Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   18-04-12 23:39

Е не, такъв чист, кристален, 100% рафиниран идиотизъм, какъвто е айпадът и политиката на великата нахапана фирма, нема да се пръкне на друго място. Днес ми падна батерията на ГСМ-а тъкмо като ме търсеха за важен разговор. Имам на айпада 3Г и карта за Интернет. Викам си, дай да пусна един СМС, да не се притесняват отсреща. И какво се оказа - от айпад, дори да си вързан към мобилен оператор, НЕ МОЖЕШ ДА ИЗПРАЩАШ ИЛИ ДА ПОЛУЧАВАШ СМС?!?!?!?!

Е нека сега някой от ай-талибаните да ми разясни тоя свръхидиотизъм [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie2]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-04-12 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: amplified   
Дата:   18-04-12 23:43

Че ти на тая карта плащал ли си да имаш смс-и? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Analgina   
Дата:   18-04-12 23:51

Мхм, и аз мисля, че в картата е проблемчето. Когато е карта за нет, без телефония, д мнохо вероятно да няма и опцията СМС. Има ли въобще мобилен номер тази карта? Можеше да пуснеш СМС през сайт на оператор.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: amplified   
Дата:   18-04-12 23:55

Абе честно казано аз майтап си правя, на Galaxy Tab 10.1 също не могат да се пращат СМС.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-12 00:00

Момченцаа, що търчите без да се инфорирате поне малко за какво иде реч. Да, и картите за Интернет имат номер и могат да пращат и получават СМСи. Наберете в Гугъл СМС и айпад и четете. Изобщо първо на първо няма никакво приложение за писане и пускане на СМСи за айпад. Второ, в случая трябваше да пусна СМС за чужбина, така че и през сайт не ставаше. Но дори и да става, какъв е тоя невероятен идиотизъм?? Няма да се учудя, ако се окаже, че с нормална карта за разговори и такива не може да се провеждат от айпада. [smilie2]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-04-12 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   19-04-12 00:01

Предполагам, че има вайбър/скайп и т.н. за айпад, можело е нещо да се измисли. Почти убеден съм, че липсата на телефония и смс в таблетите се дължи или на някакви регулации, или на акцизи, данъци или нещо от сорта. Например си спомням, че Плейстейшън 3 доста дълго предлагаше възможността да инсталираш на него Линукс, което се обясняваше с това, че по тоя начин влиза в категория компютър, а не игрова конзола и така се облага с по-малко данък или нещо подобно, може и да бъркам, но е възможно да има нещо ткова и по отношение на устройствата, предлагащи телефония.



Публикацията е редактирана (19-04-12 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: amplified   
Дата:   19-04-12 00:05

Случайно да се поинтересува преди да го купиш можеш ли да говориш или да пращаш SMS-и или си викаш давай на големия телефон той трябва да може [smilie18] [smilie18] [smilie18]
На мен ми е пределно ясно, че от таблет SMS не може да се праща.

давайте още...



Публикацията е редактирана (19-04-12 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-12 00:10

Сайбър: Има естествено, но за тези неща трябва и човекът отсреща да е регистриран в съответната система, да е на линия едновремено с тебе, стаа дълга и широка...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   19-04-12 00:10

Спокойно, сега се чака галакси/асус/алабала таблет с 8 ядрен процесор...

Като излезе отново ще се ползва айпад и ще се оплакваме колко е зле, но ще чакаме галакси/асус/алабала с 16 ядрен процесор и как той щял да мамата/бамата на айпада, но отново ще продължваме да ползваме айпада...

Този филм го гледам втора година, имам усещането, че ще го гледам още [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-12 00:14

amplified: Не съм си купувал айпад за да пращам СМСи, ма веднъж ше му се наложи на човек и за мен е пълен абсурд да има GSM модул и да са му орязани така изрудски функциите. [smilie23]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: amplified   
Дата:   19-04-12 00:17

Е нали трябв да продават айфоня [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   19-04-12 00:20

Мисля си, че СМС-а е на умиране... толкова неудобно нещо е.

