Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24     всички  напред  последна
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 12:08

Флаш е фира. Това е толкова мега бавно и тежко, че просто няма смисъл. То може да постави на колене хамнайсе-ядрена десктоп машина, вие ми говорите за някакви телефонченца. Скоро ей така ходихме на кино с брат ми и жена му. Аз съм с айфон, той с Андроид, а тя с майкрософтския phone. И някаква игра там с билетите, дето е само на флаш. И разбира се може да се отвори само от Андроида. Значи вързах се по VNC до машината си вкъщи и си въведох там данните и квото трябва, а при брат ми андроида още зареждаше флаша... [smilie3] И сигурно му смъкна половината батерия в това време. Да, Андроид е голяма работа, поддържа Флаш [smilie5] Живи и здрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: vinse   
Дата:   31-05-12 12:30

"флаша е фира" го слушам от емнайсет години и е го я - още го има [smilie21] тва нещо е като хард диска - искат да го сменят с SSD ама не става [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 12:35

Adobe kills mobile Flash, giving Steve Jobs the last laugh

Мобилният флаш умря, ако все още не си разбрал, новината е още от Ноември 2011-та [smilie3] Когато нещо е умряло и умрялата му версия я има все още на Андроид по исторически причини, на това аз му викам фира. Ти не знам какво му викаш [smilie18]



Публикацията е редактирана (31-05-12 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: vinse   
Дата:   31-05-12 12:37

мобилният флаш да прави каквото си иска, аз мобилни версии на сайтовете не ползвам, освен ако нямам друга алтернатива [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 12:39

Това какво ти лично ползваш е изключително малко определящо за пазара [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: access   
Дата:   31-05-12 12:39

дреме ми че мобилния флаш е умрял. флаш сайтове бол. кои ти ползва мобилен сайт? аз си ровя интернет и не подбирам има ли или не флаш...


Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: bgprinter   
Дата:   31-05-12 14:58

Флаша не ползва графичните ресурси, от там и шитнята. Епл са прави. Флаша беше убав едно време. СЕГА нещата се развиха. Трябва да има един който да викне 'Царят е гол" :-)

Сайбър е прав, имам андроид и флаша дето го отваря ич не ми върши работа, ИЧ !!


Странно ми е, че Димов, който уж в Америка трябва да е позитивист, всъщност е автор на една хейтърска тема? При това необоснована!!

Димов, ако нещо не ти пасва, ако не можеш да се справиш с него, не е нужно да крещиш на цял цвят че не в теб е вината а в системата или продукта.

Аз съм изключително доволен от Мак-овете. И напоследък се заглеждам и по айфони, просто комуникират супер с Мак-чето. И с андроид става, но по бавно, играчка, Мак-а го връзвам за Айфоня и без много заигравка влизам в интернета. Няма никакви нагласи, иска една парола и туй то.
Като големина Айфона е границата, която мога да си позволя, останалото са Айпадове, то Самсунг се УЛЯХА, нещо като ние сме направили най-голямото джудже, телефонът трябва да се побира и да е преносим по джобове, за мен джобът на ризата ми е референц, ако ми висне ризата, телефонът не е това което искам, ако ще да може да прави кафе :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: bgprinter   
Дата:   31-05-12 15:02

А голям телефон и в БАН могат да направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   31-05-12 15:07

аве, самсунг нот-а да не са го крали от БАН [cool] ХАХАХААА, жестока аналогия

тази тема станала като сбирка на култа на кривите ракети, начело с най-кривата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: bgprinter   
Дата:   31-05-12 15:13

Не, не са го крали, то оставаше и това. Но са големи като тухли четворки, състезавайки се с големина на екрана се уляха, това имах предвид. Има един самсунг, който прилича на таблет [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Иначе и аз съм фен на Андроид системата, ама както споменах и те не са цвете за мирисане, и тях трябва да ги хаква човек, да заобикаля закони и т.н. а[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   31-05-12 15:19

Значи вързах се по VNC до машината си вкъщи...
Имало значи хора, още да ползват това (VNC) недоразумение... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 15:27

Ползвам remote dekstop към уиндоуската си машина и VNC към мака си. Честно казано не виждам никаква разлика, а VNC-то ме кефи дори повече, защото не заключва машината, докато цъкам, докато Remote Dekstop ми я заключва.

Предложи ми по-добър безплатен протокол от тези двата и ще го ползвам, нямам проблеми с това. А ги ползвам, щото машините стандартно си вървят с тях и само трябва да ги активираш и си в джаза.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   31-05-12 15:30

лелеейй викаш не виждаш разликата между VNC & RDP?

аз бидейки върл епълски юзър все още не мога да преживея че продължават да ползват VNC

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   31-05-12 15:37

NX-а ги отнася и двата (RDP & VNC) като куцо пиле домат. Няма ли го за МАЦ?

П.П. От всички, ВНЦ-то е най-зле, ама с много [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-05-12 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 15:38

Ми имам на айфона си две приложения от един и същ производител, едното е клиент за VNC, другото е клиент за RDP и при конекция от телефона по 3G към двете машини с двете програми не виждам разлика в скоростта. Може би при по-бавна връзка ще се усети. Знам за разликата в протоколите и че по принцип RDP-то е по-бързо, щото предава обекти, а не картинки. Но на практика разликата е минимална при връзка с нормална скорост (3G и нагоре).

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 15:45

Така или иначе в описаната от мен ситуация - отваряне на флаш приложения на отдалечената машина, никой протокол не може да направи нещо по-добро от това да праща картинки, така че по-бързо няма да стане. А фактът е, че когато флашът се рендерира от бърз процесор на отдалечената машина и на айфона вижда само картинките, нещата са много по-бързи, отколкото когато самият флаш се зарежда и и изпълнява от телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   31-05-12 16:05

VNC-то е бавно, но за сметка на това несигурно [smilie5]
Ако това е единствения начин за връзка при МАК-а, значи 99% от "юзърите" не ползват отдалечен достъп [smilie10] [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-05-12 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   31-05-12 16:19

NX сървър за мак няма, то си е специчен X solution.

teamviewer никак не е лош

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: CyberGene   
Дата:   31-05-12 16:23

На мак дефолтното решение е Apple Remote Desktop, но клиентът им е платен. Затова аз ползвам VNC, който в случая на мак пак е вграден в операционната система и минава през някакво тяхно криптиране, поради което не всички VNC-клиенти го поддържат, но по-известните нямат проблем.



Публикацията е редактирана (31-05-12 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 17:40

Я да ви питам, кат стана въпрос за тиимвюър примерно, ако искам да го използвам да си гледам нещо в домашния комп, докато съм на работа или пътувам, може ли да се остави домашният да "заспи", и вюърът да го събуди, или трябва да върти непрекъснато в нормален режим, за да стане връзката?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: psychoiho   
Дата:   31-05-12 17:49

трябва ти wake on lan, но ако пц-то е зад рутер става сложно

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: 1vo   
Дата:   31-05-12 21:19

wake-on-lan мисля,че работи само в един сегмент, т.е. няма да стане, но кой си спира компютъра в днешно време. Правих си сметки, че ако го гася през нощта ще спестя 1-2 лева на месец [smilie8]



Публикацията е редактирана (31-05-12 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 22:36

psychoiho: Зад БТК рутер е...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: ejko   
Дата:   31-05-12 22:44

"кой си спира компютъра в днешно време. Правих си сметки, че ако го гася през нощта ще спестя 1-2 лева на месец"

Лелееее..., 2-3 милиона в БГ като не си го гасят и те ти проблем. 2-3 милиарда по света като не си го гасят...
Както и да е де...



Публикацията е редактирана (31-05-12 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече съм Apple - free!
Автор: Krassy   
Дата:   31-05-12 22:48

Решението, което отдавна ползвам е NAS сървър...
Грозна, шумяща и грееща кутия... да работи постоянно... шитня [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.