Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Абе тия идиоти в пощите
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-12 12:26

Пускам днеска една малка пратка за Холандия и ме карат в пощенския клон да попълвам митническа декларация!? Абе викам им на жените, откъде-накъде за европейския съюз ще ми искате митническа - мигат на парцали и викат, така са ни казали. Сега звъня по централата да се разправям, ма никой не ми вдига - сигурно са на тежък обяд държавните служители.

Някой има ли подобен опит? Мисля да ги разкова близките дни, ще подпукам и медиите, мамицата им тунеядска, да ги закриват и приватизират по-бързо, мърди смотани. [smilie2]


[smilie7]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: orlindraganov   
Дата:   30-01-12 12:28

Ако е от Холандия - да, ама за натам ?!
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: exo99   
Дата:   30-01-12 12:29

Това в кое село?
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: tziko   
Дата:   30-01-12 12:32

ква митническа?[smilie18] за холандия? Накисни ги здраво тея пощаджиики да им дойде акъла, ако не им дойде да си Одят на село да копат доматите.
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-01-12 12:32

Драганов, вече и за натам. То стана като с кафето бе! Мешат всякакви сортове за нови и по чùдесни вкусове и ефекти. Та мое си внасят и от нас джоджен, бабина душица и т.н.[smilie5]


Адаш, педераси в пощите имало по цял свят се оказа. Днес ми връщат писмо с важни документи пуснато до Брюксел щото нямало такъв адрес. Звъня на хората, които трябва да го получат, а те казват прати го с нормална поща защото в нашия клон пощаджията е голям гъз и нарочно ни връща писмата защото пуснахме оплакване от него [smilie5]


Та кой казва, че от цялата вселена само в БГ-то било най-кофти. Тъпанарите са навсякъде. [smilie5]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-12 12:36

Е адаш, Белгия си е бая измислена държава, ама случката е яка, несъмнено.

Моята случка е от Дружба 2, София, ич да не е.

[smilie7]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-01-12 12:41

Че е поизмислена съм съгласен ама при положение, чè половината са холандци, а другата половина французи това означава, че и в тези две държави шанса да се случи е същия [smilie5]

Така, че до тук 3 от 27. И бившия соц. блок като сложим като мурафети и то какво излиза, че навсякъде може да се очаква. Включително и в англия заради пакита, индийци, арабели и всякая източная сволоч дето се помещава там.
Остана само германия ама пък от собствен опит знам, че и там има хухавели та....

Така, че няма какво да се оплакваме ние тука. Всичко си ни е на ШЕС [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-01-12 12:43

Пусни им го в гъза писмото да ги ева ... верно измислена, не моа ги рАзбера тез, ама виж днес тотално стачкуват ... Нищо че съвпада с големо сборище на мисирки ... [smilie5] [smilie18]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: ценослав   
Дата:   30-01-12 12:44

Щом е за Холандия да ти искат две данъчни декларации!!! Само така пощенски патриоти! Ще ни спъват Холанците за Шенген??? Ма рязане през кръста и късане на всички връзки с тях. [cool] [cool] [beer] [beer]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: dobriman   
Дата:   30-01-12 12:45

Бе това е нищо. Аз скоро пращах документи до Унгария. И там пощальоните по лична преценка ги бяха пратили на друг адрес, след което ми ги върнаха, че не намерили никой на адреса.

Оказа се, че получателя е обитавал този адрес преди 4 г.
Как са направили връзката и защо е било нужно...
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: pif   
Дата:   30-01-12 12:55

При практи в ЕС декларацията е опростена. Не се заяждат и за пратки извън ЕС освен ако не обявиш висока стойност на изпращаната стока. Важно е да се знае какво се праща и да се подпишеш за това което пращат. Така те не поемат отговорност за вида на стоката която пращаш а поемаш ти. Затова е декларация. Ти декларираш. Иначе те трябва да ти отворят пратката и да я прегледат а при тях няма митничар и компетентен служител който да свърши тази работа.
Не разбирам какво мрънкате като декларацията е една Б4 бланка на която се искат имената и адресите на получателя и подателя и какво се праща. Дата подпис и телефон. Това е. За 1 минута работа оплюхте половината пощи.
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-12 12:58

пиф: Въпросът е принципен. Ако трябва, в това, което казваш има логика, съгласен съм да попълна декларация относно съдържанието, или както там се казва. Макар че и това не е редно, защото пощите не приемат запечатени пратки - носи се отворена и им се показва и пред тях се запечатва.
Категорично обаче като гражданин на Евросъюза протестирам и не съм съгласен да попълвам документ, колкото и да е малък, на който пише Митническа!?!? декларация. [smilie9]


[smilie7]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: niavaah   
Дата:   30-01-12 13:12

Абе, моля ви, на мен в Германия DHL (немски пощи един вид) втори път ми КЪСАТ нервите!!!!!!!!

ама яко ми ги късат...
два пъти си зареждам телефона с по 10 евро заради тях само [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

бях спряла всякакво сладко, и оня ден не издържах на напъна и си купих един пакет с bounty ... за нервите [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-01-12 13:15)
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-12 13:28

Еми така е, когато вместо DHL да купи Deutsche Post, става обратното.


[smilie7]
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: svi25   
Дата:   30-01-12 14:38

Пак евтино си минал, само си попълвал нещо си [smile]
Ако трябва да получаваш нещо може да се наложи и да плащаш
До скоро по-едрите пратки от ЕС ги спираха на Веслец и при получаването се плащаше 4 лв такса за "представяне пред митница". Скоро не съм получавал нищо там и не знам какво е актуалното състояние на нещата.

 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: Djogata   
Дата:   30-01-12 17:55

БГ пощите съкс. По празниците, като пращам разни поздравителни писма, тези до БГ стигат една седмица след като вече хората по другите държави са ги получили.
 Re: Абе тия идиоти в пощите
Автор: admin   
Дата:   30-01-12 19:24

Темата е некоректна и обидна.
Не бива цели групи от хора да бъдат обиждани, заради някои, които не си вършат работата.
Във всяка една институция, община, поща, полиция, болница и т.н. има както свестни хора, така и мърлячи.
Не е добре да се слагат всички под един знаменател и да се насажда омраза към цели групи от хора.
Като имате проблем с някой служител, взимате му името и го давате на КЗП, Прокуратура, медии и т.н.

Такива теми не се толерират във Фото Форум.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена