Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   13-01-12 17:11

Ако до Бургас, например, открият нефт в количества, гарантиращи енергийната ни независимост, ще има не по-малко шумни протести. Иначе завиждаме на Бахрейн и Катар, че имат рай насед пустинята. Това си има цена. Важното е да е по-поносима. Това става с наука и контрол, а не с площадни напъни.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: yakumo   
Дата:   13-01-12 17:13

Асахи, това са глупости и го знаеш. Спести ги.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   13-01-12 17:19

Докато не стане са глупости. Само че с шистовия газ може да стане, а "активистите" са против проучванията още.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Kanonir   
Дата:   13-01-12 17:29

ах, замалко да се разплача от умиление!

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: didko13   
Дата:   13-01-12 17:31

Всички знаем и си говорим тук че в природата има баланс. Там където има наличие на огромни залежи от нефт, диаманти.... липсва нещо друго. Айде да си отговорим на въпроса какво природно богатство има в България? И да не се напъваме над поредния балон наречен "шистов газ", който всеки момент може да гръмне, компаниите добивали такъв обявят фалити...тогава чия ще бъде отговорността за нанесените щети? Кой ще плати? Кой ще поддържа "дупките" в изправно състояние-да не изпускат газ, химикали, и там каквото може да излезе на повърхността от сондажа?


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   13-01-12 17:35

Докато тук продължавате да умувате, кой бил заблуден и кой не, кой се опитвал да манипулира и кой не и коя енергийна зависимост е по-добра - руската или нечия друга, ТИХОМЪЛКОМ проучванията в североизточна България вече започнаха. От тук нататък абсолютно никой не може да предскаже, какви ще са екологичните последици за България. Шансовете те да са КАТАСТРОФАЛНИ обаче, са десетки пъти по-големи от назования от премиера 1%. Това ви го казвам като човек, който е изчел стотици страници сериозни материали, свързани с добива на шистов газ по света и най-вече в САЩ. Тези, които твърдят, че тази технология е безопасна, че ще реши енергийния проблем на страната, че щяла да намали цената на парното, да извоюва енергийна независимост на България и прочее простотии са или пълни наивници и неуки глупаци или платени пропагандатори, обслужващи интересите на чужди газодобивни компании и техните български марионетки, готови срещу някаква жалка комисионна, да продадат не само природата и територията на страната си, но и здравето и живота на собствения си народ. Тези хора, със своите съзнателни или несъзнателни действия, ни готвят БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА ПО СВОЯТА ОПАСНОСТ И ПОСЛЕДСТВИЯ ЕКОЛОГИЧНА БАЛТИЯ, КОЯТО ЩЕ ЗАСЕГНЕ НЕ САМО НАСЕЛЕНИТО НА СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ, НО И ВСИЧКИ НАС! ЦЕНАТА, КОЯТО ВСИЧКИ НИЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМЕ ЗА ТОВА БЕЗУМИЕ ЩЕ СЕ ПЛАЩА ПОКОЛЕНИЯ НАРЕД И ТО ПРЕДИ ВСИЧКО ОТ НАШИТЕ ДЕЦА !!!

Затова, призовавам всички, на които им е останала поне капка здрав разум и съпричастност към бъдещето на страната ни:

ЗАГЪРБЕТЕ ПОНЕ ЗА ЕДИН ДЕН ВСЯКАКВИ ПОЛИТИЧЕСКИ, ХЕЙТЪРСКИ, ПАРТИЙНИ И ПРОЧЕЕ ПРИСТРАСТИЯ И ЕЛАТЕ УТРЕ НА ПРОТЕСТА !!! НАПРАВЕТЕ ГО ЗАРАДИ СЕБЕ СИ, ЗАРАДИ СЕМЕЙСТВАТА СИ И ЗАРАДИ ДЕЦАТА СИ !!! НЯМА КОЙ ДРУГ ДА СПРЕ БЕЗУМИЕТО НАРЕЧЕНО "ШИСТОВ ГАЗ", ОСВЕН НИЕ САМИТЕ !!! СЕГА Е МОМЕНТЪТ ДА ГО НАПРАВИМ !!! УТРЕ ИМЕННО НАШИТЕ ДЕЦА ЩЕ СИ СКУБЯТ КОСИТЕ И ЩЕ НИ ПРОКЛИНАТ ЗА НАШЕТО БЕЗРАЗЛИЧИЕ И БЕЗХАБЕРИЕ !!!


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 17:37

Сега трябва да кажеш колко ти плащат руснаците. Естествено няма да кажеш [smilie3] Но толкова жлъч, болднато и удивителни ми е трудно да ти повярвам, че ги пишеш ей така просто [smilie3] Сеш'се нали?



