Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: matataupa   
Дата:   15-01-12 15:35

200

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 16:15

Пичове, много се отвличате и приказвате някакви неща, дето са много далче от това, коетп приказваме...

Аз ви питам най-приятелски, откъде да си купя домати, дето да стават за нещо? Щото и от пзазара си купувам от бабите и пак на нищо не приличат. Тук-там има домати, дето стават, но си личи, че са от градината на някоя баба, ще продаде 5 килограма днес и толкова.

Нямаме добро производство на селскостопанска продукция в голям мащаб и този силен спад е почнал още от ТКЗС-тата досега. Давате ми някакви примери за домшани градински зеленчуци, но забравят, че не всеки може да отгледа такива и че производството на такива не може да задоволи дори малка част от вътрешния пазар, а какво да говорим за износ.

Е, при това положение, питам аз, за каква хранително-вкусова и слескостопанска продукция говорим?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 16:45

затова, дайте да циментираме всичко с фотоволтаици и ветрогенератори, на рекичките ще боднем вец-а до вец-а, ще набучим сонди за нефт и газ където може и ще си живеем щастливо с гръцките доматки.

...земи поне стани от компа и иди до Гърция, та виж как ги отглеждат доматите дето толкова ми ги пробутваш за хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   15-01-12 16:50

абе истината е, че на никого от нас не му се става от компа, за да сади домати [smilie5] . кат знам едно лозе ква е кирия...
и другата истина е, че ако българинът не е бил насила откъснат от земята си във втората половина на 20 век, всичко щеше да е съвсеем различно. гърчолята съм ги гледала по полетата как си бачкат и съм им яла зеленчуците и плодовете, дето продават край пътищата около градините. и на тва отгоре бяха по-евтини от наште си.
имаме потенциал, да. ама никой не ще да стане от компа. вкл. и аз. поне засега.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: enike   
Дата:   15-01-12 17:10

http://www.edwardburtynsky.com/


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 18:05

Сержи, Гърция ми е любима дестинация, редовно се качваме на колата и ходим до Солун, Тасос... И ми е правило впечатление, че където и да ям там, винаги всичко е добре направено, салатата им е с истински домати и краставици, хубав зехтин, хубаво сирене Фета. В България можеш да ядеш истиснки продукти буквално в 3-4 места, в цяла България! Не знам как си отглеждат гърците доматите, то ясно, че за износ няма да са кой знае какво качество, но когато шопската салата в България достигне и наполовина качеството на гръцката в Гърция като продукти, тогава ще се съглася, че имаме някакво селско стопанство и потенциал за туризъм вече от там. За момента в България може да хапенш хубави домати само от собствено производство.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   15-01-12 19:22

е, ако не й дадем шанс на шопската салата, няма как да стане, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 19:24

Аз шанс й давам от 32 години [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: boreto   
Дата:   15-01-12 19:25

Аз понякога и изневерявам с Овчарска...
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   15-01-12 19:25

тц...не й даваш. и аз не й давам...хем от по-дълго даже [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: n1x0n   
Дата:   15-01-12 19:31

Освен това знам че България няма да стане енергийно независима, знам че гаста няма да поевтинее, знам че компаниите са там само за пари, както и българските плитици са там само за пари.

Щом опираме до там, че Димов от Вегас да обяснява елементарни истини... че и да е прав, на всичкото отгоре - значи нещата са страшни! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   15-01-12 19:32

аз димов отдавна съм го признала [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   15-01-12 19:35

Никсън, в последно време нещо не си същият Никсън, когото познавам. Не съм те виждал досега в спор да намекваш имплицитно, че твоята позиция е правилната "...че и да е прав [димов]". Много меродавно взе да го раздаваш в ситуация, когато прав и крив са много относителни понятия. Как прецени кой е прав и кой крив?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: bc   
Дата:   15-01-12 21:31

Ето как протече наистина събитието в София - http://vimeo.com/35082026 - Това е най-добрият репортаж, който намерих. Няма почти нищо общо с отразеното от медиите.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: n1x0n   
Дата:   15-01-12 21:33

Никсън, в последно време нещо не си същият Никсън, когото познавам. Не съм те виждал досега в спор да намекваш имплицитно, че твоята позиция е правилната...

Винаги смятам, че моята позиция е правилната - до доказване на противното.

