Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: the_shooter   
Дата:   06-02-12 23:28

Най - накрая почнахте да ги уважавате учените от БАН! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: the_shooter   
Дата:   06-02-12 23:30

Ще си заслужат заплатите те! От белобради старчета, ще станат млади умове![smilie5] [smilie5] [smilie5]
Очакван скоро Дянков да ги похвали![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   06-02-12 23:49

мене лично не ме кефи тука да е тепих, дето да са боричкат руския и щатския пехливан.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   07-02-12 00:35

Маро, има три типа държави:
1. Такива, дето са тепих на САЩ и Русия
2. САЩ (и щатите й по света)
3. Русия (и републиките й по света)

Ако не те кефи 1, ще трябва да избереш 2 или 3. Да, светът е гадно място [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 00:39

Е, има и такива, от които никой не се интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   07-02-12 00:52

Асахи,
да приемем, че успеем да уплътним достатъчно добре вертикалната сонда и там няма да има изтичане на плитките пластове (под 2-3км)
Какво става след това.
Първо ние изкопаваме едно количество пръс, пясък и каквото се сетиш - обем от повърхността до Х километра + Х километра в хоризонтална посока. Изкопаното трябва някъде да се складира. Перманентно. Близо до сондажа.
След това трябва да се направят 2 басейна с вода - чиста и мръсна. Чистата която да се вкарва в процеса на сондирането и мръсната която да се остави да се отаява и филтрира.
До тука генерирахме 1 куп земна маса и 2 езера с мръсна вода.
След като започне хидравличното разбиване - се вкарва вода която да разтвори метана, тази вода се изпомпва на повърхността, отделят се полезните съставки и се "пречиства" и складира. Може би в някое от езерата по предишните точки.
След като кладенеца си изчерпи ресурса в него остава доста голямо количество вода с разтворен метан и малко други органични химикали.
Дори да запечатаме сондата - тази вода с отровите вътре си остава и рано или късно ще поеме на някъде. Дори да е със скорост няколко десетки метра на година след няколко години тази вода ще си проправи път до горните водоносещи хоризонти. Ако в шистите е било "предвидено" да има вода - то щеше да си има реки. Следователно там вода не може да стои ей-така, щото сме решили да сложим.
Ако успеят с ултразвукови вибратори + вакуум или пък високо налягане на инертен газ и ултразвукови вълни да го извлекът тоя газ - съм с 2 ръце за. Даже ще ходя като доброволец да им нося кафе и банички само и само да стане, но в момента в който вкарват вода под голямо налягане и тая вода я оставят там - не съм съгласен. При все инфраструктурата която трябва да се изгради за всеки един сондаж.
По скоро предлагам да направим ферментатори за лайна и да извличаме метана от там, отколкото да си унищожаваме красивия пейзаж за да може на някой тарикат да му е по евтино топлото.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 01:06

Тези въпроси трябва да ги разискваш със специалисти. Аз не съм такъв, но в БАН има. Откривам някои неточности в изложението ти, но това не е най-важното. Просто не съм подходящия събеседник по темата.

Ферментатори за лайна сигурно има в някои животновъдни ферми. Ако ще трябва да ги правим в града ще се наложи да отделяме разделно акитата.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   07-02-12 01:07

Е, има и такива, от които никой не се интересува.

Асахи, ако искаш ми вярвай, мислех да напиша в края на мнението си абсолютно същото, дума по дума [smilie10]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 01:09

Ми то не е далеч от акъла [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   07-02-12 01:25

С БАН няма какво да си говоря по тези въпроси най-малкото защото никой от тях няма реален практичен опит по темата. Изследването на нови методологии различни от хидрофракинга струват ужасно много пари и никой не би им ги дал за да работят в тази посока.
Хубавото на все още свободният интернет е достъпа до публикациите на научните институти и университетите. В (точка) ЕДУ домейните има толкова много неща, че на човек няма да му стигне един живот да се запознае с всичките само в една област.
В момента има една нова разработка на химико-електричен нагревател който лапа 700 вата а дава топлина за 10 киловата като гори много малко гориво (примерно за $20 на година). Тогава нуждите ни от газ ще намалеят драстично. Доста хитри технологии има и е въпрос на избор да ги популяризираме и да не дадем на монополните нефтодобивни компании да ни диктуват живота.
Тошиба разработи малъл ядрен реактор който работи с литий-6 и не излъчва гама лъчи. Квартален - 50-ина киловата. Само дето от Литий-6 се прави детонатора на атомната бомба и ... официално властите не искат да дават на народа материали за атомна бомба.
Проблема с онзи домашен бойлер е, че не може да вдига над 120-140 градуса и не става за правене на ток. Става само за топла вода, но пък за сметка на това ти излиза без пари.
Разните устройства на сгъстен въздух също са добра алтернатива но и там е сложно от комерсиална гледна точка.
Та човечеството не е спряло да се развива и много ще му олекне и подобри живота ако се сложи спирачка на алчните богаташи които спъват прогреса.
Асани, нали разбираш на къде бия ?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   07-02-12 12:53

"Ха сега вземи да ми обясниш по какво твоите действия се различават от тези на пъпчив пубер, прегледал агит-материалите в нета?"