Публикацията е редактирана (13-01-12 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   13-01-12 17:51

Добре CyberGene,

Запомни тази тема, копирай си я някъде и след 10 години, ако все още сме живи и здрави, прочети я отново и ми пиши едно лично съобщение да ти кажа, колко ми платиха за "толкова жлъч, болднато и удивителни". Ако дотогава вече съм си отишъл от този свят, децата ми ще ти отговорят. А най-добре ще ти отговорят твоите собствени, ако имаш такива. Само внимавай, какво ти ще им отговориш и как ти ще оправдаеш собственото си безхаберие в този решаващ момент.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 17:54

Виж сега, не се прави така. Не става с лошо. Колкото повече ми пишеш с удивителни и болднато, толкова повече всъщност ме караш да съм още повече за шистовия газ, не знам дали си осъзнал този добре известен факт във всякакви каузи и спорове.

Не става с "изчел съм сто страници, вервайте ми" и след това удивителни, кой колко мозък имал и прочее.

Малко ме учудва, че на твоята възраст не си го осъзнал - с емоция кауза не се печели.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: IDA   
Дата:   13-01-12 18:10

Къде видя "лошо" в написаното от мен, бе CyberGene?

Ами щом удебеленият текст и удивителните очевидно са единствените фактори, които определят отношението ти по такъв съдбоносен за собственото ти бъдеще проблем, явно напълно отговаряш на определението, което ти е дал Chukov по-горе. За всички, които мислят като теб и формират мнението си по твоя начин, вместо да "изчетат поне няколко страници по въпроса", повтарям още веднъж:

ЗАГЪРБЕТЕ ПОНЕ ЗА ЕДИН ДЕН ВСЯКАКВИ ПОЛИТИЧЕСКИ, ХЕЙТЪРСКИ, ПАРТИЙНИ И ПРОЧЕЕ ПРИСТРАСТИЯ И ЕЛАТЕ УТРЕ НА ПРОТЕСТА !!! НАПРАВЕТЕ ГО ЗАРАДИ СЕБЕ СИ, ЗАРАДИ СЕМЕЙСТВАТА СИ И ЗАРАДИ ДЕЦАТА СИ !!! НЯМА КОЙ ДРУГ ДА СПРЕ БЕЗУМИЕТО НАРЕЧЕНО "ШИСТОВ ГАЗ", ОСВЕН НИЕ САМИТЕ !!! СЕГА Е МОМЕНТЪТ ДА ГО НАПРАВИМ !!! УТРЕ ИМЕННО НАШИТЕ ДЕЦА ЩЕ СИ СКУБЯТ КОСИТЕ И ЩЕ НИ ПРОКЛИНАТ ЗА НАШЕТО БЕЗРАЗЛИЧИЕ И БЕЗХАБЕРИЕ !!!


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 18:16

Прочети си мненията пак, виж някои обидни квалификации, които направи към хората, с чието мнение не си съгласен и ела пак да ме питаш къде е "лошото". Ако това ти е доброто, не искам да си представям лошото.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: yakumo   
Дата:   13-01-12 18:23

Вижте, емоция наистина има.

Но, ако дръпнем емоцията настрана, какво остава? Остава някой да каже как конкретно си представя ползите от проучване и добив на този ресурс. Не видях някой да го прави.

Аз, от своя страна мога да представя поне една сигурна вреда, която, сама по себе си дори, за мен е достатъчна, за да съм против.

Самото отравяне на огромни количества вода, използвана в технологията е достатъчно притеснително. Според повечето сведения, до които стигнах, пълното пречистване на тази вода е на границата или отвъд невъзможното.

Тогава - какво става с нея? Дори методът на добив да е напълно подсигурен срещу изтичане на тази вода и смесването й с подпочвените води (а това изглежда не е така) - какво се случва с нея след това? Къде се съхранява? Как се транспортира? И как се неутрализират последиците (и дали), ако все пак бъде "изпусната"?

Не желая такова количество вода (също ценен ресурс, все пак) да бъде превърнато в опасен отпадък и разнасяно насам-натам или складирано под носа ми.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Vinsent   
Дата:   13-01-12 18:32

IDA написа:

> ... фактори, които
> определят отношението ти по такъв
> съдбоносен за собственото ти
> бъдеще проблем,
> ...

IDA, съдбоносни за България и всеки един от нас, вкл. нашите деца, внуци, правнуци и т.н. са, когато:

- след войната Сталин нареди да ни считат за победени, а не за победители;
- ни разпределиха към съответната сфера на влияние;
- в продължение на 50 години убиваха всяка инициативност и напредък;
- възпитаваха 50 години подмазвачество и доносничество;
- убиваха българщината системно и целенасочено;
- едни направиха мним преврат за да станат от първи идеалисти първи капиталисти;
- назначиха си послушна и тъпа опозиция манипулирана от службите;
- проведоха унищожаване на селското стопанство;
- направиха масова приватизация за доунищожение на всичко останало;
- вместо да създадат пенсионни фондове сложиха стотици милиарди в джобовете си и поставиха старите хора в състояние на геноцид;
- създадоха невъзможна среда, та младите масово да емигрират в истинските държави;
- издигнаха корупцията и безправието в ранг на държавна политика;
- направиха всичко възможно за да бъдем максимално енергийно зависими от други;
- още 10 пъти по толкова мога да напиша.

Как се противопостави твоето родолюбиво съзнание на всичките тези престъпления? Хайде, спечели уважение, като отговориш на този въпрос, макар и само с един пример.