В тази тема доказване на противното нямаше. Имаше предположения страдащи от липса на връзка с реалността и 100%-ва демагогия.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   15-01-12 21:39

е, кибере, всеки, който си позволява да спори и да защитава позиция го прави като човек, вярващ в правотата или в каузата си. иначе защо изобщо да го прави?
повечето от нас имат някаква идея за разумните доводи и в двете посоки.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Kanonir   
Дата:   15-01-12 22:43

Абе аз в другата тема попитах, но да попитам и тук, при положение че имаме нагледен пример, как се подписва, контролира и санкционира концесия с "инвеститор от ранга на Юлен то как ще е с инвеститор от ранга на Шеврон, де и досега се твърди, че и технологията им е "тайна".

Зависими от доставчик на газ винаги ще бъдем. В единия случай може да ни е с някой процент по-евтино, но "лайната" от добива ще са тук, а никой дори и не отвря дума колко пари и време ще са нужни за почистването им и как тези разходи са включени в тази "по-ниска цена"

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Стоев   
Дата:   15-01-12 23:09

Туй със шистовият газ има още един недостатък, дето бързо ще ни удари по джоба - това че водата горяла....онези от ВиК ще вдигнат цените със сигурност - хем вода, хем газ за осветление и отопление...
Не разбрах - този начин за добив само на сушата ли се използва или е приложим в и в офшорните зони?


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: serjy   
Дата:   15-01-12 23:18

България е прекалено малка, с прекалено добра, плодородна земя и чиста вода, за да си заслужава и минимален риск, при тези имагинерни ползи, които евентуално ще имаме.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-12 00:41

Мара и Никсън, разбира се, че човек смята своята позиция за правилната, но е логично да го отстоява чрез аргументи, а не само твърдейки, че е прав. На мен не ми прави добро впечатление воденето на спор, в който участник в него в един момент обявява своята позиция за правилната, сякаш спорът е приключил. Това го казват или арбитри, или става ясно когато някоя от страните се съгласи с другата и признае сама, че не е права.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-12 00:59

Щом опираме до там, че Димов от Вегас да обяснява елементарни истини... че и да е прав, на всичкото отгоре - значи нещата са страшни!

Опитвам се да разбера, това някакъв несполучлив опит за софистика ли е или някакъв друг подвеждащ способ за водене на спор, защото ми е трудно да намеря логиката в него.

"Димов от Вегас, който на всичкото отгоре е прав в случая" е казано с цел да се открои фактът, че става дума за човек, който очевидно не блести с остри умозаключения (така го разбирам аз, може и друго да се загатва?) и обикновено не е прав, но въпреки всичко бил заел в случая "правилната" страна. Ми тук има противоречие, защото ако един човек е прословут с това, че обикновено заема абсурдни позиции, базирани на погрешни предпоставки и/или нелогични съждения, то би следвало в такъв случай първо да се усъмним в заеманата от него (и в случая и от нас) позиция, вместо да я даваме като пример за правотата на нашата теза.



Публикацията е редактирана (16-01-12 01:08)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Diandimov   
Дата:   16-01-12 01:52

Аз Димов го харесвам, няма така да говориш за него.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   16-01-12 03:53

Ааа, Димов, да знаеш, че и аз го харесвам Димов [beer] Присто интерпретирам чужди думи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   16-01-12 10:34

ааа, ама не мои[smilie5] аз застъпвам мнението, че през времето, през което димов не е прав, умищлено разлайва кучетата и така всички имаме възможност да гледаме сеир.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   16-01-12 17:18

Трайков: Липса на информация доведе до протестите за шистовия газ

"Социологическо проучване показвало, че 64 на сто биха одобрили добива на шистов газ, ако се докаже, че екологичните рискове са минимални, а икономическите ползи - големи. Според Трайков обаче, за да се докаже това, трябва да има работен проект и договор с избраната след конкурс компания за добив на шистов газ у нас."

"75% от българите подкрепят проучванията за шистов газ в България при гаранции за еко-средата, става ясно още от проучването, проведено в периода от 6 до 12 януари, съобщиха от МИЕТ. Като най-значим евентуален ефект се открояват прогнозите за създаване на нови високоплатени работни места (посочват се от 33 на сто от интервюираните), постигане на по-ниски цени на "синьото гориво" чрез национален добив на газ (23 на сто) и намаляване на зависимостта на страната от външни доставчици на газ (21 на сто"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.