Почти няма телефон вече, който да се ползва от човек работещ активно с компютри и интернет, който да не може да отваря имейли. А и имейла е в пъти по функционален... да не говорим, че е относително "безплатен" [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-12 00:22

Е това не е ли фашизъм? Ама рев до Бога в една съседна тема за някаква значка с пречупен кръст, а за този много по-опасен тоталитаризъм - мълчание...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   19-04-12 00:36

Не знам, не следя всички теми...

По принцип и не си купувам неща, които биха ме нервили, особено толкова дълго.

Не знаех, че диандимовизмът е заразен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: dikimee   
Дата:   19-04-12 01:44

Той се предава по i-път [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Todorov   
Дата:   19-04-12 01:53

Тоя пък не можел да пуска sms-и през айпада [smilie18]
Аре скрий се някъде бе!

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: diandimov   
Дата:   19-04-12 06:15

Иводаме, нали беше баровец? Как така една батерия може да те спре, нямаш ли телефони около теб?

Иначе пак ще повторя - за разлика от Самсунг и Гугъл, Епъл са балон. Не произвеждат НИЩО освен илюзии, и цената на акциите им се крепи само на лоялността на малолетните и травеститите.

(Лоялност от "лой" ли идва?)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   19-04-12 07:27

ДианДимов: Бях в колата, когато се случи случката и нямах други средства за комуникация...

Прочее, не се имам за баровец, а по-скоро съм епикуреец и олимпиец. [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: diandimov   
Дата:   19-04-12 07:29

От сичкото разбрах само "хепи куреец".

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Vinsent   
Дата:   19-04-12 08:09

Krassy написа:

>
> ...
> Не знаех, че диандимовизмът е
> заразен [smilie8]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-04-12 08:45

krassy написа:
> Мисля си, че СМС-а е на умиране...
толкова неудобно нещо е.

Почти няма телефон вече, който да се ползва от човек работещ активно с компютри и интернет, който да не може да отваря имейли. А и имейла е
в пъти по функционален... да не говорим, че е относително "безплатен" [beer]


По принцип е така, НО 90% от хората със смартфони ги ползват само за разговори, фейсбук и за да гледат картинки на големите лъскави екрани. Повечето НЕ ползват мейл клиент и за да си проверят пощата трябва изрично да се сетят да го направят, да се логнат през браузър и т.н. Да, говоря за хора активно ползващи компютри и интернет.
А за огромната маса хора ползващи обикновени телефони, които въпреки че също така активно ползват компютри и интернет, изобщо не са наясно че телефона им все пак може да ползва интернет, има мейл клиент и т.н., изобщо няма смисъл да говорим.
Работим с доста хора, но на първо четене се сещам само за един човек от работните ми контакти, който ползва мобилен интернет "по предназначение". Вчера например, един клиент с айфон и някаква бизнес клас нокия трябваше да ни препрати един мейл с документи, ами за да го направи се наложи да ползва един от нашите компютри в офиса.

Та, мисълта ми е, че СМСите все още са услуга която не може да бъде заменена с нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: diandimov   
Дата:   19-04-12 08:51

Глупости.

Смс не съм писал от години, докато имейли постоянно пращам и получавам. Не струва пари, всеки телефон може да го направи, и е много по- удобно от смс.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: diandimov   
Дата:   19-04-12 08:55

И не се отваря през браузер, а си е на телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: analgina   
Дата:   19-04-12 09:11

Да бе, Димов. Нарича се мейл клиент. Това обясни и човека. Имат си поща на телефона, но не знаят да си я настроят (не че е голяма философия)и ползват през браузър. Има и друг вариант. Жената също ползва през браузър, защото има любопитни колежки, а писмата и в мейл клиента са на един "клик" разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: diandimov   
Дата:   19-04-12 09:44

Аз колкото и да съм прос, не ми е хрумвало поща през браузър да ползвам.
Но ще опитам!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.