Извинявам се, че се получи толкова дълго!


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 18:34

Ако оставим емоциите настрана, можем и да говорим.

Казваш, че не си видял някой да представя ползи от този ресурс. Е, как да не си видял, нали това пишем - че ще има добив на газ, който ще ползваме, вместо да плащаме на руснаците, това е ползата.

На това се контрира, че всъщност нямало да стане така, защото вероятно ще има корупция, интереси на енергийни гиганти и т.н. Но това е точно толкова в сферата на вероятностите, колкото и това, че неминуемо щяло да стане замърсяване на водата.

Според това, което аз четох по въпроса, проучване на Масачузетския Технологичен Институт показва, че замърсяване на питейна вода с метан е станало на няколко малки места, при което причините са използване на остарели технологии.

И така - има известен риск от замърсяване, с неустановена вероятност. Има обаче и вероятност за големи ползи. И тя не е установена.

Доволни ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: yakumo   
Дата:   13-01-12 18:57

При неустановена вероятност от ползи и дори минимална вероятност от необратимо замърсяване на природата, допълнителни рискове за здравето на хората, унищожаване на ценен ресурс като водата (неминуемо - говоря за водата, използвана за "фракинга" - милиони литри) - аз съм против да се гонят вероятните ползи!

Не съм еко-активист, но считам, че е крайно време да започнем да внимаваме много за малкото, което ни остава!

В името на индустрията в недалечното минало знаем какви престъпления срещу околната среда са се извършвали у нас. И какви се извършват сега в името на няколко бездруго пълни вече джоба. Няма нужда от още - дори и най-малкият риск вече не е оправдан, защото не можем да възстановим даже това, което досега сме унищожили. [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-01-12 19:13

Абе тя вероятността от ползите ще е добре установена, след като се позволи на хората да направят проучване, само че протестите са дори и срещу това да се направи проучване.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   13-01-12 19:19

Я, това може да е интересно: "ТИХОМЪЛКОМ проучванията в североизточна България вече започнаха." Надявам се, че говориш за проучвания за шистов газ. Посочи конкретно кой, къде и кога за какво проучва. По възможност с факти, в които трудно ще се усъмним.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: trippindaisy   
Дата:   13-01-12 23:45

Дано се съберем повечко хора в отделните градове, току най-накрая г-жа Караджова види, че не сме 5 човека!
Как може да се каже, че хората, които подкрепят протеста, обикновените хора, са купени или защитават руски интереси - смях! Че нали една от сондите е на Русгеоком! Протестът е срещу проучването и добива на шистов газ, ако ще и българска сонда да е!



Публикацията е редактирана (13-01-12 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Miro__Slav   
Дата:   13-01-12 23:54

bc истината е, че Българина излиза само когато има кИбапчета... [smilie24] До утре 11:00

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   14-01-12 00:03

Една хубава дискусия по темата - "За" и "против" проучванията на находища на шистов газ в България.


Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: n1x0n   
Дата:   14-01-12 00:12

нали това пишем - че ще има добив на газ, който ще ползваме, вместо да плащаме на руснаците, това е ползата.

Ти на кой точно руснак плащаш, щото аз плащам все на български фирми? [smilie8]
И каква е точно разликата за теб, дали след 2 родни посредника, парите ти отиват при руснак или американец?

Вие как точно си представяте, че ще накараме една американска мега-корпорация да ни продава шистов газ на цени много под международните?!
Те Шеврон не са тук за благотворителност, те са тук за да правят бизнес с максимум печалба, без да се спират пред нищо. Това не е предположение, а очеваден извод от практиките им в другите държави.

Дори и да има някакво споразумение, за едно 20-25% по-ниски цени - след 2-3 години ще се почне едно "ама на нас разходите ни скочиха... ама на нас добива ни спада... ама то тука шистите се оказаха по-бедни от мястото, където правихме проучванията" и т.н. и набързо ще се върнем на средната международна цена.
Нито родното, нито Европейското законодателство има механизми, с които да регулира цените на тези концесионери в дългосрочен план, защото това не е пазарна политика.

Той този цирк ще се започне още сега, от проучванията. Ще се наслушаме на "Надценихме находището... очаквахме повече... може да се добива, но няма да е толкова изгодно... но ние, разбира се, няма да се откажем от ангажимента, който сме поели към българският народ...". Готов съм да се обзаложа.

Тази наивност, с която предполагате, че ще получаваме газ за жълти стотинки и ще сме супер-независимата държава - е абсурдна.

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: Miro__Slav   
Дата:   14-01-12 00:15

n1x0n [smilie24] Докато има балъци ще има и тарикати [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   14-01-12 00:20

Овъргаз кой я стопанисва?

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: n1x0n   
Дата:   14-01-12 00:21

Гугъл, Асахи, Гугъл...

Отговори на това съобщение
 Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ДОБИВА НА ШИСТОВ ГАЗ В БЪЛГАРИЯ - 14.01.2012
Автор: asahi   
Дата:   14-01-12 00:22

Аха, той.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.