автор: chill
Дата: 19-03-12 18:02

Хехе, трудно ще купят Samsung, по-скоро обратното, все пак Samsung e горе-долу два пъти по-голяма компания.

...

Пазарна капитализация на Самсунг електроникс

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Почти три пъти по-ниска...[cool]



Публикацията е редактирана (19-03-12 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 18:24

Ахаха, знаех си, че някой ще се изцепи за пазарната капитализация (където Епъл си менят първо и второ място с Ексън). [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Todorov   
Дата:   19-03-12 18:29


Някоя друга по-голяма компанийка за перални и прхосмукачки да покажеш, а чилчо...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 18:31

Ta, значи така стоят нещата:

Самсунг има 220млрд приходи и активи за 340 млрд.
Епъл има около 110млрд приходи и активи за 115млрд.

И в същото време пазарната капитализация на Епъл била три пъти по-голям от тази на Самсунг (не съм ги проверявал, ще се доверя на информацията от Todorov).

Това знаете ли как се нарича?



Б А Л О Н Ъ
[thankyou] [thankyou] [thankyou]



Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 18:34

Todorov написа:

>
> Някоя друга по-голяма компанийка
> за перални и прхосмукачки да
> покажеш, а чилчо...[smilie5]

ОК, стигнахме до умалителните (компанийка, чилчо). Следва "комплексар". [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Todorov   
Дата:   19-03-12 18:37

Пусни едно линкче да видим твоето твърдение, така както съм направил аз. А ако поне малко можеш да четеш фин. инфо бързо ще намериш къде в таблицата е пазарната капитализация.
И за твоя информация, пазарната капитализация отразява не само продажби и прочие, но и доверието и переспективата, която пазара определя към дадена компания. Ейпъл имат 100 милиарда в брой (повече от правителтвото на САЩ), това според тебе какво означава?

А ако не знаеш, ще ти кажа: означава че тая компания за нищо не става. Само манипулират хората маркетингово и им продават разни неща, които и да си ги биеш в главата не стават.
[smilie19]



Публикацията е редактирана (19-03-12 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 18:39

Означава, че докато има овце, ще има и кой да ги стриже. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 18:42

Пък тези средни пръсти нали знаеш къде да си ги завреш? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Todorov   
Дата:   19-03-12 18:44

https://photo-forum.net/static/forum/2012-03/emxm3509.JPG
http://timmyhateseverything.com/wp-content/uploads/2012/01/apple-blow-up-sheep.jpg



[cool]
[smilie18]
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chipsy   
Дата:   19-03-12 18:45

На мен ми е интересно, от чисто икономическа гледна точка, как Епъл с продукти, които се броят буквално на пръсти, успяват да имат доходи и капитализация, почти колкото компания, която се бори буквално на всеки фронт. Самсунг буквално са на всяко гърне мерудия - коли, мотори, перални, миялни, ТВ, компютри, телефони ...
В маркетинговия отдел на Епъл трябва да работят магьосници, деа. Гандалф сто на сто е в началството [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: promis   
Дата:   19-03-12 18:52

YOU SHALL NOT PASS (the new iPad) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Todorov   
Дата:   19-03-12 19:06

-----

Автор: chipsy
Дата: 19-03-12 18:45

На мен ми е интересно, от чисто икономическа гледна точка, как Епъл с продукти, които се броят буквално на пръсти, успяват да имат доходи и капитализация, почти колкото компания, която се бори буквално на всеки фронт. Самсунг буквално са на всяко гърне мерудия - коли, мотори, перални, миялни, ТВ, компютри, телефони ...
В маркетинговия отдел на Епъл трябва да работят магьосници, деа. Гандалф сто на сто е в началството