"Пъпчивият пубер", който разпространява агит-материали от нета не съм аз, а ТИ! И твоите не са просто агит-материали, а такива, които възхваляват партийната линия. Ето ти и съвсем прясно доказателство от съседната тема:

==============================================================
Автор: asahi
Дата: 05-02-12 22:55

Стрина Хилари не даде интервю, а пресконференция.

Стрина Хилари каза, че международната общност е длъжна да спре кръвопролитието в Сирия и да работи за политически преход и за оттегляне на Башар Асад. Повтарям удебелено международната общност е длъжна да спре кръвопролитието в Сирия . Припомням, че неотдавна САЩ застанаха начело на подобна помощ за Либия.

Стрина Хилари остро разкритикува наложеното от Русия и Китай вето в Съвета за сигурност на ООН, който не успя да приеме резолюция за сирийския конфликт, отбелязва и Ройтерс.

Стрина ви Хилари също каза, че САЩ ще се присъединят към кампанията "Десетилетие на ромското включване" като официален наблюдател. Тя поздравила българското правителство за стратегията за интеграция на ромите и добавила, че иска да насърчи да се работи заедно с ромските общности и други заинтересовани за изпълнение на приетите плановете.

Проблемите на Шеврон и проучванията в България въобще не са и приоритет на стрина ви Хилари.
================================================================

Във всеки един момент си готов да се изметнеш като фурнаджийска лопата, ако трябва и по 5 пъти на седмица, само и само да угодиш на партийната линия, а другите, които имат собствено мнение и го отстояват, наричаш "пъпчиви пубери". Жалък нещастник!

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: мара   
Дата:   07-02-12 13:46

мдааам. иска ми се никой да не се интересува от нас...ама кат знам кви сме си, малеееейййй[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 13:54

Безсилие да се води нормален разговор ли виждам тук, доцент Аврамов? Такъв ли е стилът на общуване във вашата академична общност? Да се гордеем ли с това?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   07-02-12 14:02

И на мене това за нещастника не ми хареса. Ами може и да е щастлив човека, кой го знае.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   07-02-12 14:11

Не е безсилие, г-н Людмил Кръстев, а опит да се отстоява гражданска позиция срещу напъните на партийни лакеи като теб, които се опитват да промиват мозъците на хората в услуга на силните на деня и явно се гордеят с това.



Публикацията е редактирана (07-02-12 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   07-02-12 14:14

Pif,

А това с "пъпчивия пубер" харесва ли ти? Щото има една поговорка, която гласи, че каквото повикало, такова се и обадило.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   07-02-12 14:14

И това ми било БАН [smilie23] Поведение на квартална магазинерка... Срам, срам, срам.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 14:19

Жалко за чернобялата ти чугунена константност в разсъжденията.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: krist   
Дата:   07-02-12 14:26

то па щото да обявяваш всички трезвомислещи граждани, които са против съсипването на българската природа, автоматично за защитници на руските интереси, не е "чернобяла чугунена константност" в хмм, "разсъжденията"![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 14:31

Бъркаш ме с някой. Не употребявам думата "всички" относно граждани.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: imitev   
Дата:   07-02-12 14:33


Я кажи - какво е твоето мнение за шистовия газ?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   07-02-12 14:38

Интересно как покрай назряващата нова газова криза с Русия, всички екоталибани се покриха като в кучи г*з. Защото е лесно и интересно да се събереш на раздумка с други активисти и да ходите да се социализирате на лаф моабети, също така наричани "протест срещу и аз не знам какво точно, за природата май", обаче опре ли се до това да се предлагат решения са яко дим. Класическо изпълнение.

Важното е, че "спасихме" природата от "заплахата".

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: pif   
Дата:   07-02-12 14:42

Сега пък и против пъпчивите пубери скочихте. Какво са ви направили горките деца. Имат акне - ще им мине. В пубертета са - ще порастнат. Бликат им хормоните. Какво лошо има.
Аз предлагам да потърсим безопасни технологии за извличане на газа без да се използва огромно количество вода което да се вкарва и изкарва и обезгазява.
Примерно може да се помисли за метод който локално ползва вода която долу на дълбочина се рециклира и нагоре се транспортира само извлечения газ, като долу самият сондаж е херметизиран на 3 км дълбочина примерно. След извличането на газа - използваната вода се пречиства а остатъчните земни маси се изсипват обратно в сондажа. Много по скъпо но шанса за разлив клони към нула. Освен това много прецизно може да се контролира количеството вкаран флуид и да се отчетът евентуални загуби и течове между слоевете. Различно е от онова с няколкото стотин литра в секунда наливане надолу - пък квото стане.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   07-02-12 14:43

Моето мнние съм го казал и аргументирал. Няма да го натрапвам всекидневно в болд и с главни букви.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   07-02-12 14:44

Той Асахи няма и не е нужно да има собствено мнение по въпроса. Неговото мнение е мнението на Партията любима. Ако тя каже: "Ще добиваме шистов газ", Асахи с пълно гърло ще скандира: "Да, трябва да добиваме". Даже и на омразния нему БАН ще се позове! Ако на другия ден Партията каже: "Няма да добиваме", Асахи ще извади от 9 кладенеца вода, за да ни убеди, че не трябва да се добива. Ако Партията пак каже, че ще добиваме и Асахи така ще каже. И така до безкрай!



Публикацията е редактирана (07-02-12 14:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.