-----

Chipsy, има много такива компании. Те произвеждат 3,4 до 10 продукта, но са първите, които са пуснали и популяриаирали продукта. Ейпъл със Стив Джобс правеха точно това - проектираха и популяризираха продукти. И в основата на всичко е, че на хората трябва да ем е удобно и да се забавляват, дори когато работят. Много хора тук ми обясняваха, че смартфона не го измислил Ейпъл. И така да е, обаче Ейпъл го наложи. Ейпъл наложи и таблета. Аз и преди съм следял с интерес таблетите, но не ми са се стрували толкова полезни. Напротив струваха ми се тромави и неудобни. А сега таблета ми е в чантата и върша 100% от работата си с него, когато съм извън офиса (категорично застопорих тинкпада на бюрото). А компании като Самсунг гледат да отхапят дял чрез производство на аналогични продукти. Виж сега какво става с ултрабуците. Ейпъл има такива от няколко години. Другите започнаха да правят напъни в тази посока едва мин. година. Просто Ейпъл правят нещата по-рано от другите и са по-изпипани. Дизайна им е страхотен, удобен. Те нямат нужда да продават 5-10 вида смартфони от едно поколение. Те имат едно устройство от едно поколение с малки модификации (памет или цвят).
За почти всички ейпълската новина тази година е Ipad 3. Но не и за мен. Аз очаквах тройката и това не беше изненада, вкл. характеристиките. Иненада ме обаче, когато преди месец и нещо Ейпъл обявиха iBooks2 и заедно с това, новият подход в оразователната система чрез представянето на учебния материал посредством интерактивни учебници ( видео1 , видео2)

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Diandimov   
Дата:   19-03-12 19:21

Едно че имат само няколко продукта, но и нищо не произвеждат. Само ги сглобяват с части от други производители и ги продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: Todorov   
Дата:   19-03-12 19:37

Абе Димов, мисли по американски - гъвкаво. Има други, които да я свършат тая работа под контрола на ейпъл. И понеже те виждам, че нищо не рабираш по въроса, ако искаш ей така за твоя информация ти казвам две компании - Боинг и Икеа. Проучи, тези лидери, колко от агрегатите, възлите, частите, оборудванети и съответно мебелите правят в собствени заводи.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: vuzhy   
Дата:   19-03-12 20:03

Абе що да се хабим да пишем като гледам какви дървени глави изказват дълбоко компетентни мнения, а до тук не видях някой да спомене използването на таблет за професионални нужди. Колкото и да е странно бизнеса има нужда от такива устройства и то за приложения които изобщо не са свързани с фотография, сърфиране в интернет и четене/писане на мейли. И там и двете платформи си имат силни и слаби страни. Ползвайте си това което ви кефи и не издигайте елементарни продукти и компании в култ.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: asahi   
Дата:   19-03-12 20:06

Правителството ползва айпади за професионални нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: orlindraganov   
Дата:   19-03-12 20:07

Аз го ползвам айпадо да не носим много учебници в раницата, че тежат...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: asahi   
Дата:   19-03-12 20:13

Слабак [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 20:23

Недоучен при това. [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chipsy   
Дата:   19-03-12 20:24

Аз пък го ползвам за презентации като се срещам с клиенти, че ме мързи да нося Макбуку [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: valen_tin   
Дата:   19-03-12 20:52

те очакванията за бъдещо представяне са основна съставка на всеки балон, именно заради тези очаквания се надуват и спукват балоните.

Днес получих дори реклама от форекс сайт да инвестирам в техни акции ... щом се стига до масови реклами значи се подготвят да хванат разни рибоци които да поемат спукването на балона ... После ще падне до примерно 300$ и айде обратно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: charger   
Дата:   19-03-12 20:52

Аз пък ползвам Ipod touch и ем музика мога да си слушам,ем върши работа колкото таблето,ем се крие у джоба.
Ем си имам и отделен gsm и всичко си работи независимо как си требе.Като искам си сменям гсма,като искам сменям ipoda.
Тва,че дисплея му не е колкото вратата на гаража,не ме бърка.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: orlindraganov   
Дата:   19-03-12 20:54

Аз па не слушам музика на слушалки, че няма да чуя някой дебил с голф как ме връхлита...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: evelinster   
Дата:   19-03-12 20:57

Малко храна за хейтърите:

"Това потвърди теорията ми. Накратко, определен тип потребители подобно на зомбита отиват в магазините на Apple само за да се сбогуват със спестяванията си. Това са хора, които имат много смътни представи за нови технологии"

Чил, звучиш като разумен човек, не разбирам защо толкова се хабиш да ни покажеш колко са зле apple?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият iPad 3...?
Автор: chill   
Дата:   19-03-12 21:01

Пак съм неразбран. [smilie8]

Епъл не са зле. Епъл са супер добре.

Други са злетата. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.